Witam, jestem totalnie nowy na forum, szukałem odpowiedniego portalu w celu, a raczej prośbie sforumułowania dla mnie treningu indywidualnego. Mam nadzieję, że trafiłem na dobry dział i ten temat tu nie będzie wadził. ;)

Mam 20 lat, 180cm wzrostu i 80kg wagi. Kiedyś czynnie trenowałem koszykówkę przez 3,5roku, nigdy nie miałem idealnego ciała (idealnego w sensie, umieśnionego, zawsze miałem do czynienia z oponką spowodowaną przez chipsy....), w czasach liceum moja waga niebezpiecznie dobiła do 92kg wagi, znalazłem w internecie książkę Joanny Samborskiej "Musisz Jeść Aby Schudnać", działała wręcz niesamowicie w ciągu 2,5 miesiąca usprawniłem mój metabolizm i schudłem do 75kg!!! Ograniczyłem jedzenie do 3 posiłków dziennie, jedzenie było bogate w błonnik, produkty zawierające niezdrowe tłuszcze zaminiłem na te ze zdrowym. Jednak minęły dwa lata, ja wróciłem do słodyczy, chipsów i napojów typu pepsi, w dodatku nie odmawiałem sobie wizyt w KFC itp. fastfoodów. Moja waga aktualnie stanęła na 80 kg, jak ważę się codziennie przed snem tak waga pokazuje 79,4kg albo czasem 81,1kg. Generalizując jest to te 80kg.

Chciałbym prosić o pomoc, z tego powodu mam parę pytań i próśb:

1)Jaki system ćwiczeń mam stosować, jak często? Chciałbym nadmienić, że najlepiej żebym mógł robić to w zaciszu domowym, ponieważ nie dysponuję dużą ilością czasu z racji na studia, aczkolwiek jeśli koniecznością jest siłownia to pewnie jakoś to wszystko by się udało połączyć.

2)Co sądzicie o środkach do spalania tłuszczu itp. Jestem gotów je stosować, jestem bardzo mocno nastawiony na to by w końcu móc bezproblemowo chodzić bez koszulki oraz co najważniejsze lepiej się czuć i być bardziej wysportowanym.

3)Jak z dietą, stosować jakąś? Jeśli tak to jaką?

4)Co z nawykami do słodyczy i innych "uzależniaczy", nadmienie, że NIE palę papierosów i bardzo rzadko piję alkohol. Moim problemem są słodycze i ogólnie mówiąc słone. Muszę z nich totalnie zrezygnować?

5)Co powinienem wiedzieć, a tego nie wymieniłem? :)

Na dodatek podaję moje wymiary:

-szyja: 43cm;

-klatka: 103cm;

-biceps: 30cm/ napięty 34cm;

-pas: 93cm;

-udo: 59cm.

Tak niestety teraz wyglądam:


Chciałbym doprowadzić siebie do takiego wyglądu:


Mam nadzieję i liczę na szybką, merytoryczną pomoc i analizę!
Pozdrawiam, Mateusz! :)