PDA

Zobacz pełną wersję : Co na początku?



Shy
27-04-08, 15:35
Witam.
Ostanio zacząłem myśleć nad zaczęciem uczęszczania na siłownie. Jednak w tym temacie jestem komplentym zerem. Nie mam pojęcia od czego zacząć, co tam ćwiczyć itd., nawet nie wiem ile kosztuje wstęp na siłownie . Mówiąc wprost potrzebowałbym pare odpowiedzi na pytania, a zaczne od tego, które może być decydujące czy zaczne ćwiczyć:
- Ile razy w tygodniu minimalnie należy uczęszczać na siłownie?

nowy89
27-04-08, 16:00
zalezy czy chcesz ćwiczyć na zdobywanie masy, na rzeźbe, siłę czy może tylko tak dla kondycji ...

znajdz sobie jakiś odpowiedni trening który będzie Ci pasował ... ;)

co do wstępu na siłownie to nikt Ci nie powie jak jest bo u każdego jest inna cena ...

pzdr.

Shy
27-04-08, 16:09
zalezy czy chcesz ćwiczyć na zdobywanie masy, na rzeźbe, siłę czy może tylko tak dla kondycji ...

Dzięki, czyli już wiem, że musze wybrać jakiś rodzaj ćwiczeń.


A czy to prawda, że siłownie są tak przepełnione, że trudno jest przeprowadzić swój obrany trening?

pablo91prg
27-04-08, 16:13
zależy co to za siłownia, najlepiej poszukaj jak najmnej obleganej

nowy89
27-04-08, 16:19
Shy to zależy ... jeśli mieszkasz w wawie to pewnie każda siłownia jest oblegana ... jeśli w małym miasteczku w którym jest pare siłowni to napewno znajdziesz jakaś która spełni Twoje warunki ...

i dostosowuj sie do innych ludzi bo najwiecej ludzi przewarznie jest po szkole lub po pracy wiec pochodz a zobaczysz kiedy kto przychodzi na siłownie i będziesz mógł sobie ustalić tak aby wpadać że będzie pusta ...

pzdr.

Shy
27-04-08, 16:36
A może jest ktoś z Katowic i może polecić jakąś konkretną siłownię?

Ile trwa czasu około jeden trening?

Tomek5
27-04-08, 17:51
ja mieszkam w wawie i silownia nie jest znowu jakas bardzo przepełniona chociaz sporo ludzi się tam kręci bo jeszcze jakies pilatesy, aerobiki itp tam są, za karnet place 90 zł(do 18 lat) dla pelnoletnich 110 zł

jezeli ta Twoja jest przepełniona i ciezko Ci dobrać się do danego urzadzenia to cwicz np. w poniedzialek plecy a nie klate którą 90% ludzi ma wlasnie w poniedzialek :p i wiekszosc sztang i laweczek jest zajeta przez pakerów :d

nowy89
27-04-08, 18:22
wow 110 na miecha :D ja u siebie płacę 35 zł na miesiąć :P:P tylko ze nie mieszkam w wawie ;P

Shy trening trwa tyle czasu ile potrzeba ... znaczy sie tyle przez ile wykonasz wszystkie ćwiczenia które masz danego dnia zrealizować ...

pzdr.

jak pomogłem to daj Soga ...:P

Shy
27-04-08, 18:33
Jak przeglądałem różne diety to stwierdziłem, że prawie cały czas musiałbym coś spożywać...

Tomek5
27-04-08, 18:36
co 3 godziny:)

Shy
27-04-08, 18:37
Łatwo taką diete utrzymywać?

nowy89
27-04-08, 18:40
ale to nie jesz na maxa co 3 godziny tylko jesz tyle aby coś zjeść czyli nie opychasz sie ... tylko coś przegryzasz co 3 godzinki ;)

Toomekk6
27-04-08, 18:47
najgorzej jest się przyzwyczaić;p
Trening trwa od godziny w góre;p
Na początek zrób ogólnorozwojówke.
znajdziesz przykłady w dziale trening:)
pozdro

Tomek5
27-04-08, 18:56
dokladnie najgorszy jest poczatek
po 2 tygodniach jak "rozciągniesz" żołądek to organizm sam bedzie się dopominał o jedzenie :p

Shy
27-04-08, 19:06
E wydaje mi się, że ten sport jest dla mnie jednak za trudny... Wszystko musi być idealnie robione treningi, diety...

pablo91prg
27-04-08, 21:44
W każdym sporcie, uprawianym jako tako musisz trzymać diete i trenować. Słaby jestes psychicznie(nie obrażając Ciebie) skoro tak myslisz gdy nawet nie zacząłeś. Utrzymanie diety to nic trudnego, wystarczym troche chciec. Pozdrawiam i życze powodzenia.

nowy89
28-04-08, 08:01
jeżeli chcesz być kimś to musisz sie poświęcić ... niema nic za darmo ...

pzdr.

Shy
29-04-08, 08:00
Tak sobie pomyślałem, że może jak nigdy nie ćwiczyłem to zacząłbym najpierw coś w domu? Jeśli to nienajgorszy pomysł to jakim musiałbym dysponować przynamniej sprzętem?

tom
29-04-08, 08:12
wejdz tu
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp

nowy89
29-04-08, 09:07
Shy ławeczka i hantle by Ci wzupełności starczyły ;) na początek :) poźniej mógłbyś pomysleć o wyciagu chyba że masz wystarczająco $$ aby kupić sobie wszystko od razu :)

pzdr.


PS.

Co do tego treningu domatora to wolę już zapisać sie na siłownie ;) niż robić te ćwiczenia na krzesłach czy coś... ;p to jest bardziej niebezpieczne niż normalna siłownia ...

Toomekk6
29-04-08, 16:25
ale jak by robił trening domatora to by troche przystosował mięśnie do intesnywnego wysiłku:)
diete ułożyłeś?;p

Shy
29-04-08, 17:00
diete ułożyłeś?;p

Nie, bo nie wiem jaką, itp.

Co do tego treningu domatora to wydaje mi się on bardzo ciężki i wątpie żebym dał rade zrobić pompki w takich pozycjach

47
29-04-08, 18:23
jak dla cieibe pompki są trudne to ty sie zastanów czy ty chcesz na silowni cwiczyc

nowy89
29-04-08, 20:15
najpierw zacznij robić normalne pompki na podłodze potem zacznij na krzesłach bo na nich jest ciężej ...;)

Rickey
01-05-08, 22:16
Możesz zacząć od pompek normalnie, tak jak radzi kolega wyżej. Myślę, że po miesiącu regularnego ćwiczenia bedą juz jakieś efekty.
Później zapisz się na siłownie. Goście ci na pewno pomogą ułóżyć dietę specjalnie dla ciebie. Najpierw rób ogólnorozwojówkę, żeby przyzwyczaić organizm do wysiłku. Póżniej wskocz z jakimś konkretnym treningiem.
Mówisz, że ten sport jest nie dal ciebie...
Jeszcze nawet nie spróbowałeś a już tak mówisz. Nie można się nastawiać w ten sposób do tego. Jak zobaczysz pierwsze efekty swojej ciężkiej pracy, to to bedzie twoją motywacją do dalszych działań.
Pozdro!!