Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Temat: Kiedyś trzeba zacząć! ;)

  1. #1
    Początkujący Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar DavidZinc
    Dołączył
    22-06-12
    Postów
    130
    SOG
    37
    Otrzymał : 10 SOGi w 10 postach

    Domyślnie Kiedyś trzeba zacząć! ;)

    Cześć wszystkim!

    Na początek trochę o sobie: 19 lat, student, 172cm, 80kg. :D
    Jeśli chodzi o sport i zdrowe odżywianie to podchodziłem do tego niejednokrotnie. Niestety przedtem miałem jeszcze pewne życiowe porażki. Mianowicie między 1. a 2. gim zachciało mi się odchudzać. Pomyślałem sobie, że jak drastycznie zredukuję ilość żarcia to szybko schudnę. Oczywiście efekt był, ale niestety tylko w parametrach. W prawdzie waga spadła o jakieś 20kg w ciągu dwóch miesięcy, ale byłem słaby i warstwa tłuszczu została (chyba nie muszę mówić, że to normalny efekt w przypadku głodzenia się). Ale ogólnie rzecz biorąc przestałem być grubaskiem i to mi bardzo pasowało. Po jakimś roku zacząłem mieć jakieś napady bólów brzucha. Oczywiście nie fatygowałem się do lekarz, aż to pewnego pięknego, niedzielnego popołudnia tak mnie wzięło, że zebrało mi się na różaniec. Pojechałem na pogotowie i dostałem skierowanie na USG. Okazało się, że mam kamienie na woreczku żółciowym. Na początku 1 LO został wycięty. Od tej pory próbowałem coś z sobą zrobić- zarówno pod kątem diety jak i ćwiczeń. Jednak wiadomo jak to z ludźmi jest: napalą się na coś, parę dni poćwiczą i basta. U mnie to samo było.
    Chociaż jakieś doświadczenie mam: rozpisywałem sobie treningi, można powiedzieć, że zapoznałem się z techniką ćwiczeń itp. Co jeszcze? W tamtym roku chciałem spalić trochę tłuszczu. Oczywiście popełniłem kolejny błąd: kupiłem spalacz tłuszczu, ale przynajmniej zaufany z tego co wyczytałem, mianowicie Animal Cut. Mój trening był mieszany: w ciągu tygodnia dwa treningi na siłce i trzy razy bieganie po 40min i tak przez miesiąc. Do tego dieta białkowa. Efekt: z 78 do 73. Tylko, że tym razem tłuszczu trochę spaliłem, a mięśni przybrałem. Wniosek: to i tak mnie nie satysfakcjonowało, żeby coś osiągnąć trzeba dłuższego, dużo dłuższego czasu.

    No i teraz przechodzę do konkluzji. :D W końcu, co?:D Założyłem ten temat, ponieważ tym razem podejdę do tego poważnie w 100%. Samodyscyplina totalna. Myślę, że do tego dorosłem, ale to się okaże. Poza tym będąc studentem wynajmuję mieszkanie i dieta w pełni może być zależna ode mnie (mama nie będzie mi marudziła, że mam nie stosować diet i mam jeść to co ona naszykuje). A dieta to podstawa, bez niej nic nie osiągnę. Jaki jest mój cel? Przede wszystkim zdrowie!;) Ale poza tym chciałbym nabrać trochę masy. :P Krótko mówiąc sylwetka przeciętnego piłkarza (oczywiście nie z polskiej ligi :P).
    Zaczynam wszystko od diety. Jeśli chodzi o ćwiczenia nie chcę od razu kupować karnetu na siłkę (chociaż mam do niej 20 metrów :D). Myślę, że na początek dobre będą zróżnicowane pompki (polecam artykuły z Men'sHealth) i rozciąganie się.
    Pierwsze rozpiski diety i ćwiczenia z pompkami postaram się zamieścić po wszystkich świętych.
    Chętnych zapraszam do śledzenia.
    Pozdrawiam!;)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    Jaki jest mój cel? Przede wszystkim zdrowie!;)
    to mnusisz wybrać inny sport.

    Pierwsze rozpiski diety i ćwiczenia z pompkami postaram się zamieścić po wszystkich świętych.
    myślę że to będzie najciekawszy dziennik na forum, ale próbuj trenuj z mojej strony życzę wytrwałości.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Początkujący Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar DavidZinc
    Dołączył
    22-06-12
    Postów
    130
    SOG
    37
    Otrzymał : 10 SOGi w 10 postach

    Domyślnie

    Twój cel: trening całego ciała
    Rozwiązanie: pompki na hantlach z podciąganiem ramienia
    Dlaczego? Większość facetów, przyciągając ciężar do klatki (czy to siedząc, czy w klęku na jednej nodze), pokonuje opór hantelek, wykorzystując siłę ramion, a nie pleców. Oczywiście zmniejsza to zamierzony efekt. W tej wersji pompki Twoje ramiona, brzuch i barki muszą pracować razem, aby utrzymać ciało w stabilnej pozycji. W tej sytuacji pracę podciągnięcia ciężaru muszą wykonać plecy. Efekt: jednoczesne wzmacnianie i powiększanie pleców i klatki piersiowej. Nie tylko oszczędzasz przez to czas, ale doprowadzasz do równowagi mięśniowej przodu i tyłu Twojego ciała.


    Technika:

    • Zacznij od podporu na wyprostowanych ramionach, ale dłonie oprzyj na hantlach. Wystarczy ich lekka wersja.


    • Obniż tułów, robiąc pompkę. Napnij mięśnie pośladkowe i wróć do pozycji startowej.


    • Gdy ramiona będą wyprostowane, unieś hantelki i przybliż je do klatki piersiowej. Powoli opuść je na ziemię i unieś drugi ciężarek. To jest jedno powtórzenie.


    Twój cel: większa klatka piersiowa
    Rozwiązanie: pompki trójfazowe
    Dlaczego? Zwykła pompka jest dla Ciebie za łatwa i nie wierzysz, że powiększy Twoją klatkę! Zastanów się jeszcze raz, a potem jeszcze raz - w sumie rób każdą pompkę na 3 tempa. Robienie pompki fazami, z wstrzymaniem ruchu na 2, 3 sekundy po każdej z tych faz spowoduje, że szybko będzie rosła Twoja siła, a mięśnie utrzymywane pod napięciem przez dłuższy czas nie będą miały innego wyjścia, jak szybko zwiększać swoje obwody. I - jak się przekonasz - pompka na trzy tempa, zwana również w niektórych kręgach prawidłową pompką wojskową, jest równie wyczerpująca jak trening ze sztangą.


    Technika:

    • Przyjmij pozycję jak do klasycznej pompki: dłonie trzymaj rozstawione na szerokość barków, biodra w jednej linii z nogami i tułowiem, podobnie zresztą jak szyja.


    • Zegnij ramiona w łokciach, ale obniż pozycję tylko do połowy. Zatrzymaj w tym momencie ruch na 2-3 sekundy.


    • Obniż tułów jak najbardziej, a gdy klatka piersiowa będzie prawie dotykała podłoża, znowu zatrzymaj ruch na 2-3 sekundy. Prostując ramiona, zatrzymaj się w połowie drogi. Gdy już wyprostujesz ramiona (nie blokuj ich w łokciach), znowu zatrzymaj ruch na 2 sekundy. To jest jedno powtórzenie.


    Zamierzam jak na razie oprzeć się na tych dwóch prostych ćwiczeniach. Planowana okres to miesiąc (3x w tygodniu). Potem może zdecyduję się na siłownię. ;)

    PS.
    Opis ćwiczeń został zaczerpnięty ze strony nie umieszczamy linków konkurencyjnych

    Pozdrawiam.
    Załączone Grafiki Załączone Grafiki
    Ostatnio edytowane przez Micek185 ; 30-10-12 o 19:32
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Początkujący Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar DavidZinc
    Dołączył
    22-06-12
    Postów
    130
    SOG
    37
    Otrzymał : 10 SOGi w 10 postach

    Domyślnie

    Siema wszystkim.


    Sprawy się trochę pokomplikowały. Od poniedziałku miałem zacząć. W niedzielę mówię sobie, a co tam… napije się. Pół litra w lodówce, pytam się kumpli czy im lać- jeden nie chciał, a drugi trzy kieliszki ze mną wypił. Resztę sam wyzerowałem. Jak się okazało, na drugi dzień miałem takiego potwornego kaca, że po prostu szok.. O ćwiczeniach nie było mowy. Na dietę się zebrałem (z czego jestem dumny:D). Najlepsze było to, że pierwszym posiłkiem była jajecznica (kamikadze ze mnie), ale jakoś nie wyszło mi to przodem. :D Mniejsza o to.. Skupiłem się na diecie.

    W ogóle to mała korekta. Jak na wszystkich świętych byłem u rodziny okazało się, że ważę 81,5kg a nie 80kg- mój życiowy rekord. Szkoda, że osiągnąłem go z pomocą tkanki tłuszczowej. Dobra kontynuując- doszedłem do wniosku, że raczej nie ma sensu (oczywiście jak na razie) dokładnie wyliczać zapotrzebowania na kalorie.

    Okej teraz wymienię swoje złote zasady, a potem zamieszczę parę przykładowych posiłków.

    ZASADY:
    - przede wszystkim trzeba przyspieszyć metabolizm, dlatego też jem 5-6 posiłków dziennie;
    - ostatni posiłek składa się wyłącznie z białek i tłuszczy;
    - 2/3 razy wciągu dnia kubek zielonej herbaty;
    - jeśli chodzi o tłuszcze to zastąpiłem masło/olej/smalec oliwą z oliwek;
    - wieprzowina raczej w minimalnym stopniu;
    - dużooooooo wody ;) (z tym, że nie chleje na raz pół butli tylko co jakiś czas wypijam po parę łyków); dodatkowo staram się pić wody bardziej zmineralizowane;
    - zero wódki i papierochów :D,
    - jeszcze jeśli chodzi o tłuszcze to: orzechy (przeróżne), nasiona itp.;
    - zwiększyłem ilość błonnika w organizmie (otręby owsiane);
    - jeśli chodzi o węgle to ryż brązowy, kasza gryczana i jęczmienna;
    - zamiast cukru miód;
    - dużooooo warzyw: buraki, fasole, sałaty etc.;
    - od dzisiaj wprowadzam gorzką czekoladę (dwie kostki dziennie);

    To by było na tyle jeśli chodzi o zasady dietetyczne. Aaa, i jeśli ktoś ma jakieś swoje złote zasady, których tutaj nie wymieniłem to może się ze mną podzielić.
    Dobra teraz zamieszczę parę przykładowych posiłków:
    Co z rańca?
    O jajecznicy nie będę pisał, bo każdy to zna oczywiście. Warto podkreślić jednak, że sama jajecznica to nie wszystko. Z rana potrzeby jest jakiś napęd, czyli węgle. Osobiście zastosowałem w tym przypadku grahamkę z ziarnami (zdrowa- dużo błonnika). Do tego pomidorek. Bardzo dobrze jeżeli doda się trochę oliwy z oliwej do jajecznicy czy bezpośrednio na pomidora, ze względu na to, że bogate substancje, które zawiera pomidor lepiej przyswajają się z tłuszczami.
    Dalej, dalej… Na śniadanko wymyśliłem sobie omlecika: dwa jajka, trochę mąki dla nadania konsystencji, otręby owsiane, żurawina (dobra zarówno na układ moczowy jak i serce, a ponadto działa przeciwnowotworowo) i rodzyneczkie. Nie trzeba dodawać w ogóle cukru, a omlet i tak jest słodki dzięki tym produktom. Chcę dodać, że nie smażyłem na tłuszczu- patelka teflonowa.
    Coś na bardziej obiadowe posiłki: oczywiście cyc z kurczaka, bo co innego <haha>?:D Ogólnie na tym opiera się większość osób, które chcą wytrenować mięśnie, bo jest tani i bogaty w białko. Jadłem też gotowaną wołowinę i łososia (cholera, ten to dopiero drogi, ale przynajmniej bardzo zdrowy).
    Przykład posiłku z kurczakiem:
    Najpierw wstawiamy brązowy ryż. Potem około 20dag piersi (osolonej i popieprzonej) smażymy na patelce bez tłuszczu (lekko podlewając wodą, żeby się nie przypiekało). Następnie kiedy cyc jest dobry dodajemy pół puszki czerwonej fasoli z zalewą i pół puszki kukurydzy bez zalewy. Dusimy to pod przykryciem około 10min. W międzyczasie wyciągamy ryż i sypiemy na talerz. Na koniec wszystko mieszamy. Ja osobiście jeszcze dawałem łyżkę oliwy z oliwek. PYCHA! :P Duża zawartość białek.
    Przykład dania na oczyszczenie organizmu:
    Nic innego jak risotto!:) Ja trochę zmodyfikowałem oryginalny przepis. Mianowicie nie mogłem znaleźć nigdzie świeżych szparagów to kupiłem konserwowe, parmezanu, cebuli, czosnku też nie dodawałem (tych dwóch ostatnich ze względu na mój brak woreczka żółciowego). Przejdę do sedna: wstawiamy kaszę jęczmienną, potem na patelkę wrzucamy szpinak, zieloną fasolkę, zielony groszek i szparagi. Dusimy to, a w między czasie na patelkę lejemy troszeczkę wody i rozpuszczamy w niej kostkę rosołową (proporcja wg uznania- ja dałem &#188; kostki). Kaszę wrzucamy na patelkę i mieszamy z rozpuszczoną kostką, a potem dodajemy wszystko do warzyw i dusimy przez jakieś 10min. Również bardzo smaczne. Prawdziwy detoks dla organizmu.
    Kolacja:
    Kolację traktuję raczej jako ten ostatni, skromny posiłek. Mam trzy wersje: twaróg półtłusty, serek wiejski albo ser pleśniowy. Do tego dodaję prawie zawsze pomidora i oliwę z oliwek.




    PS.
    A i zapomniałbym. Zastanawiałem się co można zjeść na uczelni w przerwach między wykładami. Doszedłem do wniosku, że mięsna kanapka będzie dobrym rozwiązaniem. Zrobiłem sobie własnego kurczakburgera. :D Bułka grahamka, sałata, pomidor i plaster piersi z kurczaka w oliwie z oliwek. Bardzo dobre i sycące- polecam! J

    POMPKI ZACZYNAM OD JUTRA!

    Zdjęcia posiłków możecie pobrać stąd:
    Kod:
    http://speedy.sh/pHWxc/egym.rar
    Pozdrawiam!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Początkujący Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar DavidZinc
    Dołączył
    22-06-12
    Postów
    130
    SOG
    37
    Otrzymał : 10 SOGi w 10 postach

    Domyślnie

    Ojj.. robiłem dzisiaj te pompki trójfazowe.. Siły brak!:( Nie wiem co mam o tym myśleć:
    1 seria 4 pompki
    2 seria 3 pompki
    3 seria (resztką sił) 2,5 pompki
    Oczywiście trójfazowych.
    Zwykłych zrobię max 15. Przy wadze 81kg i 172cm.
    Od grudnia chciałem zacząć działać z siłką, ale nie wiem czy będę dobrze na to przygotowany.
    Chyba, że robić zwykłe pompki i np. co dwa dni zwiększać ilość o 1/2 pompki na serię.
    Co myślicie?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar .rocky
    Dołączył
    10-01-11
    Postów
    1,248
    SOG
    105
    Otrzymał : 250 SOGi w 122 postach

    Domyślnie

    nie czytalem wczesniej czemu normalnej silki nie praktykujesz tylko te pompki niemasz warunkuw kasy czy neihccesz byc duzym knurem
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Stworzenie albumu zdjęćTagger First ClassWeteranOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar kfc
    Dołączył
    22-03-09
    Wiek
    33
    Postów
    676
    SOG
    103
    Otrzymał : 282 SOGi w 133 postach

    Domyślnie

    zwykłych tradycyjnych pompek zrobisz max 15????

    Masz 19 lat ?

    Wstyd.

    ćwicz, ćwicz.
    Beelzebub has a devil put aside for me, for me, for meeeeee
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Początkujący Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar DavidZinc
    Dołączył
    22-06-12
    Postów
    130
    SOG
    37
    Otrzymał : 10 SOGi w 10 postach

    Domyślnie

    No 15 max mając nadwagę. Wiem, że wstyd.
    Odnoście wypowiedzi rocky'ego: siłkę mam pod nosem, karnet 80zł. Kasa jest nawet na jakieś suple, bo został mi ponad tysiak z pracy w wakacje. Chodzi po prostu o to, że w większości spotykałem się z takimi opiniami, że zanim zacznie się cokolwiek działać na siłce należy odpowiednio przygotować do tego ciało: np. przez ćwiczenia ogólnorozwojowe jakimi są pompki.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Stworzenie albumu zdjęćTagger First ClassWeteranOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar kfc
    Dołączył
    22-03-09
    Wiek
    33
    Postów
    676
    SOG
    103
    Otrzymał : 282 SOGi w 133 postach

    Domyślnie

    taa, moja przyjaciółka która pięknie utyła powiedziała : zanim pójde na siłownię, muszę trochę schudnąć, będę chodzić na basen. i jeszcze powiedziała, że nie chce zmieniać tłuszczu w mięsnie.


    już nie jest moją przyjaciółką.


    a tak poważnie. wydaje mi się, że nawet większość facetów stąd powie Ci to, jak ich znam, ( lub się mylę?? to mnie poprawcie)

    że do treningu na siłowni nalezy odpowiednio się przygotwać, przez odpowiednią rozgrzewkę, ćwiczyć na siłowni, a twoje pompki mogą być dodatkiem :)
    Beelzebub has a devil put aside for me, for me, for meeeeee
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. Użytkownik kfc otrzymał za ten post 2 SOGi(-ów) od użytkowników:

    Pumbas (19-11-12), Ufp (11-03-13)

  11. #10
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Avatar Gangsta Latino
    Dołączył
    15-10-09
    Postów
    1,085
    SOG
    775
    Otrzymał : 267 SOGi w 197 postach

    Domyślnie

    Zrób trening ogólnorozwojowy, ale na ciężarach na siłce :P Możesz też, jeśli będzie, używać drążka (bardzo potrzebne na początku przygody z ćwiczeniami).

    Jednak ja bym się pobawił w ogólnorozwojowy 2-3 tyg. a potem od razu FBW, albo od razu jakiś lekki FBW bez ogólnorozwojowego :P
    Przepraszam za spam :(

    http://www.youtube.com/watch?v=UExwaCILDl0&feature=related
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •