PDA

Zobacz pełną wersję : ==> Pojedyncze Pytania <==



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19

Komandos
20-05-09, 20:48
Co sądzicie o tym- http://allegro.pl/item637000190_bialko_regeneracyjne_kolagen_collage n_sport_testuj.html ? Można zaryzykowac te 8zł, czy to ewidentnie jakas ściema?

Jolly
20-05-09, 21:15
Ściema jak nic, lol :yawn:

Strielok
20-05-09, 21:23
niemozliwa. chociaz zalezy czy masz na mysli diete w pelnym slowa znaczeniu czy bezsensowne opychanie sie batonikami ? bo tak tez zdobedziesz mase ale nie taka jak chcesz ;]

Chodzi mi o normalne jedzenie, chleb, obiad mamusi itd, często owoce, jogurt itp, bez żadnych słodyczy.

klocur
20-05-09, 21:48
strielok, bylebys mial odpowiednie proporcje B W i T a bedzie dobrze ;]

Jolly
20-05-09, 22:12
Chodzi mi o normalne jedzenie, chleb, obiad mamusi itd, często owoce, jogurt itp, bez żadnych słodyczy.

Raz na tydzien cukierek nie zaszkodzi, a wręcz urozmaici dietę. Inaczej można zgłupieć. Generalnie dieta powinna być przyjemnością, a nie obowiązkiem.

p_narozny
20-05-09, 23:05
A jak ktos lubi slodkie to bez takiego 'cukierka' raz na jakis czas mozna wpasc w depreche, cukry proste poprawiaja nastroj;)

Villain_In_Black
23-05-09, 11:45
Witam.
Mam pytanie:
Chodzę na siłownię 2 miesiące. Odczuwam efekty więc uważam, że wszystko jest OK z moimi treningami. Ze zdrowiem nie ma problemów. Ostatnio dowiedziałem się, że witaminy są potrzebne. Czytałem kilka artykułów w Internecie na temat witamin.
Czy TREC MultiPack 36 jest dla mnie odpowiedni? Mam 15 lat. Czy są jakieś negatywne skutki brania tych witamin? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pzdr

3ndriu
23-05-09, 12:03
Są to odpowiednie witaminy dla Ciebie. PO witaminach nie ma jakiś skutków ubocznych, jedynie jak przedawkujesz możesz mieć sraczke :P

Villain_In_Black
23-05-09, 12:26
dzieki;]
sog

Villain_In_Black
23-05-09, 13:05
jeszcze pytania co do treningu:
jakie są ćwiczenia na mięśnie dwugłowe ud? (nie wiem czy dobrze je nazwałem- mam na myśli te z tyłu;]) oraz na przedramiona?

3ndriu
23-05-09, 15:39
Żuraw:
http://www.youtube.com/watch?v=4YZL0LDZmVg
Uginanie nóg leżąc:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/nogi.asp#8
Martwy ciąg na prostych nogach:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp#17


Przedramiona:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona.asp#11
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona.asp#12
To jest jeszcze dobre:
http://www.youtube.com/watch?v=wbW_-UrnuFg

Villain_In_Black
23-05-09, 18:54
bóg zapłać dobry człowieku;]
sog

Pavvel111
24-05-09, 10:54
Schudłem tak że widać już mięśnie na brzuchu lecz nadal mam wielki tyłem :cry:
I teraz czas na pytanie czy nadal kontynuować interwały czy może jakieś ćwiczenia na tą część ciała?

Villain_In_Black
24-05-09, 18:41
Schudłem tak że widać już mięśnie na brzuchu lecz nadal mam wielki tyłem :cry:
I teraz czas na pytanie czy nadal kontynuować interwały czy może jakieś ćwiczenia na tą część ciała?

czytałem kiedyś, że tzw. "miejscowe spalanie tłuszczu" gwarantują ćwiczenia danej partii w 12 powtórzeniach w serii.

KowalX
24-05-09, 19:06
Schudłem tak że widać już mięśnie na brzuchu lecz nadal mam wielki tyłem :cry:
I teraz czas na pytanie czy nadal kontynuować interwały czy może jakieś ćwiczenia na tą część ciała?

choć chudniemy całościowo...
możesz dodać ćwiczenia z tą częścią ciała wiadomo,że stosowanie ćwiczeń na konkretne partię pomagają je kształtować...

Jolly
24-05-09, 19:32
czytałem kiedyś, że tzw. "miejscowe spalanie tłuszczu" gwarantują ćwiczenia danej partii w 12 powtórzeniach w serii.

Po części prawda. Miejscowe rozgrzanie mięśni zwiększa redukcje. Dlatego dobrym rozwiązaniem są jakieś ćwiczenia na `dupe`. Np Sex.. ;)

Villain_In_Black
24-05-09, 21:10
postaram się wypróbwać nie ze względu na spaleni tłuszczu lecz jako "okres regeneracji mięśni" mile spędzony hahaha;]

do PAVELLA1111:
pomogłem Cie, co nie? tak, no nie? No;] więc plis, daj mi soga- bd miał okrągłe...5 :D

Jolly
24-05-09, 21:11
Hahaha, no trzeba to uwzględnić :D :yawn:

know1126
24-05-09, 23:03
takie pytanie mam :co znaczy to co pisza zawsze na suplach roznych, ze produkt nie moze byc stosowany jako substytut zroznicowanej diety? przeciez jak sie ma diete to powinna byc urozmaicona, do tego suple tez przeciez , wiec co to oznacza? tak z ciekawosci pytam:)

KowalX
24-05-09, 23:08
takie pytanie mam :co znaczy to co pisza zawsze na suplach roznych, ze produkt nie moze byc stosowany jako substytut zroznicowanej diety? przeciez jak sie ma diete to powinna byc urozmaicona, do tego suple tez przeciez , wiec co to oznacza? tak z ciekawosci pytam:)

Żeby nie zastępować naturalnych pełnowartościowych posiłków odżywką...
jest tylko dodatkiem do nich i nie ma nic wspólnego z urozmaiceniem,a raczej z uzupełnieniem braków w pożywieniu.

mtm
25-05-09, 22:33
Czy sztrugusy to nie ćwiczenia na plecy? Co mogę brać dodatkowo do MUtant MAss'a

Ezachiel
25-05-09, 22:41
1.tak na plecy
2. najlepiej dobrą diete

Beni
25-05-09, 23:25
witam
ja mam pytanie czy rekwaiczki te bez palcy na rower nadaja sie na silownie?do sztangi?
dzieki z gory

slim shady
26-05-09, 00:16
zalezy jakie, jak mają grubą warstwę na dłonito powinny być dobre

Beni
26-05-09, 09:51
zalezy jakie, jak mają grubą warstwę na dłonito powinny być dobre

oki dzieki to w 20zl powinieniem sie zmiescic;]

KowalX
26-05-09, 10:12
za 20-30zł kupisz treningowe...

rękawiczki (http://www.dso.pl/akcesoria-treningowe-rekawiczki-c-32_59.html)

michal_f
26-05-09, 10:30
Czy sztrugusy to nie ćwiczenia na plecy? Co mogę brać dodatkowo do MUtant MAss'a

kurde jak to w koncu sie nazywa "sztrugsy czy "szrugsy" ??
W atlasie na glownej stronie jest napisane "sztrugsy" a tam gdzie pokazuje jak sie wykonuje cwiczenie to juz jest napisane "szrugsy". Wiec badz tu madry czlowieku :lol:

klocur
26-05-09, 11:51
ja zawsze mowie szrugsy :]

mlody001234
26-05-09, 15:57
czy jesli bede robil a6w i brał gainera caly praca nie pujdzie na marne? bede mial wyrzezbiony brzuch ? nie pujdzie w boczki lub cos innego ?

pakeros17
26-05-09, 16:39
Sztruksy to są takie spodnie :)

mtm
26-05-09, 23:02
Mam takie same pytanie jak mlody001234 czy garnier szkodzi wyrzeźbionemu brzuchowi ?

luo
26-05-09, 23:04
Mam takie same pytanie jak mlody001234 czy garnier szkodzi wyrzeźbionemu brzuchowi ?

Gainer to jest jedzenie w proszku. Zadaj sobie pytanie czy jedzenie szkodzi wyrzeźbionemu brzuchowi? Nie, ale oczywiście wszystko zależy od ilości i jakości owego produku

Symu
27-05-09, 00:14
To tak jakbyś na redukcji wpierniczał snickersy. Schudniesz??

mlody001234
27-05-09, 14:42
mi akurat nie chodzi o schudniecie a przytycie, ale tez chce miec jaki taki brzuch. Gainer ma duzo weglow ale jednoczesnie a6w jest intensywnym treningiem wiec nie wiem... ?

Symu
27-05-09, 15:39
gainer ma slabe wegle ktore na 90% odloza sie w tluszczyk:)

mlody001234
27-05-09, 16:25
wiec szkoda sie meczyc z a6w ?

KowalX
27-05-09, 17:32
Ja zawsze na masę wolę odżywkę typu bulk ...gainery są dla ludzi którym naprawdę ciężko przytyć.Są co prawda najtańsze,ale to ze względu na dużą ilość cukru ...
Do tego dieta i będzie dobrze...

Symu
27-05-09, 17:52
ale bulki poprostu maja tego cukru mniej ale dla endo IMO sie nei nadaja np.


Dla mnie 16w to ogolnie strata czasu :)

KowalX
27-05-09, 18:26
ale bulki poprostu maja tego cukru mniej ale dla endo IMO sie nei nadaja np.


Dla mnie 16w to ogolnie strata czasu :)

ale mają więcej białka i sam jestem endo i przy diecie bulk bardzo mi pomógł...

maciek459
27-05-09, 22:11
A co myślicie o CREATINA MEGA CAPS 1250, czy to jest produkt dobrej jakości i czy dobre są po nim efekty????? dzięki za odp

Symu
27-05-09, 22:18
ta kreta jest ok :)

KowalX nie mówię że Ci nie pomogl tylko że te wegle sa naprawde syfiaste i trzeba uważac żeby się nie zalać. Ja endo bym w życiu nie poelcił ale wiadomo kązdy jest inny.

KowalX
27-05-09, 22:22
ta kreta jest ok :)

KowalX nie mówię że Ci nie pomogl tylko że te wegle sa naprawde syfiaste i trzeba uważac żeby się nie zalać. Ja endo bym w życiu nie poelcił ale wiadomo kązdy jest inny.

no teraz to tylko czyste białko preferuję :) i węgle z diety

Crazy_King
28-05-09, 07:38
Gdzie moge sprawdzic czy jestem ektofromikiem (nie jestem pewien co do poprawnosci) itd. i co to w ogole jest.

maciek459
28-05-09, 17:00
A jak to jest z kreatyną? czy trzeba ją brać przez pewien czas przed zaczynaniem treningów czy można ją brać od razu, i w jakich dawkach i w jakich porach w dni trenowane i w dni nietreningowe?? dzięki za odpowiedź!!!

KowalX
28-05-09, 17:23
[QUOTE=maciek459;228563]A jak to jest z kreatyną? czy trzeba ją brać przez pewien czas przed zaczynaniem treningów czy można ją brać od razu, i w jakich dawkach i w jakich porach w dni trenowane i w dni nietreningowe?? dzięki za odpowiedź!!![/QU

treningowe
30minut przed treningiem i zaraz po...można też z rana.
w nietreningowe między posiłkami ...informację znajdziesz na opakowaniu

maciek459
28-05-09, 17:29
a w jaką kreatynę lepiej zainwestować, w proszku czy w tabletkach, które będą lepsze??

KowalX
28-05-09, 17:43
a w jaką kreatynę lepiej zainwestować, w proszku czy w tabletkach, które będą lepsze??

kwestia jak ci wygodnie ,ale jeśli wybierzesz tabletki to lepsze kapsułki ...'
i proszek wychodzi taniej.

Vesto43
28-05-09, 18:53
Witam, narazie wykonuje na treningach obwodówki, 3 obwody dam radę wycisnąć prawidłowo. Lecz założenia mojego treningu się nieco ostatnio zmieniły. Wcześniej chciałem ogólnie się roztrenować żeby się za FBW zabrać, ale po powrocie z niemiec w październiku i tak będe musiał trzaskać obwodówkę przez miecha jak nie lepiej. Teraz chcę w pompkach jak najszybciej (do końca czerwca) dojść do 50-70 powtórzeń w chwili obecnej jestem w stanie zrobić max 14 powt. Czy osiągnięcie tego celu w miesiąc jest możliwe? Chcę zostać przy treningu obwodowym i dorzucić pompki na osobnym terningu tego samego dnia. Np. rano po śniadaniu trening na pompki a wieczorekiem obwodówka.
Co myślicie o tym pomyśle i jak ćwiczyć aby nabijać coraz więcej powtórzeń?

KowalX
28-05-09, 19:18
Witam, narazie wykonuje na treningach obwodówki, 3 obwody dam radę wycisnąć prawidłowo. Lecz założenia mojego treningu się nieco ostatnio zmieniły. Wcześniej chciałem ogólnie się roztrenować żeby się za FBW zabrać, ale po powrocie z niemiec w październiku i tak będe musiał trzaskać obwodówkę przez miecha jak nie lepiej. Teraz chcę w pompkach jak najszybciej (do końca czerwca) dojść do 50-70 powtórzeń w chwili obecnej jestem w stanie zrobić max 14 powt. Czy osiągnięcie tego celu w miesiąc jest możliwe? Chcę zostać przy treningu obwodowym i dorzucić pompki na osobnym terningu tego samego dnia. Np. rano po śniadaniu trening na pompki a wieczorekiem obwodówka.
Co myślicie o tym pomyśle i jak ćwiczyć aby nabijać coraz więcej powtórzeń?

jest możliwe trening pompek dorzuć do klatki i jeden dzień same,ale nie z rana.

Początkująca
28-05-09, 19:37
Gdzie moge sprawdzic czy jestem ektofromikiem (nie jestem pewien co do poprawnosci) itd. i co to w ogole jest.

chyba chodziło Ci o ektomorfika ;D

Ektomorfik
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ektomorfik

Crazy_King
28-05-09, 22:04
no dobra, ale jest cos oprocz tego ektomorfika ? Nie mam takiej budowy jak on. To zle/dobrze ? I co to daje ?

Vesto43
28-05-09, 23:37
http://bigpaker.net/typy-budowy.htm

To tak w skrócie.

Nadal czekam na więcej rad odnośnie pompowania pompek :D

Villain_In_Black
29-05-09, 15:39
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm

o pompkach masz tam wiele

Vesto43
29-05-09, 17:54
Nie chodzi mi o rodzaje pompek lol.
Zależy mi na szybkim zwiększaniu liczby powt. w pompkach klasycznych.
Tylko mam wątpliwości co do sposobu wcielenia je w obecny terning. Niechcę się przetrenować. Do tej pory ćwiczyłem obwodówkę co dwa dni. Czy niezaszkodzi mi dorzucenie 3 serii(2 niesymetryczne, jedna symetryczna) pompek w dni nietreningowe?

maciek459
30-05-09, 11:30
KowalX:
treningowe
30minut przed treningiem i zaraz po...można też z rana.
w nietreningowe między posiłkami ...[[((informację znajdziesz na opakowaniu))]]




No mam już ta kreatynę 1250 w tabletkach, ale tam pisze 4 kapsułki po treningu lub w dni nietrenowane taka samą porcje o podobnej porze. a ja chciałbym się dowiedzieć czy mogę brać rano 2 kaps.. i po treningu 3 kaps...?? i czy mogę jeść wszystko na co mam ochotę czy lepiej jeść coś co zawiera więcej białek i węglowodanów??? dziki za odp...!!

Sokol
30-05-09, 12:38
kreatyna- 4 cap po treningu, nie przeszkadza ze trening koncze o 21?

KowalX
30-05-09, 13:35
kreatyna- 4 cap po treningu, nie przeszkadza ze trening koncze o 21?

nie przeszkadza ...

maciek459
30-05-09, 14:08
Mozna brac wieksza dzienna dawke kreatyny???? np zamast 4 to 5 lub 6??

Micek185
30-05-09, 14:26
można tylko po co jak wszystko zostawisz w kiblu... ale lepiej stosowac zalecaną dawkę.

Crazy_King
30-05-09, 17:31
Osobiscie cwicze Ogolnorozwojowke ale kolega tez chce ze mna. On nie ma siłowni ale chce kupic. Niestety narazie nie ma co myslec o takim wydatku. (niewazne czemu). U mnie jakos srednio sie usmiecha ale czasem do mnie wpada pocwiczyc na sucho. Czy jesli nie bedzie mial jakiejs rospiski i cwiczyl w okreslone dni tylko np. wpadne do Ciebie dzis pocwiczyc biceps a potem nogi a jak bede mogl to cos innego. Itd. Czy takie cos ma wogole sens i beda widoczne jakies efekty ??

KowalX
30-05-09, 17:36
może mu trochę siła podskoczy to mi przypomina karate 2razy w tygodniu :)

zCzymDoLudzi
30-05-09, 20:12
Czym różni się trening klatki hantelkami na np. łóżku od treningu na ławeczce ? Chodzi mi o ( hmm jak to nazwać) unoszenie hantelek nad klatkę z wyprostowanymi rękoma, no wiecie ocb . Czy taki trening na łóżku czy czym innym też pomoże ? Z góry thx

KowalX
30-05-09, 20:22
Czym różni się trening klatki hantelkami na np. łóżku od treningu na ławeczce ? Chodzi mi o ( hmm jak to nazwać) unoszenie hantelek nad klatkę z wyprostowanymi rękoma, no wiecie ocb . Czy taki trening na łóżku czy czym innym też pomoże ? Z góry thx

tak też pomoże niektórzy podnoszą na podłodze...
minusem jest to ,że podłoga czy łoże zablokuje nam wcześniej łokcie i nie rozciągniemy odpowiednio klatki.Nie będzie się rozwijała w pełnym zakresie.

gangster
30-05-09, 20:25
Trening na lozku nie ma sensu,bo nie masz takiego zakresu ruchu jak na laweczce,lokcie musza isc w dol,z reszta laweczka musi byc sztywna a lozko jest za miekkie na takie cwiczenia,pzdr.

zCzymDoLudzi
30-05-09, 20:32
Dzięki, dzięki macie po SOGu, a w związku z waszymi odpowiedziami czy taki trening na stojąco będzie rozsądny ?

Jolly
30-05-09, 20:33
Jak sobie wyobrażasz wyciskanie na klate na stojąco?. Wtedy to mimo wszystko będzie na barki.

Ezachiel
31-05-09, 00:58
Czym różni się trening klatki hantelkami na np. łóżku od treningu na ławeczce ? Chodzi mi o ( hmm jak to nazwać) unoszenie hantelek nad klatkę z wyprostowanymi rękoma, no wiecie ocb . Czy taki trening na łóżku czy czym innym też pomoże ? Z góry thx


troche wyobrazni :D

nie masz ławeczki? to masz dwa wyjscia...

1) kawałek deski, na dwa krzesła i dajesz rade
2) jesli nie masz łozka przy ścianie to leżysz w poprzek i dostawiasz krzesło i kładziesz sie tak zeby klate i łokcie miec w powietrzu na krzesle

jedyny minus to to ze nie poradzisz sobie z wiekszymi ciezarami...

maciek459
31-05-09, 21:17
ja biore kreatyne 1250. i co musze jeszcze brac aby przyspieszyc jej dzialanie i miec szybsze efekty?? (( bo slyszalam, ze jak sie chce przyspieszyc dzialanie i efekty to do kreatyny trzeba brac HMB albo GLUTAMINY)) czy to prawda????)))

Vesto43
31-05-09, 21:35
Ja sobie takie dwa wąskie taborety ustawiałem przy łóżku były jak znalazł do rozpiętek. Ani miękkie ani twarde, po prostu w sam raz.

/// Postanowiłem olac już obwodówkę. Powoli idą postępy w pompkach, przed wczoraj 14 dziś 17 wycisnołem w 1 serii. W kolejnych 3 seriach już dużo gorzej ale to chyba normalne. W ostatniej jakieś 8 wymorduje albo na 8smej sie zablokuje.

Jak narazie A (klata, bic i tric) B (nogi, plecy i brzuch).
Klata (pompki), bic (hantle chwyt młotkowy), tric (pompki o podporze tyłem)
Nogi (przysiady z hantlami), plecy (drążek, hantle), brzuch ( jeszcze nic niewymyśliłem)

Co myslicie o takim układnie ćwiczeń?

KowalX
31-05-09, 21:40
ja biore kreatyne 1250. i co musze jeszcze brac aby przyspieszyc jej dzialanie i miec szybsze efekty?? (( bo slyszalam, ze jak sie chce przyspieszyc dzialanie i efekty to do kreatyny trzeba brac HMB albo GLUTAMINY)) czy to prawda????)))

Tauryna pomaga w transporcie kreatyny. Z argininą dobrze się uzupełnią...
do tego odpowiednia dieta i dużo wody ;)

TABAŚ
01-06-09, 01:36
A jaka rada dla chłopaka 23 lata na siłce 5 miesięcy, 2 miesiące temu brałem kreatyne z l-glutaminą teraz mi brzucha troche przybyło ale to też pewnie ma wiele wspólnego z pracą bo mam siedzącą, jakie odżywki wziąć aby poprawić sylwetke? klatka 113, biceps38,5 w pasie 91:( Warto brać spalacze tłuszczu czy moze coś na suchą masę mięśniową?

fallenursus
01-06-09, 02:10
A jaka rada dla chłopaka 23 lata na siłce 5 miesięcy, 2 miesiące temu brałem kreatyne z l-glutaminą teraz mi brzucha troche przybyło ale to też pewnie ma wiele wspólnego z pracą bo mam siedzącą, jakie odżywki wziąć aby poprawić sylwetke? klatka 113, biceps38,5 w pasie 91:( Warto brać spalacze tłuszczu czy moze coś na suchą masę mięśniową?

zaczac diete+aero
bez tego to nawet saa Ci nie pomoga...

riczard
01-06-09, 10:14
Dlaczego nie powinno się ćwiczyć bezpośrednio po jedzeniu?

A próbowałeś??? Po jedzeniu jedyne o czym twój organizm marzy to przetrawić coś mu nawrzucał:) Trawienie wymaga dużo krwi w wątrobie i innych bebechach, co powoduje senność -_- . Duży wysiłek po jedzeniu nie wyklucza pokaźnego bełta tudzież kloca na ławce :rockon::rockon::rockon:

Polecam wiaderko z wodą i szmatkę zabierać:happy:

TABAŚ
01-06-09, 11:48
Dzięki za rady, kupiłem też pos dzięki któremu sie bardziej poce na siłce psychicznie ponaga ale czy efekty są to sam nie potrafię określicz, lecę na siłke Nrazie

KowalX
01-06-09, 12:37
dieta wysokobiałkowa + warzywa + dużo wody + L-karnityna przed wysiłkiem...

Szary
01-06-09, 21:46
Cześć.
Z 2 miechy temu zaczalem smigac na silke. Sile juz odzyskalem z liceum teraz chce zmiejszyc wage i nasuwa mi sie jedno pytanie: jak wpleść saune w grafik cwiczeń?
trenuje 6 x w tygodniu
Pon.Srd,pt - silowe treningi
wt,czw,sob - aerobowe treningi
Chodzi mi o to czy po każdym treningu, czy tylko po aerobowym, jak dlugo(czy robic przerwy)
czy jakoś to uwzglednic w kalkulatorze kalorii(np. zwiekszyć o 0.1 stopien aktywności)czy poprostu uzupelnic plyny i nie zastanawiac sie nad tym.

maciek459
02-06-09, 20:34
a mogl bym brac kreatyne, bialko i thermo stim.?? czy to cos da?? cza raczej nie ma sensu brac thermo stim?? co mogl bymbrac z kreatyna?? na dobra rzezbe ciala??

KowalX
02-06-09, 20:41
a mogl bym brac kreatyne, bialko i thermo stim.?? czy to cos da?? cza raczej nie ma sensu brac thermo stim?? co mogl bymbrac z kreatyna?? na dobra rzezbe ciala??

izolat serwatki CFM ...+ areoby

maciek459
04-06-09, 17:41
a z jakiej firmy polecacie kupic bialko (tylko nie drogie)?? bo slyszalem ze OSTROWIA to straszny syf....

fallenursus
04-06-09, 17:46
a z jakiej firmy polecacie kupic bialko?? bo slyszalem ze OSTROWIA to straszny syf....
optimum nutrition

Symu
04-06-09, 18:04
activlaba whey protein xtreme, whey maxx pvl, whey protein complex olimp

hans1237
04-06-09, 18:54
ostrowia to nie jest syf!!!!!

Sokol
06-06-09, 10:48
biore gainera i kreatyne 4 cap po treningu ( godzina 21 koncze, czasami o 15) moze te 4 cap wsypac do rozrobionego gainera z mlekiem i na jedno wyjdzie ?

know1126
06-06-09, 11:27
mowia zeby nie laczyc krety z mlekiem bo to dziala jak srodek na przeczyszczenie. wiec na wlasne ryzyko,jak nic nie bedzie to chyba ok...
ale w sumie jaki sens, polknac 4capy toz to pare sekund i juz.

Crazy_King
06-06-09, 22:47
Wescie poratujcie chlopaki bo troche narobilem w gacie :D Czy jesli cwiczylem od lutego z jakimis tam przerwami. Bo tak troche sobie bimbalem. Wolalem grac w kosza. To mozliwe ze juz mi sie zrosla ta chrzastka czy cos i przestane rosnac ? Rosne bardzo dobrze i niechce przestac. Cwiczyc na powaznie chce zaczac dopiero kiedy bede juz mial przynajmiej 1.98. I czy jesli sobie pomacham czasem tak od niechcenia to sie cos stanie ??

Czy moge robic to http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=14573 bez obaw ze przestane rosnac ?

Ezachiel
07-06-09, 11:22
od ćwiczeń nie przestaniesz rosnąć, kto Ci tak nagadał?

to bujda, mit, zabobon ;]

Crazy_King
07-06-09, 12:48
no czytalem tak na kilku serwisach.

Ezachiel
07-06-09, 13:00
chetnie zobacze, pokaz...

wukio
07-06-09, 13:00
bravo.pl ?

Crazy_King
07-06-09, 14:08
http://www.***.pl/Czy_przestane_rosnac_-t271297.html np tu. Juz nie pamietam. Ale kilka razy mi sie przewinelo przez uszy. Jedni mowia ze tak drudzy ze nie. Osobiscie wolalbym nie ryzykowac. A co myslicei o planie ktory juz podawalem ? nie chce dostac ost. Mozna dawac linki do innych serwisow ? Btw. Czy to na 100 % mit ?

I co robic jesli chce poprawic wyskok ? Moze kangaroohops ? Dobre to ??

metadon
07-06-09, 15:12
Jak widzisz nie można dawać linków...zresztą i tak zostałocenzurowany; ale nietrudno sie domyślić ew. sprawdzić:twisted: a co do rośnięcia to obiło mi sie o uszy (i wcale nie na bravo.pl:twisted:) , że do zahamowania wzrostu moą się przyczynić ćwiczenia z dużymi ciężarami mocno obciążające gręgosłup np.mc,dd,itp.

Ezachiel
07-06-09, 15:50
a kto wam kaze zakładać na oś po 100 kg?
ludzie nie musicie dzwigać niewiadomo jakich ciezarów by dobrze trenować

rozsadne ciezary, poprawna technika i nie widze problemu...

Crazy_King
07-06-09, 15:54
ok, czyli moge spokojnie kontynuowac moja ogolnorozwojowke ;) A co sadzicie o kangoroohops i http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=14573??

Ezachiel
07-06-09, 16:02
jak bedziesz trzymał diete, to moze nawet cos przyrośnie ;]

maciek459
07-06-09, 16:44
nie wiem czy to prawda ale stosowanie przez dlugi okres odzywki powoduja bezplodnosc.... i mam pytanie czy to przawda?? jesli tak to jakie odzywki powoduja bezplodnosc?? i czy bialko tez powoduje????

Sokol
07-06-09, 22:03
branie biała powyzej dwóch tygodni powoduje chwilową bezplodnosc, przechodzi to po okolo pół roku, ale tez nie zawsze, ale jezeli do tego sie wspomozesz jeszcze kreatyne to na dluzszy czas nie szukaj kobiety, jest po prostu LIPA.

Symu
07-06-09, 22:28
Maciek nie boj sie o to raczej.

slim shady
07-06-09, 22:31
nic Ci nie grozi, w innym wypadku odżywki byłyby zakazane

ćwiczenia nie mogą zahamować wzrostu, a w tym linku co podałeś to robią sobie żarty z gościa, i mało kto kompetentny się tam wypowiedział, mozesz robić trening dla piłkarzy itp

Anaboliczny Koks
08-06-09, 06:50
Oni sami będą bezpłodni to wymysł tak jak ze wzrostem ,aby odstraszyć dzieci od tego . Sam ćwiczę na siłowni od 15 roku życia i zamiast się zatrzymać to dziwne ,że rosnę .

Znowu nie da się edytować ,a co do tego białka to poczytałem trochę i okazuje się ,że to chodzi o białko Sojowe !.

fallenursus
08-06-09, 14:20
Znowu nie da się edytować ,a co do tego białka to poczytałem trochę i okazuje się ,że to chodzi o białko Sojowe !.

MASZ NA TO jakies dowody? najlepiej badania. Nie jakies pierdolenie grubasa co nigdy nie widzial diety ani silowni, tylko seidzi przed maszyna do pisania i ma co tydzien po 500 slowek robic bo mu zato placa.

czekaj..czyli soja lepszy kontraceptyw(czy jak to sie tam mowi ) od Saa?

moze sie w koncu dowiemy ze megadozowanie krety szkodzi rowniez na muzg? :)

p.s. nie strasz ludzi w podforum ''dla zielonych'' bo pomysla ze to rpawada :)

DonMajster
08-06-09, 15:47
jaka odzywka najlepsza jest na mase gainer?czy moze białko?albo jeszcze cos innego... banalne pytanie jednak jeszcze nie znalazlem na nie jakies jednoznacznej odpowiedzi

Symu
08-06-09, 15:57
Ale o co chodzi, że niby białko sojowe ma powodować bezpłodność??

Ogolnie DonMajster wszystko zależy od diety ale prawdopodobnie gainer lepiej bedzie ci służył w budowaniu masy.

Ezachiel
08-06-09, 15:59
gainer to uzupełnienie diety
bo bez niej nic Ci nie pomoze

Jak w diecie brak białka to dokłaszasz z puszki


i podkreslam DIETA



EDIT:
Symu szybszy... ;p

DonMajster
08-06-09, 16:14
jasne ze dieta to podstawa:) nie jestem poczatkujacym i troche czasu spedzilem juz nad żelastwem:D,uzywalem dosc duzo odzywek jednak sam nie potrafie odp jeszcze na to pytanie ktora jest najskuteczniejsza,wiadomo tez ze kazdy organizm inaczej reaguje na dana odzywke,wiec moze sformuluje inaczej pytanie jaka konkretna odżywke wy polecilibyscie na mase (firma,nazwa) jakie dala ona wam efekty(chodzi mi głownie tylko o przyrost masy)

fallenursus
08-06-09, 16:25
jasne ze dieta to podstawa:) nie jestem poczatkujacym i troche czasu spedzilem juz nad żelastwem:D,uzywalem dosc duzo odzywek jednak sam nie potrafie odp jeszcze na to pytanie ktora jest najskuteczniejsza,wiadomo tez ze kazdy organizm inaczej reaguje na dana odzywke,wiec moze sformuluje inaczej pytanie jaka konkretna odżywke wy polecilibyscie na mase (firma,nazwa) jakie dala ona wam efekty(chodzi mi głownie tylko o przyrost masy)

wiek?
dlazego sie pytam o wiek? po pewnym czasie facet przestaje produkowac takie ilosci tescia jak za mlodu. I wtedy boostery roznego rodzaju dzalaja o wiele lepiej, i naprawde widac roznice o wiele lepsza niz suplementowanie kreatyna.

DonMajster
08-06-09, 16:30
24lata:)

Symu
08-06-09, 17:03
kreatyna. Nie ma nic skuteczniejszego. Polecam crepaure kaizen lub universal.

Jezeli chodzi o gainery to machine man activlab chwilowo wydaje sie najlepszy.

Anaboliczny Koks
08-06-09, 17:07
Symu szukając na necie o tej bezpłodności przez białko to znalazłem tylko jedynie o białku sojowym.


Spożywanie dużej ilości soi przez mężczyzn obniża jakość spermy i stwarza ryzyko bezpłodności. Jest to efekt działania obecnego w soi hormonu żeńskiego - estrogenu.
Ale unikanie soi nie jest w cale łatwe, zawierają ją wiele gotowych pokarmów. (badania naukowców z Belfastu w Irlandii Płn.)

maciek459
08-06-09, 17:08
a po 1 tygodniu brania kreatyny( z olimpu) mozna byc chwilowo bezplodnym??

fallenursus
08-06-09, 17:15
Symu szukając na necie o tej bezpłodności przez białko to znalazłem tylko jedynie o białku sojowym.

[/SIZE] pisze ze w pln. irlandi. Przeciez tam nawet nie ma naukowcow! :) to moze oni dlatego tak sie leja tam bo bezplodni i ich to denerwuje?


a po 1 tygodniu brania kreatyny( z olimpu) mozna byc chwilowo bezplodnym??

tak,ale tylko jak bediesz uzywac gumy, i to tez ci w 100% bezplodnosci nie zagwarantuje :)

Symu
08-06-09, 17:16
Maciek459 niestey to nie ejst srodek antykoncepcyjny xD Nie mozesz!!

Anabolcizny_koks nie zwraalbym ogolnie na to uwagi bo moge pokazac 10 badan za i przeciw temu co zacytowales. Choć soi unikałbym raczej ze wzgledow zdrowotnych :)

Anaboliczny Koks
08-06-09, 17:20
Symu ja nie zwracam ,ale jak on tak się martwi o swoją bezpłodność podczas brania białka to mu znalazłem ;P. A Soja jest dla pedałów ( nie bijcie ) ,ale taka prawda zamiast zjeść konkretnego kotleta to jedzą jakieś suche wióry namoczone w wodzie jak kaczki.

fallenursus
08-06-09, 17:30
mam bardzo dobry przepis na ciasto gdie zamiast maki daje sie wlasnie bialko sojowe. Niezle jest nawet. moze 2,3x w roku mloda robi.:twisted:

KowalX
09-06-09, 00:01
Symu ja nie zwracam ,ale jak on tak się martwi o swoją bezpłodność podczas brania białka to mu znalazłem ;P. A Soja jest dla pedałów ( nie bijcie ) ,ale taka prawda zamiast zjeść konkretnego kotleta to jedzą jakieś suche wióry namoczone w wodzie jak kaczki.

soja najlepsze białko roślinne ;)

maciek459
09-06-09, 15:52
a czy stosowanie thermo stim tez powoduje bezblodnosc??

RockyBalboa
09-06-09, 15:52
co to jest faza ladowania?

Zioman
09-06-09, 16:44
Kiedyś jak się brało kreatynę to się stosowało fazę ładowania tzn. przez pierwszy tydzień po 30 gram kreatyny dziennie a potem po 5. Teraz się bierze bez tej fazy tzn. dwa razy po 5 gram. :happy:

Symu
09-06-09, 16:53
KowalX ja z roślinnych jednak bym obstawiał Hemp albo Pea protein .

Maciek powoli zaczynasz być irytujący z ta bezpłodnoscia.

maciek459
09-06-09, 17:20
bo chce sie tylko dowiedziec. i od tego jest forum!

Symu
09-06-09, 17:25
Ale suple nie powoduja bezplodnosci!!!!!!!!!! Jedynie koks!!!!! bierz spokojnie thermo stima, białko sojowe, kreatyne.

KowalX
09-06-09, 17:54
KowalX ja z roślinnych jednak bym obstawiał Hemp albo Pea protein .


ja uważam sojowe za numer 1 ,a groszek na później :)

soja ma lepszy bilans aminokwasowy dla człowieka i najwyższy wskaźnik strawności z roślinnych.

Symu
09-06-09, 18:26
hemp ma lepszy profil aminokwasowy:)

greszek jest lepszy dla tych co maja jakiekolwiek watpliwosci co do soi, te fitoestrogeny, uczulenia, modyfikacje genetyczne itp.

fallenursus
09-06-09, 18:38
Ale suple nie powoduja bezplodnosci!!!!!!!!!! Jedynie koks!!!!! .

POGADAJ na ten temat z Colemanem a najlepiej z jednym z jego kilku(nastu?) dzieciakow :twisted:

Symu
09-06-09, 18:48
chodzi mi o chwilową bezpłodność, możliwośc zaistnienia czy coś w tym stylu. Bardziej chodzi mi o to że suple tego nie pwoduja.

Poza tym Ronnie tak urosl na suplach BSNa, nie brał koksu!!! ;)

KowalX
09-06-09, 19:03
hemp ma lepszy profil aminokwasowy:)

greszek jest lepszy dla tych co maja jakiekolwiek watpliwosci co do soi, te fitoestrogeny, uczulenia, modyfikacje genetyczne itp.

nie groszek nie jest lepszy ...
nie ma modyfikacji genetycznych wystarczy poszukać dobrego białka...
stężenie samej glutaminy to aż 11%(więcej niż serwatka)

nie wiem czemu hemp jest lepsze do tego ma 48% wapnia przy 120mg w sojowym co już stawia je wyżej
to jak twaróg który mimo dużej ilości białka ma najniższy poziom wapnia ,a białko samo w sobie powoduje dodatkowo wypłukiwanie wapnia.

hemp - nie posiada lepszego bilansu aminokwasowego.
dodatkowo dzisiejsze białko sojowe jest bardziej strawne ,a białka sojowe mieszane z serwatkowym daje jeszcze lepsze rezultaty.

Ale hemp jest całkiem ciekawe ...

Symu
09-06-09, 19:25
Co do groszku chodzi mi o to że jest lepszy w niektórych przypadkach np. uczulenia, jakies problemy hormonalne. W tym wypadku groszek czesto jest jedyna alternatywa. W przypadku soi nie mozna po prostu potwierdzic badaniami jej wlasciowsci bo co drugie wykazuje co innego. Znam 2 osoby ktore po prostu maja dosc pokazna liste substancji ktore je uczulaja i sa skazane na grosze.To stezenie gluty trzeba jakos przezyc.

konopia posiada wszystkei EAA i to juz dla mnie przemawia na jej korzysc.

Przyznam że nie zwracam uwagi na takei reczy jak ilość wapnia.

Pod jakim wzgledem białko soi jest lepiej strawne?? Soja ogolnie zawiera substancje antyodzywcze choc pewnie wiekszkosc z nich jest w izolatach "wyplukana".

Nie widze też sensu meiszania soi z serwatka. Jeżeli ktoś może bez problemu jesc wheya to jest to najlepsze rozwiazanie.

fallenursus
09-06-09, 19:27
oto label od tego groszku ;)
musze [powiedziec ze mam juz 3cia puche. KOnsystencja kaseiny ale da sie wypic. Jedna z najtanszych bialek 26$ za 2,5kg

Symu
09-06-09, 19:32
mamy tez fana groszku ;)

fallenursus
09-06-09, 19:34
mamy tez fana groszku ;)
ten groszek odkrylem jak whey poszedl w gore cenowo. jakies poltora roku temu ;)

KowalX
09-06-09, 19:43
Co do groszku chodzi mi o to że jest lepszy w niektórych przypadkach np. uczulenia, jakies problemy hormonalne. W tym wypadku groszek czesto jest jedyna alternatywa. W przypadku soi nie mozna po prostu potwierdzic badaniami jej wlasciowsci bo co drugie wykazuje co innego. To stezenie gluty trzeba jakos przezyc.

konopia posiada wszystkei EAA i to juz dla mnie przemawia na jej korzysc.

Przyznam że nie zwracam uwagi na takei reczy jak ilość wapnia.

Pod jakim wzgledem białko soi jest lepiej strawne?? Soja ogolnie zawiera substancje antyodzywcze choc pewnie wiekszkosc z nich jest w izolatach "wyplukana".

Nie widze też sensu meiszania soi z serwatka. Jeżeli ktoś może bez problemu jesc wheya to jest to najlepsze rozwiazanie.

są odżywki gdzie miesza się izolat soi z serwatki co uzupełnia soje w resztę amino i razem dają jeszcze lepszy efekt.

tak jest wypłukana i soja(roślinne) wolno się wchłaniała ze względu na ilość błonnika oraz polifenoli

na wapń powinieneś zwracać uwagę to on stanowi o jakości białka poza przyswajalnością i stopniem wchłaniania(ale tu królują pochodzenia zwierzęcego)

soja też zawiera wszystkie egzogenne

groszek zawsze lubiłem zielony :)

ale pewnie wszyscy jesteśmy fanami zróżnicowania ,a nie tylko białka zwierzęce ;)

Symu
09-06-09, 19:49
Co do soi w takim razie moj blad.

Dobra prawda jest taka że i tak nie rusze nic poza wheyem ;) Mieszanie go z soja to dla mnie neistety profanacja :D

KowalX
09-06-09, 19:50
Dobra prawda jest taka że i tak nie rusze nic poza wheyem ;)

... ;)

RockyBalboa
11-06-09, 13:30
czy mozna w jakis sposob chociaz troche pogrubic swoje kosci? spozywac duzo wapnia,itp? za pomaca diety?

KowalX
11-06-09, 14:07
Od budowę tkanki kostnej pracujemy już od młodego wieku.Odżywianie ma wpływ na budowę tkanki kostnej jak również aktywność fizyczna oraz regeneracja.Szczytowa masa kostna pojawia się około 30roku życia.
Dieta bogata w wapń bez nadmiaru fosforu.Unikanie alkoholu i kawy (dlatego młodym nie zaleca się jej picia)może pomóc osiągnąć dobrą szczytową masę kostną.Mleko nie jest takim dobrym źródłem wapnia dla ciebie gdyż z dużą ilością wapnia za dużo zakwasza organizm co doprowadza do wypłukiwania wapnia,a nie jest w stanie pokryć zapotrzebowania.To samo twarogi lepszym wyborem będzie np. ser feta.
Tkanka kostna wymienia się w całości co około 7lat...

Villain_In_Black
11-06-09, 15:21
czy mozna w jakis sposob chociaz troche pogrubic swoje kosci? spozywac duzo wapnia,itp? za pomaca diety?

dokładnie- dużo wapnia i fosforu

TABAŚ
11-06-09, 17:51
Witam mam PRO WHEY AMINO CAPSULES 225sztuk z mvp , KREATINE ALKALINE 1500 120sztuk z megabol-polska, CARBO instant z olimpa, jak to brac?
około 6 tygodni temu skączyłem brać kreatyne w proszku z mvp i l-glutamine z treka w tabletkach i bra lem je wtedy przez mieiąc z hakiem,
co moge do tego ewentyalnie dokupić.

calabrio
12-06-09, 15:18
jaki trening proponujecie po ukończeniu 2-miesięcznej ogólnorozwojówki?? jestem ektomorfikiem, wzrost ~180 cm, waga ~62 kg, staż 2 miesiące, wiek 18 lat

Ezachiel
12-06-09, 15:40
typowe fbw
jesli Cie to interesuje zajzyj do podwiedzonych w dziale "Trening"
jest tam kilka ciekawych opcji

Anaboliczny Koks
13-06-09, 08:00
Hmm takie pytanie ,czy plecy mogą być nie równe np jak biceps ? ^^

slim shady
13-06-09, 10:10
mogą być

Anaboliczny Koks
13-06-09, 11:39
Przy jakich ćwiczeniach najczęściej może dojść do "deformacji ?" Na atlasie ?

Ezachiel
13-06-09, 12:34
przy źle wykonywanych ;]

zawsze zwracaj uwage na technike, bo mozesz nawet nie wiedzieć ze jakieś ćwiczenie wykonujesz źle...

to napewno plecy?
a moze kregosłup?

Anaboliczny Koks
13-06-09, 13:07
Niee ja nie mam krzywych tak z ciekawości zapytałem .

Ezachiel
13-06-09, 14:30
moim zdaniem wszystko rozbija sie o technike, chociaz na atlasie ćwiczenia z reguły są bezpieczniejsze..




mam pytanie, chodzi o przetrenowanie...
jak to jest? da sie poznać wczesniej ze takie cos sie szykuje?
to samo ze spaleniem mieśnia... sa jakieś wczesniejsze objawy tego?

KowalX
13-06-09, 14:37
moim zdaniem wszystko rozbija sie o technike, chociaz na atlasie ćwiczenia z reguły są bezpieczniejsze..




mam pytanie, chodzi o przetrenowanie...
jak to jest? da sie poznać wczesniej ze takie cos sie szykuje?
to samo ze spaleniem mieśnia... sa jakieś wczesniejsze objawy tego?

stagnacja ,albo nawet i cofanie wyników..
mała chęć na treningi...

choć może to być też wcześniejsze stadium przetrenowana

Ezachiel
13-06-09, 15:34
stagnacji nie zauwazyłem, nie mowiac o cofaniu...
a chec na treningi mam wielką.. pewnie jestem przewrazliwiony na tym punkcie...

Ezachiel
13-06-09, 15:55
cholera, nie mogłem edytować...

od maja jade fbw
dopiero ostatnio (jakieś 2 tygodnie) zaczałem ćwiczyć fbw co drugi dzień, wczesniej trzymałem sie twardo ze 3 dni w tygodniu to trening

przed fbw jechałem coś co śmiało mozna nazwać ogólnorozwojówką (około pół roku)

czy spokojnie moge ćwiczyć fbw co drugi dzień?
czy moze staz jest troche za mały?

Loozer19
13-06-09, 22:26
Witam Ludziska mam zamiar na nowo po kontuzji z barkiem powrocic do silowni i mam pytanko czy odrazu katowac sie na silce czy narazie powoli i z mniejszym obciazeneim na treningu smigac? drugie zas pytanie dotyczy odzywek pociwczyc na sucho jakis miesiac czy odrazu przed kontuzja bralem gainery kreatyne nitro cp itd!!

slim shady
13-06-09, 22:31
czy spokojnie moge ćwiczyć fbw co drugi dzień?
czy moze staz jest troche za mały?
Możesz ćwiczyć co drugi dzień a nawet powinieneś bo takie założenie ma FBW, przez co jest efektowny

A FBW to taka ogólnorozwojówka tylko bardziej zaawansowana ;) FBW jest dobre dla początkujących


Witam Ludziska mam zamiar na nowo po kontuzji z barkiem powrocic do silowni i mam pytanko czy odrazu katowac sie na silce czy narazie powoli i z mniejszym obciazeneim na treningu smigac? drugie zas pytanie dotyczy odzywek pociwczyc na sucho jakis miesiac czy odrazu przed kontuzja bralem gainery kreatyne nitro cp itd!!

A co lekarz mówił ?

Przypilnuj najpierw diety potem łap się za odżywki

p_narozny
13-06-09, 22:33
Witam Ludziska mam zamiar na nowo po kontuzji z barkiem powrocic do silowni i mam pytanko czy odrazu katowac sie na silce czy narazie powoli i z mniejszym obciazeneim na treningu smigac? drugie zas pytanie dotyczy odzywek pociwczyc na sucho jakis miesiac czy odrazu przed kontuzja bralem gainery kreatyne nitro cp itd!!

O co Ty pytasz chlopie.. Pewnie ze stopniowo wszystko. Co znaczy w ogole skatowac sie na silce po kontuzji? Nabawisz sie nastepnej kontuzji najwyzej:P Organizm jest oslabiony wiec powoli go rozkrec.. Pozdro i powodzenia

Jolly
14-06-09, 20:32
Przy jakich ćwiczeniach najczęściej może dojść do "deformacji ?" Na atlasie ?

Co rozumiesz przez deformacje?

Ezachiel
17-06-09, 15:59
w niedziele zrobiłem ostatni trening FBW
postanowiłem przejsc na Split. Wszystko mam dograne i dopięte, pozostaje tylko zacząc trening.

i tu mam pytanie, czy moge już dziś zaczac trening, czy jeszcze poczekać, zrobić wiekszą przerwe?

mieśnie juz w pełni sie zregenerowały?

Napinacz01
17-06-09, 16:30
1tydz przerwy i zaczynaj

Ezachiel
17-06-09, 16:47
1tydz przerwy i zaczynaj

no wiem, tydzien to maksymalnie myśle...
ale czy trzbea czekać az tyle? Nie ćwicze od niedzieli i szczerze przyznam nosi mnie... i mam wielką ochote zaczać.

a chce sie upewnić

KowalX
17-06-09, 16:59
ćwicz nawet dzisiaj ;)

puma007
17-06-09, 22:23
siema,mam takie pytanie, a wiec dzisiaj mialem trening plecow i bicka a po godzinie pojechalem grac w pilke.oczywiscie po trningu odrazu wszamalem wegle a przed gra(10min)po godzinie lyklem bialeczko.dobrze zrobilem ze pojechalem czy raczej nie powinno sie tak robic

3ndriu
17-06-09, 22:33
Wszytko regulujesz dietą kolego, ale po treningu siłowym bieganie nie jest najlepszą opcją. Lepiej żebyś grał w dni bez treningów.

puma007
17-06-09, 22:39
ok sog poszedl
dzieki,juz wiecej nie zagram po treningu,chociaz kusi hhehhe

KowalX
18-06-09, 00:07
jeśli już musisz koniecznie uzupełnij węglowodany po siłce . Po piłce białko i węglowodany,ale tak j.w lepiej w inny dzień.

Pavvel111
18-06-09, 13:24
Chce zacząć robić trening abs2 ale nie wiem co to za ćwiczenie
http://foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=1/images2008/20080421200254.JPG
chodzi mi o to 1 co koleś ma nogi w górze
może ktoś wkleić link z youtube jak to się wykonuje?

KowalX
18-06-09, 16:00
link ze zdjęciem nie działa

Pavvel111
18-06-09, 19:42
Czy fbw 5x5 to dobry trening jeśli zależy mi na masie?

fallenursus
18-06-09, 19:59
Czy fbw 5x5 to dobry trening jeśli zależy mi na masie?

nie
fsumie...kto wie jak Ty zareagujesz na taki trening.
masa/rzezba to tylko roznica w diecie i intensywnosci/dlugosci aero

Sokol
19-06-09, 12:56
chce bardziej popracowac nad klatka wiec moze byc takie cwiczenie ? pon klata bic, wtorek wolne, sroda barki, czwartek wolne, piatek klata tric, sob wolne, niedziela plecy.

dominator875
19-06-09, 12:59
gdzie masz nogi?

metadon
19-06-09, 14:52
gdzie nogi?klata x2 to za duzo 2x na tydz.wiecej nie znaczy lepiej

Villain_In_Black
19-06-09, 16:39
nie trenuj 2 razy w tygodniu jednej partii. Można co prawda dwukrotnie w tygodniu jedną partię w tygodniu męczyć ale tylko wtedy gdy jesteś "nieproporcjonalny" i chcesz daną partię powiększyć (zależy ci na jednej, góra dwóch).

Ezachiel
19-06-09, 17:00
nie trenuj 2 razy w tygodniu jednej partii. Można co prawda dwukrotnie w tygodniu jedną partię w tygodniu męczyć ale tylko wtedy gdy jesteś "nieproporcjonalny" i chcesz daną partię powiększyć (zależy ci na jednej, góra dwóch).

taa...
z takim podejściem spaliłbys mieśnie, raz, dwa...

Villain_In_Black
19-06-09, 17:10
mięśni bym raczej nie spalił...
spaliłbym mięśnie robiąc aeroby po 2 godziny ale czy gdybym robił co 5,6 dni partię jedną to raczej się nic nie stanie ;) czas odpoczynku nawet po intenstywnym treningu dla klatki wynosi ok. 4-5 dni więc jest git

Pavvel111
19-06-09, 20:49
* Skręty tułowia w leżeniu z ugiętymi kolanami:
np w tym ćwiczeniu jeśli mam zrobić 20 powtórzeń to robie 20 na każdą stronę czy 20 razem?

Villain_In_Black
19-06-09, 21:32
na kazda strone

14patos14
19-06-09, 22:30
Witam mozecie mi napisac jakie cwiczenia wykonywac na biceps i triceps?
Chodzi mi o takie ze sztangielkami i jak mozecie to dajcie linki.
dzieki;d

tom
20-06-09, 00:20
a podwieszone czytales?

14patos14
20-06-09, 10:11
no nie, ale czytanie duzo mi nie da bo boje sie ze zle zrozumiem i bede niepoprawnie wykonywal te cwiczenia.

