PDA

Zobacz pełną wersję : (Bezposrednio przed treningiem) Kawa czy RedBull?



jazdun
12-03-09, 20:27
Dobry wieczor.

Pytanie jak w temacie; Co uwazacie za korzystniejszy mini dopalacz przedtreningowy sposrod kawy i redbulla. Pod wzgledem zdrowia i dzialania.

Obecnie jestem w trakcie masowania, suplementuje sie Cyclonem firmy Maximuscle (MonoKreatyna, HMB, Bialko, Wegle). Bezposrednio przed treningiem spozywam Gainera (zwyklak firmy York), zeby weglowodany w nim zawarte daly mi nieco wiecej pary. Niedlugo mi sie on konczy. Chcialbym zastapic go jednym posilkiem wiecej w diecie, a jako "nitro" uzywac kofeiny lub tauryny.

A moze to i to na przemian?

Czekam na Wasze opinie.

Kidler
12-03-09, 20:49
Zdrowsza jest napewno kawa po 1 jest naturalna znalazłem na forum pozytywne dzialanie kawy : polepsza pamięć krótkotrwałą i chwilowo podwyższa poziom IQ,
- obniża szanse zachorowania na marskość wątroby,
- dotlenia organizm, przez co ułatwia koncentracje, a także pozytywnie wpływa na krążenie i układ trawienny,
- przyspiesza metabolizm, tym samym zwiększa tempo przemiany lipidów i pomaga zapobiegać zmęczeniu mięśni,
- zmniejsza szanse wystąpienia u mężczyzn kamicy żółciowej,
- przyczynia się do zmniejszenia zachorowalności na nowotwory pęcherza wśród palaczy,
- zmniejsza szanse zachorowania na chorobę Parkinsona,
- zmniejsza szanse zachorowania na chorobę Alzheimera,
- nawet do 50% zmniejsza szanse zachorowania na cukrzycę typu II,
- zmniejsza szanse zachorowania na raka jelita i wątroby (hepatomę),
- zwiększa efektywność środków przeciwbólowych,
- jest głównym przeciwutleniaczem w diecie osób spożywających nie

ja osobiście polecam kawe:PP wątpie że redbull ma takie działanie to jest sama chemia;))

jazdun
13-03-09, 00:14
Predzej jest rakotworczy w jakims stopniu niz przeciwdziala to fakt. Chociaz kopa daje trzeba przyznac. Pare razy probowalem. Jakos nie zdarzylo mi sie przetestowac kawy do tego celu, chociaz juz troche cwicze. Slyszalem tez, ze to dobra rzecz.

Ja pilem kawe codzien do sniadania, ale tak cos mi sie wydaje, ze ona tez wyszczupla i ostatnie dwa tygodnie zastapilem ja herbata owocowa. Wlasnie taki czulem, sie cos przyj.bany caly dzien, ale myslalem, ze to moze objawy rzucania uzaleznienia...


A co do cisnienia/krazenia krwi? W jakims stopniu jest ona chyba tez szkodliwa?

A moze sa tu takze zwolennicy napoji energytycznych?

Kidler
13-03-09, 08:18
Napewno podwyższa ciśnienie dlatego że zawiera kofeinę ale przedawkowanie występuje dopiero jak wypijemy powyżej 0,5 g kofeiny wtedy może powodowac silne pobudzenie psychoruchowe, przyspieszenie i niemiarowość serca, bardzo silne zwiększenie diurezy, nudności, wymioty i osłabienie. W skrajnych przypadkach (w silnym zatruciu) występują drgawki i porażenie ośrodka oddechowego. Dawka śmiertelna kofeiny dla człowieka wynosi 10 gramów.


Zawartość kofeiny w filiżance (140ml) kawy:

z ekspresu 115mg
filtrowana 80mg
bezkofeinowa 3mg
instant zwykła 65mg
instant bezkofeinowa 2mg

co za tym idzie redbull też może działać podobnie na organzim ponieważ też zawiera kofeinę

TedRasel
13-03-09, 08:24
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=11769&highlight=RedBull
i przemyśl

pan.wiesiu
13-03-09, 11:40
uzupelnij profil, bo ciezko cokolwiek doradzic...
na wstepie tylko powiem, ze redbulla nie polecam(kofeina pochodzenia syntetycznego jest troche "nieobliczalna"), kawe w ostatecznosci (jak chcesz schudnac), ale sam nie pije i mam nadzieje, ze nigdy nei bede musial ;)
pozdrawiam;
wiesiek

pimols
13-03-09, 12:15
Wiesiu mowi dobrze
lepiej wyspij sie a nie pij red bullow jakis tam a kawa od czasu do czasu nie zaszkodzi ale tez nie syp wiesz duzo lyzeczek:D bo ja raz zrobilem sobie z 9 to jak po amfetaminie i nie polecam;p

dominator875
13-03-09, 14:00
nie ma nic lepszego od kawy.
pij ile mozesz wlac w siebie.
wypijam dziennie od 5 do 7 filizanek z ekspresu + 2 espresso i czuje sie kur.. dobrze ,poprawia sie koncentracja wydolnosc i szybkosc reakcji,mozna myslec duzo szybciej jak ktos ma z tym problemy :razz:

lg team
14-03-09, 20:59
30-50mg efedryny + kawa + 2-3tbl asparginu na ok 30-45 minut (w zlaeznosci jak na ciebie szybko dziala) przed planowanym treningiem,

pan.wiesiu
14-03-09, 21:56
30-50mg efedryny + kawa + 2-3tbl asparginu na ok 30-45 minut (w zlaeznosci jak na ciebie szybko dziala) przed planowanym treningiem,

miejze litosc... chlopak sie pyta o kawe, a ty mu stos eca proponujesz...

lg team
14-03-09, 22:03
ale sam nie pije i mam nadzieje, ze nigdy nei bede musial

i to jest wszystko co mozesz powiedziec w temacie,
czyli nic, bo praktyka u ciebie wyglada tak jak u mnie balet,

pan.wiesiu
14-03-09, 22:23
nie wnikam w twoje praktyki - ty nie wnikaj w moje

filozofia jest prosta: do poki nie musze (z jakichkolwiek obiektywnych powodow) uzywac najslabszych chociazby stymulatorow - po prostu ich nie biore. wierze, ze dzieki temu umre zdrowszy ;)

a co do tematu: kolega nie napisal nic o sobie (nawet wagi ciala), dlatego tym bardziej odradzam mu stymulatory.

efedryna=doping->dzial doping

pozdrawiam;
wiesiek

lg team
14-03-09, 22:31
chlopak sie pyta o kawe, a ty mu stos eca proponujesz...

proste to jest to, ze nie wiesz, nie znasz sie to nie dyskutuj,

ty eca znasz jedynie z internetu zreszta jak widze nawet z tym masz problem -bo od kiedy to aspargin wchodzi w sklad ECA...

jest eca i jest combo przedtreningowe, kwestia uzycia do czego ma posluzyc,

ht
15-03-09, 07:23
lg dobrze gada. jak pobudzenie to pobudzenie:smile:

Prezydent_1c
15-03-09, 10:47
Ja proponuje może nie tak hardcorowo jak koledzy wyżej chociaż napewno by Cię wyjebało z butów :D
Tauryna
Guanina -tutaj róznie bo zaczyna się na początku ostrożnie (różne reakcje organizmu)
Po takim czymś moim zdaniem nie ma mocy żebyś nie poczuł pobudzenia a nie musisz sie pierdolić z robieniem kawy itp. Taurynke polecam z olimp'a.

lg team
15-03-09, 13:39
nie chodzi o sam fakt - hardcorowo czy tez nie hardcorowo,
podana przeze mnie forma to jedynie pogladowa forma, nie jest w moim mniemaniu hardcorowa bo dawka efy jest minimalna ale juz skuteczna,

dlatego tez podalem przedzial 30-50mg zeby gosc sobie sprawdzil jaka dawka bedzie odpowiednia dla niego, przy jakiej dawce bedzie czul moc, pobudzenie a przy jakiej juz nie - bo bedzie czul ze za goraco jemu, serducho za mocno bije, ma powtarzajace sie drgawki etc...

wszystko wymaga dotarcia sie wiec i przy tym temat wymaga dobrania formy pod siebie,

rownie dobrze moze wciac 25mg efy i wypic pol kawy i bedzie w sam raz, ale to wymaga praktyki a nie internetowej gadki z tym czy innym teoretykiem co sie zna na tym jak ja na wydobyciu wegla brunatnego...

praktyka czyni mistrza, nawet jak sie raz sparzysz to na drugi raz bedziesz wiedzial co i jak, a i drugiej osobie bedziesz wiedzial jak pomoc,

mały huba
15-03-09, 13:57
kiedyś próbowałem tussi(1-3 sztuki czyli 15-45mg chlorowodorku) + kofeina( 200mg bezwodnika) do tego , jakiś magnez bądź asparagin jak mówi lg i jest niezłe pobudzenie, bez wysokiego ciśnienia, no i nie będzie niewygodnych skurczów.

Jeśli nie ma dostępu do efy bądź psedudo(lub ktoś z jakiegoś powodu nie chce jej używać), zostaje duża dawka tyrozyny+kofeiny i jeśli ma chęć johimbina(1000mg tyrozny, 200mg kofeiny i 5mg johy trzepało mnie zdrowo).

Osobiście jestem dość wrażliwy na takie wynalazki, więc każda z tych kombinacji silnie mnie pobudzała i to przy mniejszych dawkach, inni niech sprawdzą jakie ilości są im potrzebne, jeżeli nie należy się do grupy osób która miewa bóle głowy po efce/johimbinie to gwarantuje ,że taki zestaw będzie spełniał ich wymagania.

pan.wiesiu
15-03-09, 14:23
lg - nie moge czytac synku bzdur, ktore tu wypisujesz...

"nawet jak sie raz sparzysz to..."
to jak masz jakas powazna wade serca o ktorej nie wiesz (zdazaja sie tacy), to bedzie dla ciebie 1 i ostatni raz.

"ale to wymaga praktyki a nie internetowej gadki z tym czy innym teoretykiem co sie zna na tym jak ja na wydobyciu wegla brunatnego..."
typowe stanowsko "koksiarzy": jak sam nie klujesz sobie tylka, to co tam mozesz wiedziec. - wierz mi chlopcze albo i nie - przerzucalem zelastwo kiedy ty jeszcze dlubales w nosie i zjadales gile - skonczylem sportowa uczelnie, potem cwiczylem na roznych silowniach, z roznymi ludzmi (w tym medalistami sportow silowych i wytrzymalosciowych) i kazdy ma swoja opowiesc, ale zaden z nich, zaden nie poleci czlowiekowi ktorego nie zna i o ktorym nic nie wie efedryny (nawet w dawce 30-50mg).

cwicze teraz na silowni fitness i mimowolnie slysze i obserwuje jakie kto ma efekty i po czym. i wiesz co? to wszystko mozna o "dupe rozbic". cieszy sie przez 1,5mca, bo spada taki/taka 10kg, a przez kolejny miesiac przybiera 12kg. i gdzie tu jakas logika i sens katowania pikawki?

moja byla zona pracowala w szpitalu. znam troche srodowisko medyczne. nawet nie wiesz ile sie nasluchalem o posterydowych kalekach i poamfetaminowych(w tym pewnie efedrynowych) depresantach.
jesli psujesz sobie zdrowie, wolna wola. ale nie narzucaj sie z dopingiem ludziom, ktorzy zadaja pytania w dziale suplementy i odzywki.

pozdrawiam;
wiesiek

ps: sam nie bralem i nie zamierzam brac jakiegokolwiek dopingu... i jestem z tego dumny!

lg team
15-03-09, 14:37
i szacunek dla ciebie za wytrwalosc w decyzji o nie sieganiu po anaboliki :smile:

co do twojego lamentu...

nie interesuje mnie twoje zycie, praca, zona, studia czy co ty tam jeszcze wymieniles,

temat tyczy sie (Bezposrednio przed treningiem) Kawa czy RedBull? a ty jeszcze nic na ten temat nie napisales poza opisaniem nam swojego zycia, ktore zapewne jak mnie nikogo nie interesuje,

jesli chcesz dalej takie metody uskuteczniac zaloz bloga i tam opisuj swoje zycie, przezycia, kolegow i relacje z treningow...

napisz wprost co cie kluje w oczy, a nie piszesz ogrudkiem bo nic w temacie nie ma do napisania,

pamietaj ze decyzja nalezy zawsze do zainteresowanego, nikogo nie namawiam, ale podpowiadam rozwiazanie,

jak widzisz pisza osoby, ktore robily podobnie i sa zadowolone, za to ty dostales po opinii dobrego wujaszka z nieposzlakowana opinia i teraz bedziesz wylewal swoje zlosci,

nie tedy droga chlopie,

masz cos do dodania w temacie prosze bardzo podyskutujmy, tylko najpierw przemysl kwestie czy masz cos do napisania w temacie, bo juz kilka BYKOW walnales co pozwala mi potwierdzac moja opinie o tobie - jestes teoretyk w temacie i tyle,

i nie chce mi sie wyklucac z toba, naprawde :smile:

jazdun
17-03-09, 22:53
Dziekuje wszystkim za wziecie udzialu w dyskusji. Na prawde mi pomogliscie w podjeciu decyzji. Brzmi ona: Kawa!

Co natura to natura.

O efedrynie przeczytalem na wikipedii i na innych stronach i boje sie tego ruszac.



Możliwe efekty uboczne stosowania efedryny:
* nieprawidłowości kardiowaskularne: tachykardia, arytmia serca, choroba wieńcowa, wazokonstrykcja, nadciśnienie;
* zmiany dermatologiczne: zaczerwienienie skóry, pocenie się, trądzik (wysypki skórne);
* rozstrój żołądkowy: nudności, utrata apetytu;
* układ moczowo-płciowy: zwiększone wydalanie moczu z powodu zwiększonego ciśnienia krwi;
* układ nerwowy: niepokój, chaotyczność (zmieszanie), bezsenność, umiarkowana euforia, manie i halucynacje (rzadko, pod warunkiem wcześniej występujących psychicznych zaburzeń), wrogość (drażliwość), mrowienie (nieudokumentowane), paranoja, pobudzenie psychomotoryczne (zwłaszcza kiedy przyjmowana z kofeiną);
* układ oddechowy: duszności, obrzęk płuc;
* inne: podniesiona średnio o 1°C temperatura ciała (działanie termogeniczne), zawroty głowy, ból głowy, drżenie (zwłaszcza rąk), hiperglikemia, suchość w ustach.


Wiele z tych problemow - zwlaszcza ukladu nerwowego - mam/mialem dotychczas, a wiec nie chce ich rozdrazniac :)