PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta na rzeźbę



komaw007
27-08-12, 20:07
Witam.
Trenuję już ponad półtora roku i chciałbym mniejwięcej opisać jaką stosuję dietę. Nie biorę żadnych suplementów, polegam tylko na diecie. Wiem że nie jest ona doskonała więc proszę bardziej doświadczonych o pomoc.
A więc:
pierwsze śniadanie: płatki owsiane z kukurydzianymi, bez cukru ewent. miód
drugie sniadanie: bułka orkiszowa(czarne pieczywo) z piersią z indyka, do tego jakiś owoc
trzecie śniadanie: twaróg chudy
obiad: zwykły domowy obiad aczkolwiek staram się ograniczyć tłuszcz zawarty w nim do minimum
po treningu: trzy surowe białka
kolacja: pierś z kurczaka(gotowana) z ryżem lub kaszą
i tak co dzień....
czego mam za mało a czego za dużo????????

komaw007
27-08-12, 20:10
dołączam zdjęcia swojej osoby

http://www.trenuje24.pl/index.php?op=users

Baloniarz
27-08-12, 20:18
Po treningu masz super posiłek :), trzecie śniadanie też wypas :)
Co Ci dają te surowe białka ?? Nie lepiej ugotowane ??

DTX
27-08-12, 20:23
Z tego co pamietam, to surowe chujowo sie przyswajaja

Baloniarz
27-08-12, 20:32
Z tego co pamiętam to wcale :)

luo
27-08-12, 20:35
czego mam za mało a czego za dużo????????
To już na pewno wiesz sam;) Jeśli dobrze się czujesz, Twój wygląd się powoli poprawia to trzymaj się tego dalej. Ja np źle się czuję na niskiej ilości ww, ktoś będzie miał wręcz przeciwnie, dlatego ciężko jest coś więcej powiedzieć po "gołej" diecie. Jeśli możesz wrzuć fotki na jakiś ogólnodostępny serwer, bo nie wiem jak inni dla mnie się nie wyświetlają

komaw007
27-08-12, 20:42
jem surowe białka dletego że nie mam czasu z ugotowaniem, a myślałem że surowe się lepiej przyswajają

DTX
27-08-12, 20:46
3minuty Cie zbawią? albo ugotuj rano, dzien wczesniej, 2h wczesniej...

komaw007
28-08-12, 20:20
chciałbym pozbyć się resztki tłuszczu który mam na brzuchu, lecz nie chcę aby ucierpiała na tym budowa mięśni. coś dodać coś odjąć od diety???

luo
28-08-12, 20:57
do śniadania dorzuć jakieś źródło białka, białka jaj czy mięso
do twarogu w 3cim dorzuć jakieś tłuszcze+trochę węglowodanów, powiedzmy orzechy/pestki/oliwa+pieczywo pełnoziarniste trochę makaronu/ryżu
po treningu znacznie więcej białka+jakieś węglowodany
kolacja mięso/twaróg+tłuszcze albo jaja/ryba

Najwięcej węglowodanów pozostaw rano, przed i po treningu. W pozostałych posiłkach, szczególnie wieczornych ogranicz do minimum. Białko ma być w każdym posiłku, tłuszcze we wszystkich oprócz potreningowego

aeroby naczczo 3x30 minut, stopniowo wydłużając sesje do 45-50 minut, a nast zwiększaj ich ilość do 4,5,6 tyg, no ale to już w zalezności od tego jak będzie się zmieniał Twój wygląd. Poza tym nadal nie wiemy ile tam tego tłuszczu siedzi, ile chciałbyś się go pozbyć i jak wygląda Twój trening

komaw007
28-08-12, 21:16
mój trening wygląda następująco:
poniedziałek- klatka, brzuch
wtorek- biceps + bieganie( nie zawsze dołączm biegi lecz zastanawiam się żeby dodać to na stałe) + chciałem dodać skakankę i zastanawiam się czy nie robić tego z rana przed śniadaniem
środa: barki, brzuch
czwartek: triceps +bieganie...
piątek: klatka brzuch
sobota: barki
ćwiczenia nie wykonuję na zbyt dużych ciężarach, skupiam się nad dokładnością, więcej powtórzeń i ćwiczenia izolowane.

szycha
28-08-12, 23:18
6 razy za dużo. Nie lepiej połaczyć łapę w jedno? Rozpisz trening na serie i powt.

Lordunio
29-08-12, 01:21
Dorzuć jeszcze klatkę i brzuch, a wyrzuć nogi i plecy.

6394

komaw007
29-08-12, 15:32
Treningi dopasowałem tak aby klatka i barki zdążyły się zregenerować do następnego treningu. przypominam że to ćwiczenia na rzeźbę więc częstotliwość jest tu bardziej wskazana niż na masę. W sobotę nie zawszę ćwiczę, ale staram się nie opuszczać treningu. Brzuch 3razy w tyg myślę że jak najbardziej. pierwsze śniadanie zamieniłem na płatki owsiane z jajkami( taki omlet) bez tłuszczu z tartymi jabłkami. kolega doradził więcej węgli więc poradę wziąłem do siebie

komaw007
29-08-12, 15:35
Nie lepiej połaczyć łapę w jedno?

O ile wiem to triceps pracuje przy treningu razem z klatą, a biceps bardziej z barkami więc nie widzę sensu łączenia łapy w jedno

Larwa
06-09-12, 11:50
O ile wiem to triceps pracuje przy treningu razem z klatą, a biceps bardziej z barkami więc nie widzę sensu łączenia łapy w jedno


też jestem takiego zdania, kiedyś też chciałem mieć takie ciało pięknie wyrzeźbione i stosowałem diety. Teraz już odpuściłem trochę.

komaw007
07-09-12, 10:36
Ja narazie się trzymam diety ale nie ukrywam że jest trudno i zabiera to wiele czasu. 5 lub 6 posiłków dziennie... nie zawsze jest na to czas, ale jak ktoś bardzo chce to zawsze wymyśli jakieś dobre posiłki , które można spożyć w terenie :)

Baloniarz
07-09-12, 10:56
Jak najbardziej po to wymyślili plecaki, pudełka, szejkery aby radzić sobie w czasie pracy, drogi i innych przeciwności :), wystarczy chcieć i nie poddawać się :)

fallenursus
07-09-12, 15:48
O ile wiem to pracuje biceps bardziej z barkami więc nie widzę sensu łączenia łapy w jedno

a potem jakis nowy to przeczyta i pomysli ze prawda.
fajnie musisz bary robic jak ci bic pracuje...

maniek1988
07-09-12, 16:08
a potem jakis nowy to przeczyta i pomysli ze prawda.
fajnie musisz bary robic jak ci bic pracuje...

Popieram!!

komaw007
07-09-12, 23:05
a potem jakis nowy to przeczyta i pomysli ze prawda.
fajnie musisz bary robic jak ci bic pracuje...

Chodziło mi o to że, jeżeli już łączyć jakieś partie to bardziej : klata - tricek; barki - bicek
jak robię bary to izoluję je jak mogę, ale wiadomo że jest zaangażowanie chociaż minimalne innych mięśni. Dalej popieram tezę że lepiej nie łączyć całej łapy tylko z innymi partiami mięśni

maniek1988
07-09-12, 23:12
Zwroc uwage ze jak robisz klate z tricepsem to on rowniez troche pracuje a jak masz priorytet zeby lape poprawic to lepiej na wypoczetym tricepsie zaczac trening i wtedy sie przydaje osobno robic splita na lape.

komaw007
07-09-12, 23:37
Zwroc uwage ze jak robisz klate z tricepsem to on rowniez troche pracuje a jak masz priorytet zeby lape poprawic to lepiej na wypoczetym tricepsie zaczac trening i wtedy sie przydaje osobno robic splita na lape.

Gdybym moim priorytetem było poprawienie łapy to osobno robił bym triceps i osobno biceps. tak też robię i ćwiczę najwyżej w z brzuchem bo brzuch robię pare razy w tyg

maniek1988
07-09-12, 23:40
jak robisz np. na jednym trenigu sama lape i zaczynasz od trica to biceps nie ma takiego obciazenia wiec smialo pozniej mozesz go tyraz lub jak robisz super serie na lapy to wtedy wchodzi ladnie na mase i t nie tylko ja to powiem, takie jest moje zdanie mozesz sie nie zgadzac ale sam probowalem i szlo ladnie

komaw007
07-09-12, 23:45
nie twierdzę że nie masz racji bo nie ćwiczyłem nigdy tak. jeżeli widziałeś efekty to czemu nie. ja poświęcam każdy dzień innej parti i jestem zadowolony z rezultatów

maniek1988
07-09-12, 23:48
Spoko najwazniejsze jest wlasnie zebys ty byl zadowolony. A jaki masz staz treningowy?

komaw007
07-09-12, 23:50
niedługo będzie dwa lata, a u ciebie?

maniek1988
07-09-12, 23:52
Pekl wlasnie 5 rok jak juz w tym gownie siedze:D A od dwoch lat jakos bardziej w to wszedlem ze wzgledu na prace...

komaw007
07-09-12, 23:58
no to szacunek za wytrwałość:) mam nadzieje ze też tyle wytrzymam. narazie jestem kawalerem to mam na to czas, przyjdzie rodzina i dzieci tonie wiadomo czy bedzie na to czas. trzymanie diety też zobowiązuje

maniek1988
08-09-12, 00:00
Niestety. A kasa sama sie nie zarobi:D Spoko dla chcacego nic trudnego lacze z tym moja przyszlosc ale zobaczymy co z tego bedzie.

Baloniarz
08-09-12, 00:06
Romantycznie się zrobiło :)

maniek1988
08-09-12, 00:08
jakas nostalgia mnie wziela:D