PDA

Zobacz pełną wersję : oceńcie mój plan



rozek14
08-12-09, 13:24
poniedziałek ; klatka
na płasko , skos w górę ciężarkami , rozpiętki , i skos na maszynie
wtorek ręce; biceps 3 ćwiczenia triceps 4 ćwiczenia na zmianę i na koniec przedramię
środa nogi ; z 5,6 cwiczeń
czwartek plecy; tak z 4,5 cwiczeń
piątek barki i kaptury ; na barki z 4 ćwiczenia i na kaptury dwa
wszystko po 4 serie i około 10 powtórzeń

kubaCK
08-12-09, 13:32
tu nie ma co oceniac... wymien cwiczenia najpierw, powiedz cos o sobie i dopiero bedziemy myslec cos...

rozek14
08-12-09, 13:45
To tak
biceps to robię modlitewnik, linki ciągnięcie z dołu i młotki
triceps ; ściąganie z góry ,francuskie wyciskanie opuszczanie sztangielki za głowę , i linki odciąganie

plecy ; ściąganie z góry do klatki , przyciąganie ciężarka (motyle) i reszta to maszyny przyciąganie

barki suwnica ciężarkami do góry na ławce pod kątem 85stopni ciężarkami przed siebie i na boki i czasem jeszcze na maszynie kaptury to unoszenie sztangi do brody i unoszenie ramion to tyle ćwiczę 8 miesięcy wzrost 190cm wara około 80 kg

kubaCK
08-12-09, 13:54
tragedia, poczytaj jakies podwieszone tematy, znajdz cos dla siebie wrzuc i ocenimy bo to co ty robisz to planem nie mozna nazwac...

Gangsta Latino
08-12-09, 13:59
Zawsze dziwiła mnie jedna rzecz: dlaczego wszyscy ( no prawie) dawają swój plan jak go już ćwiczą ponad pól roku;/ Dla mnie to jest po prostu debilizm;/

P.S Zgadzam się z przedmówcą!!

rozek14
08-12-09, 14:37
Czemu uważacie że ten plan to tragedia ?

kubaCK
08-12-09, 14:42
mistrzu za duzo pisania, ile masz lat, jak dlugo cwiczysz?wejdz poczytaj jak wyglada prawdziwy plan... ostatnio kilka poprawialem wiec cos moze znajdziesz dla siebie...

mtm
08-12-09, 15:50
Tu masz splity ;
- http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=20417

a tu lekturę do poduszki ;
- http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=19020

rozek14
08-12-09, 16:07
Zacznę może od klasyka:
1)
PON : KLATKA + TRIC
WT : PLECY + BICEPS
CZW : BARKI + KAPTURY
PIA : NOGI + LYDKI

identyczny plan miałem jak zaczynałem ćwiczyłem go około 5 miesięcy a teraz przesiadłem się na ten co podałem wyżej i w sumie dobrze mi się na nim ćwiczy mogę się skupić w jeden dzień na jednej partii mięśni i zrobić ją dobrze a jak robiłem np. plecy+biceps to po zrobieniu pleców biceps był już spuchnięty i ciężko było potem go robić. Czemu uważacie że jest to zły plan ten plan nie jest na masę a raczej na siłę na masę to dużo jem i sobie np.jakiegoś gainera kupię dla uzupełnienia diety.
Pozdrawiam

A od początku przygody z siłownią przytyłem około 10-12 kg

mtm
08-12-09, 16:09
jak spita skończyłeś to dawaj FBW :surprised:

rozek14
08-12-09, 16:18
Fbw to jest trochę zamieszane po kilka partii mięśni dziennie.
A może mi ktoś wytłumaczyć czemu mój obecny trening jest zły?
A i tam ktoś pytał ile mam lat (18)

mtm
08-12-09, 16:21
wszystkie partie na 1 treningu ;

jest zły bo nie jest dobry .:neutral:

rozek14
08-12-09, 16:23
A żeby ktoś rozwiną czemu jest zły moim zdaniem jest całkiem niezły.

rozek14
08-12-09, 16:26
A jeszcze takie pytanie żeby nie robić kolejnego tematu
Jakie ćwiczenia wykonywać w domu podczas choroby gdy nie ma się dostępu do sprzętu tak żeby utrzymać siłę ?

Ezachiel
08-12-09, 16:40
A jeszcze takie pytanie żeby nie robić kolejnego tematu
Jakie ćwiczenia wykonywać w domu podczas choroby gdy nie ma się dostępu do sprzętu tak żeby utrzymać siłę ?

podczas choroby sie odpoczywa, inaczej mozesz tylko pogorszyc swoj stan i zaszkodzić, a wtedy jest dopiero lipa ...

kubaCK
08-12-09, 18:13
to po krotce Twoj plan jest do dupy, bo ma w cholere izolowanych cwiczen ktore z masa maja malo wspolnego, cwiczenia do kazdej parti miesniowej sa zle dobrane ewentualnie zle ulozone , jest ich za malo albo za duzo. nie cwiczy sie co dziennie tylko 3 , 4 dni w tyg. i laczenie parti miesniowych dobrze dziala na przyrost tkanki miesniowej, jestes dobrze dogrzany itp

Micek185
08-12-09, 18:33
Plan na mase:
-cwiczenia złozone
-wolne ciężary
-duże obciążenia (powt w zakresie12 nawet do 2-3 ruchów w ostatniej serii)
-plan niezbyt przepakowany optimum 3dni w tyg +ewentualnie 1dzien na zaniedbane partie

cwiczenia dobierasz tak żeby jednego dnia nie cwiczyc dwóch grup jednoczesnie takich które na siebie wpływaja,najwazniejsza zasada to nie łączyc ze soba dużych grup tj np plecy i nogi to za duzy wysiłek dla organizmu,podczas choroby dochodzis do siebie,kuruj sie i nie patrz na to że po 2tyg bedziesz miał spadki to normalne w koncu organizm musiał sie jakoś bronic,po chorobie znów zaczynasz ale stopniowo,

jesli robiłes split to teraz zapodaj cos konkretnego na siłe i pózniej znów normalny split,
pozdro

nyguz
08-12-09, 20:33
Witajcie. Mam 16 lat. Ważyłem pod koniec gimnazjum jakieś 74 kg przy wzroście 172cm... No cóż, zakochałem się i schudłem w miesiąc podkreślam z ręką na sercu W MIESIĄC 13 kg. obecnie ważę 64 kg przy wzroście 174 cm. Nie pytajcie jak, głodziłem się ;(... Ale teraz chciałbym zbudować sobie jakąś, konkretną masę mięśniową. Nie coś w stylu kafar z bicepsem 50 cm obwód, tylko po prostu być ładnie umięśniony. Zacząłem ćwiczyć w domu. Czytałem cały artykuł, pod tytułem "Trening Domatora" i wykorzystałem kilka ćwiczeń. Mój plan wygląda tak: Ćwiczę co drugi dzień (ze względu na brak sprzętu, mam tylko ekspander)... Jem dużo potraw zawierających białko... Robię także 6 weidera. Mam 33 cm w bicepsie i jakieś 98 w klatce. Co drugi dzień robię tak...

50 pompek na taboretach (5 serii po 10)
50 pompek na triceps (opieram nogi na taborecie, ręce na łóżko[ 5 serii po 10])
100 x wiosłowanie sztangą własnej roboty (dwie butelki 5 litrów na końcach drąga metalowego) Zginam się w pół i wiosłuję w górę i w dół (4 serie po 25)
50 x wyciskam to coś (Sztangę moją z butli) na bicepsy (2 x 25)
Rozciągam ekspander jedną nogą, a ręką zginam (na biceps) też 50 razy na każdą rękę seriami po 10
i 50 x ćwiczę ekspanderem na przedramiona przytrzymuijąc go nogami i zginając nadgarstki na kolanach.

Po za tym dużo jem i nie tyję.

Jeżeli uważacie, że mój plan ma jakieś niedociągnięcia to prosiłym o sprostowanie go, lub wymyślenie zupełnie nowego zestawu z tymi właśnie ćwiczeniam ponieważ, nie mam sprzętu :( ...

Zależy mi najbardziej na bicepsie, tricepsie i na mięśniach piersiowych.

Z góry bardzo dziękuję...

Micek185
08-12-09, 20:52
skoro masz tylko ekspander i nie chcesz kupowac nic wiecej to musisz wykonywac powoli i dokładniej tak żeby cwiczenia były trudniejsze do pompek możesz dodac różne rozstawy dłoni(szeroko,wąsko z przodu z tyłu),nie widze żebys miał gdzies trening brzucha tutaj masz pare porad mojego autorstwa http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=24010
brakuje mi u ciebie także aerobów(rower,bieganie,basen)musisz cos dodac,nie masz też cwiczen na nogi,z ekspanderem można cos pokombinować,cwiczysz na wszystkich gumach tym ekspanderem,albo w ogóle on ma jakąś regulacje?

Micek185
08-12-09, 20:54
sory nie dało sie edytować masz a6w na brzuch,jesli działa i dobrze robisz to zostaw ale ja osobiscie odradzam sa lepsze sposoby,w arcie masz pare info na ten temat

nyguz
08-12-09, 22:18
Nie, no czuję, że a6w daje efekty i mocno brzuch "niszczy".. Co do ekspandera to rozciągam go na 4 gumach, ma regulację ;) Na nogi cwiczeń nie wykonuję gdyż uważam, że nogi moje dobrze wyglądają. Oczywiscie posiadam w domu rowerek stacjonarny i czasami pośmigam sobie z 45 minut. Aeroby to głównie w szkole gramy w piłkę nożną po 3 godziny w tygodniu plus czasami szkolna siłownia z wykorzystaniem hantli, ławeczek i sztang. Niestety nie jest ona dostępna cały czas, dlatego zdecydowałem się na trening w domu. Po za tym właśnie nie jem żeczy tłustych. staram się spożywacz pokarmy wysoko białkowe. W avatarze mojego profilu masz przedstawioną moją klatkę piersiową. Sam widzisz, że brakuję masy w łapach i na piersiach :(

mtm
08-12-09, 22:20
nogi cwiczeń nie wykonuję gdyż uważam, że nogi moje dobrze wyglądają.

- http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15189

nyguz
09-12-09, 06:55
No jeżeli tak się sprawy mają to na nogi też zacznę wykonywać ćwiczenia. 100 (10 serii po 10) przysiadów powinno chyba wystarczyć. Na wyżej wymienionym artykule było napisane, że raz w tygodniu ćwiczy się mięśnie nóg to mógłbym wykonywać dwa razy np. w w dni, w których nie ćwiczę na ramiona i klatę... A więc werdykt ostateczny. Czy te cwiczenia, które robię, pozwolą mi uzyskać ładną sylwetkę? Czy może mam zwiększyć ilość powtórzeń? czy przysiady wystarczą, czy też polecacie inne domowe ćwiczenie na nogi (trening domatora opera się głównie na przysiadach) i czy do wakacji osiągnę cel, bo dodam, że determinację i zapał mam ogromny więc o systematyczość i dokładność ćwiczeń się nie martwcie...

Dziękuję...