Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Długotrwały problem z achillesem

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar Fighter
    Dołączył
    16-12-07
    Postów
    28
    SOG
    19
    Otrzymał : 5 SOGi w 4 postach

    Domyślnie Długotrwały problem z achillesem

    Witam,

    Od około 10 miesięcy borykam się ze ścięgnem Achillesa.
    W miejscu gdzie ścięgno przyczepione jest do pięty ciągle mam obrzęk nie mówiąc już o bólu przy zwykłym chodzeniu czy też utracie ok 70% siły,
    nie jestem w stanie podnieść się na tej nodze i z trudnością ją rozciągam. Chodzi o ten obszar:
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    Byłem u lekarza rodzinnego i dostałem skierowanie rtg aby wykluczyć uraz mechaniczny:
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    Tutaj wszystko wyglądało dobrze, więc lekarz rodzinny podejrzewając częściowe zerwanie ścięgna wysłał mnie do ortopedy.
    Po 2 miesiącach czekania na wizytę lekarz stwierdził przewlekłe zapalenie ścięgna achillesa i wysłał na fizjoterapie i tu kolejne 3 miesiące czekania na swoją kolej.
    W necie kiedyś wyczytałem, że nie ma czegoś takiego jak przewlekłe zapalenie ścięgna więc przy okazji pogadałem z rodzinnym i powiedział, że to tylko taka kwestia nazewnictwa, ale te zabiegi na pewno pomogą.
    Miałem 10 dni z rzędu po 4 zabiegi tzn. prądy, laser, naświetlanie i koło elektromagnetyczne.
    Przez okres trwania zabiegów ból nieco zmalał lecz zabiegi się skończyły i wszystko znowu po staremu.


    Niestety kolejna wizyta dopiero w maju a w pracy sporo chodzę. Prywatnie kasują jak za zboże więc odpada...

    I tutaj mam pytanie do Was czy ktoś ma pojęcie co to tak naprawdę jest i w jaki sposób to wyleczyć?
    Czytałem kiedyś artykuł o ćwiczeniach koncentrycznych, ale nie wiem czy mogę je zastosować w moim przypadku.
    Dziwi mnie tylko dlaczego miałem robiony rtg a usg nie.
    Żyję jak każdy, umrę jak każdy, ale nie mam zamiaru postępować jak każdy.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Sugeruję jednak wykosić zboże i iść choćby do sportowego. Jeśli nie, poszukać jakiegoś dobrego od nóg i choćby na jednej wizycie wypytać jak najwięcej. Ponieważ jeśli zaczniesz leczyć sam to wydasz na niepotrzebne suple, leki czy maści, które w sumie mogą wynieść Ciebie więcej. Inną opcją jest,że zaczniesz wykonywać jakieś ćwiczenia, które Ci zaszkodzą i wydasz jeszcze więcej. Poza tym żaden lekarz nie wyda Ci opinii jeśli to coś poważnego bez zdjęć,a tym bardziej forumowi klubowicze. Na suple pewnie wydajesz nie mało, na zdrowie tym bardziej nie żałuj, oczywiście jeśli to niezbędne,bo wiadomo,że pieniądze na wietrze się nie unoszą.
    Ostatnio edytowane przez KowalX ; 25-03-12 o 00:43
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik KowalX otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Fighter (25-03-12)

  4. #3
    Moderator Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar ana0609
    Dołączył
    26-08-10
    Skąd
    Polska
    Wiek
    45
    Postów
    182
    SOG
    19
    Otrzymał : 54 SOGi w 38 postach

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję nie raz jest potrzebne unieruchomienie w gipsie na ok 3 tygodnie . Leczenie tego typu urazu jest niestety długotrwałe i raczej na własną rękę nic nie zrobisz . Dlatego rzeczywiście najlepiej poszukać jakiegoś dobrego lekarza sportowego bo jednak oni mają największe doświadczenie w leczeniu urazów ścięgna achillesa .
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. Użytkownik ana0609 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Fighter (25-03-12)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •