Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: 24 klata jak wata

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Leon665
    Dołączył
    08-11-07
    Skąd
    Katowice
    Wiek
    40
    Postów
    7
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie 24 klata jak wata

    witam,

    Trochę za późno tu trafilem, ale co tam.
    Charakterystyka:
    -24 lata
    -195 cm
    -100,7 kg
    Sprawa się ma następująco. Wykupiłem sobie legitymacje AZS`u i jest tam siłownia, patrząc w lustro nasunęło mi się (prócz wysuniętego bebecha), że warto by z niej skorzystać. Nie jestem gruby, nazwałbym to "sflaczały" Brak mi siły, a myśle że przy tych warunkach to troche marnotrawie predyspozycje. Probowałem biegać, ale gdzieś czytałem, że przy moim wzroście lepiej pływać, więc narazie chodzę raz w tygdniu na basen, bardziej się tam za kobietami oglądam niż pływam, ale powoli się to zmienia. Wracjąc do siłowni, zacznę od treningu ogólnorozwojowego, który został tu ładnie napisany i podwieszony. Kiedyś dostałem taki trening, może też nie jest zły?
    Trening ogólnorozwojowy 2-3x w tygodniu

    Trening:
    -podciąganie na drążku w szerokim nachwycie 3s max
    -wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 3s 12-15p
    -wyciskanie francuskie 2s-15-15p
    -unoszenie sztangielek na boki - 2s 12-15p
    -podciaganie sztangi do brody 2s-12-15p
    -uginanie sztangą stojąc 2s 12-15p
    -przysiady ze sztangą na barkach 2s 12-15p
    -wspięcia na palce z hantlami 2s 15-25p
    -unoszenie tułowia z opadu 2s max
    -skłony na ławce skośnej 2s max


    Do teraz nie wiem czym jest wyciskanie francuskie, ale jakoś boję się zapytac...

    Druga sprawa dieta i tu jest problem, czy to jest konieczne? Serio pytam. Jakie mam założenia, zniwelować brzuch, zarysować sylwetkę i nabrać siły. Nie chce stosować żadnych białek, sterydów itd. Tak sobie myślę, że w moim wypadku byłoby tu nieuzasadnione, po drugie nie chcę się "truć" chemią. Więc jak z tą dietą, mam iść do jakiegoś dietetyka czy jak? czytałem kilka diet i wychodzi na to, że dzień spędzam pod znakiem twarożka i kurczka, a gdzie czerwone mięso itd?

    ps. Juz byłem kilka razy na siłowni, denerwuje mnie to, że wyciskając sztangę mam cholernie słąbą lewą rękę i przechyla się sztanga. Jest na to jakaś recepta? Po drugie chyba ostatnio przesadziłem, bo mam cholerne zakwasy, ale to wina sekcji kobiecej, która mi wbiła na siłownię podczas mojej męki, chciałem nie chciałem być od nich gorszy, tylko nikt mi nie powiedział, że nie był to ich pierwszy raz, jak mój.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Nuru89
    Dołączył
    01-11-07
    Skąd
    Kraków
    Postów
    657
    SOG
    6
    Otrzymał : 109 SOGi w 90 postach

    Domyślnie

    Hmm... Jesli chodzi o trening, podzielil bym go na 2 czesci i robil po 3, 4 serje po 10, 12 powtorzen ( bynajmniej ja tak zaczynalem ). Natomiast jesli chcesz widziec zadowalajace efekty dieta jest konieczna... Ryż, mięcho itp. itd. mieso czerwone jak najbardziej ale nie za czesto i nie w wielkich ilosciach. Najlepiej drob i tluste ryby... Jesli chodzi o zakwasy :) musza byc to dobry znak :) powodzenia :)
    "KULTURYSTYKA TO SIŁA I CIERPIENIE, PIĘKNO I BRUTALNOŚĆ, WOLNOŚĆ I ZNIEWOLENIE,WSZYSTKO JEDNOCZEŚNIE..."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar dudixx90
    Dołączył
    04-11-07
    Wiek
    34
    Postów
    77
    SOG
    1
    Otrzymał : 17 SOGi w 12 postach

    Domyślnie

    witam dieta jest naprawde konieczna (tylko zeby ci nei przyszlo do glowy sieganei odrazu po odzywki itp) a co do brzucha to nei oczekuj szybkich efektow jest to miesien z ktorego bardzo ciezko zrzucić zbedny tluszczyk według mnie najlepszy na brzuch jest A6W [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    a jesli o francuskei wyciskanie to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    przeczytaj jak czegos nie zrozumies zdaj znac pozdro
    Mistrzów cechuje spokój i opanowanie pomoglem? daj soga
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Leon665
    Dołączył
    08-11-07
    Skąd
    Katowice
    Wiek
    40
    Postów
    7
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Nie oczekuje szybkich efektów, wiem, że potrzebna jest cierpliwość. Po pierwsze chciałbym mięśnie przwyczaić do wysiłku, potem równomiernie wykorzystać możliwości mojego ciała, nie chce przedobrzyć.Co do diety, to tak czytając to będzie mi potrzebna chyba zmiana myślenia odnośnie całego żywienia, może dobrze by było wybrać się do dietetyka?

    ps. Teraz już wiem czym jest wyciskanie francuskie, dziekuję. :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Nuru89
    Dołączył
    01-11-07
    Skąd
    Kraków
    Postów
    657
    SOG
    6
    Otrzymał : 109 SOGi w 90 postach

    Domyślnie

    Dietetyk nie jest potrzebny, wystarczy jesli poszperasz po necie :) jest mnostwo rad, porad itp odnosnie diety dla sportowcow :) a co do tej reki moze zwykle pompki pomoga troche, nie mam pojecia mowiac szczerze ...
    "KULTURYSTYKA TO SIŁA I CIERPIENIE, PIĘKNO I BRUTALNOŚĆ, WOLNOŚĆ I ZNIEWOLENIE,WSZYSTKO JEDNOCZEŚNIE..."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Leon665
    Dołączył
    08-11-07
    Skąd
    Katowice
    Wiek
    40
    Postów
    7
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Dziś na siłowni usłyszałem, że powinienem na maszynach przez dwa miesiące trenować, później przejść na "wolne ciężary". Wtedy problem nierównych sił w rękach minie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Nuru89
    Dołączył
    01-11-07
    Skąd
    Kraków
    Postów
    657
    SOG
    6
    Otrzymał : 109 SOGi w 90 postach

    Domyślnie

    I to moze byc dobra mysl :) osobiscie nie mialem takiego problemu...
    "KULTURYSTYKA TO SIŁA I CIERPIENIE, PIĘKNO I BRUTALNOŚĆ, WOLNOŚĆ I ZNIEWOLENIE,WSZYSTKO JEDNOCZEŚNIE..."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •