PDA

Zobacz pełną wersję : Doradzić



lazy
27-02-11, 19:45
Miałem przerwe od suplementów cwiczyłem ok 7 miesiecy na sucho mam pare pytań i doradzić proszę.

Tak diete wszystko mam moja operacja jest masa wiec jak bym pił sobie gainery tak to białko bd mi niepotrzebne ?
Np: Rano wstajac zjem posiłek a pozniej mam szkołe i nie mam jako tako warunko na co kolwiek do spożycia to bialko czy gainer ?
Badz na noc tez przed spaniem zazwyczaj nie jadam nie mam ochoty to bialko czy gainery ?

Czy wgl jak bym bialka pił na noc czy lepiej na noc ?
bo to zatłuszcza bardziej ?

lazy
27-02-11, 19:54
Sory ze tak zle napisane ale na szybkość to było.
Chodzi o to ze lepiej gdy bd pił gainery czy białka ?
Bo dużo osob ktore chca mase nabrać mowia mi i pisza ze gainery to bialka z cukrami i ze lepiej Białka ?
Co wy na to ?

szycha77
27-02-11, 20:14
Na początek ochłoń bo to co napisałeś kupy się nie trzyma, no!
Zacznij jeść a gainera zostaw bo gówno z cukrem. Na upartego sam możesz zrobić gainerka: płatki owsiane, miód (prawdziwy), ser biały.
Białkiem uzupełniasz braki w diecie.

lazy
27-02-11, 20:25
Dieta:

07:00 Sniadanie

Płatki z mlekiem
Jogurt + twarożek

09:00 II Sniadanie (W szkole)

Kanapkix4/Bułkax2
Jogurt
Banan x2
15:30 Obiad

Ryż
Kurczak
Jakaś sałatka + Oliwa z Oliwek

17:00 Trening

19:30 Kolacja

Jajka
Twarożek
Jogurt

Teraz tak moje suplementy ktore bd pił/jadł to:
-BCAA Powder XTRA L-Glutamine
-Universal Storm (badz jakas kreatyna nie wiem dokladnie tez sie doszukuję i czytam)
-Białko (nie wiem jakie ale prosił bym o pomoc i doradzenie)

Te suplementy nie wiem jak wkrecic w moja diete , wiec jak mozecie powiedzcie i doradzcie :)

opalinho
27-02-11, 20:56
Te suplementy nie wiem jak wkrecic w moja diete , wiec jak mozecie powiedzcie i doradzcie :)


Tego nie można nazwać dietą, to rozkład posiłków zwykłego Kowalskiego, który ma tyle wspólnego z przerzucaniem żelastwa co prezes Lato ze znajomością języka angielskiego.

lazy
27-02-11, 22:16
To znaczy to jest tak napisane zeby mi ktoś pomógł wkręcić w moje godziny suplementy bo nie mam pojecia jak to zrobic bo wszyscy mowia ze to uzupelnienie i mam sam sobie to zrobic ale nie wiem czy BCAA pic razem z Białkiem ? jak z Creatyna przed treningiem czy rano ? Tylko jak mozecie to poradzic mi w jakie godziny tej diety pic te suple a diete bd mial calkiem inna spokojnie :)

szycha77
27-02-11, 23:16
Tak jak wyżej, dieta do poprawy. Porządna micha to podstawa a suple na drugim miejscu
.www.e-gym.pl/showthread.php?67-Kilka-przyk%B3adowych-diet-na-mase (http://www.e-gym.pl/showthread.php?67-Kilka-przyk%B3adowych-diet-na-mase)

lazy
28-02-11, 19:12
Dalej się nie dowiedziałem czy lepiej Białko czy Gainer . Jakie białko lub gainer polecić ?
Czytałem i duzo osób mowi ze gainery to mozna samemu sobie zrobić lepiej białka ?

KowalX
28-02-11, 23:27
Kreatynę możesz brać na 30minut przed śniadaniem oraz drugą porcję po treningu w ilości po 5gram.
Gainer to głównie węglowodany gdzie nie ma zbyt dużo białka. Czy owe węglowodany są Ci potrzebne będziesz wiedział gdy ustalisz swoje zapotrzebowanie na kalorię, które można oblicz prostym wzorem. Podejmowana każda aktywność umysłowa oraz fizyczna ma wpływ na dodatkowe potrzeby energetyczne, które wyraża się w liczbach. Mnożysz to przez zapotrzebowanie, a wynik ,który uzyskasz jest przybliżoną wartością twojego zapotrzebowania na kilokalorię. I teraz jeśli chcesz schudnąć czy przybrać na masie odejmujesz bądź dodajesz pewną wartość kilokalorii od wyniku,który otrzymałeś. Oczywiście jest to trochę uproszczone ,bo ważna jest kompozycja posiłków, ich składniki. Ale przechodząc dalej, ów wynik ,który otrzymasz posłuży do dalszych wyliczeń. I tu zależnie od tego jakim typem budowy ciała dysponujesz sugeruję się nieco inne wartości posiłków oraz zapotrzebowania, na niektóre składniki. Ogólnie jednak przyjmuje się by węglowodany stanowiły ok 50% energii i sam w trakcie żywienia będziesz wiedział czy jest ich za dużo czy za mało. Jeśli nie chce Ci się bawić w układanie diet, w zdrowy styl życia czy inne tego typu wyliczenia ,a chcesz przybierać na masie mięśniowej kup białko (będzie to proces powolny), gdy chcesz złapać nieco ogólnej masy ciała nie koniecznie z super widocznymi mięśniami inwestuj w gainera. Choć ogólnie poleca się białko gdyż węglowodany są najtańszym źródłem pokarmowym, do tego szeroko dostępnym w produktach takich jak zboża, warzywa, owoce i inne. Bardzo łatwo je dostarczyć przy okazji dobierając sobie smak według własnych gustów i chyba lepsze to niż picie jakiś pseudo truskawkowych czy innych smaków w proszkach ;) Poza tym zbyt częste picie takich posiłków zamiast spożywania pokarmów stałych nie jest korzystne dla sprawności układu pokarmowego.
Udział poszczególnych składników w produktach znajdziesz na ich opakowaniach to samo tyczy się suplementów, bądź w tabelach wartości odżywczych żywności (znajdziesz w google).
Jeśli liczysz kalorię na podstawie pokarmów też podane są na opakowaniach.
Ogólnie tłuszcze dostarczają w przybliżeniu około 9kcal, natomiast węglowodany oraz białka ok. 4kcal.

lazy
01-03-11, 16:31
Dalej nie rozumie diete uzupełnić lepiej Białkiem czy Gainerami ?
Diete mam.
Suplementy kupie Białko lub Gainer , bo piłem Gain Bolic 6k. Lecz jako tako to nie było zadowalajace i duzo osob mi radziło Białko w takim razie.
Wiec chce wiedzieć co wy sadzicie , jakie Białko stosujecie?.
KowalX leci SOG pomogłeś troche ale nie do konca o to mi chodziło.