PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o bcaa?



opalinho
05-05-10, 23:17
Zacząłem szamać dziś przed aerobowym bcaa z Fitmaxa w tabletkach,które są dość duże i poza tym trochę mnie brzuch pobolewał jakiś czas po przyjęciu.Nie wiem czy ma to związek akurat z przyjęciem aminków.Pytanie moje jest takie czy korzystniej dla procesu trawienia i wchłaniania będzie je poprostu kruszyć i łykać w prochu popijając wodą?

fallenursus
05-05-10, 23:26
jak dobrze pokruszysz zostana nawet przyjete przez sluzuwke w nosie. tylko dziwnie by wygladalo jakbys siepal krechy w kiblu na silce.
mozesz pokruszyc jesli sprawiaja co klopot duze tabsy. ciesz sie ze sietowatego animalpaka nie musisz lykac:)

opalinho
05-05-10, 23:31
Ta,bcaa w kindżał to pierdolę,na porcję to tych kresek by trochę wyszło albo jedna przez całą ławeczkę płaską.hehe.Będę kruszył bo te taby duże i tak łykał.dzienx,pozdro

MolderDist
06-05-10, 00:10
krusz i sypaj do wody ;]

wiele osob ma problemy z tymi tabsami niestety ale ekonomicznie wychodza
nastepnym razem proponuje kupic w prochu np. Bcaa Xtra czy inne, nie bedzie problemu
ja mam problem łykając kilkanaście kaps co to by nie bylo...

opalinho
06-05-10, 00:16
Własnie dlatego się zdecydowałem,że wychodzą ekonomicznie.W jednej tabie 1400mg bcaa ale coś za coś,te teby trzeba będzie kruszyc bo brzusiu będzie bolał i łyka się ciężko.

MolderDist
06-05-10, 00:22
dajesz tłuczek - jakas sciereczka i jazda hurtowo :D

KowalX
06-05-10, 02:13
W jednej tabie 1400mg bcaa ale coś za coś,te teby trzeba będzie kruszyc bo brzusiu będzie bolał i łyka się ciężko.
Ciekawe ile te 1400mg w jakiej tabletce się znajduje? Chyba wielkiej dodając substancję do tego substancję brylujące hehe

opalinho
06-05-10, 16:26
Ciekawe ile te 1400mg w jakiej tabletce się znajduje? Chyba wielkiej dodając substancję do tego substancję brylujące hehe

No małe nie są ale dałbym radę łykać. Pomyślałem jednak, że rozkruszenie odciązy nieco system trawienny i mniejsza szansa na bóle brzucha jak łyknę 5-7 kapsuł,mam rację?

KowalX
06-05-10, 18:15
Pomyślałem jednak, że rozkruszenie odciązy nieco system trawienny i mniejsza szansa na bóle brzucha jak łyknę 5-7 kapsuł,mam rację?

Czy ja wiem :)

sarencia
07-05-10, 15:00
A jak to jest z BCAA u kobiet??
Zamowilam Iso Sensation 93 ale w nim jest malo tego skladnika.Polecielibyscie mi jakies dodatkowe BCAA czy raczej mi wieksza dawka nie potrzebna??

opalinho
07-05-10, 15:06
A jak to jest z BCAA u kobiet??
Zamowilam Iso Sensation 93 ale w nim jest malo tego skladnika.Polecielibyscie mi jakies dodatkowe BCAA czy raczej mi wieksza dawka nie potrzebna??

Bcaa przydaje się głownie przy redukcjach aby podczas cwiczen aerobowych nie palic mieśni.Innymi slowy aby zapobiec katabolizmowi.Mozesz lykac smialo przed lub/oraz po treningach w ilosci 1g na 10kg masy ciala.

sarencia
07-05-10, 15:15
acha,okkk.
Jesli wypijam dwie porcje izolatu dziennie a on na porcje zawiera 500mg wiec to jest pewnie za malo na dzien??

KowalX
07-05-10, 15:18
Bcaa przydaje się głownie przy redukcjach aby podczas cwiczen aerobowych nie palic mieśni.Innymi slowy aby zapobiec katabolizmowi.Mozesz lykac smialo przed lub/oraz po treningach w ilosci 1g na 10kg masy ciala.
Nie wiem skąd ta łata ,że tylko przy redukcjach.Aby zapobiegać katabolizmowi tak samo zadziałają węgle i białka.
@Sarencia
Jest ich wystarczająco.Jeśli masz jakiś powód możesz dodać je w formie suplementacji ,ale czy konieczne ciężko odpowiedzieć.Uważam ,że w większości przypadków nie.
Bcaa masz w każdym spożywanym białku.Jajka są dość bogate w nie.Najbogatszym źródłem waliny są rośliny strączkowe.

opalinho
07-05-10, 15:38
Nie wiem skąd ta łata ,że tylko przy redukcjach.Aby zapobiegać katabolizmowi tak samo zadziałają węgle i białka.
@Sarencia
Jest ich wystarczająco.Jeśli masz jakiś powód możesz dodać je w formie suplementacji ,ale czy konieczne ciężko odpowiedzieć.Uważam ,że w większości przypadków nie.
Bcaa masz w każdym spożywanym białku.Jajka są dość bogate w nie.Najbogatszym źródłem waliny są rośliny strączkowe.

Napisałem głównie przy redukcjach,jak ktoś ma hajs to najlepiej szamać je sobie cały rok.Jeśli miałbym natomiast wybrać okres w którym stosować bcaa to szamałbym przy gubieniu fetu aby mięśnie nie lecialy.O to mi mniej wiecej chodzilo.

KowalX
07-05-10, 15:40
Napisałem głównie przy redukcjach,jak ktoś ma hajs to najlepiej szamać je sobie cały rok.Jeśli miałbym natomiast wybrać okres w którym stosować bcaa to szamałbym przy gubieniu fetu aby mięśnie nie lecialy.O to mi mniej wiecej chodzilo.
Ok,ale faktem jest ,że wcale nie są potrzebne ,aby mięśnie nie leciały.Wystarczy posiłek przed na 2h,może coś lekkiego na 1h,

sarencia
07-05-10, 16:31
Rozumiem obie wypowiedzi.