Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 68

Temat: Ruch Palikota!!!

  1. #41
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał breku Zobacz post
    oj chyba pomyliły Ci się lata? chrześcijanie najbardziej prześladowani na świecie? to chyba wyznawcy religii mojżeszowej, czyt. żydzi, oni mieli zawsze przejebane, tak samo jak murzyni. Chrześcijanie, owszem mieli ciężko ale to w XIII wieku podczas krucjat,
    @breku
    Ależ skąd nic mi się nie pomyliło, mówię o czasach współczesnych. Przykładem są choćby Chiny bądź Afryka, ale nie tylko. Podczas krucjat chrześcijanie mieli ciężko? :]
    Młody jesteś to wybaczam :) Jeździłem trochę po świecie i dużo czytam. Nie chcesz nie wiesz,ale choćby w sąsiadujących Niemczech, Rosji czy Litwie jest więcej prześladować ;)
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 15-10-11 o 00:26
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #42
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Patriot
    Dołączył
    27-12-09
    Skąd
    Białystok
    Postów
    816
    SOG
    25
    Otrzymał : 124 SOGi w 106 postach

    Domyślnie

    to fakt z tymi krucjatami, że chrześcijanie wtedy mieli ciężko to wychodzi totalny brak wiedzy historycznej, ale mniejsza
    co do prześladowań chrześcijan to jak wyżej napisał Kowal, zobacz co się dzieje teraz w Egipcie, zapewne nie interesowałeś się ale chrześcijanie otwarcie mówią, że będą musieli uciekać z tego kraju. Kolejny przykład Sudan, chrześcijanie na południu tak byli prześladowani przez dziesiątki lat, że aż kraj musiał się podzielić co wcale nie znaczy, że teraz będzie kolorowo. Somalia kolejny kraj stracony już może i na zawsze idź i powiedz tam komuś, że jesteś chrześcijaninem. W ogóle wiele krajów w Afryce nie mówiąc już o bliskim wschodzie gdzie są kraje, które są Republikami Islamskimi typu Iran i nie tylko. Gdzie za czyn, który jest zabroniony przez Koran zwyczajnie możesz zginąć. Powiedz tam, że jesteś chrześcijaninem to zobaczysz czy wszyscy będą się odnosić do ciebie z szacunkiem i tolerancją. Nie mówcie mi tylko, że nie można porównywać ich tolerancji do naszej, bo owszem można u nas nic się Arabom i innym nie dzieję, a niewiadomo czego są budowane kolejne meczety w Warszawie, ale o tym nie krzyczycie, że po co, co nie? ;) natomiast, że kolejne kościoły to już tak bo to wam przeszkadza, a meczetów to nawet nie wiecie ile już zostało zbudowanych w stolicy.
    Tak jak mówię trzeba trochę zwrócić uwagę na innych, a nie tylko w imię tolerancji 'srać we własnym gnieździe', bo my Europa my tolerancyjni. Ta nasza tolerancja doprowadzi do tego, że za 30lat nasze dzieci będą u siebie w kraju prześladowane
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik Patriot otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    flutebox (19-10-11)

  4. #43
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassStworzenie albumu zdjęćWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar breku
    Dołączył
    20-11-09
    Skąd
    Oświęcim
    Postów
    409
    SOG
    164
    Otrzymał : 51 SOGi w 37 postach

    Domyślnie

    mój błąd, miało tam być brak wiedzy, jestem sceptycznie nastawiony w rozwój gospodarczy tego kraju, no może kiedyś, jak ktoś w miarę ogarnięty zasiądzie w rządzie i ustabilizuje pierw budżet a następnie zacznie go rozwijać. Izrael owszem są bogaci, ale oni żyli z obracanie pieniędzy, tylko tym mogli się zajmować, mnie zastanawia jeden fakt, który wyszedł całkiem niedawno, dotyczy on Brazyli, Luiz Inácio Lula da Silva on zmienił ustrój z kapitalistycznego na komunistyczny, natomiast Wałęsa z komunistycznego na kapitalistyczny, i Brazylia w niezłej formie finansowej się trzyma. Zastanawia mnie to jakim cudem?
    Strach jest najlepszym przyjacielem sportowca...
    _______________________________________

    SPRZEDAM SZAFKI BHP
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #44
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger First ClassStworzenie albumu zdjęćWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar breku
    Dołączył
    20-11-09
    Skąd
    Oświęcim
    Postów
    409
    SOG
    164
    Otrzymał : 51 SOGi w 37 postach

    Domyślnie

    A co do krucjat racja mój błąd, I'm SORY!
    Strach jest najlepszym przyjacielem sportowca...
    _______________________________________

    SPRZEDAM SZAFKI BHP
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #45
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Patriot
    Dołączył
    27-12-09
    Skąd
    Białystok
    Postów
    816
    SOG
    25
    Otrzymał : 124 SOGi w 106 postach

