PDA

Zobacz pełną wersję : Trening obwodowy a masa



adriano233
16-11-08, 19:03
Witam koledzy.Moje pytanie jest moze dla was dobrze znane ale dla mnie mało jasne a bardzo pomocne.Chodzi mi mianowicie o to ze kiedys czylalem w magazynie o treningu obwodowym.Ze jest bardzo dobry na mase i sile.Ja nie chce byc chudy i dorzzbiony tylko ogolnie przypakowac.Jestem wysoki 190 i chudy.Pisali wtedy ze podstawowe cwiczenia sa naj.Np.martwy ciąg,przysiady,wyciskanie,wyciskanie żołnierskie,wiosłowanie w opadzie.Chcialem tak cwiczyc 3 razy w tygodniu.Chodzi mi o szybka i duza mase.Pomózcie jak mozecie

hardworkOUT
16-11-08, 19:42
konkretnie o co chodzi ? nie widze pytania zadnego

Street Fighter
16-11-08, 19:47
czy ogólnorozwojówka na mase zapewne :P
Pewnie że tak ćwicz 3 razy w tygodniu te podstawowe ćwiczenia ktore wypisałeś przy nich pracuje naprawde wiele mieśni a skoro zalezy ci na masie to chyba nie bedziesz katował tricepsa czy przedramienia xDD


pozdrawiam wietnamski wojownik

adriano233
16-11-08, 19:48
chodzi o to ze trening obwodowy dziala na cale cialo.ze lepsza masa na takim treningu niz na treningu dzielonym.Czy to prawda ze na obwodowym spala sie mniej wegli i lepiej idzie ogolna masa miesniowa.Jestem nowy w tym sporcie.Inie wiem jak sie zabrac za robienie masy.Diete juz na poczatek mam ale co z treningiem

hardworkOUT
16-11-08, 20:02
fbw = najlepsza masa wedlug mnie

adriano233
16-11-08, 20:19
fbw??co to znaczy

hardworkOUT
16-11-08, 20:28
full body workout.

google dla potrzeby wiekszego info.

adriano233
16-11-08, 20:43
dzieki za pomoc.Sog

adriano233
16-11-08, 21:34
czytalem twoj plan fbw 5x5 i czy bylby dla mnie dobry.Potrzebuje masy.Mam 190 cm i 80kg.Malutko.Trzymam diete ale ciezko mi pochłaniac tyle weglowodanow bo az niekiedy slabo mi sie robi:)juz troche cwicze ale diete od niedawna.Cwicze wolnymi ciezarami.Najlepsze dla mnie to przysiady i martwy cia.Wkoncu czuje ze cos podnosze.hehe.Dobry bylby dla mnie ten 5x5 na mase i sile???jednak najbardziej masy potrzebuje na bicepsach.sa male

hardworkOUT
16-11-08, 21:39
.Dobry bylby dla mnie ten 5x5 na mase i sile?? jezeli masz opanowana technike w bazowych cw to tak.


jednak najbardziej masy potrzebuje na bicepsach.sa male - jak zapewne widziales istota 5x5 jest calkowite pominiecie takich partii jak biceps i triceps. ale w tym co napisalem sa dipsy i podciaganie podchwytem na biceps ( uprzedzam pytania o dokladanie cw )

lukasz231
16-11-08, 22:04
Oj coś mi w tym opisie nie pasuje. Sądząc po kilku postach wiedzy nie masz i raczej nie masz również stażu. Mówisz,że po przysiadach i martwym ciągu czujesz,że ćwiczyłeś-czyli ciągasz sporo żelastwa. A nie powinieneś. Dokładnie przeczytaj zanim zrobisz sobie krzywdę
http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13731
Pozdro adriano:D

adriano233
18-11-08, 17:21
Oj nie powiedziałbym.Mam staż.Pisze na forum z tego wzgledu ze słucham co inni mowia.Staram sie to kalkulowac i modyfikowac swoja diete i trening.Nie zawsze sie ocenia kogos po tym co robi lub pisze.Nie zawsze

lukasz231
18-11-08, 18:39
Źle odebrałeś moją wiadomość. Nie chodziło mi o wytknięcie Ci,że jesteś niedoświadczony i niewiele wiesz o treningu. Kierowałeś się Twoim dobrem. Powiedz szczerze,czy uczyłeś się poprawnej techniki tak jak jest to opisane w artykule,do którego dałem Ci linka? Jeżeli nie i ciągasz dużo żelastwa to za kilka lat dopiero,jeżeli będziesz pamiętał, docenisz,że Ci o tym napisałem i dałem linka do tego artykułu.

adriano233
18-11-08, 21:16
technike mam bardzo dobrą z tego wzgledu ze ciagi,przysiady i wyciskanie mam b.dobrze opanowane poniewaz juz kiedys cwiczyłem,a nauczył mnie moj kuzyn ktory startował w trójboju siłowym,a jego tata podnosił ciężary.Kulturystyka jest inna ale prawidłowa postawa to samo.Na dietach tez sie dość znam.Troche jestem w temacie ale patrze na forach jak ludzie robia i moze cos mi sie przyda

lukasz231
19-11-08, 14:56
No to masz szczęście. Ja muszę liczyć tylko na siebie w sprawie techniki. Pozdro