PDA

Zobacz pełną wersję : Trening 5x w tygodniu czy 3?



Kunio
16-03-10, 18:12
Aktualnie uczęszczam na siłkę 3x w tygodniu. W dużej mierze dlatego że mam tam dość daleko. Znalazłem na szczęście dużo bliżej i chciałbym chodzić częściej.
Do tej pory ćwiczylem:
pon - klata, biceps
wt - plecy, triceps
sr - nogi, barki

Co myslicie o ćwiczeniach 5x w tygodniu kazdą partię oddzielnie?

pablo28
16-03-10, 18:17
nie
pn wt sr tez lipnie bo pod rzad a potem regeneracja 4 dni, lepiej rozłozyc to w tygodniu

Kunio
16-03-10, 18:20
ee sorry, cwiczylem pon, sr, pt. Cos mi się pomieszalo ;)

patryk2603
16-03-10, 19:33
No to masz jak najbardziej dobry plan, tyle ze lepiej chyba ci bedzie zrobic w pn klata tric a w śr plecy i bic, taka moja rada :)
Bynajmniej ja tak mam i jestem zadowolony. Pozdro

.Smile
16-03-10, 20:32
Dobrze jest jak jest, i nie zmieniaj pod żadnym pozorem połączenia klata + biceps na klata + triceps.
Z resztą, jaki masz staż i cel treningu?

Dominick
16-03-10, 20:39
Dobrze jest jak jest, i nie zmieniaj pod żadnym pozorem połączenia klata + biceps na klata + triceps.
Z resztą, jaki masz staż i cel treningu?

a dlaczego klata plus bic jest lepszym rozwiazaniem?

Kunio
16-03-10, 20:39
12 mies z wakacyjna przerwą ;)
Czyli co, lepiej katować dwie partie niz robic sobie kazdą partię oddzielnie? ;)

D3
16-03-10, 20:40
Bo możesz więcej żelastwa wziąć na małe partie, a nie ćwiczyć na pół gwizdka na zmęczonych małych partiach.

.Smile
17-03-10, 13:50
12 mies z wakacyjna przerwą ;)
Czyli co, lepiej katować dwie partie niz robic sobie kazdą partię oddzielnie? ;)

Zależy co jest twoim celem, sadzac po zestawieniu cwiczonych partii to masa, wiec trening 3 razy w tygodniu jak najbardziej wskazany.

Czemu bic + klata jest lepszy?
Gdy cwiczysz klate pracuje takze w duzym stopniu triceps, co owocuje tym ze przy robieniu pozniejszych cwiczen na trica cisniesz mniej zlomu poniewaz ta partia jest juz zmeczona. Polaczenie klata + triceps tylko dla zaawansowanych kulturystow, stosujacych w ten sposob wstepne zmeczenie miesnia.

mefisto888666
17-03-10, 14:27
a co robicie jezeli nie macie mozliwosci cwiczenia w danym dniu?partie dajecie w nastepnym dniu cwiczeniowym czy trening danej partii przepada?U mnie treningi to pon klata + tric,sroda plecy,czw biceps, pt barki kaptury, sob nogi
Ogolnie w srody mialem plecy i bic roibc, ale nie daje rady"]

Pusia
18-03-10, 00:01
Przechodzi na najblizszy trening to chyba oczywiste, HELLOŁ ?