    Domyślnie

    no spokojnie trudno powiedzieć żeby w Brazylii panował komunizm i że on wprowadził tam ustrój komunistyczny. W Koreii Płn. jest np prawdziwy ustrój komunistyczny i czy tak ten kraj jest świetnie rozwinięty to bym nie powiedział. Komunizm został wymyślony przez Żydów poszukaj informacji o głównych ideologach komunizmu to 80% z nich to Żydzi bądź pół-krwi Żydzi.
    Co do Izraela jak ja patrzę Ty strasznie jesteś nastawiony, że Żydom się dzieje krzywda "tylko tym mogli się zajmować", a trzymanie w garści połowy światowych finansów to mało? Im się żadna krzywda nie dzieje, a to że tzw "Żydzi wschodni" byli mordowani podczas II WŚ to dlaczego Ci siedzący w Ameryce i trzymający już wtedy światowe finanse jakoś nie kwapili im się z pomocą ? Zobacz jaki to jest paradoks 3lata po największej tragedii Żydów w historii nagle powstaje samodzielne państwo, które nie mogło powstać przez grubo ponad tysiąc lat. [nie chcę tu pisać dokładniej mam nadzieję, że się domyślisz co mam na myśli, bo trzeba uważać co się pisze w internecie na niektóre tematy ;)] Mogę tyle powiedzieć, że w dużej mierze założycielem państwa Izrael był A.Hitler oczywiście mam nadzieję, że wiesz w jakim znaczeniu.
    Wałęsa to tam nie obalił żadnej komuny to kolejna sprawa gdzie on sam tylko sobie to przypisuje, a po śmierci Jana Pawła II już mówił, że jego zasługa w obaleniu komunizmu była znikoma nie to co jego. Komunizm obaliły tysiące ludzi bezimiennych, a nie jakiś tam Wałęsa on był tylko hmm 'duchowym przywódcą' Jak dekomunizację pewne grupy ludzi chciały przeprowadzić na początku lat '90 to jak Wałęsa szalał żeby tylko ich odsunąć od władzy, a czemu tak się bał? bo sam się znalazł z Marszałkiem Sejmu na oddzielnych listach. Polecam film "Nocna Zmiana" na youtube będzie. Zobacz jak pielgrzymki Jana Pawła II w okresie komunizmu przyciągały ludzi i czemu tego właśnie się komuniści bali? wiadomo, dużo ludzi w jednym miejscu do tego osoba która ich buntuje przeciwko władzy. Temu między innymi (a jeszcze można wspomnieć o okresie XXlecia między wojennego) rola chrześcijaństwa w naszym kraju jest ogromna, a dziś jakieś oszołomy próbują wmówić, że tak nie jest i religia fe bo to nienowoczesne. Ja wiem jedno owszem za religię czy może przez religię zginęło sporo ludzi, ale też wiem że o wiele więcej zginęło w ustrojach które starały się ludziom wmówić, że Boga nie ma
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. Użytkownik Patriot otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    flutebox (19-10-11)

  8. #46
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał breku Zobacz post
    mój błąd, miało tam być brak wiedzy, jestem sceptycznie nastawiony w rozwój gospodarczy tego kraju,

    A co jest nie tak z rozwojem tego kraju?

    Cytat Napisał breku Zobacz post
    natomiast Wałęsa z komunistycznego na kapitalistyczny, i Brazylia w niezłej formie finansowej się trzyma. Zastanawia mnie to jakim cudem?
    Przepraszam, ale Wałęsa nie zmienił systemu z komunistycznego na kapitalistyczny. Poza tym jest wiele istotnych podejrzeń ,że wcześniej był współpracownikiem agentury. Aż dziw bierze ,że nikt z tym nic nie robi, bo upadnie ikona czy nie wiem dlaczego? W każdym razie śmiechu warte. Do dziś nie oddał wielu swoich akt mimo ,że wiadomo, że je wziął.
    Brazylia w niezłej formie? W Brazylii ludzie różowo nie mają. Poza tym Brazylia w ogromnej części zarabia na wycince lasów. I jedyne co może powstrzymać przed tym procederem to dopłaty innych państw by tego nie robić. Należy też odróżniać państwa, które się bogacą razem z narodem i te, których gospodarka idzie do przodu jednak na życie obywateli niewiele wpływa.
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #47
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał KowalX Zobacz post
    PIS jako pierwszy chciał opodatkować kościół. A w czym Ci symbol religijny w urzędzie przeszkadza? Ogólnie jest to państwo chrześcijańskie, przynajmniej większość w urzędach jest tak zadeklarowana. To ,że masz tutaj wyznawców np. Mahometa nic nie zmienia w tej kwestii choć nie wiem po co mi tu meczety. Zapewne budując u nich jedyne co by z tego wynikło to pewnie ogień piekielny. Za to nie kumam dlaczego miałoby nie być religii w szkołach skoro nie trzeba chodzić. A kto chce to będzie i gdy dorośnie sam podejmie decyzję co do swojej wiary. Poza tym jest jeszcze etyka. Wystarczy, że historię okroili co jest głupotą.
    PIS byl przeciwny opodatkowaniu kosciola, SLD chcialo opodatkowac z tego co pamietam.
    W panstwie chrzescijanskim w ktorym wyznawcy religii chrzescijanskiej sa z urodzenia tylko, bo ponizej 40% polakow chodzi do kosciola (przejzyj dane statystyczne), 10% potrafi wymienic podstawowe swieta chrzescijanskie w odpowiedniej kolejnosci.
    Ciekawe jakim to panstwem chrzescijanskim jestesmy, chyba tylko z nazwy bo na bank nie ze wzgledu na wyznanie.
    Poza tym nie myl wyznania z religia bo to 2 rozne sprawy.

    Symbol religijny przeszkadza a przykladem tego masz akcje krzyz przed palacem prezydenckim. Miejsce symboli religinych jest jasno okreslone i nie maja one nic wspolnego z panstwem a jedynie z wyznaniem. W sredniowieczu kosciol rzadzil w naszym panstwie i do dzisiaj pozostalo takie przekoanie niestety. Na szczescie zblizamy sie do zmierzchu religii chrzescijanskiej, i az strach pomyslec co czeka nas niedlugo.

    Problem z religia w szkole zrozumiec mozna tylko wtedy kiedy posyla sie do niej wlasne dzieci i nagle pojawia sie dylemat czy zdeklarowac sie ze dziecko nie chodzi na religie, czy ugryzc sie w jezyk i dla wlasnego i malucha spokoju pozwolic by na te religie uczeszczalo. To nie jest wyimaginowany problem, to sa polskie realia. Pogadaj z ludzmi ktorzy posylaja swoje dzieci do szkoly i deklaruja ze nie beda chodzily na religie.
    Etyka w szkolach podstawowych to mzonka, i nawet moja sasiadka ktora jest dyrektorem w szkole podstawowej to potwierdza. Bardzo malo szkol posiada przedmiot taki jak etyka wiec o wyborze zbytnio nie mozna tu mowic.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #48
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał KowalX Zobacz post
    A co jest nie tak z rozwojem tego kraju?



    Przepraszam, ale Wałęsa nie zmienił systemu z komunistycznego na kapitalistyczny. Poza tym jest wiele istotnych podejrzeń ,że wcześniej był współpracownikiem agentury. Aż dziw bierze ,że nikt z tym nic nie robi, bo upadnie ikona czy nie wiem dlaczego? W każdym razie śmiechu warte. Do dziś nie oddał wielu swoich akt mimo ,że wiadomo, że je wziął.
    Brazylia w niezłej formie? W Brazylii ludzie różowo nie mają. Poza tym Brazylia w ogromnej części zarabia na wycince lasów. I jedyne co może powstrzymać przed tym procederem to dopłaty innych państw by tego nie robić. Należy też odróżniać państwa, które się bogacą razem z narodem i te, których gospodarka idzie do przodu jednak na życie obywateli niewiele wpływa.
    Solidarnosc przyszla do nas ze wschodu panowie, wasze dzieci beda sie o tym uczyly, a moze uda i wam sie dozyc ujawnienia tej prawdy. Ten kto inteligentnie przeanalizuje ostatnie 100lat wstecz, bedzie wiedzial o czym mowie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #49
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    PIS byl przeciwny opodatkowaniu kosciola, SLD chcialo opodatkowac z tego co pamietam.
    Faktycznie ,sprawdziłem.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    W panstwie chrzescijanskim w ktorym wyznawcy religii chrzescijanskiej sa z urodzenia tylko, bo ponizej 40% polakow chodzi do kosciola (przejzyj dane statystyczne), 10% potrafi wymienic podstawowe swieta chrzescijanskie w odpowiedniej kolejnosci.

    Chodzenie do kościoła nie musi iść w parze z wiarą w Boga. Podaj mi te dane, o których mówisz.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Poza tym nie myl wyznania z religia bo to 2 rozne sprawy.

    Sugerujesz mi coś?

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Symbol religijny przeszkadza a przykladem tego masz akcje krzyz przed palacem prezydenckim. Miejsce symboli religinych jest jasno okreslone i nie maja one nic wspolnego z panstwem a jedynie z wyznaniem. W sredniowieczu kosciol rzadzil w naszym panstwie i do dzisiaj pozostalo takie przekoanie niestety. Na szczescie zblizamy sie do zmierzchu religii chrzescijanskiej, i az strach pomyslec co czeka nas niedlugo.
    Symbol religijny w niczym nie przeszkadza. Przeszkadzać może jego złe wykorzystanie.

    Cytat Napisał kitamo Zobacz post
    Problem z religia w szkole zrozumiec mozna tylko wtedy kiedy posyla sie do niej wlasne dzieci i nagle pojawia sie dylemat czy zdeklarowac sie ze dziecko nie chodzi na religie, czy ugryzc sie w jezyk i dla wlasnego i malucha spokoju pozwolic by na te religie uczeszczalo. To nie jest wyimaginowany problem, to sa polskie realia. Pogadaj z ludzmi ktorzy posylaja swoje dzieci do szkoly i deklaruja ze nie beda chodzily na religie.
    Etyka w szkolach podstawowych to mzonka, i nawet moja sasiadka ktora jest dyrektorem w szkole podstawowej to potwierdza. Bardzo malo szkol posiada przedmiot taki jak etyka wiec o wyborze zbytnio nie mozna tu mowic.
    Religia w szkole nie jest żadnym problemem. Mam znajomych ,którzy nie chodzili na religię, nie było wtedy etyki i nie było żadnych problemów. To ,że nikt nie uczy etyki to nie mój problem. Wystarczy ,że jest to dozwolone. Dziecko nie musi chodzić na etykę ,ani na religię. Wybór jest zawsze. Poza tym nawet jeśli będzie chodzić na religię i co z tego? Może nauczy się podejścia czy szanowania ludzi ,a z czasem sam zdecyduje czy wierzy w Boga czy nie.
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 15-10-11 o 19:29
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. #50
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    po statystyki zapraszam do Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego bo sa one ogolnodostepne. Wyraznie mozna poczytac o spadku frekwencji polakow w kosciele. Popros wsrod znajomych katolikow czy potrafia wymienic swieta w prawidlowej kolejnosci. Zapytaj czy wiedza dlaczego ubieraja choinke w Boze Narodzenie. Sam zauwazysz ze katolik w polsce to tylko z okladki.

    Religia w szkole jest problemem obecnie, poniewaz dziecko ktore nie uczeszcza na religie czesto ma problemy wsrod rowiesnikow, czesto moze czuc sie gorsze. Dawniej jak ja chodzilem do szkoly, religia byla w kosciele a nie w szkole (w szkolach wprowadzili ja znacznie pozniej) i problem w sumie nie istnial.
    Obecie jesli w klasie masz 30 osob, i jedno z nich nie chodzi na religie, to nie ma dla niego zajec etyki - by te zajecia sie odbyly musi byc o ile pamietam zgloszonych 10 osob bo dla 1 osoby nie robi sie tych zajec. W takim wypadku takie dziecko idzie do swietlicy z innym pedagogiem i siedzi z nim. Wielu rodzicow ma wlasnie ten problem i nie wiedza co zrobic z dzieckiem - czy zacisnac zeby i niech ono uczeszcza na religie, czy odizolowac je na ten czas od grupy gdzie i tak bez sensu siedzi w swietlicy. Religia na ogol jest w srodku zajec lekcyjnych.
    Poza tym nawet jeśli będzie chodzić na religię i co z tego? Może nauczy się podejścia czy szanowania ludzi ,a z czasem sam zdecyduje czy wierzy w Boga czy nie.
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    nie wymaga to chyba wiekszego komentarza z mojej strony.

    Dlatego uwazam ze elementy takie jak nauczanie religii powinno pojawic sie w pozniejszych latach gdzie dzieci rozumieja juz po co przychodza na te zajecia, a od lat wczesnych powinna to byc etyka tylko i wylacznie. To jest wlasnie poszanowanie dla ludzi a jednoczesnie dla Boga jesli ktos decyduje ze jest wierzacy.
    Pamietaj ze religiia przez setki lat a moze i tysiace byla glownie powodem nienawisci wsrod ludzi a nie lekiem na cale zlo. Moze ciezko w to uwierzyc ale zyja na swiecie ludzie ktorzy nigdy nie slyszeli ani o religii ani o bogach i zyja w harmonii i pokoju od wiekow.

    A tak w ogole juz pomijajac to wszystko, smieszy mnie jedno tylko i wylacznie - Jezus powiedział: "kto uwierzy i przyjmie chrzest bedzie zbawiony, kto nie uwierzy bedzie potepiony"
    Wychodzi na to ze mamy isc na religie, uczyc sie, uwierzyc a pozniej zyc wg nakazow i szanowac zakazy jakie stawia przed nami religia bo inaczej pojdziemy do piekla na wieki wiekow. heh
    Ok a co z tymi ktorzy nie slyszeli Ewangelii ? :) nie moga byc potepieni bo nie ma powodu by ich potepiac, wiec po co w ogole glosic im ewangelie ?
    To jak zaciskac sobie petle na szyji ;)

    ale to juz moje takie przemyslenie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •