Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Temat: Co wybrać?

  1. #1
    Amator Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Geryon
    Dołączył
    12-03-06
    Skąd
    Wołomin
    Wiek
    36
    Postów
    399
    SOG
    5
    Otrzymał : 35 SOGi w 31 postach

    Domyślnie Co wybrać?

    witam Was Panowie i Panie jeśli są! :)

    Mam do Was takie pytanko, postanowiłem zapisać sie na jakaś sztukę walki, mam 21 lat wiec nie jest to odpowiedni wiek na zaczynanie czegokolwiek ale chce poprawićswoją kondycjęi pewność siebie gdy ide wieczorem z dziewczyną po ulicach a jest pełno młodych szukających wrażen małolatów, nie chce przechodzić na drugąstronę ulicy chce potrafić się obronić siebie i osoby w moim otoczeniu.

    W obrębie mojego miasta sątakie sztuki walki

    Karate
    Viet Vo Dao
    Muay Thai
    Kickboxing
    K1

    co z tego wybrać i dla czego?

    Muay Thai to najbrutalniejsza sztuka walki podobno , slyszalem to z nie jednych ust, zalezy mi tez na tym zeby z treningów nie przychodzić z balkonem pod oczami... :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Płomień
    Dołączył
    09-01-09
    Postów
    51
    SOG
    9
    Otrzymał : 9 SOGi w 4 postach

    Domyślnie

    my za ciebie nie dokonamy wyboru lecz możemy ci powiedzieć plusy i minusy tych sztuk walki a decyzje musisz ty podjąć
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Amator Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Geryon
    Dołączył
    12-03-06
    Skąd
    Wołomin
    Wiek
    36
    Postów
    399
    SOG
    5
    Otrzymał : 35 SOGi w 31 postach

    Domyślnie

    owszem o to mi chodzi , chce usłyszeć plusy i minusy tego , co wy byście wybrali na moim miejscu , doskonale wiem ze to ja bede chodzil i to ja podejmę decyzję, chodzi mi o wasze mądre zdanie :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Płomień
    Dołączył
    09-01-09
    Postów
    51
    SOG
    9
    Otrzymał : 9 SOGi w 4 postach

    Domyślnie

    ja bym ci radził sie zapisać na muay thai bo tam możesz używać łokci, kolan nóg i rąk, kładziony jest duży nacisk na ręce i na niskie kopnięcia okrężne w żebra czyli przed walką nie musiał byś sie rozciągać bo zazwyczaj na ulicy nigdy nie wiesz co cię czeka. Karate musiał byś latami ćwiczyć żeby być dobry bo kumpel mi opowiadał że przez pierwszy miesiąc ćwiczeń uczyli sie chodzić:P:P i moim zdaniem karate nie jest dobre na ulice ponieważ podczas kumite (sparingów) nie można zadawać ciosów w twarz.
    A w kick boxingu kładzie sie duży nacisk na wysokie kopnięcia okrężne a na ręce nie kładzie sie nacisku wiem z doświadczenia bo trenuje boks i przyjechali do nas na sparingi kick boxerzy i żeśmy ich zlali jak sie patrzy:P:P
    K1 Walka toczy się wyłącznie w "stójce" (zakaz walki w parterze). Dozwolone są wszelkie ciosy bokserskie oraz kopnięcia(w tym kolanem).Pole rażenia to zarówno głowa, korpus, jak i nogi przeciwnika.

    Decyzja należy do ciebie:):) i życzę miłych treningów
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar wsp18
    Dołączył
    04-10-07
    Postów
    330
    SOG
    47
    Otrzymał : 24 SOGi w 24 postach

    Domyślnie

    za najbrutalniejszy sport walki uwazane jest jak do tej pory MMA ktory laczy w sobie wszystkie najskuteczniejsze uderzenia i chwyty poszczegolnych sztuk i sportow walki a na twoim miejscu wybrac bym muay thai jest to bardzo ciekawe
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Amator Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Geryon
    Dołączył
    12-03-06
    Skąd
    Wołomin
    Wiek
    36
    Postów
    399
    SOG
    5
    Otrzymał : 35 SOGi w 31 postach

    Domyślnie

    czyli jednogłoście polecanie Muay Thai - co do karate to byłem przekonany o tym że tego nie wybiore , znowu viet vo dao jest wiele elementów w parterze , różnego rodzaju dźwigni ale żadko kiedy ktośna ulicy stosuje takie rzeczy, w chwili zagrożenia w terenie ulicznym powiedzmy na 2 czy 3 zawodników wiadomo ze lepiej strzelić kogoś w zęby i zaiwanić kopa niżkombinować i łapać ich...

    Boje się tylko ze z treningów MT będe wracał strasznie obity :(
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Płomień
    Dołączył
    09-01-09
    Postów
    51
    SOG
    9
    Otrzymał : 9 SOGi w 4 postach

    Domyślnie

    na początku nie powinieneś mieć sparingów tylko postawa garda poruszanie sie po ringu wyprowadzanie ciosów a gdy trener uzna to będziesz sparował przynajmniej u mnie tak jest:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    słaby wybór ale niech bedzie ten tajski, chociaz lepiej mma,valetudo bo jednak jak weźmiesz manego na ziemie jest Twoj mozesz go kopac napieprzac skakac po nim dusic, najprosciej wszystkich stójkowcow w parter wziasc i wowczas bieda dla nich
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Amator Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar toxic
    Dołączył
    29-02-08
    Skąd
    Łódź
    Postów
    417
    SOG
    55
    Otrzymał : 58 SOGi w 40 postach

    Domyślnie

    no tak.. ale slim czy ty biłes sie na ulicy? na ulicy stójka najważniejsza chyba... gościu podchodzi pare strzałów i do domu... ;D ja sam ćwicze MT i moge ci powiedziec , ze jesli masz spoko trenera to nie powinienes byc obity.. przedewszystkim trening to trening a nie solówki.. :D pozniej mysle jak bedziesz zawansowany to bedziesz miał sparingi , ale to chyba i tak nie na 100% walki.. zazwyczaj sie walczy na mniej .. (oczywiscie slim nie potępiam tego co ty powiedziałes tylko mowie ze raczej przydatniejsza jest stójka.. )
    Ostatnio edytowane przez toxic ; 31-01-09 o 22:55
    "To brak wiary w siebie sprawia, że ludzie boją się podejmować wyzwania. Ja w siebie wierzę."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Rynju
    Dołączył
    30-12-07
    Skąd
    PL
    Postów
    2,853
    SOG
    60
    Otrzymał : 764 SOGi w 403 postach

    Domyślnie

    ja tez zapisujac sie wybralbym cos po czym nie widac na mordzie treningow ;)
    No pain, no gain!
    Ja pilnuję dyskoteki, nie zostawiam bez opieki ...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •