Wiele początkujacych osób, żali się że nie ma duzej szerokiej klatki piersiowej, że widoczne są kości zamiast miesni. Co jest teog przyczyną? Tak jak w każdym innym przypadku : dieta oraz trening.
O ile diete mozemy omówić w innym dziale to podstawą czyli treningiem mozemy zajać się tu.
Podstawowym ćwiczniem klatki jest wyciskanie sztangi leżąc na ławce pąłskiej. STOP! Czy oby napewno?
Kazda rozpiska "na mase" zawiera wyciskanie sztangi leząc płasko. Ale czy oby to ćwicznenie faktycznie przyczyniało sie na najlepszego kształtowania naszej klaty?
Skromnie stwierdze że nie. Otóż o wiele bardziej efekywnym ćwiczneiem jest wyciskanie sztangi lub hantli na małym skosie dodatnim, gdyż angwżowana jest góra klatki piersiowej, co sprzyja kolowialnie mówiac, zakryciu kości w górnej części mieśni piersioweych, ponadto mnie obciażamy przednią częsć barkową oraz Tricepsy, uzywamy przeważnie mniejszych obciaże.
Sam na sobie wypróbowałem amianę tych ćwiczeń, na kilka tygodni całkowicie odstawiłem wyciskanie sztangi na płaskiej ławce, za to wykonywałem duzo wyciskań na skosie dodatnim oraz bramie, efekty przerosly mnie samego, gdyż po tym czasie widziałem że klatka staje się pełniejsza, bardziej zarysowana. Wiec czy warto ślepo iść w utarte ścieżki zamist wyprobować na sobie inne podesie niż tradycyjne? Czy ten sport nie polega na ciągłym eksperymentowaniu na sobie i iszukaniu najlepszego wyjścia? Jak uważacie? Zapraszma do dyskusji :
Moj sposób na pełną i masywną klate.