Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: szukam nowej pracy i mam kilka istotnych pytań

Hybrid View

  1. #1
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar darek87
    Dołączył
    02-05-09
    Skąd
    śląsk
    Postów
    462
    SOG
    8
    Otrzymał : 4 SOGi w 3 postach

    Domyślnie szukam nowej pracy i mam kilka istotnych pytań

    Witam

    Na wstępie powiem, że mam 25 lat, pracuję jako pracownik fizyczny, mam umowę na stałe, zarobki nie najgorsze, ale brak jakichkolwiek możliwości rozwoju. W minionym roku zdobyłem tytuł magistra. Ocena na dyplomie nie byle jaka bo 5. Kształciłem się w kierunku branży nieruchomości i w tym kierunku chciałbym znaleźć nowe zatrudnienie. Mam jednak kilka pytań:
    1) jak najefektywniej poszukiwać nowej pracy? Rozsyłać CV gdziekolwiek popadnie i czekać na jakikolwiek odzew z drugiej strony?
    2) CV najlepiej rozsyłać mailowo czy osobiście odwiedzać firmy z CV w ręku? Ma to jakiekolwiek znaczenie dla pracodawcy? Np na postrzeganie mojej osoby?
    3) Jeżeli już pracodawca wykaże zainteresowanie i zaproponuje rozmowę kwalifikacyjną, którą przebiegnie prawidłowo. Zostaną mi przedstawione warunki zatrudnienia, wynagrodzenie, itp. Które jednak nie będą mnie satysfakcjonowały i nie przyjmę propozycji pracy, rozstaniemy się. Czy w przyszłości będę się mógł ubiegać się o stanowisko w tej firmie (mam tutaj na myśli nastawienie pracodawcy do mojej osoby w drugim podejściu) ?

    Liczę na waszą pomoc:)

    Pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar gangster
    Dołączył
    25-03-06
    Skąd
    Tczew
    Postów
    693
    SOG
    98
    Otrzymał : 56 SOGi w 43 postach

    Domyślnie

    1. Wpisujesz w google praca i Twoje miasto,szukasz ogłoszeń i wysyłasz pocztą CV,składaj wszędzie gdzie Ci odpowiada praca i nie poddawaj się,składaj najlepiej codziennie tak długo aż ktoś oddzwoni a będą dzwonić.

    2. Raczej mailowo,ale do małych firm można podejść na żywo z CV,pytasz się czy możesz zostawić CV,czasami jak jest kierownik to może od razu Ciebie zaprosić na rozmowę.

    3.Pracodawca na pewno spyta się ile chciałbyś zarabiać i dużo będzie zależało od tego jak mu odpowiesz,najlepiej dowiedzieć się ile w tej firmie zarabiają na stanowisku o które się zabiegasz,wtedy mu odpowiadasz,że może być tyle,ale jeśli się sprawdzisz chciałbyś mieć możliwość rozwoju i podwyżki. Jak skończycie rozmawiać Dziękuję do widzenia.

    Możesz mieć drugie podejście i jak Cię wezwie na rozmowę to by znaczyło,że jest Tobą zainteresowany i musiałbyś tylko przekonać go,że tym razem jesteś zdecydowany.
    Upewnij się czy na pewno chcesz zmieniać pracę jak masz umowę na stałe,dobre zarobki.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    EkspertEkspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran25000 punktów doświadczenia
    Avatar Fehu
    Dołączył
    03-12-08
    Skąd
    ^^^
    Postów
    3,832
    SOG
    609
    Otrzymał : 547 SOGi w 342 postach

    Domyślnie

    A czy Ty mając magistra chciałbyś pracować jako robol ? choć z drugiej strony - czeka to większość osób po bezsensownych studiach , to już nie te czasy - że dyplom otwierał drogę praktycznie wszędzie - a kierunek - mniejsza o to. Dziś chyba brakuje nam wykfalifikowanych pracowników fizycznych (technika, zawodówki) no i inżynierów (ale dla tych budowlanych chwilowy chyba przestój mamy)
    Powrót 05/08/2009

    Nie obecny do odwołania.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar gangster
    Dołączył
    25-03-06
    Skąd
    Tczew
    Postów
    693
    SOG
    98
    Otrzymał : 56 SOGi w 43 postach

    Domyślnie

    Pewnie nie :) czasami w tej samej firmie są możliwości awansu przy zdobyciu kolejnych tytułów,uprawnień,wystarczy je przedstawić.Jeśli nie ma takich możliwości to jednak warto próbować gdzie indziej.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •