Witam
Na siłowni ćwiczę lekko ponad 2 lata, posiadam wyniki w wyc. sztangi w swoim województwie pomiędzy szkołami średnimi (ale mniejsza o to).
Jak na złość odjęło mi siłownie na lekko ponad miesiąc, wpadłem na pomysł by zacząć ćwiczyć crossfit przez co najmniej 2 miesiące. Liczę na inne pobudzenie mięśni i po tym okresie gdy wrócę do starych, lekko zmodyfikowanych treningów odczuje przyrost siły.

Crossfit, ze względu na brak ciężaru, zmuszony jestem ćwiczyć tylko z własnym ciężarem (wiadomo z dnia na dzień, będziemy coś wymyślać by te 5-10 kg zewnętrznego ciężaru doszło).
Mam fajną miejscówkę na stadionie Zawiszy: tor do biegania i barierki na których mogę wykonać takie ćwiczenia: pompki na poręczach, podciąganie, wciąganie się po linie, drabinki z góry i parę innych funkcji.

Powiedżcie, czy ten trening będzie ok :)

Wszystko po 4-5 serii

1. 1x Olimpijskie kółko
2. Podciąganie wysoko do dołu klatki 5-8 powt.
3. Pompki na poręczach głęboko do dołu 5-8 powt.
4. Zwykłe pompki 15-20 powt.
5. Wciąganie się po linie 4-5x

Pod koniec wszystkich serii, czas na 10-15 serii brzucha ze względu na to że jestem endomorfikiem
1. Unoszenie wyprostowanych nóg do klatki w zwisie 12-15 powt.
2. Brzuch ze skrętami na boczne 20 powt.

Plan wygląda tak na pierwszy tydzień, póżniej zmieni się kolejność któregoś ćwiczenia, dojdzie jakieś nowe i może odejdzie stare, zwiększy się ilość powtórzeń.

Myślicie że przerwa pomiędzy seriami, powinna wynieść ok. 3 minut ? ..., biorę pod uwagę to że, ze względu na nowy trening, inną intensywność mogą się pojawić problemy, ale jestem twardziel i nigdy nie ustępuje słabością, wale do ostatniego tchu :D
bless