Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Przepuklina ,czy można trenować?

Hybrid View

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar Maniuś14
    Dołączył
    14-05-09
    Postów
    32
    SOG
    2
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Przepuklina ,czy można trenować?

    Witam,
    tydzień temu po redukcji zauważyłem nad prawą pachwiną lekkie wybrzuszenie.Strasznie się wystraszyłem i na drugi dzień udałem się do chirurga, zrobił mi usg i postawił diagnozę że to początek przepukliny.Na pytanie czy można z tym trenować dalej, odpowiedział mi że nie ma żadnych przeciw wskazań a wręcz przeciwnie.Na pytanie co z tym robić powiedział mi żę na razie obserwować czy się nie będzie powiększać dopiero po powiększaniu będę musiał zdecydować się na operacje.I teraz jestem głupi bo naczytałem się dzisiaj na różnych stronach że trzeba zaprzestać treningówNie wiem co robić? W ogóle jestem załamany bo wszystko co wypracowałem ciężką pracą hu....strzelił
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Avatar Gangsta Latino
    Dołączył
    15-10-09
    Postów
    1,085
    SOG
    775
    Otrzymał : 267 SOGi w 197 postach

    Domyślnie

    z tego co ja wiem, to przy przepuklinie się nie ćwiczy, ale to też zależy od jej wielkości.
    Na pewno nie można przez jakieś 2 miesiące ćwiczyć po operacji przepukliny.
    Najlepiej idź do lekarza sportowego, niech też to zbada i wtedy będziesz miał opinię 2 lekarzy. Najlepiej iść prywatnie, ale wiąże sie to z $$.
    Spytam z ciekawości: ćwiczyłeś na dużych ciężarach? Rozgrzewkę robiłeś odpowiednią?
    Przepraszam za spam :(

    http://www.youtube.com/watch?v=UExwaCILDl0&feature=related
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar Maniuś14
    Dołączył
    14-05-09
    Postów
    32
    SOG
    2
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Jestem już zarejestrowany prywatnie do specjalisty który głównie zajmuje się przepuklinami.A co do mojego przypadku to trudno powiedzieć kiedy się tego nabawiłem przypominam sobie że mniałem jakieś bóle w tym miejscu jakiś rok temu no ale miałem trochę tłuszczyku i nic widać nie było,teraz po redukcji jak ostro zjechałem z wagą to zauważyłem małe uwypuklenie nad prawą pachwiną ,zobaczymy co powie lekarz.A co do mojego treningu to nie były to jakieś wielkie ciężary np. wyciskanie na ławce płaskiej 80,90kg.Przysiady ze sztangą 60,70kg.itp.Rozgrzewke zawsze robię przed każdym treningem 10 min.na bieżni lub na orbitreku.Na razie ćwicze i staram się o tym nie myśleć,pozdrawiam.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Avatar Gangsta Latino
    Dołączył
    15-10-09
    Postów
    1,085
    SOG
    775
    Otrzymał : 267 SOGi w 197 postach

    Domyślnie

    to nie wiem dlaczego nabawiłeś się kontuzji. Rozgrzewka była, ciężary nie są duże. Widocznie genetyka...
    Przepraszam za spam :(

    http://www.youtube.com/watch?v=UExwaCILDl0&feature=related
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    31 dni zarejestrowany100 punktów doświadczenia
    Avatar pzwotone
    Dołączył
    04-07-14
    Postów
    2
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniuś14 Zobacz post
    Witam,
    tydzień temu po redukcji zauważyłem nad prawą pachwiną lekkie wybrzuszenie.Strasznie się wystraszyłem i na drugi dzień udałem się do chirurga, zrobił mi usg i postawił diagnozę że to początek przepukliny.Na pytanie czy można z tym trenować dalej, odpowiedział mi że nie ma żadnych przeciw wskazań a wręcz przeciwnie.Na pytanie co z tym robić powiedział mi żę na razie obserwować czy się nie będzie powiększać dopiero po powiększaniu będę musiał zdecydować się na operacje.I teraz jestem głupi bo naczytałem się dzisiaj na różnych stronach że trzeba zaprzestać treningówNie wiem co robić? W ogóle jestem załamany bo wszystko co wypracowałem ciężką pracą hu....strzelił
    Nie powinieneś niczego dźwigać a tym bardziej ćwiczyć na siłowni.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Tagger Second Class
    Avatar Igunia20
    Dołączył
    15-12-14
    Skąd
    Stolica :)
    Postów
    11
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Z tego co wiem wiele osób po przepuklinie wraca do treningów - ale po jakimś czasie. Trener u nas na siłowni jak miał przepuklinę to wrócił do ćwiczeń po roku.
    Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •