PDA

Zobacz pełną wersję : ==> Pojedyncze Pytania <==



Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Damian st-ce
24-06-08, 15:41
gorzała odpada ! ! pare piwek można :)

toxic
24-06-08, 15:41
jesli nie masz suplementow to mozesz pic i duzo ci nie spadnie ale... jesli cwiczysz to mozesz miec pare treningow w plecy bo zawsze troce=he schodzi

tm7
24-06-08, 21:49
jak bardzo sie zbombardujesz to z tydzien bedziesz dochodzil do siebie , wiem po sobie :P , opada sie z sil po takich melanżach alkoholowych :(

respective
24-06-08, 22:40
jak ćwiczyć to ćwiczyć, a jak się bawić to się bawić :)

staraj sie jeść dużo na imprezach (najlepiej tłustego) jak coś pijesz i pamiętaj ze potem trzeba uzupełnić z rana witaminy i wodę.
ja zawsze po przechlaniu jestem przez kilka dni nie do życia ale po jakimś czasie siły wracają przy dobrym odżywaniu i wyspaniu się.

Damian st-ce
25-06-08, 15:50
Kiedys juz dawno temu, znalazłem taki artykuł na necie, na jakiejs stronie poświeconej kulturystyce:


Alkohol, kac a trening



Wiele osób interesuje temat "Alkohol , kac a trenowanie". Wiadomo, że jesteśmy tylko ludźmi i jakaś imprezka oraz wyskoki się zdarzają. Jak w takim wypadku postąpić, aby zachować jak najwięcej ciężko wypracowanych mięśni oraz jak zminimalizować kaca ? Oto kilka punktów, które warto wykuć. Jak wiecie alkohol wypłukuje z organizmu witaminy i odwadnia. Aby zminimalizować straty przed wyjściem wypijcie 2 litry wody, połknijcie zestaw witamin/multiwitaminę plus dodatkowo przyjmijcie 1 gram witaminy C. Pomiędzy kolejnymi piwami starajcie się pić szklankę wody a miedzy następnymi kolejkami wódki - herbatę z cytryną. To sprawi, że ubytki płynów i witamin będą mniejsze. Znajomi mogą się na was dziwnie patrzeć lub zadawać różne głupie pytania - odpowiadajcie, że dla kulturystyki jesteście w stanie zrobić wszystko :-)


No i po imprezce. Docieracie do domu, nie myślicie o niczym innym tylko o spaniu. Nie tak szybko. Chciało się szaleć, to trzeba jeszcze chwile się pomęczyć. Mała powtórka z rozrywki. Znów wypijacie 2 litry wody, oraz kolejne dwa zostawiacie w butelce przy łóżku (przebudzicie się do kibelka, to od razu uzupełnicie płyny). Znów łykacie zestaw witamin/multiwitaminę/1gram wit.C i popijacie ją białkowym szejkiem z 10 gramami glutaminy + dodatkowo kilka aminokwasów (aby uchronić się przed nocnym katabolizmem). Już prawie jesteście w wymarzonym, cieplutkim i mięciutkim łóżeczku. Jeszcze tylko porcja ZMA i możecie wskakiwać pod kołderkę.
Budząc się rano, modlicie się, aby dziewczyna, z którą się bawiliście była tak ładna jak wczoraj ;-) Kiedy już wyczołgacie się z łóżka sięgnijcie po wodę (1 litr), przyjmijcie porcje ZMA (w celu podniesienia naturalnego poziomu testosteronu) oraz połknijcie kilka aminokwasów i 10 gram glutaminy (aby zahamować katabolizm).

Śniadanie musi być odżywcze. Wiem, że zazwyczaj nie chce się jeść ale jak mus to mus. Sadzone jajka, zmiksowane płatki owsiane z mlekiem/maślanką/jogurtem i białkiem, razowy chleb z szynką, sałatą i pomidorkiem napełnią was życiem i energią. Na koniec znów łykacie zestaw witamin/multiwitaminę.

hans87
25-06-08, 17:31
jak miałbym to wszystko robić po libacji alkoholowej to wolałbym... nie pić w ogóle wódki czy piwa :P pozdro

Symu
25-06-08, 18:58
Tak powiem wam tylko ciekawostke. Z rana nie ma jak isostar na kaca :)

007
25-06-08, 19:06
Jak wpadne w zaskok kilkudniowy to nie mam kaca.he he

poprawiny po weselach i od swięta :D

tm7
25-06-08, 19:15
powerade jest tez skuteczny rano na kacorka , wypije sie 2 i jest niezle :)

respective
25-06-08, 19:35
ja na kaca zawsze biore węgle i przynajmniej mi to pomaga

Damian st-ce
25-06-08, 19:36
Najlepszy sposób na kaca - nie pić dzień wcześniej :)

respective
25-06-08, 21:33
teoretycznie, ale praktycznie to nie da się w ogóle nie pić :P

007
25-06-08, 22:03
Czasami w wekend mam coś takiego że z rana do śniadanka wypije 1 piwko i ide dalej spać a popołudniu robie trening siłowy to mam więcej siły. Nie chodzi mi o to że pije przed treningiem po to aby być silniejszym tylko o to że pare razy mi się zdarzyło takie coś i nie wiem jak to odebrać.

Mieliście może coś takiego i jak to rozumieć ?

Symu
25-06-08, 22:47
Tak lubisz wypic piwo:D Ja tez i wiem ze 1 piwko raz w tygodniu tragedii nie czyni.

tm7
25-06-08, 22:51
jak ktos lubi wypic to nie ma opcja zeby wogole przestac , niektorzy sa cfani i mowia ze nie pija wogole ale nie dlatego ze sie staraja nie pic tylko ze poprostu nie lubia alkoholu , znam takich, napic sie czasami mozna bo to jest nieuniknione , ale nawalic sie to juz jest zonk wtedy , rano oprocz zwyklego kaca jeszcze kac moralny :P

Symu
25-06-08, 23:08
Ja ogolnie gorzaly nie tykam , tylko browarek od czasu do czasu lubie dla smaku no i sie nie opre pokusie, no ale nie przesadzajmy tez nie jestesmy zawodowcami.

007
26-06-08, 07:33
Lubie wypić bardzo dużo ale siłownia pomaga mi w nie piciu bo cały czas trenuje i myśle że po co ćwiczyć i pić naraz. To mnie hamuje.Jak mam dłuższą przerwe to się lekko rozpijam,przeważnie wódka+sok porzeczkowy a 1 piwko to zawsze na mnie działało usypiająco i dlatego wale z rana żeby dłużej pospać w wekend :D

Kamilss
26-06-08, 08:55
A ja już z innej beczki :)
Prosiłbym kogoś aby opisał jak wygląda jego codzienny trening. Bo ja na pewno źle robię ponieważ trwa z 20min max. ;/

respective
26-06-08, 08:55
"wódka+sok porzeczkowy" skąd ja to znam? xD
ale jeśli będzie się piło i trakotowało nie poważnie ten sport to nic się tu nie osiągnie, zakladajac ze i tak zawodowcami nie bedzimy.
jezeli postawi sie sobie cel to tylko własna głupota może przeszkodzić w dążeniu do niego.

respective
26-06-08, 09:01
A ja już z innej beczki :)
Prosiłbym kogoś aby opisał jak wygląda jego codzienny trening. Bo ja na pewno źle robię ponieważ trwa z 20min max. ;/

20min??????? ja sie ledwo w 1,5h wyrabiam :P
a więc tak, wchodze na siłke, przebieram sie, rozrabiam carbo i ide robic rozgrzewkę. rozgrzewka jakeis wymachy rekami, rozciaganie, cwiczenie na bardzo malych ciezarach. nie przekracza moja rozgrzewka 10-15min. (rozgrzewam głównie te mięśnie, które ćwicze, ale nie tylko)
nastepnie cwicze to co mam zaplanowane na cały dzień, np. klatka wyciskanie hantli na płaskiej 4x8, potem robie np brame tez 4x8, potem wracam do wyciskania - sztanga na skosie do góry 4x8 i na koniec robie zwyczajne rozpiętki hantlami. uwierz, że przy przerwach między seriami 2min srednio to zajmie trochę czasu ;] czas samych przerw to ponad pół godziny.

Damian st-ce
26-06-08, 09:43
U mnie wygląda to tak:

Wchodze na siłownie, witam sie z kumplem. Przez chwile gadamy głupoty :) Właczam muze której zawsze słucham i jazda. Rozgrzewka 10 minut. Podczas ćwiczen staramy sie z kolega nie rozmawiac, tylko skupic na ćwiczeniach. Trening trwa przeciętnie ok 80 - 90 minut. Przerwy miedzy seriami zależa od cyklu jaki stosuje ( czy na mase, czy na siłe itp.). A potem fajrant :)

terrorsiejem
26-06-08, 11:01
Kiedys juz dawno temu, znalazłem taki artykuł na necie, na jakiejs stronie poświeconej kulturystyce:


Alkohol, kac a trening



Wiele osób interesuje temat "Alkohol , kac a trenowanie". Wiadomo, że jesteśmy tylko ludźmi i jakaś imprezka oraz wyskoki się zdarzają. Jak w takim wypadku postąpić, aby zachować jak najwięcej ciężko wypracowanych mięśni oraz jak zminimalizować kaca ? Oto kilka punktów, które warto wykuć. Jak wiecie alkohol wypłukuje z organizmu witaminy i odwadnia. Aby zminimalizować straty przed wyjściem wypijcie 2 litry wody, połknijcie zestaw witamin/multiwitaminę plus dodatkowo przyjmijcie 1 gram witaminy C. Pomiędzy kolejnymi piwami starajcie się pić szklankę wody a miedzy następnymi kolejkami wódki - herbatę z cytryną. To sprawi, że ubytki płynów i witamin będą mniejsze. Znajomi mogą się na was dziwnie patrzeć lub zadawać różne głupie pytania - odpowiadajcie, że dla kulturystyki jesteście w stanie zrobić wszystko :-)


No i po imprezce. Docieracie do domu, nie myślicie o niczym innym tylko o spaniu. Nie tak szybko. Chciało się szaleć, to trzeba jeszcze chwile się pomęczyć. Mała powtórka z rozrywki. Znów wypijacie 2 litry wody, oraz kolejne dwa zostawiacie w butelce przy łóżku (przebudzicie się do kibelka, to od razu uzupełnicie płyny). Znów łykacie zestaw witamin/multiwitaminę/1gram wit.C i popijacie ją białkowym szejkiem z 10 gramami glutaminy + dodatkowo kilka aminokwasów (aby uchronić się przed nocnym katabolizmem). Już prawie jesteście w wymarzonym, cieplutkim i mięciutkim łóżeczku. Jeszcze tylko porcja ZMA i możecie wskakiwać pod kołderkę.
Budząc się rano, modlicie się, aby dziewczyna, z którą się bawiliście była tak ładna jak wczoraj ;-) Kiedy już wyczołgacie się z łóżka sięgnijcie po wodę (1 litr), przyjmijcie porcje ZMA (w celu podniesienia naturalnego poziomu testosteronu) oraz połknijcie kilka aminokwasów i 10 gram glutaminy (aby zahamować katabolizm).

Śniadanie musi być odżywcze. Wiem, że zazwyczaj nie chce się jeść ale jak mus to mus. Sadzone jajka, zmiksowane płatki owsiane z mlekiem/maślanką/jogurtem i białkiem, razowy chleb z szynką, sałatą i pomidorkiem napełnią was życiem i energią. Na koniec znów łykacie zestaw witamin/multiwitaminę.

to artykuł tMQ :)

Symu
26-06-08, 11:44
Kamilss to ty opisz swój trening bo to az niemozliwe!!!

Kamilss
26-06-08, 15:10
Hmm ja musze sobie ułożyć jakiś konkretny trening ;/
Ćwiczę u siebie, wpadam do mojej siłki, rozgrzewka to chwila moment, chwytam za sztangę i wyciskam z 4 serie po 10, a przerwa miedzy nimi jest krótka i pewnie przez to, bo gdzies z 30 sec. I pozniej np. sobie wale kilka serii na bica..

MariuszG1989
26-06-08, 15:38
Kupiłem sobie odzywki takie jak Mass XXL 7kg, nitrobolon energizer,Bcaa anabolic trec,l-glutamine olimp moze byście pomogli ustalić mi dawkowanie i jak i kiedy brać. ?????

007
26-06-08, 17:02
Hmm ja musze sobie ułożyć jakiś konkretny trening ;/
Ćwiczę u siebie, wpadam do mojej siłki, rozgrzewka to chwila moment, chwytam za sztangę i wyciskam z 4 serie po 10, a przerwa miedzy nimi jest krótka i pewnie przez to, bo gdzies z 30 sec. I pozniej np. sobie wale kilka serii na bica..

Widze tu trening plażowy. :D Nic ciekawego nie osiągniesz tym treningiem

Poszukaj trening ogólnorozwojowy i wprowadź go w życie.Dopiero wtedy zaczniesz przygodę z siłownią.

respective
26-06-08, 17:52
Kupiłem sobie odzywki takie jak Mass XXL 7kg, nitrobolon energizer,Bcaa anabolic trec,l-glutamine olimp moze byście pomogli ustalić mi dawkowanie i jak i kiedy brać. ?????
gainer miedzy posilkami w dni nietreningowe po 100g dwa razy w ciagu dnia(najlepiej miedzy posilkami), a dni treningowe z rana jakos 100g, godzine przed treningiem 100g i 30 min po treningu 100g. reszte odzywek bierz tak jak jest napisane na opakowaniach, nie przekraczaj tych dawek i najlepiej bcaa i glutamine bym radzil brac jakoś z rana

Symu
26-06-08, 20:07
Napissz cos o sobie na poczatek i powiedz ile masz tych supli. Gainera nei ma sensu w siebie tyle pchać.

Blackphoenix
26-06-08, 23:22
Mam pytanko : Mleko jest jednym z podstawowych elementów diety , a co jeśli mam problemy z przyswajaniem laktozy i później mam rewolucje żołądkowe, czy to będzie jakiś duży problem ? :]

Drugie pytanie: Chciał bym maksymalnie wykorzystać wakacje na siłownie, chodzić codziennie czy co 2 dzień ?

tm7
27-06-08, 01:19
ja mam [ytanie wlasnie wypilem 6 piw czy to zle ?? nie biore zadncyh odzywek :)

respective
27-06-08, 07:44
Blackphoenix (http://e-kulturystyka.info/member.php?u=8870) - to nie aż taki wielki problem... po prostu zamiast szklanki mleka musisz sobie wypić szklanke odżywki wysokobiałkowej

tm7 (http://e-kulturystyka.info/member.php?u=5807) - jak nie bierzesz nic i nie pijesz regularnie to te 6 piw teraz nie zrobi dużej różnicy... odrobisz to na 1 góra 2 treningach, albo nawet wcale nie będziesz miał czego odrabiać.

Symu
27-06-08, 13:31
Tm7 - Tak złe xD ale już za późno

Blackphoenix mleko nie jest potrzebne w dicie, białko lepij czerpać choćby z miesa. Z doświadczenia wiem że nie mam sensu wiecej niz 3/4 razy w tygdoniu chodzic na silownie, ale z dobrym planem trneingowym

amanskiusz
27-06-08, 20:38
a mam takie pytanko: czy mógłbym ćwiczenie nóg na siłowni zastąpić, np. jazdą na rowerze, bieganiem itp.?? Bardziej chciałbym się skoncentrować na bicepsach, tricepsach itp.

Symu
27-06-08, 22:01
xD raczej jest to inny typ ciwczen wiec od tego nogi nie urosna. Masz dużo czasu w tygodniu a biceps trenujesz 1 gora 2 razy :D

respective
28-06-08, 09:43
a mam takie pytanko: czy mógłbym ćwiczenie nóg na siłowni zastąpić, np. jazdą na rowerze, bieganiem itp.?? Bardziej chciałbym się skoncentrować na bicepsach, tricepsach itp.

nóg nie wyrobisz sobie przez bieganie czy jazde na rówerze, tylko kondycje... ale możesz spokojnie zostawić nogi i nie trenować ich... jakby ktoś raczył zauważyć, to co można osiągnąć w treningu np. klaty przez 3 lata, z nogami osiągnie się przez rok...
więc skup się na bicepsach i reszcie, bo naprawdę ciężko jest to zbudować...

tm7
28-06-08, 09:52
graniem w pilke nożną moglby troche nogi poprawic , łydki sie rzezbia , zalezy tez od osoby bo nie na wszystkich to dziala , ja duzo gralem w pilke nie w klubie tylko z kolegami w polach :P i nie narzekam na nogi , na rowerze to trzeba by wyczynowo na kolażuwie jezdzic zeby nogi ruszyc:)

Symu
28-06-08, 12:19
Nie ja tez widze po pilkarzach ze maja duże uda i lydki, ale to dlatego że ćwiczą dodatkow np. sprinty. Nic naprawde nie zastapi treningu z cięzarami i nie chodzi nawet o same nogi co o to że martwy i przysiady to 2 cwiczenia ktore najbardziej pobudzaja caly organizm do wzrostu.

tm7
30-06-08, 00:55
jest duza różnica pomiędzy pełnymi brzuszkami a spięciami brzucha ?? lepsze efekty daja pełne brzuszki ??

lityn
30-06-08, 13:17
cwiczenie na worku treningowym rozwija jakie partie miesni? wlasnie sobie kupile i nie mam problem kiedy na nim cwiczyc :) z gory dziex :)

Symu
30-06-08, 14:14
Pelne brzuszki angazuja w koncowej fazie czesc ledzwiowa kregoslupa, trenerzy fitness zazwyczaj odradzaja pelnych.

Cwiczenie na worku raczej nie rozwinie miesni a poprawi szybkosc i koordynacje no i kondycje. miesnie rozwijasz przy treningu silowym.

Blackphoenix
30-06-08, 14:39
mam sugestie do moderatorów , wiele osób jest zielonych na tym forum ( w tym Ja ) i uważam że dobrze by było gdybyście wstawili na forum zdjęcia z nazwami sprzętów na siłowni i jakie partie mięśni rozwijają :)

WalQ
30-06-08, 22:18
Czy mógłby mi ktoś powiedziec jak dobierać obciążenia? Tzn chodzi mi o to ile ciężarkow powinienem włożyć na hantle, sztange itp. no bo moge tak dobrać ciężar że powtórze z nim ćwiczenie 10 razy albo tak że np 50. Czy jest jakiś klucz którym należy sie kierować?

Symu
30-06-08, 22:36
Blackphoenix (http://e-kulturystyka.info/member.php?u=8870) mysle ze to nie ma sensu bo zazwyczaj dobiera sie w druga strone. Najpierw wybieramy miesien potem dopieramy cwiczenie i dopasowujemy do warunkow na silowni. Pozatym sprzetu jest pelno, opisanie samej bramki to masa roboty. Jest atlas tam mozna wszystko znalesc .

WalQ (http://e-kulturystyka.info/member.php?u=8609) Na wyczucie, w zaleznosci ile musisz zrobic powtorzen i metody treningowej. Jedne zakladaja ze gdy masz zrobic 10 powtorzen to musi zostac jeszcze zapas sil na 2-3, inne ze 10 powtorzenie ma byc ostatnim , a jeszcze inne ze robisz 8 + 2 negatywne. Masz plan treningowy??

Paker666
30-06-08, 22:40
To ile razy zrobisz powtórzeń jest zalezne od tego jaki trening wykonujesz czy na mase czy na rzeźbe.Przykladowo na mase powinno sie robic 8-12 powtorzen wiec zakladasz do tego adekwatny ciezar.

WalQ
30-06-08, 23:31
Czyli jeśli robie trening na mase i powinienem robić 8-12 powtorzeń to mam założyć takie obciazenie zebym zrobił te np 12 powtorzen ale wiecej nie dal juz rady?

tm7
01-07-08, 09:43
tak, ostatnie robisz juz resztkami sił , pozniej zmieniasz ciezar na wiekszy i robisz mniej powtorzen , jak jestes poczatkujacy mozesz nie zmieniac juz ciezaru jak nie bedziesz mial juz sily :)

Symu
01-07-08, 13:17
No wlasnie nie :D Przy typowym splicie jest kilka metod. Jesli zakladamy ze masz zrobic 4x12 jednym ciezarem i bedziesz robil tak ze ostatnie powtorzenie ledwo zrobisz lub z pomoca to jest 80% szans ze nie zrobisz nim 4x12. Zawsze warto zostawić sobie zapas 1-3 powtorzen.

Co innego jak mowi tm7 o progressie tam zazwyczaj mozna dobic do ostatniego powtorzenia i nastepnie wkladamy wieksze obciazenie i mniej powtorzen.

Izba
01-07-08, 13:22
Co jest lepsze i czym sie różni..itd:
ABS 8min, a ABS 15min?

mlody001234
01-07-08, 14:35
poniedzialek sroda piatek ... czy to wystarczy ?

Symu
01-07-08, 16:55
Ja jestem za zwyklymi cwiczeniami silowymi na brzuch z obciazeniem . ABS , A6W to dla mnie lipa.

tm7
01-07-08, 18:17
Ja jestem za zwyklymi cwiczeniami silowymi na brzuch z obciazeniem . ABS , A6W to dla mnie lipa.
a jaki ty stosujesz trening ba rzuch ?? bierzesz hantla na klate i nawalasz brzuszki ??

007
01-07-08, 18:31
Ja jestem za zwyklymi cwiczeniami silowymi na brzuch z obciazeniem . ABS , A6W to dla mnie lipa.

Popieram na sto%

nawet kamykiem możesz się obciążyć ważne aby odpowiednio dobrać ciężar.he he

Symu
02-07-08, 12:31
Akurat ja biore talerze od szatngi %-) i brzuch mecze w zaleznosci od okresu 3 w tygodniu po 4 serie x 15 powtorzen, badz 2x po 6 serii x 15 powtorzen.

No i z ciezarem to nie warto też szarżować. Powtórzenia mają być dokładne, juz nieduzy ciężar skutecznie obciąża. Zazwyczaj juz 3-6 kończą się bólem.

W A6W nie widze sensu bo nie rozumiem po co brzuchowi dawać tyle serii to do niczego nie prowadzi.

Blackphoenix
02-07-08, 22:08
Hej, mam kolejne pytanie, jak radzicie sobie z zakwasami ? :) obecnie troche cierpię przez nie ;D

007
02-07-08, 22:49
Podczas treningu masuje mięśnie,czasami wale z pięści

Sargon
02-07-08, 23:05
Mi osobiście nie przeszkadzają. Czasem nawet specjalnie napinam mięśnie żeby pczuć ból ;)


PS
Wiem chory jestem :D

Blackphoenix
02-07-08, 23:21
tzn właściwie mi też ten ból sprawia satysfakcje, tylko troche ogranicza moje zdolności motoryczne ;] :D

lityn
02-07-08, 23:22
Mi osobiście nie przeszkadzają. Czasem nawet specjalnie napinam mięśnie żeby pczuć ból ;)


PS
Wiem chory jestem :D


czytalem gdzies kiedys ze napinanie miesni jest dobrym cwiczeniem byla to zasada izomertyczna o ile sie nie myle :P

007
02-07-08, 23:38
Dobre ale jak przegniesz i się dobrze nie rozgrzejesz to się nie wyśpisz :D

Blackphoenix
02-07-08, 23:40
Mi osobiście nie przeszkadzają. Czasem nawet specjalnie napinam mięśnie żeby pczuć ból ;)


PS
Wiem chory jestem :D

Własciwie jest to zjawisko czysto biologiczne :) Wysiłek i ból = wytworzenie endorfin (tzw. hormonu szczęścia ), dlategoo chodzenie na siłownie jest takie fajne i szybko wciąga hehe

Sargon
03-07-08, 09:35
Już trzeci dzień moge się cieszyć bólem bicepsa :D

007
03-07-08, 09:50
Gratuluje :d

tm7
03-07-08, 13:08
W A6W nie widze sensu bo nie rozumiem po co brzuchowi dawać tyle serii to do niczego nie prowadzi.

jak ktos juz jest szczuply i ma juz jakies zarysy , to rzeczywiscie lepiej wziasc obciazenie i wtedy bardziej idzie na mase miesni , ale jesli ktos ma jeszcze cos do spalenia to wydaje mi sie ze a6w moze pomoc , bo nie ma sensu cwiczyc z obciazeniem i robic miesni kiedy one beda pod warstwa tluszczu

007
03-07-08, 13:15
Mi też się tak kiedyś wydawało ale zmieniłem zdanie. Cwiczenia siłowe + biegi interwałowe na zbicie tłuszczu i dieta

tm7
03-07-08, 13:20
no moze , chce sie sam przekonac i zrobic do konca to a6w , wtedy bede wiedzial czy warto to robic , zeby porownac te dwie opcje ze soba trzeba je najpierw wyprobowac :)

Mateja
03-07-08, 15:51
Może mi ktos powiedzieć dlaczego po każdym treningu odczuwam większe zmęczenie w prawej ręce ? bądź co bądz silniejszej... zaraz ktos napisze ze nierówno trzymam gryf, ale to nie wchodzi w grę, bo sprawdzałem wielokrotnie, i jest idealnie poziomo podczas ćwiczenia. dodam ze cwicze od ponad miesiąca
z góry dzięki za pomoc, pzdr.

Sargon
03-07-08, 15:54
a co robisz w ciągu dnia?? może obciążasz reke jakimiś czynnościami, a po treningu to odczuwasz

Symu
03-07-08, 16:07
Sargon ...cos sugerujesz??? xD Zmierz proszę obwód jednego i drugiego bicka :) Ja mimo że jestem praworęczny to lewą rękę mam silniejszą i większą co widać w ciężarach na siłowni. Zobacz także czy jak podnosisz sztangę to nie ciągniesz ciężaru bardziej prawą ręka co jest częste przy reće którą masz lepszą koordynacje.

Sargon
03-07-08, 16:55
o kurde nie pomyślałem, że można to tak skojarzyć ;D

tm7
03-07-08, 23:02
tak jak pisał Symu , prawdopodobnie przez to ze masz prawą reke silniejsza to mocniej nią pracujesz np przy machaniu sztanga żeby ja do końca podniesc

Blackphoenix
03-07-08, 23:44
hej mam kolejne pytanko :) Mam plan ćwiczeń co robić przez pierwsze 5tyg na siłowni, jest to lista z nr. sprzętu i ilościami serii i powtórzeń , zastanawiam się czy coś się stanie jeśli nie będę robił tego po kolei ?

lityn
04-07-08, 00:08
jesli poczytasz podwieszone w dzile trening to wszystkiego sie dowiesz :)

Piła69
04-07-08, 11:43
Witam,

Moje pytanie to ile powinien trwać cykl na kreatynie i czy 500 gramy wystarczy? Cel jest taki aby przytyć 3kg-4kg...

robaluch
04-07-08, 12:32
hej!

Mam pytanie, wczoraj kupiłem sobie rower i chciałbym z niego zrobić użytek - stracić dzięki niemu troche tłuszczu z brzucha, co mi radzicie, dłuższe wycieczki wolniejszym tempem czy jednak sprint tyle ze przez jakies 20-30 min? Jaka technika jest najlepsza aby jak najszybciej pozbyc sie "Maciusia"?

lityn
04-07-08, 12:33
mysle ze na rowerze nie zgubisz tak szybko tluszczyku. bieganie bylo by chyba lepsze :) pozdro

HellKnight
04-07-08, 15:54
Takie drobne pytanie. Czy u kobiet tez wyrozniamy ekto endo i mezo ? tzn czy jest wsrod kobiet mezo lub jakis odpowiednik ? Jak wyglada i czym sie cechuje ?

Blackphoenix
04-07-08, 18:17
U kobiet typ sylwetki/figury dzielimy na:
1 – papryka
Figura ta cechuje się stosunkową proporcjonalnością. Do grona „papryk” należą panie o szerokich ramionach i rozbudowanej klatce piersiowej, z odznaczającym się wcięciem w talii, a także dość mocnymi nogami.
2- jabłko
Tą figurę charakteryzują kształty w postaci szerokich i okrągłych ramion oraz okrągły brzuch, wcięcie w tali jest słabo zaznaczone natomiast nogi są szczupłe. Jeśli figura kobiety to jabłko to musi szczególnie zadbać o partie brzucha, w których szybko gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej.
3 – marchewka
Typ figury charakteryzujący kobiety o smukłej talii, długich i szczupłych nogach a także wąskich biodrach i słabo zarysowanym wcięciem w talii. Ze względu na szczupłą budowę ciała, nie zaleca się im żadnych wytycznych żywieniowych.
4 – gruszka
To kobiety, które mają szczupłe ramiona i talię, ale szerokie biodra i uda. W tych też miejscach gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej.

:) Nazwy takie bardziej subtelne ;)

Symu
05-07-08, 13:05
Blackphoenix wzkonujemz najciezsze cwiczenia na poczatku tj. przysiady, martwy dlatego że później najprawdopodobniej nie bedziesz mail na to sily .


Piła69 500g na pewno wystarczy. Cykl powinien trwac 4-8 tygodni.

Robaluch raczej preferuj dłuższe wycieczki 30minut to takie minimum 60 max.

yaro09
05-07-08, 16:48
witam! mam kreatyne 1250 olimp oraz aminokwasy trec amino 4500.
mozna je brac w tym samym czasie? kreatyne jem 4 kapsy rano na czczo i 4 kapsy bezposrednio po treningu. dzieki za odp

Miloszeek
05-07-08, 17:23
Pewnie ze mozesz ;) nawet powinienłes ;)

ziegenhal
05-07-08, 19:18
Jak wiadomo bialko z mleka sie przyswaja u tylko 30 % ludzi doroslych , jak sprawdzic czy jestem w tych 30 %?

Blackphoenix
05-07-08, 19:25
a to nie chodziło czasem o to że tylko 30% ludzi trawi laktoze?

Symu
05-07-08, 23:15
Raczej laktoze.

Blackphoenix
05-07-08, 23:33
mógł by mi ktoś podać przykład tzw. sylwetki plażowej ? ;)

Symu
06-07-08, 11:40
zależy od kontekstu :D Sylwetką plażową potocznie nazywa się sylwetke ładnie wyrzeźbioną po całym roku masowania. Niektórzy też nazywają tak sylwetke dyskotekową tj. klata +bic. Ogolnie przykładu Ci nie dam bo to raczej slang który dla każdego może znaczyć co innego.

ziegenhal
06-07-08, 11:45
czyli bialko z melka sie dobrze wchalania?

pl69
06-07-08, 11:50
bardzo dobrze

Symu
06-07-08, 13:50
Kwestia sporna :) Są teorie że dobrze, a są i takie że słabo ogólnie opieralbym się raczej o mięsa, ryby.

007
06-07-08, 14:01
Jak dla mnie to słowo plażowy ma karykaturalne zastosowanie w dziale trening,czyli tak zwany trening plażowy polegający na katowaniu klatki piersiowej np. jednym ćwiczeniem (klatka płasko ) i bicepsów ( sztanga podchwyt). Cały trening potrafi trwać ze trzy godziny sześć dni w tygodniu.Niektórzy dodają jeszcze ćwiczenia na brzuch no bo przecież w krótkim trzeba nabrać masy i zrobić rzeźbe . :D

ziegenhal
06-07-08, 16:30
czy jak przerwalem cykl kreatynowy po 5 dniach to moge go zaczac od nowa za 3-4 miechy?

Symu
06-07-08, 16:46
5 dni to nic możesz kiedy chcesz zacząć.

HellKnight
07-07-08, 12:33
Mam 4,8kg gainera Mass XXL. Jak dawkowac przy ogolnorozwojowce ?

Sargon
07-07-08, 14:02
Poczekaj aż przejdziesz na mase

pl69
07-07-08, 15:31
niekoniecznie, mozesz wrzucac 50 g po treningu na dobre Ci to wyjdzie

Symu
07-07-08, 15:58
Na ogolnorozwojoce też można dobrą mase zrobić . Najlepiej 50-100g po treningu jak kolega wyżej mowi. W dzien lepiej zwykłe jedzenie.

HellKnight
07-07-08, 16:28
Poczekaj aż przejdziesz na mase

Ty nie dostaniesz SOGa ! :D

yaro09
07-07-08, 16:33
mam creatine olimp 1250 300 mega caps oraz aminokwasy trec amino 4500.

stosuje tak:

godz. 5:00 4 kapsy kreatyny na czczo
godz. 5:30 sniadanie

pozniej jestem w robocie do 14:00

godz 14 obiad

godz. 16:00-17:00 4 kapsy kreatyny bezposrednio po treningu
pol godz pozniej jakies zarcie a wieczorem kolacja

i teraz powiedzcie mi kiedy mam jesc te aminokwasy? razem z kreatyną? czy robic jakies odstepy? powinienem jesc 3x dziennie po 3 tabletki = 9tab w ciągu dnia (tak napisane jest na pudelku). z gory dzieki za odp

Flop
07-07-08, 17:41
Witam tak sobie wymyśliłem trening domowy na czas wakacji (górna część ciała), robię go 4 razy/tydzień
Oto on:
1. 15 serii pompek do zmęczenia (przerwy pomiędzy seriami 45-60 sek)
2. 10 serii pompek na taborecie do zmęczenia (przerwy jak wyżej)
3. 5 serii pompek przy ścianie do zmęczenia (przerwy jak wyżej)
4. 5 serii podnoszenie cięząru do zm. (przerwy jw.)



i co o tym myślicie? dobrze kombinuję czy może coś zmienić?

pl69
07-07-08, 18:52
aminki bierze sie na czczo i pomiedzy posilkami - efekt anaboliczny lub przed snem i po treningu jako antykatabolik - taki 2-way-to-go suplement

pl69
07-07-08, 18:53
FLOP: zalezy co jest Twoim celem jesli zwiekszenie wytrzymalosci miesni to ok, ale masy na tym nie zrobisz - za duzo serii powtorzen i brak ciezaru oprocz wlasnego...

Blackphoenix
07-07-08, 19:21
Mam pytanko , ile powinna trwać przerwa między seriami i ile kiedy zmieniam sprzęt ?

pl69
07-07-08, 19:34
m-y seriami do 2min m-y cwieczeniami do 3min m-y partiami miesni do 5 min

ciaastek91
07-07-08, 19:39
jeszcze trzeba tutaj uwzglednic jakiego typu jest to trening ;]

Blackphoenix
07-07-08, 19:40
taki początkowy, każdy sprzęt inna partia mięśni 2x15 :D

pl69
07-07-08, 19:42
zalozylem ze ejst to trening najpopularniejszy tj na mase, tak czy siak trafna uwaga Ciaastek91

ciaastek91
07-07-08, 19:46
ale robisz obwodowke, czy np 2 serie na klate potem 2 na plecy itd?

Blackphoenix
07-07-08, 19:51
tak :) dwie serie tu dwie tam itd, i tak każdy mięsień, taki 5 tygodniowy wstęp

ciaastek91
07-07-08, 19:55
to chyba lepiej robic tak jak w tym temacie: http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=176
wtedy miedzy cwiczeniami nie robisz w ogole przerwy, albo minimalna, odpoczywasz dopiero po calym obwodzie.

Blackphoenix
07-07-08, 20:01
robie 15-30s przerwy tam gdzie sie nie męczę , ale np. ostatnie ćwiczenie mam na bicepsy i bywa tak że jeśli nie zrobię 2-5min przerwy to ledwie podnoszę 3 kg

ziegenhal
07-07-08, 20:02
Zamierzam kupic białko na allegro , cena do 120 zł , jakies ktore dobrze sie wchłania , smak i rozpuszczalnosc to drugorzedna sprawa . Wszystko OPRóCZ
OSTROWII!:P bo ją juz jadlem i wydaje mi sie ze jest do dupy , jadlem ja 2x dziennie po 30 g a wiatry mialem zajebiste:P

ciaastek91
07-07-08, 20:09
mhm pytania tutaj nie zamiesciles, ale domyslam sie, ze czekasz na jakies propozycje odnoscnie tych bialek... to moze jeszcze napisz ile tego bialka bys chcial w tej cenie.

ziegenhal
07-07-08, 21:15
900 g -1800g

ziegenhal
07-07-08, 21:33
http://allegro.pl/item389515888_najlepsze_bialko_na_swiecie_cfm_whey _protein.html
http://allegro.pl/item389489642_trec_wpc_8o_bialko_dla_miesni_6oog_3 5zl_.html
Znalazlem cos takiego , warto to kupic?

Blackphoenix
07-07-08, 22:00
mam jeszcze takie pytanko , czy ćwiczenia na siłowni pomagają w korygowaniu wad postawy , skrzywień kręgosłupa ?

ciaastek91
07-07-08, 23:06
mam jeszcze takie pytanko , czy ćwiczenia na siłowni pomagają w korygowaniu wad postawy , skrzywień kręgosłupa ?
wiesz, trudno powiedziec. ja np na dolny odcinek kregoslupa robie wznosy tułowia na takim urzadzeniu i musze przyznac, ze zauwazylem znaczna poprawe jezeli chodzi o moj, jak dotad, krzywy kregoslup. podobne cwiczenia robilem kiedys dawno na gimnastyce korekcyjnej.
ale z drugiej strony, niepoprawna technika wykonywania cwiczen moze doprowadzic do poglebienia sie wady.
ogolem, jezeli bedziesz robil wszystko tak jak trzeba, to wyjdzie ci tylko na dobre.

ciaastek91
07-07-08, 23:13
ziegenhal:
wybierz cos stad: http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=6440
albo stad: http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=11750


PROSZE DROGIE MODA O POPRAWIENIE MOJEGO ORTA W POPRZEDNIM POSCIE BO BANIA MALA (tułowia mialo byc)
xD

Symu
07-07-08, 23:28
Nie wiem po co ale Ci poprawilem xD

Co do bialka większe opakowania bardziej się opłacają. Najtanszy z tych dobrych jest chyba matrix 5.0.

ziegenhal
08-07-08, 09:22
Po pierwsze mięśnie pleców pomagają w pracy naszemu kręgosłupowi, dzięki czemu łatwiej mu trzymać pion. Rób ściąganie długiego drążka wyciągu do karku siedząc (najlepiej jako rozgrzewka albo na zakonczenie) rozciaga ono mięsnie i kregosłup ,pomaga ono korygować popularną wadę postawy, jaką jest garbienie się, spowodowane słabymi mięśniami równoległobocznymi i podgrzebieniowymi , co do krzywego kregoslupa to chyba jakies areoby :]

Co do biała czytałem ze to jest dobre :OPTIMUM 100% WHEY GOLD STANDARD - 2341G (150 z) z przesyłka jak oceniacie je?

ciaastek91
08-07-08, 09:31
dobre białko

Blackphoenix
08-07-08, 11:13
dzięki <b>ziegenhal </b>SOG dla Ciebie bo właśnie o to mi chodziło ;] Jestem wysoki i mam problemy z garbieniem się ;]<br>

Symu
08-07-08, 12:09
Jeśli chodzi o garbienie to martwy ciag też.


ziegenhal (http://e-kulturystyka.info/member.php?u=4694) optimum 1 klasa , jeszcze wczoraj znalazłem whey maxx za 119 nie wiem ile przesylka też kozak.

amanskiusz
08-07-08, 20:47
czy od zażywania białka wyskakują syfy na twarzy??

Blackphoenix
08-07-08, 22:24
z całą pewnością nie. Jeśli zastanawiasz się czemu po treningu masz więcej trądziku odpowiedz jest prosta , ponieważ się pocisz na twarzy, kurz, brud łatwiej się przykleja do twarzy tym samym blokując pory prowadząc to powstawania trądziku

amanskiusz
08-07-08, 22:26
tylko się pytam bo koleś mi powiedział, że jak się zażywa białko to wyskakują różne syfy na twarzy........

Blackphoenix
08-07-08, 22:30
rozumiem... ale białko by musiało w takim razie w jakikolwiek sposób wpływać chociażby na hormony w organizmie. Chociaż właściwie hormony są białkami :D

Sargon
08-07-08, 22:40
Chyba że jesteś uczulony na białko

Symu
08-07-08, 23:29
SOG bo sam nigdy wcześniej o tmy nie pomyślałem :D

Blackphoenix
08-07-08, 23:35
tzn o czym ?

Symu
08-07-08, 23:41
O tym czemu mi syfy po silowni wyskakują :)

Blackphoenix
08-07-08, 23:50
więc mogę Ci jeszcze polecić "L'Oreal Paris
Men Expert
Pur & Mat Żel-peeling głęboko oczyszczający" - idealnie się nadaje do oczyszczenia twarzy po treningu , zawiera granulki , które idealnie odetkają zatkane pory + przeciwdziałanie przetłuszczaniu się skóry. Kosztuje do 20 zł w Rossmanie :)

Symu
09-07-08, 12:15
Może zakupię bo rzeczywiści po treningu mam większą ilość syfow.

amanskiusz
09-07-08, 13:16
a za ile można kupić dobry i tani preparat do ochrony stawów....... najbardziej zależy mi na kolanach.......

Symu
09-07-08, 15:11
Najtansza glukozamina ale szczerze mówiąc i najgorsza. Z tych lepszych co pamiętam teraz animal flex, joint therapy z treca, joiint maxx z pvl i mrm coś chyba jeszcze mial zobacz jak produkty a jak cena nie odpwoiada to będziemy kombinować dalej.

amanskiusz
09-07-08, 15:14
chyba zdecyduje się na Joint Therapy

pakeros17
09-07-08, 16:44
Przez kilka tygodni wykonując ćwiczenia nie zwracałem aż tak dużej uwagi na technikę, więc postanowiłem zwiększyć ciężar ( znacznie ) i wykonywać jak najbardziej poprawnie wszystkie ćwiczenia. Może takie głupie pytanie zadam ( tzn. chcę się upewnić ) a mianowicie lepiej jest dobrać mniejszy ciężar i wykonywać poprawnie ćwiczenia niż duży ciężar i byle jak, ale zmiany troszkę widać, chociaż pewnie jeżeli teraz będę wykonywał bardzo dobrze technicznie ćwiczenia z mniejszym ciężarem to efekty mogą być lepsze. Dobrze rozkminiam ? :P

ciaastek91
09-07-08, 16:55
tak, dobrze. dobra technika jest najwazniejsza, jak bedziesz sie stosowal, to i ciezar wiekszy bedziesz dzwigal z czasem.

amanskiusz
09-07-08, 19:40
a ilu dniowy plan treningowy na masę jest najlepszy?? w podwieszonych tematach najwięcej było 3-dniowych..... można zrobić 5-dniowy trening na masę??

Sargon
09-07-08, 19:47
3 albo 4 dniowy. Mięśnie muszą mieć czas na regeneracje

lityn
09-07-08, 21:05
zrob sobie trening 3 dniowy i przykladaj sie do niego :) i tak jak Sargon powiedzial miesnie musza miec czas na reneneracje, w przeciwnym razie mozesz nabawic sie kontuzji.

amanskiusz
10-07-08, 00:56
a który martwy ciąg daje więcej?? ten na prostych nogach czy ten w którym trzeba zrobić koci grzbiet

tm7
10-07-08, 10:07
kociego grzbietu chyba nie wolno wogole robic

Damian st-ce
10-07-08, 11:07
Racja. Żadnego martwego ciągu, nie powinno sie robić z kocim grzbietem.

lityn
10-07-08, 11:27
mozecie mi to wytlumaczyc jak sie robi (znaczy nie powinno) ten martwy ciag z kocim grzbietem? bo chcialbym zaczyc robic martwy a nie chce sie czegos nabawic z gory dziex :)

pl69
10-07-08, 11:31
najlepiej mc zastap sklonami tulowia do przodu ze ssztanga na barakch (akton tylni)

ciaastek91
10-07-08, 11:36
tzw dzień dobry ;p

Symu
10-07-08, 12:02
chodzi o martwy ciag i martwy ciag na prostych nogach. W żadnym nie robimy kociego grzbietu. W tym na prostych nogach po prostu skupiamy sie bardziej na prostowniku niz na nogach.

MariuszW18
10-07-08, 18:39
Witam kolegów mam do was pytacie czy mozecie wyliczyc zapotrzebowanie kaloryczne wraz z nadwyzka na mase dla mnie,bo czytalem na kilku stronach w necie o obliczaniu,ale ilosci wachaly sie 0d 2 do 3,5 tys kalorii dziennie,bez nadwyzki.Waze 60 kg,stopien aktywnosci fizycznej oceniam na jakies 1,3 dzieki z gory

ciaastek91
10-07-08, 19:03
60kg x 24h x 1,3= 1872kcal
do tego dodajesz jakies 500kcal, jezeli masa bedzie nadal stala to dodajesz stopniowo kolejne kalorie.

jacu
10-07-08, 23:25
Moje pytanie brzmi co sadzicie o treningu opartym na regresji ?

Symu
10-07-08, 23:28
chodzi Ci o to że coraz więcej powtórzen i mniejszy ciężar???

Jeśli tak to IMO lipa straszna, mi to nie pasuje jakos.

Sargon
11-07-08, 10:28
Ja słyszałem, że progresja jest najlepsz na mase, a regresja na rzeźbę.

jacu
11-07-08, 10:34
dzieki Panowie za pomoc xD

MariuszW18
11-07-08, 17:22
witam,wiadomo ze po treningu trzeba uzupelnic weglowodany,ok 1 gr na kg masy ciala,Czy mozna wypic napoj energetyczny,ok 700 ml ,gdzie w 100 ml jest 11,3 grama weglowodanow?Waze 60 kg i wychodzi na to ze z tymi 700 mililitrami dostarczam ok 70 gr na kg masy ciala,ale czy te wegle sa dobre?

Moody
11-07-08, 17:41
hmm ale to jest napoj inaczej woda ze smakiem.. Zjedz cos lepiej niz masz pic to.

Sargon
11-07-08, 18:20
Coś mi się zdaje, że mówisz o jakimś izotonie

ziegenhal
11-07-08, 20:12
Witam , mam pytanie co do diety: staram sie jesc 2g+ bialka na kg masy ciala, jem duzo tłuszczów (oliwa ,ryby,nabiał, ser zólty,kiełbaske:d) ale mało wegli , tlyko tam do rybki pare kromali chelba czy jajecznicy , na obiad ziemianiki czasem kasze/ryz no i po treningu banan i troche chleba, czy za mała ilosc wegli moze miec wplyw na rozwoj taknki miesniowej ? , kumpel mi mowil zeby jesc tyle wegli zeby niebyc oslabionym , mam dobre samopoczucie wiec oslabiony nie jestem :p. i drugie pytanie : czy jest coś takiego jak dieta tłuszczowa?:p bo chyba ja taką mam:]

mitrandir
11-07-08, 20:29
czy wiosłowanie sztangą/hantlami obciąża kręgosłup?

ciaastek91
11-07-08, 20:36
ziegenhal, wegle sa najwazniejsze w diecie na mase.

Sargon
11-07-08, 21:24
Obciąża. Ale nie martw się nie za duży ciężar i będzie git

Blackphoenix
11-07-08, 22:26
Witam, przy ćwiczeniach bicepsów na przyrządzie , odczuwam lekki ból w stawie łokciowym, dodam że dzieje się to bez znaczenia na obciążenie. brać coś na stawy? ahaa i dodam, ze zauważyłem że ogólnie zgrzytają mi kości przy np wymachach rękami ( i to raczej nie z powodu starości :P ) :D

ziegenhal
11-07-08, 23:21
Jak boli cie w nadgarstkach to kup sobie frotke , pewnie nie jesz galaretki ani zelatyny wipszowej dlatego tak Cie boli , ja co 5 tygodni robie przerwe 2 tygodniową zeby organizm się nie przyzwyczaił do wysiłku, zazwyczaj pod koniec 4/na poczatku 5 własnie odczuwam ból ale juz po tej przerwie bólu nie ma :]
zgl.

Symu
12-07-08, 18:49
ziegenhal (http://e-kulturystyka.info/member.php?u=4694) tak jest cos takiego jak dieta tłuszczowa i różne jej odmiany. Na masie jest ona o tyle mniej skuteczna, że ważnym czynnikiem anabolicznym jest insulina której wyrzuty przy diecie tluszczowej są mniejsze, ale to nie oznacza że na takiej diecie nie da się przymasować. Musisz jednak bardzo uważnie obserwować proporcje tłuszczów nasycony do wielonienasyconych i jednonienasyconych (chyba 1:1:1 z tego co pamietam ). Warto tez wtedy wspomagać się o takie rzeczy jak omega 3 czy CLA ( choć to zawsze warto :P). Ogólnie też węgle lepiej sprawdzają sie jako paliwo podczas treningu beztlenowego. Jeśli dieta spelnia swoje zadanie tj. rosniesz to raczej ok. Najlepiej jakbys popytal w dziale dieta.

Blackphoenix j.w. zrób przerwe z tydzien a jak nie pomoże to możesz zapobiegawczo cos na stawy, lepiej zapobiegac niz leczyć.


No i ktos tam wyżej co do wioslowania musisz ustawić się w dobrej pozycji by obciążenie było jak najmniejsze i ważne jest też by ćwiczyc wcześniej prostownik bo w przeciwnym wypadku przy wioslowaniu nie utrzyma on po prostu ciezaru tułowia.

Blackphoenix
12-07-08, 19:00
chciał bym się dowiedzieć czy dobrze zrozumiałem. Dieta na masę powoduje przyrost masy mięśniowej, abyśmy mieli jakikolwiek efekt to musimy dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości energii (i białek ale nie o to mi chodzi) aby mięśnie miały warunki do rozwoju, np. zakładając że moje zapotrzebowanie wynosi 3000Kcal , to muszę w diecie dostarczyć podobną ilość + ewentualnie dopełniać dietę odżywkami i suplementami, tak aby różnica miedzy zużytą a dostarczaną energią wynosiła 0 ?? A jeżeli różnica jest na minusie to wtedy to jest dieta redukcyjna ?? A znacznie powyżej plusa powoduje przyrost tkanki tłuszczowej ? :)

Symu
12-07-08, 19:06
Niie. Jak ilosc spozytej i zużytej energii będzie an 0 to z czego rozwiniesz mięśnie??

Masa ma być na plus, a redukcja na minus żeby organizm sięgał po rezerwy (tłuszcz).

Kalorie na 0 prowadzą do niczego lub do tzw recomposition tj. spalam, tluszcz a do pozyskiwania dodatkowej energii zużywamy tłuszcz, ale to przejdzie raczej an b.dobrych suplach badz dopingu.

Blackphoenix
12-07-08, 19:08
aaa rozumiem ;) czyli jeśli moja dieta na masę ma ok. 3500 Kcal , to jest dobrze? Zakładajac ze zapotrzebowanie moje wynosi 3000kcal

Symu
12-07-08, 19:13
Tak. Tylko zapomnialem dodać że jakis tam nadmiar będzie się odkładał w tłuszcz ale tego raczej trudno uniknąć.

MariuszW18
15-07-08, 17:50
Witam.Jak mozna polaczyc kreatyne Cm3 w kapsułkach i dekstroze w proszku,jak brac to razem?

Symu
15-07-08, 18:12
Nie ma sensu brać razem , ale jak bys bardzo chciał to:

DT: rano 4 caps, po treningu 4 caps + dextro
DNT: rano 4 caps i 8 godz pozniej 4 caps

Dextro jedynie może zalać tłuszczykiem do krety zbędne.

ziegenhal
15-07-08, 19:44
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona_pliki/image038.gif
Mam problem , wtym miejscu co na zdjeciu zbiera mi sie troche tluszczu (na samym koncu tricepsa) czy tym cwiczeniem go spale? Na trica ciwcze tak , wyciskanie francuskie (obóracz)
to co na gifie (od niedawna)
wąski chwyt
http://img186.imageshack.us/img186/1284/tricgz1.jpg (http://imageshack.us)
http://img186.imageshack.us/img186/1284/tricgz1.140d18bd50.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=186&i=tricgz1.jpg)

Symu
15-07-08, 20:33
Tłuszczu nie palimy raczej miejscowo.

ziegenhal
15-07-08, 20:35
Wiem , ale jak ciwczyc zeby wyskoczyl mi tam miesień

Piła69
15-07-08, 23:10
Czy można kreatynę wsypywać do wody gazowanej?

Symu
15-07-08, 23:41
No w koncu powinien wyskoczyć :)

Co do krety raczej nie widzę przeciwwskazań.

Piła69
16-07-08, 00:23
Ile dni treningowych w ciągu tygodnia jest mieć najlepiej przy cyklu z kreatyną?

robaluch
16-07-08, 02:46
mam pytanie aby bardziej zrzucic tluszcz z brzucha to radzicie mi a6w czy moze 8 min z absem?
na razie robie tak, ze rano a6w + 125 pompek, wieczorkiem 8 min (czasem dwukrotnie wykonuje caly cykl) i dorzucam jeszcze 75 pompek
czy uwazacie taki trening za dobry czy raczej powinienem w nim cos zmienic?

pozdrawiam

ziegenhal
16-07-08, 11:45
Ja na Twoim miejscu darowal bym sobie pompki i pobiagal z 30 minut a po powrocie do domu zrobil abs (mniej meczace:P)

Symu
16-07-08, 12:19
Piła69 3-4 sam musisz to zobaczyć, zazwyczaj 3 jest optymalnie ale niektórzy mogą ćwiczyć i 4. Ja przy 4 już wysiadam. Musisz zobaczyć co Ci bardziej pasuje ale ja radzę standard 3.


Robaluch skupiłbym się na aerobach /HIIT

SzwagierAllaha
16-07-08, 20:13
1 pytanie:

czy może ktoś mi polecić jakieś dobre domowe ćwiczenia na przyrost mięśni w nogach?

2 pytanie:

postanowiłem sobie, że codziennie będę robił po 30 brzuszków i 30 pompek dziennie. (po 15 wieczorem i rano) czy COKOLWIEK mi to da? z góry zaznaczam że nie chodzi mi tu o muskulaturę Pudziana, chce po prostu "jakoś" wyglądać.

tm7
16-07-08, 20:28
1 domowe cwiczenie na miesni nóg
- lydki --> wspiecia na palcach
- uda --> przysiady , jak masz sztange to z obciazeniem , jesli nie to bez :P
2 30 pompek i brzuszkow nie da ci nic nawet jak bys robil je nie w 2 seriach ale na raz :P
ilosc musisz zwiekszyc razy 10 zeby "jakos" wygladac zakladajac ze nie jestes zalany tluszczykiem bo wtedy to bedzie za malo takze
pozdro

SzwagierAllaha
16-07-08, 22:43
uuuu.. ale tak ZUPEŁNIE nic..? zawet po długim a nawet bardzo długim okresie?

PS a co do przysiadów i podnoszenia na palców - w jakich ilościach mam to robić?

tm7
16-07-08, 23:16
30 na dzien ?? co to jest <bezradny> zaden wysilek dla miesni , brzuszki jesli robisz bez obciazenia musialbys robic w duzych ilosciach , pompki tez w wiekszych ilosciach bo 30 na dzien to nic
wspiecia na palcach 4-5 serii az do zmeczenia czyli az beda palic miesnie
przysiady jesli robisz bez obciazenia tez kilka serii , oczywiscie masy na tym nie zrobisz i nie cwicz nóg codziennie

SzwagierAllaha
16-07-08, 23:44
1. a ile w jednej serii ma być?
2. dlaczego nie codziennie? to w jakim odstępie czasu?

MhL
17-07-08, 05:48
Co do pompek : 100 - 200, codziennie zwiekszajac(no moze co tydzien)

Nie codziennie dlatego, ze potrzebna jest regeneracja miesnia. Wazne jest to w 1 tygodniach treningu, wysilku. Chyba ze chcesz miesnie popalic

007
17-07-08, 05:59
1. a ile w jednej serii ma być?
2. dlaczego nie codziennie? to w jakim odstępie czasu?

wbij w przeglądarkę ĆWICZENIA DOMATORA i się rozejrzyj ponieważ wybór ćwiczeń z ciężarem własnego ciała jest nie taki mały.Można powiedzieć że jestem w stanie zrobić trening na podstawowe partie a nawet rozbudowany trening. Co do ilości powtórzeń to zastosuj obciążenie aby nie trzaskać po 50 razy bo jeśli zależy ci na masie to może być istotne.

ziegenhal
17-07-08, 22:19
elo , mam pytanie , zamierzam kupi wyciag ale nie wiem jaki ciezar (chodzi o kilogramy) bedzie dla mnie odpowiedni , waze 80 kg i tak kolo 10 razy nachwytem sie podciagne szeroko. Trzpien wyciagu na ktorym mocowany jest ciezar wynosi 32 cm , na nim mogl bym gdzies umiescic 60 kg (1 talerz ma 7kg) czy to nie bedzie za malo? , czy poprostu kupic talerze 10-20 kg zeby wiecej upchac .

tm7
17-07-08, 22:48
60 kg moim zdaniem bedzie za malo

ziegenhal
17-07-08, 22:51
ok to bede musial kupic 20 kg talerze

tm7
17-07-08, 22:53
zawsze mozesz isc na silke i sprawdzic na wyciagu ile jestes w stanie podciagnac

ziegenhal
17-07-08, 22:56
na akurat nie mam gdzie , jest jedna u mnie w miesie duza silka ale tam cale miasto chodzi , glupio bedzie isc na 1 raz i machac na wyciągu:p

Gutek912
18-07-08, 10:21
60kg to ja macham na wyciągu a jestem słabszy od Ciebie... stanowczo za mało... ja bym tak z co najmniej 80 kupił

ziegenhal
22-07-08, 21:15
Lepiej machac ciezarem zaczynając od lzejszego i stosunkowo dodawac czy robic 4 serie tym samym . Bo ja jak cwicze biceps to robie tak 4 serie (38kg) 12-11-10-9 (caly czas ten sam ciezar) jak jest lepiej ?

dominator875
22-07-08, 21:19
zaczynaj od ciezkiego i przechodz do maksymalnego:malych nie uzywaj;zmniejszaj oczywiscie liczbe powtorzen;taka moja rada;mozesz dorzucic powtorzenia dociagane z partnerem:)
duzy ciezar->duzy czlowiek
maly ciezar->maly czlowiek:))

Symu
22-07-08, 23:12
12-10-8-6 najlepszy progress w kazdej nastepnej serii dorzucasz ciężar. Teoria jest taka- zwiększasz ciężąr to i zwiększasz masę mięśniową, ale prawda jest taka że przy specyficznych metodach treningowych da się i lecieć na mniejszych ciężąrach. Co jednak nie zmienia tego że bez zwiększania ciężaru bedziesz raczej stal w miejscu.


negatywne powtorzenia też świetna rzecz.

ziegenhal
22-07-08, 23:35
Negatywne czyli caly czas ten sam w cwiczeniu przez 4 serie? bo akurat mi bardziej pasuje machac 12x38kg 10x38kg 8x38kg 8x36(czasem zmniejszam jak juz sil nie mam na końcu)

007
22-07-08, 23:39
Negatywne czyli opuszczanie,ruch powrotny w napięciu i z obciążeniem przeważnie delikatnie większym od tego co jesteś w stanie podnieść.Potrzebna asekuracja do podnoszenia ciężaru a ty wolno opuszczasz.

Symu
23-07-08, 00:05
Nie no chodzi mi raczej o coś takiego (ciezary przykladowe, nie wiem czy akurat takie ci beda pasowac):
12x36kg, 10x38kg, 8x 40kg, 6x 42kg (ostatnie pwotorzenia negatywne tj. partner pomaga ci podniesc ciezar a ty go opuszczasz).

Blackphoenix
25-07-08, 19:55
przeczytałem ze powinno się brać ok. 18 tabletek glutaminy na dzień , jeśli opakowanie ma 300 tabletek to starcza to na zaledwie 17 dni. Czyli kolejne 50-60zł , czy ten sport nie moze byc tańszy ?:P

dominator875
25-07-08, 20:03
do huja powinien byc tanszy!!ja na samo zarcie wyjebie 800zl na miecha+bialko zawsze kupuje po wyplacie ,jakies aminokwasy,glutamine wpierdzielam jak mam ochote tez:) a policzcie sobie ile 3eba na cykl chociazby z kreatyny,rybozy,hmb???:)dlatego 3eba jechac na taniej ,,Biedronce":)

Blackphoenix
25-07-08, 20:31
to glutaminy też są z biedronki ? :D

Symu
26-07-08, 16:45
Co do tej gluty spotkalem się z opiiami żeby brać tylko 9g/ dzien , sam bralem 15 :) ale teraz jade na NAGu i powiem Ci że 5g wystarcza co w rezultacie sprawia że jest tanszy niż zwykła gluta a jak dorwiesz duże opakowienie to i sporo tanszy.

Nastepna rzecz to że możesz dorwac glute w proszku wtedy ona wychodzi jeszcze taniej niż NAG :D

"czy ten sport nie moze byc tańszy ?:P " Też mnie to boli ale suple to pestka w porównaniu z dietą :)

Blackphoenix
26-07-08, 22:47
mógł byś coś więcej powiedzieć o tym NAGu ? Dawkowanie , czy to są tabletki czy proszek itd

Symu
27-07-08, 16:04
http://allegro.pl/item391668592_xtreme_nag_kaizen_300g_czysta_n_acet yl_l_glutamina.html

tu masz opis. Ja akurat mam z SANa, jest też z biogenixa. Biogenix jako jedyny ma w capsach, a SAN i kaizen w prochu. Smak jest obrzydliwy :D

Blackphoenix
27-07-08, 17:10
no tak tak wczoraj tez to czytałem ale mi chodzi czy wystarczy np. dwie łyżeczki dziennie po treningu?

Blackphoenix
27-07-08, 17:27
Dołączam jeszcze inne pytanko czytałem w tej "suplementacji dla początkujących " że powinno się na początku wstrzymać z odżywkami ale np. moja dieta jest ułożona tak że mam dwa razy dziennie spożywać gainera ( Mass XXL ) to żle ? myślę właśnie nad tym NAG jeszcze. I jeszcze jedno pytanko: od roweru i biegania mięśnie rosną czy wręcz przeciwnie ? A co z pływaniem ?

Symu
27-07-08, 17:47
Jedna łyżeczka po treningu wystarczy i oczywiscie potem stałe elementy diety. Gainery ograniczyłbym do minimum , moim zdaniem jedyny czas kiedy się dobrze sprawdzają to po treningu, gdyż zazwyczaj weglowodany sa naprawde slabej jakosci, pare wyjatkow to up your mass z MHP i mutant mass.

Oglnie miesnie rosna od treningu beztlenowego tj. sprinty, siłownia, a od treningu aerobowego raczej się malej ;)

dominator875
27-07-08, 20:02
zawsze gdy jestem na fotum o godz. 00.00 nie moge nic przegladac bo wyskakuje mi jakis blad
gdy wlaczam je od nowa to juz wogole wejsc nie moge
o co w tym chodzi??

Blackphoenix
27-07-08, 20:23
Dominator , to wchodz o godzinie 00.05 :P prawdopodobnie serwer sie restartuje na nowy dzień czy coś :P

Symu
27-07-08, 22:26
Z tego co mi mówili to jw. 00.10-00.15 powinno być ok.

ciaastek91
27-07-08, 22:34
Oglnie miesnie rosna od treningu beztlenowego tj. sprinty(...)

no wlasnie sprinty.. ale jak te sprinty biegac? zna ktos jakis konkretny plan?

Symu
27-07-08, 22:46
Tyle że to też nie jest takie łatwe :) Sam trening sprinterski rozwinie nogi ale nie do takich rozmiarów jakby to chcieli kulturyści. Trzeba by się dorwać do treningów sprinterskich ( co nie bedzie łatwe bo raczej trudno je wyszukac na necie) bądź trenować HIIT ale myślę że on aż takich efektów nie da.

dominator875
28-07-08, 08:54
do hu.. Waclawa znowu lipa godz. 00.08 forum sie wylaczylo i za nic sie nie chcialo wlaczyc do 1.00 co to kur..jest????????????

Symu
28-07-08, 12:17
pytaj w administracji

pakeros17
28-07-08, 17:23
Można ćwiczyć przedramię 3 razy w tygodniu ( pon, sro, pia ) ??

ciaastek91
28-07-08, 17:23
ja nie chcialbym zbudowac duzych ud poprzez sprinty. chcialbym uprawiac jakas dynamiczna aktywnosc fizyczna, ale minimalizujac spadki masy. dlatego mysle o sprintach, jezeli nawet masa nog nie wzrosnie, to moge miec pewnosc, ze przy odpowiedniej suplementacji, spadki beda znikome, lub nawet zadne. przy okazji moglbym potrenowac swoja szybkosc na krotkich odcinkach.
rzeczywiscie ciezko znalezc jakis plan w internecie, glownie dlatego, ze kazdy zawodnik, ma dobierany indywidualny plan przez trenera. chodze do szkoly mistrzostwa sportowego, trenerow u nas nie brakuje, jak rozpocznie sie rok szkolny to sprobuje sie czegosc dowiedziec na ten temat.

Symu
28-07-08, 19:07
IMO 3 razy w tygodniu za dużo 2x bedzie ok.

Spadki może ograniczy w obrebie nóg ale gwarancji ci nie dam, pamietaj ze zawsze tracisz kalorie. Przy aerobach jak uwzglednisz je w diecie też nie powinno byc duzych spadkow

ciaastek91
28-07-08, 19:19
nie no wiadomo, ze przy wlaczeniu biegania do treningow, kalorie pojda w gore. zwykle bieganie czy rowerek mnie nie kreci, zawsze lubilem krotkie dystanse. dlatego bylem napastnikiem a nie pomocnikiem ;p

Blackphoenix
28-07-08, 23:19
osobiście nie wyobrażam sobie życie bez roweru ;D

ciaastek91
29-07-08, 01:27
ja musze trenowac sprint, bo u mnie pelno takich, co cwaniakuja mocno, a jak sie do nich przyjedzie z chlopakami, to uciekaja ;D

007
29-07-08, 07:22
ja musze trenowac sprint, bo u mnie pelno takich, co cwaniakuja mocno, a jak sie do nich przyjedzie z chlopakami, to uciekaja ;D

Dwa treningi,trening oddalony od siebie o około 4-5 dni dla zachowania odbudowy.

pierwszy trening
Bieganie na serie powiedzmy 50m, 100m, 150m, (w zależności od stopnia zaawansowania. (ustawiasz ilość serii i ich dystans ) Robisz te trzy serie z maksymalną prędkością po każdej przechodzisz do krótkiego truchtu wykończeniowego aby organizm się wynormował. Przerwa między seriami około 5,10 minut

Drugi trening

interwały sprintera
na pewno wiesz jak się robi interwały,tutaj najlepiej zastosować odcinek z maksymalną pracą do około 25 metrów.

Takie podstawowe dwa treningi na początek + odpowiednie odżywianie i mięśni nie uszkodzisz

Blackphoenix
30-07-08, 10:51
mam takie pytanko jeśli mówimy że ktoś przybrał na masie np.5kg - to mamy na myśli masę mięśniową czy masę mięśniową + tłuszczyk?

tm7
30-07-08, 11:08
wszystko razem mamy na myśli :)

Krzychu999
30-07-08, 12:47
mam pytanko czy przybrane 20 kg masy w ciągu 9 miesięcy to duzo czy mało??

ciaastek91
30-07-08, 13:53
ale pytanie :|
dla jednego duzo, dla innego malo.

terrorsiejem
30-07-08, 14:11
to zalerzy czego 20 kg. tłuszczu to żaden wyczyn,mięśni nie możliwe,wody idiotyzm.

ciaastek91
30-07-08, 14:32
miesni nie mozliwe?
nie zartuj...

Krzychu999
30-07-08, 14:38
czemu nie możliwe?? zaczynałem we wrześniu ważyłem 60kg teraz od ok 1,5 miecha waze80 kg i waga stoi, tłuszczu praktycznie niemam zarysy kostki sie pojawwiły ale niestety mam przerwe bo remont w domu i musze pomagać :[

Sargon
30-07-08, 14:47
Stary ja przez ostatnie trzy wakacje zapie.... na budowie w domu (budowa pięter itp) i do tego łapie co troche grube fuchy. Nie narzekaj dobra?? :D

Krzychu999
30-07-08, 14:50
hehe trzymaj soga na pocieszenie :D, od poniedziałku zaczynam normalny trening ... :D

Symu
30-07-08, 14:59
zalezy o czym mowimy jak czyste mieso tj. jak kulturysci to nie ma szans zorbic 20kg jak zwykle (takie lekko podlane ) to da rade ale też nielatwo, genetyka i dieta wszystko od tego zalezy.

terrorsiejem
30-07-08, 15:12
miesni nie mozliwe?
nie zartuj...
przy nadwyżce białka 200 g,bardzo dobrym treningu i ogólnie dobrze dopracowanej diecie budujesz dziennie srednio 10-15g mięśni ponieważ istnieje coś takiego jak przyswajalnośc białka która jest ograniczona. 20 kg czystych mięśni nie jest możliwe zrobic w 9 miechów.W 9 miesięcy zrobisz około 4-5 kg czystej masy mięśniowej reszta to woda i tłuszcz.
To oczywiście nie tyczy sie każdego ponieważ każdy ma inną przemiane materii inną genetyke jednak nie jest to realne z trzeźwego punktu widzenia.
wniosek-jeśli wydaje ci sie że zrobiłeś w 9 miesięcy 20 kilo beztłuszczowej masy mięśniowej masz racje. Wydaje ci sie :)

RockyBalboa
30-07-08, 17:31
1.jakie cwiczenie radzicie na miesnie skrzydlowe? ( do dyspozycji mam tylko 2 sztangielki i ławeczke)
2. jakie to sa cwiczenia na mase/sile ?

terrorsiejem
30-07-08, 17:51
pisałem ci :) to jest duzo pisania a wszystko jest w podwieszonych tematach jesli chodzi o trening na mase. Jeśli chodzi o cwiczenia to http://www.kulturystyka.pl/atlas/ . oczywiście też w podwieszonym było :)

RockyBalboa
30-07-08, 18:32
kazales mi poczytac w "Dla Zielonych" wiec weszlem i poszukalem i nieznalazlem wiec napisalem posta ;) dzieki za linka, zeczywiscie duzo tego ;))

RockyBalboa
30-07-08, 19:10
a sory, nie dla zielonych tylko trening ;D

Blackphoenix
30-07-08, 23:28
mam takie pytanko ale nie za bardzo wiem jak je zadać , zastanawiam się czy osoba która ćwiczy każdą partię mięśni na sprzęcie w siłowni szybciej osiągnie cel niż osoba która powiedzmy korzysta z uboższej wersji siłowni i zastępuje wszystko hantlami itp ? Krócej mówiąc czy lepiej wydać 200 zł na full wypas siłownie czy 80 zł na normalną

Sargon
30-07-08, 23:39
Mase łapie się najlepiej na wolnych ciężarach (hantle, sztangi). Rzeźbę na maszynach. Chodzi CI o to czy masz iść na siłkę za 200 czy 80zł??. To raczej zleży od tego na jaką Cię stać

terrorsiejem
31-07-08, 01:06
zależy jaki cel ma na celu :)
nie zgodze sie z tym że żeźbe robi sie lepiej na atlasach. Przy żeźbie ważne są cwiczenia wymagające dużej koordynacji (np.zamiast wyciskanie sztangi,wyciskanie sztangielek) ogólnie to według mnie atlasy to nieporozumienie.

Sargon
31-07-08, 12:59
Ja ćwiczę tylko i wyłącznie na wolnych (uroki ćwiczenia w domu;) ) Ale chciałbym wyciąg górny żeby trica zmaltretować:D chociarz i tak to robie

terrorsiejem
31-07-08, 14:07
niczym tak nie skatujesz trica tak jak chantlami.

Symu
31-07-08, 14:17
Kurde drogie u was siłownie :) Mysle z e z tym full wypas nie ma co przesadzac, wiadomo ze na silowni podstawowoy sprzet by sie przydal tj, lawki, brama , wyciag gorny... jest tez kilka maszyn ktore sa fajne ale niekoniecznie dadza lepszy efekt np. ja lubie butterflya (niestety na silce nie mam i zyje), suwnica smitha... i jest pełno jakiegoś gówna które jest nie wiadomo do czego, jakieś dziwne maszyny które na tyle ułatwiaja cwiczenia ze w zasadzie nic nie daja :)

Blackphoenix
31-07-08, 19:34
cene to dałem przykładową :D siłownie a właściwie tj. ' studio rekreacji ' mam 200 zł karnet na dwa miechy :) + aerobik z którego nie korzystam ;D
Atlasy to rozumiem że są to te wszystkie sprzęty ?

terrorsiejem
31-07-08, 19:42
http://images.google.pl/images?hl=pl&q=atlas&btnG=Szukaj+obraz%C3%B3w&gbv=2 to są atlasy :)

Blackphoenix
31-07-08, 21:47
aa ok :D
btw. tak się zastanawiam czy naprawdę niecała łyżeczka NAG-u może zastąpić prawie 6 tabletek zwykłej glutaminy ? i czy efekty będą szybsze i lepsze? i czy pomaga spalić tłuszczyk ?

Symu
31-07-08, 22:14
tzn. cała łyzeczka i to z gorka ;) Zwykla gluta ma bardzo slaba przyswajalnosc, a co za tym idzie zwiekszajac przyswajalnosc (acetylacja) jestesmy w stanie mocno ograniczyc ilosc.

Czy efekty beda szybsze i lepsze??!! a czego sie spodziewasz po glucie??

Raczej nie pomaga spalac tłuszcyku, jedynie moze byc stosowana jako antykatabolik.

Blackphoenix
31-07-08, 22:28
Dieta + Mass XXL + NAG , więc chyba jakieś dobre efekty będą ? :)

Pytanie moje opierałem na tym co było napisane w " Glutamina w pigułce " tj:
Korzyści płynące ze stosowania Glutaminy:

- zmniejsza katabolizm mięśni
- zwiększa anabolizm mięśni
- zmniejsza czas regeneracji mięśni
- zwiększa wytrzymałość mięśni
- zapobiega przetrenowaniu
- prowadzi do syntezy białek mięśniowych
- magazynuje i jest nośnikiem azotu, który jest niezbędny do produkcji nowych białek mięśniowych
- stymuluje wytwarzanie własnych hormonów, głównie hGh
- wspomaga redukować tkankę tłuszczową
- wzmacnia układ odpornościowy
- zmniejsza ryzyko chorób
- wspomaga naturalną odporność organizmu
- niezbędny w rekonwalescencji
- wspomaga działanie stawów
- poprawia pracę mózgu
- wpływa korzystnie na sen
- wzmacnia serce
- wpływa na utrzymanie dobrej kondycji
- oczyszcza wątrobę

Symu
31-07-08, 23:59
No ale jest to tak marginalna sprawa że nawet tego nie zauważysz po prostu nie to jest zazwyczaj celem przy suplementacji glutamina.

hans87
01-08-08, 11:31
dobrze mowie ze posilek przedtreningowy powinno sie jesc półtorej godziny przed treningiem, a potreningowy 40 min po.??? pozdro ;)

ciaastek91
01-08-08, 11:44
dobrze mowisz;p

Keither
02-08-08, 06:50
hej wam czy jak bym biegal po schodach codziennie rano to bym poprawil swoja kondycje i wytrzymalosc podczas biegow czy lepiej wykonywac biegi ? i oczywiscie mi chodzi tez o spalenie tkanki tluszczowej ale to drugoplanowe. z tym bieganiem to mam problem bo wolalbym na schodach na klatce schodowej bo jakos nie mam gdzie biegac zeby mnie nikt nie widzial xD

terrorsiejem
02-08-08, 09:27
Bieganie po schodach to świetny pomysł. Bardzo zdrowa sprawa na wydolnośc. Do tego żeźbi pięknie nogi. Jak bym miał mozliwośc to sam byum napewno biegał :)