Ezachiel
20-06-09, 10:16
no to po to sie czyta, zeby zrozumieć

a co tekst Ci znika jak raz przeczytasz? :D
czasem raz nie wystarcza ;]

Anaboliczny Koks
20-06-09, 11:37
Aha tam pisze to nie zrozumiesz ,a tutaj Ci napiszemy i zrozumiesz? Przecież to tekst i to ,więc Ci nikt nie napisze bo nie zrozumiesz ...

slim shady
20-06-09, 11:49
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=18793
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=3733
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona.asp

Villain_In_Black
20-06-09, 13:11
"boje sie ze zle zrozumiem"

umarłem xd buahahaha xd

14patos14
20-06-09, 16:23
no co xd ;pp chce zeby byly najlepsze efekty

Villain_In_Black
21-06-09, 01:27
rozumiem rozumiem ;]

Spróbuj tak:
weź do łapy jakąś lekką hantelkę i wykonaj nią ćwiczenie (UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC PODCHWYTEM) tak jak ci się wydaje, że jest poprawnie. A potem bierz coraz większe ciężary i staraj się robić je tak technicznie jak ten lekki- jeśli nie dasz rady zostań przy mniejszym a katuj

"POMOGŁEM? DAJ SOGA" (Cytat pewnego użytkownika tego jakże kochanego forum<33333 ;* <sex>)

slim shady
21-06-09, 03:35
tak jak ci się wydaje, że jest poprawnie
Ono ma być techniczne a nie że mu się wydaje

DonMajster
21-06-09, 11:44
yo:)mam pytanie odnosnie liczby cwiczen na jednym treningu cel masa ,gdyz nie jestem pewien czy mój plan jest optymalny tzn chodzi mi o ilość cwiczen ja wykonuje ich okolo 5- 6 na duze partie miesniowe(4 serie po 10-12powt) nastepnie 3 cwiczneia na mniejsze takie jak biceps lub triceps (4serie po 10-12powt).Przykladowy moj trening na klatke:Wyciskanie sztangi na maszynie ławka pozioma,rozpiętki,ławka skosna tez wycisaknie na maszynie,ćwczienie w bramie,pompki, nastepnie 3 cwiczenia na biceps.Nie jestem peweni czy zredukowac czy moze zwiekszyc liczebe wykonywanych cwiczen w treningu.Prosze o wypowiedz doświadczonych.peace

Villain_In_Black
21-06-09, 11:53
zacznij od dużych partii (klatka, plecy) potem mniejsze (bic., tric.)
Duże partie od 16 do 22 serii max. w treningu, małe 12-16.

Ezachiel
21-06-09, 12:11
zacznij od dużych partii (klatka, plecy) potem mniejsze (bic., tric.)
Duże partie od 16 do 22 serii max. w treningu, małe 12-16.

jeśli chcesz sie zajechać to tak...


ale wystarczy tyle:

12-15 na duze partie mieśni
9-12 na małe

DonMajster
21-06-09, 14:26
jescze jednoa pytanie odnosnie obicazen tzn chcailbym sie dowiedziec czy dla wzrostu 180 i masy 71kg ćwiczenie np klaty na ławce poziomej(maszyna) ćwicze tak jak pisalem 4serie po 10-12 powtorzen z ciezarem 70kg(wliczony gryf) ostatnia seria z ciezarem 80kg oraz rozpietki robie hantalami 16kg(jedna).Barki wycisaknie sztangi zza głowy 30kg ostatnia seria 35kg.Czy jest to dobre obciazenie pod wzgledem robienia masy?jakie sa wasze obciazenia w tych cwiczeniach?.ps.moj staż to nieco ponad 6 miesiecy harówki:D.

Villain_In_Black
21-06-09, 16:39
jeśli chcesz sie zajechać to tak...


ale wystarczy tyle:

12-15 na duze partie mieśni
9-12 na małe

ja wiem czy zajechać...?

Pavvel111
22-06-09, 13:23
1Ile powinno trwać przechodzenie z diety redukcyjnej na masową?
2Czy biały ser i razowe pieczywo to dobry zestaw na drugie śniadanie?

KowalX
22-06-09, 13:45
1.Z dwa tygodnie powinno być ok
2.Ja bym dodał jeszcze sałatę i pomidora ;)

Pavvel111
23-06-09, 19:56
Ile razy w tygodniu robić abs2?

lukasz16s
23-06-09, 23:35
Czy do rozpuszczonej filizanki dextrozy dodaje sie i miesza razem kreatyne czy kreatyne osobno w 2 naczyniu

KowalX
23-06-09, 23:44
Czy do rozpuszczonej filizanki dextrozy dodaje sie i miesza razem kreatyne czy kreatyne osobno w 2 naczyniu

możesz mieszać

Pavvel111
24-06-09, 12:41
Nigdzie nie ma napisane jak często robić ten abs2
może mi ktoś napisać jak często powinno się go wykonywać?

I jeszcze jedno w Biedronce można kupić makaron razowy lub ryżowy?xD

p_narozny
24-06-09, 12:51
Mam pytanko chlopy odnosnie tetna podczas biegania,
wychodzi mi z obliczen;) ze srednie tetno mam 161, czyli 82,5% tetna maxymalnego. Zmniejszyc troche predkosc na biezni (jednoczesnie wydluzajac czas) tak by bylo w okollicach 65-75% (tetno ok 130)?? Chodzi mi o wydajniejsze spalanie tluszczu a nie miesni. Co Wy na to?

KowalX
24-06-09, 12:54
Nigdzie nie ma napisane jak często robić ten abs2
może mi ktoś napisać jak często powinno się go wykonywać?

4razy w tygodniu


I jeszcze jedno w Biedronce można kupić makaron razowy lub ryżowy?xD

przejdź się i sprawdź

Pavvel111
24-06-09, 16:44
Najpierw krótki opis sytuacji
jestem już bardzo chudy ale wciąż mam tłuste dupsko
kontynuuję redukcję bo chcę w końcu pozbyć się tej dupy lecz skoro tłuszcz schodzi równo z całego ciała to przez dalszą redukcję nie pozbędę się mięśni z nie otłuszczonych części ciała?

KowalX
24-06-09, 16:53
przy każdej redukcji pozbywasz się części tkanki mięśniowej.Wcinaj odpowiednią ilość białka

KowalX
24-06-09, 16:56
Mam pytanko chlopy odnosnie tetna podczas biegania,
wychodzi mi z obliczen;) ze srednie tetno mam 161, czyli 82,5% tetna maxymalnego. Zmniejszyc troche predkosc na biezni (jednoczesnie wydluzajac czas) tak by bylo w okollicach 65-75% (tetno ok 130)?? Chodzi mi o wydajniejsze spalanie tluszczu a nie miesni. Co Wy na to?

Najwydajniejsze spalanie tkanki tłuszczowej jest w przedziale 65-75% ,ale twojego maksymalnego :)
Spożywaj odpowiednią ilość węglowodanów i białek.Nigdy nie biegaj na czczo to spowolni katabolizm.

puma007
24-06-09, 21:52
siema,moj problem jest taki ze,a z reszta to nie problem ale mnie to irytuje hehe
a wiec sprawa dotyczy bica,tzn ladny jest wysoki itd miare widac jak sie napnie
a jak mam na luzie,lapa wyprostowana to sucho to widac,wiecie o co kaman
macie jakies sposoby na to czy mlotkowy hantlem zda egzamin???

KowalX
24-06-09, 22:54
Młotkowy powinien pomóc i chyba wyciskanie sztangi nachwytem.

janekziomek2
25-06-09, 16:32
Rozumiem że picie wody podczas treningu jest jak najbardziej wskazane tak ?

KowalX
25-06-09, 16:42
Oczywiście, pijemy małymi łykami.Picie wody wskazane jest przez cały dzień uczestniczy ona w wielu procesach i jest niezbędna również przy przemianach białek.

Strielok
25-06-09, 22:35
Pytanie dot. good morning. Ćwiczenie to wykonywać w pasie czy bez ? Jak na razie wykonuje bez pasa, bo wydaje mi się, że bardziej mięśnie pracują, nie przesadzam z ciężarem.

fallenursus
26-06-09, 01:01
bez pasa mozna, ale nie zapomnij o skarpetkach

kapec
26-06-09, 19:47
bez pasa mozna, ale nie zapomnij o skarpetkach
A czym to może skutkować?http://www.pasjoneo.pl/profil,8307/

Strielok
26-06-09, 20:14
A czym to może skutkować?http://www.pasjoneo.pl/profil,8307/

No kontuzją, wiadomo, że z pasem założysz więcej kg, ale myślę, że bez pasa bardziej mięśnie pracują
i wygodniej się robi.

KowalX
26-06-09, 20:24
jak masz pas i złą technikę to i tak nie ochroni cię przed kontuzją ;)

yaro09
28-06-09, 13:04
witam!
mam: białko, gainer, carbo
kiedy co stosowac? chodzi mi o takie odpowiedzi na przykład:
- bialko - po przebudzeniu albo po sniadaniu albo po treningu albo przed snem itp...
- gainer - jak wyzej...
- carbo - np przed treningiem po treningu, rano, wieczorem itpp...

chodzi mi o to zebym wiedział dokladnie kiedy co mam brac :)
z gory dzieki za odp, pozdro

KowalX
28-06-09, 13:40
źle dobrane odżywki...

yaro09
28-06-09, 14:36
dlaczego?

yaro09
28-06-09, 15:11
aha i jeszcze jedno. jesli robię tym planem:
PON : KLATKA + TRIC
WT : PLECY + BICEPS
CZW : BARKI + KAPTURY
PIA : NOGI + LYDKI

to mogę robic w ten sposób:
pon=klata+tric
wtor=plecy+bic
sroda=wolne
czwart=barki+kaptury
piat=nogi+lydki
sob=wolne
niedz=klata+tric
pon=plecy+bic
wtor=wolne
itd...
chodzi o to ze 2 dni cwiczen i dzien przerwy i tak w kółko
nie bedzie za malo czsu na regeneracje?

Adamos1
28-06-09, 15:18
jak najbardziej zalecane najleszy w tym jest to ze dni regenarcji cie sie zmieniaja czyli jest to odmiana dla miesni

KowalX
28-06-09, 18:47
dlaczego?

białko, gainer, carbo

białko - białko
carbo - cukry
gainer - białko + cukry

yaro09
28-06-09, 21:22
a skoro juz mam takie odzywki to kiedy którą brac?

p_narozny
28-06-09, 22:18
to suplementy diety a nie odzywki, a brac je wtedy kiedy brakuje Ci wlasnie takich skladnikow w Twojej codziennej diecie, pozdrawiam

kapec
28-06-09, 23:27
Jakie dawki l-glutamine brać w capsach 1400mg?
http://www.clicoweb.com/clic.php?pseudo=fabik

KowalX
29-06-09, 04:15
a skoro juz mam takie odzywki to kiedy którą brac?

białko szamaj po treningu ,a z resztą na razie poczekaj :)

Yosho
30-06-09, 10:49
Czy jeśli np. w ciągu dnia wymęczyłem daną partię mięśni np. nogi ( bieganie , rower, piłka nożna) i nie czuję się na siłach to mogę tę partię podczas treningu odpuścić?? Czy zawsze muszę robic wszystko??

yaro09
30-06-09, 12:23
noo własnie tez mam podobne pytanie...
np w piątek robie nogi + biceps, a wiem ze w sobote pójdę pograc w nogę, albo bedzie jakas wycieczka rowerowa czy cos, to mogę w piątek odpuscic sobie nogi i robic tylko bic?

p_narozny
30-06-09, 12:28
Robic nogi tez, co to za wymowki glupie w ogole:P Jaki zwiazek maja cwiczenia silowe, majace budowac mase miesniowa z przejechaniem sie na rowerze..

W jeden dzien bieganie rower pilka nozna i jeszcze trening na silowni? Niezle czas organizujesz..

Yosho
30-06-09, 13:05
To były tylko przykłady:P Ale wystarczy, że nie pada to zawsze piłka nożna i bieganie:P Tak już mam:P

p_narozny
30-06-09, 13:30
W takim razie mozesz zorganizowac tak czas zeby pograc w pilke czy pobiegac w dzien inny niz ten w ktorym cwiczysz nogi na silowni:P Ja robie nogi 2x w tygodniu i zawsze biegam po tym treningu, jest ok:)

Yosho
30-06-09, 13:31
Aha to tak zrobię:P

Yosho
30-06-09, 13:47
Mam jeszcze takie pytanie;) Bo czytałem, że trening zaczyna się od największych mięśni : nogi, plecy, brzuch, i na koniec biceps;) Więc jeśli dziennie biegam to przed czy po treningu??

loCCo
30-06-09, 18:16
krótkie pytanie mam i cieszyłbym sie z krótkiej odpowiedzi... Plan treningowy mam rozpisany na Poniedziałek, wtorek, środa(wolne), czwartek i piątek. Tylko teraz pytanie o czas treningu... 1 h -1.5 h ? czy zależy od mojej wytrzymałości , czy od tego co mam w konkretnym dniu do zrobienia??

aha i trening raz dziennie tak ??

Pozdrawiam

zCzymDoLudzi
30-06-09, 18:39
loCCo to zależy co robisz. Nie patrz na czas wykonaj założoną ilość powtórzeń i serii.

Zioman
30-06-09, 18:52
Trening kulturystyczny - 1 godzinę,
Aeroby - 50 - 60 minut.
A Szwarzenegger i Cutler trenował/trenuje 2 razy dziennie.

Yosho
30-06-09, 19:01
Mam takie pytanie: ile powinna trwać przerwa między seriami i ćwiczeniami??
A drugie pytanie: lepiej robić mniej powtórzeń i więcej serii czy na odwrót np.
1x30 LUB 2x15

p_narozny
30-06-09, 19:52
Yosho: pisalem Ci przed sekunda ze to zalezy od ciezaru ktorym dysponujeeeeeeesz...

Yosho
30-06-09, 20:00
Aha:P A jeśli chodzi o pompki itp?

Yosho
30-06-09, 20:01
Jeśli pisze głupoty to sory, ale jestem taki słaby, że zaraz chyba glebne na podłoge:P

p_narozny
30-06-09, 20:02
To samo, teraz robisz bo nie masz alternatywy, jak zdobedziesz jakis zlom chlopie to bedzie mozna zamienic pompki na jakies inne cwiczenia np wyciskanie hantli na klatke, itd itp, a teraz rob tak jak uwazasz ze jest ok i jak sie czujesz po tych seriach. Jak dajesz rade robic serie po 50 pompek to cisnij, nie zaszkodzi;p Byle nie co dzien.

Yosho
30-06-09, 20:06
Oki dzięki za pomoc;) A ostatnie pytanie: z odpowiednią dietą, codziennym bieganiem i A6W po jakim czasie mogę zauważyć jakieś efekty??

Beni
30-06-09, 20:59
Mam male pytanko:D
Mogl by mi ktos wyjasnic co to jest :
Bcaa
HMB
SAA


?dzieki z gory:P

Yosho
30-06-09, 21:11
HMB ( z wiki)- organiczny związek chemiczny, krótkołańcuchowy kwas tłuszczowy, który powstaje w organizmie z leucyny. Stosowany jest w suplementach dla sportowców, zwłaszcza kulturystów.

BCAA- http://bigpaker.net/bcaa.htm TU MASZ TŁUMACZENIE

SAA- sterydy anaboliczno-androgenne; także stosowanie kuracji tymi sterydami

Beni
30-06-09, 21:18
danke za odpowiedz

Yosho
30-06-09, 21:22
Nmzc;)

Villain_In_Black
01-07-09, 23:43
A ostatnie pytanie: z odpowiednią dietą, codziennym bieganiem i A6W po jakim czasie mogę zauważyć jakieś efekty??


zależy ile biegania, jaka warstwa tłuszczu :lol:

Yosho
01-07-09, 23:47
dzień treningowy 2-3 km, nie treningowy 4km;) Warstwa tłuszczy w skali 1-10 ( im większa liczba tym więcej tłuszczu) to 4:P

p_narozny
02-07-09, 15:55
I tak nie ma reguly:) Przyjrzyj sie w lustrze po 4 tygodniach jednak, powinno cos byc widac;)

Beni
02-07-09, 16:10
mam pytanko czy cykl na cm3 moze trwac 20dni;>?

tom
02-07-09, 17:01
Beni nie ma sensu robic takie krótkie cykle

Symu
02-07-09, 17:09
Trwac tyle moze pytanie czy cos da- raczej nie :D

Yosho
03-07-09, 14:11
Mam takie pytanko: zacząłem biegać 2 km w dzień treningowy i 4km w dzień nietreningowy i wczoraj poczułem ból w lewym kolanie:(( Nie był spory, ale martwię się żeby stawy się nie spieprzyły:(( Pls o odp

Yosho
03-07-09, 14:24
Wykonuję także przysiady i przysiady z obciążeniem ( tylko 5kg), ale może też to przez to.... sam już nie wiem;/

KowalX
03-07-09, 16:28
Mam takie pytanko: zacząłem biegać 2 km w dzień treningowy i 4km w dzień nietreningowy i wczoraj poczułem ból w lewym kolanie:(( Nie był spory, ale martwię się żeby stawy się nie spieprzyły:(( Pls o odp

przy przysiadach czy z obciążeniem czy bez musi być prawidłowa technika.
do biegania musi być dobry but szczególnie po twardej nawierzchni :)

Symu
03-07-09, 16:44
dobry but i nawierzchnia. Najlepiej bieznie (takie w terenie) badz bieznie (takie na silowni :D). NIestety bieganei bardzo obciaza stawy. Ile wazysz??

Yosho
03-07-09, 17:30
70kg przy wzroście 175, ale spokojnie przelece 4 km, więc to chyba od nawierzchni zależy bo biegam jak by po takiej łące i tu nierówno, znowu tu i tak w kółko;/

KowalX
03-07-09, 17:50
70kg przy wzroście 175, ale spokojnie przelece 4 km, więc to chyba od nawierzchni zależy bo biegam jak by po takiej łące i tu nierówno, znowu tu i tak w kółko;/

ja unikam asfaltu...
zainwestuj w dobre buty...

Yosho
03-07-09, 18:08
No właśnie muszę kupić buty, w których będę wyłącznie biegał:P Jaką firmę polecasz?? Adidas?

A to ty biegasz w parku??

KowalX
03-07-09, 18:32
No właśnie muszę kupić buty, w których będę wyłącznie biegał:P Jaką firmę polecasz?? Adidas?

A to ty biegasz w parku??

http://www.newbalance.pl/

przeważnie biegam w lasach po ścieżkach czasem gdzie indziej