Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Dieta help

  1. #11
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar olafar1
    Dołączył
    11-12-08
    Skąd
    poznań
    Postów
    37
    SOG
    18
    Otrzymał : 10 SOGi w 3 postach

    Domyślnie

    co do jajek

    http://www.e-gym.pl/showthread.php?t=13331 ,

    oczywiscie ze mozesz dodawac pomidor, cebule jak i inne warzywa

    jezeli nie masz problemów z łapaniem fatu to mozesz smarowac masłem.

    a kurczaka mozesz zastepowac innym białkiem zwierzecym .np. tunczyk, twaróg
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #12
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    - 3 jajka dziennie ( czy to nie zaduzo ? slyszalem ze nie mozna spozywac za duzo jajek ) ---akurat 3 jajka możesz spokojnie jeść, ja od jakiegoś miesiąca mam stała dietke i cały czas jem po 2-3 jajka chyba że masz wysoki poziom cholesterolu to wtedy np jedno całe i 1-2 białka

    - Codziennie mam jesc to samo ? ( zawsze piers z kurczaka ? nie mozna tego czyms zastapic czasem ? ) ---niemusisz codziennie jeść tego samego;) co prawda w białkach zwierzęcych niemasz za dużego wyboru ale możesz spokojnie na kolacje zjeść jakąś tłustą rybe np.makrele, a w siągu dnia chude mięso np tunczyk,pierś z kurczaka,wołowina albo twaróg chudy, od czasu do czasu białka z soi. Z węglami masz większy wybór bo możesz jeść np płatki owsiane, ryż brązowy, ryż paraboiled albo długoziarnisty,różnego rodzaju kasze itp

    - Czy do tego Chleba Żytniego moge dodac jakąs cebulke , pomidorka dla smaku ? czy mam jeść taki suchy ? ---jak najbardziej, zapomnialem dopisać w tamtym poście żebyś jadł warzywa bo to też bardzo dobre źródło węgli i wielu innych mikro i makroelementów. Ja np do ryby zawsze jem papryke/cebule/ogórek, do piersi najczęściej papryke do sosu dodaje+jakaś suwówka ale to zależe od tego na co mam chęć i co jest w lodówce

    - Czy chleb moge jeść z zwyklym maslem ??---pewnie, jak zjesz tych pare kromek w dzień z masłem to się nic niestanie w koncu to też tłuszcz roślinny. Równie dobrze możesz smarować dżemem bo owoce też są dobrym źródłem cukrów. Na kolacje do twarogu czy makereli też dodawaj jakieś warzywko np ogórek/pomidor albo twaróg+jogurt naturalny/ewentualnie smietana+szczypior+oliwa no i sól do smaku, gruuuba warstwa na jakieś pieczywo i wsuwasz;)
    Ostatnio edytowane przez luo ; 05-04-09 o 23:11
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik luo otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    eljot1992 (06-04-09)

  4. #13
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Rynju
    Dołączył
    30-12-07
    Skąd
    PL
    Postów
    2,853
    SOG
    60
    Otrzymał : 764 SOGi w 403 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał luo Zobacz post
    - 3 jajka dziennie ( czy to nie zaduzo ? slyszalem ze nie mozna spozywac za duzo jajek ) ---akurat 3 jajka możesz spokojnie jeść, ja od jakiegoś miesiąca mam stała dietke i cały czas jem po 2-3 jajka chyba że masz wysoki poziom cholesterolu to wtedy np jedno całe i 1-2 białka <--- jajek wcinaj noramalnie, jak masz mniej niz 40 lat spokojnie 6 jajek dzien w dzien mozesz walic. Chyba ze wolisz 2 cale + 4 bialka

    - Codziennie mam jesc to samo ? ( zawsze piers z kurczaka ? nie mozna tego czyms zastapic czasem ? ) ---niemusisz codziennie jeść tego samego;) co prawda w białkach zwierzęcych niemasz za dużego wyboru ale możesz spokojnie na kolacje zjeść jakąś tłustą rybe np.makrele, a w siągu dnia chude mięso np tunczyk,pierś z kurczaka,wołowina albo twaróg chudy, od czasu do czasu białka z soi. Z węglami masz większy wybór bo możesz jeść np płatki owsiane, ryż brązowy, ryż paraboiled albo długoziarnisty,różnego rodzaju kasze itp

    - Czy do tego Chleba Żytniego moge dodac jakąs cebulke , pomidorka dla smaku ? czy mam jeść taki suchy ? ---jak najbardziej, zapomnialem dopisać w tamtym poście żebyś jadł warzywa bo to też bardzo dobre źródło węgli i wielu innych mikro i makroelementów. Ja np do ryby zawsze jem papryke/cebule/ogórek, do piersi najczęściej papryke do sosu dodaje+jakaś suwówka ale to zależe od tego na co mam chęć i co jest w lodówce

    - Czy chleb moge jeść z zwyklym maslem ??---pewnie, jak zjesz tych pare kromek w dzień z masłem to się nic niestanie w koncu to też tłuszcz roślinny. Równie dobrze możesz smarować dżemem bo owoce też są dobrym źródłem cukrów. <-- tu bym sie nie zgodzil ze kanapki z dzemem sa takie cudne, to po prostu cukry a nie domowe konfitury od babci. Lepiej jedz sobie z maselkiem, a jak chcesz miec dobre posilki to kladz na chlebek jeszcze twarog, szyneczke, serek :) Na kolacje do twarogu czy makereli też dodawaj jakieś warzywko np ogórek/pomidor albo twaróg+jogurt naturalny/ewentualnie smietana+szczypior+oliwa no i sól do smaku, gruuuba warstwa na jakieś pieczywo i wsuwasz;)<---- gruba warstwa soli na pieczywo... no to nie bedzie zdrowe ;)

    pozdrawiam
    No pain, no gain!
    Ja pilnuję dyskoteki, nie zostawiam bez opieki ...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. Użytkownik Rynju otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    eljot1992 (06-04-09)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •