PDA

Zobacz pełną wersję : Podciaganie na drążku, pare pytań ??



wil-qu
19-09-09, 21:02
Witam, wracam po przerwie (wypadek na motocyklu) do ćwiczeń, małymi kroczkami. Posiadam własną siłownie z podst. wyposażeniem, ławeczka, ławeczka do brzuszków, wyciag, gryfy, obciążenia itp. Teraz zakupiłem przyżąd do podciągania http://www.marbo-sport.pl/p,pl,49,marbo+home+-+drazek+do+sciany+4+chwyty+d003.html i mam pare pytań co do podciągania. Nigdy nie lubiłem podciągania i zabardzo nie lubię się podciągać, ale czas to zmienić. Szerokim uchwytem nie podciągne się ani razu, co zrobić aby to poprawić ?? Czy te wskazówki są dobre ??

Pierwsze podciągnięcie

Osoby nie potrafiące wykonać, nawet jednego poprawnego powtórzenia na drążku, powinny poprawić siłę mięśni używanych podczas podciągania, poprzez ćwiczenia:

NEGATYWNE POWTÓRZENIA – przyjmujemy pozycję „końcową” podciągania (broda na wysokości drążka), w tym celu możemy wykorzystać stołek lub krzesło. Utrzymujemy ją przez kilka sekund, a następnie zaczynamy wolno opuszczać się aż do wyprostu ramion. Tak wykonany ruch to jedno „negatywne” powtórzenie.

PODCIĄGANIE Z PODSKOKIEM – stając naprzeciwko drążka, podskakujemy w taki sposób, aby nasza broda znalazła się na wysokości drążka, a następnie powoli opuszczamy do pełnego wyprostu ramion. Przy tym ćwiczeniu należy uważać, aby zbyt gwałtownym skokiem nie zrobić sobie krzywdy.

PÓŁ POWTÓRZENIA – korzystając z krzesła lub ławki układamy nasze ręce na drążku tak, aby łokcie były ugięte pod kątem 90º. W celu wykonania jednego pół powtórzenia, zaczynamy podciąganie z pozycji startowej i po osiągnięciu podbródkiem poziomu drążka, opuszczamy się do pełnego wyprostu ramion.

PODCIĄGANIE Z ASYSTĄ PARTNERA – do tego ćwiczenia potrzebna jest dodatkowa osoba, która chwytając za stopy osobę wykonującą podciąganie, delikatnie pomaga zaliczyć odpowiednią ilość powtórzeń ---- to nie wchodzi w opcje bo nie mam z kim iść na tą siłownie !!

PRZYCIĄGANIE DRĄŻKA WYCIĄGU GÓRNEGO – jest to dobre ćwiczenie, które pomaga znacznie wzmocnić mięśnie używane podczas podciągania. Ma tylko jeden minus, ponieważ nie uczy naszego ciała i mięśni techniki wykonania, potrzebnej przy podciąganiu na drążku.

Natomiast podciągne się pare razy, aż cztery podchwytem, czy wykonując wyżej wymienione czynności, również poprawie podciąganie podchwytem i czy pracują te same partie miesniowe zarazem przy szerokim jak i podchwytem ??

podciąganie podchwytem:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy_pliki/image024.gif

hans87
19-09-09, 21:48
mozesz stosowac sie do tych wskazówek co zacytowales, one pomoga ci poprawic sie w podciaganiu. Dodatkowo radze ci podciagac sie na kazdym treningu. Na dwóch zrobisz np.2 powt. po tyg. np. 4 i tak az dojdziesz do wiekszej ilosci. Pamietaj ze podciaganie robi sie jako pierwsze cwiczenie! pozdrawiam

KowalX
19-09-09, 22:55
z mojego doświadczenia wiem ,że negatywne powtórzenia są naprawdę dobre ,ale wykonuj je gdy już nie możesz normalnie

BoloYeung
20-09-09, 13:08
podciąganie na drążku to podstawa do budowania pleców ale z nadchwytem bardziej plecy izolujesz z podchwytem bardziej bickiem se pomagasz