Witam wszystkich forumowiczòw jak zapewne widać to mój pierwszy post. Może zacznę od opisania swojej nazwę to kariery sportowej, więc za dzieciaka (tj 12 lat) mniej więcej zlapalem zajawke na Parkour dla niektórych może to śmieszne ale no mi przypadło do gustu. Do tego z biegiem czasu doszła akrobatyka ale jak to za młodu bywa o rozwagę i rozsądek trudno. Później dołączylem do tego Judo i tak aż do 19 roku życia. Aktualnie mam 23 lata pracuje jako kierowca i jest masakra przez trzy lata przestoju stałem się wrakiem stawy są w opłakanym stanie przez skoki bez rozgrzewki i obciążenia podczas lądowań (wiele z nich nieudanych niekoniecznie na materac). Najgorszy jest ból kręgosłupa dokładnie odcinka krzyżowego to z nim udalem się do ortopedy stwierdził on uszkodzenia w tkance międzykręgowej, a co do reszty stawów za wiele się nie wypowiedział. (Jedną z grubszych kart na ortopedii) Ale do rzeczy pan doktor zalecił mi basen i żebym kupił jakiś dobry preparat kolagenowy. Tylko jaki? Jest ich masa nie znam się na tym a za kolejną wizytę nie mam zamiaru płacić wolę dołożyć te pieniądze do preparatu, prosił bym o jakieś przykłady i opisy jak długo i jak trzeba je stosować, po jakim czasie spodziewać się efektów. Wybieram się również do fizjoterapeuty i myślę też że powinienem zmienić pewne rzeczy w diecie (choć z tym mam problem przez swoją pracę) ale wskazówkami co do pożywienia dobrego dla stawów nie pogardzę. Dobra mam nadzieję że ktoś z wiedzą której mi brakuje zrozumie ten bełkot i odpowie. Z góry dziękuje i pozdrawiam