Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: OC

  1. #1
    EkspertEkspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran25000 punktów doświadczenia
    Avatar Fehu
    Dołączył
    03-12-08
    Skąd
    ^^^
    Postów
    3,832
    SOG
    609
    Otrzymał : 547 SOGi w 342 postach

    Domyślnie OC

    Panowie mam pytanko .

    Mam auto - już przerejestrowane, zapłacony US

    Kupiłem auto po opłatach tzn. nowy przegląd + ubezpieczenie
    ale dzisiaj kolega mi mówił, że i tak na tym ubezpieczeniu mogę jeździć 30 dni i muszę wykupić nowe na siebie bądź zapłacić " rekalkulacje " (znaczy się na osobę na którą jest zarejestrowane)

    Orientuje się ktoś czy tak jest ?
    do tej pory myślałem, że ubezpieczenie jest na auto a nie na "właściciela"

    W sieci niby "wychodzi po mojemu" , ale ziomek akurat zna się troszkę w tej kwesti i już sam nie wiem jakie prawo jest aktualne

    Nowy właściciel pojazdu musi zdecydować czy chce pozostawić [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] OC w zakładzie ubezpieczeń, w którym wykupił ją sprzedający. Nabywca ma na to 30 dni od dnia kiedy podpisana została umowa kupna sprzedaży samochodu, po tym terminie ubezpieczenie obowiązkowe przechodzi na kupującego.
    P.S

    Pomimo tego, że jestem tylko współwłaścicielem , a drugi współwłaściciel ma spore zniżki, PZU krzyczy za ubezpieczenie 1300zł
    niestety tam jest zawarta umowa, której nie wypowiedziałem, bo myślałem, że spokojnie pojeżdżę na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela i sprzedam auto

    U innych ubezpieczycieli wychodzi poniżej 1000zł
    Ostatnio edytowane przez Fehu ; 28-12-11 o 22:30
    Powrót 05/08/2009

    Nie obecny do odwołania.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych25000 punktów doświadczeniaOverdriveTagger First ClassWeteran
    Nagrody:
    Discussion Ender
    Avatar KowalX
    Dołączył
    23-04-09
    Skąd
    Kuźnia
    Wiek
    40
    Postów
    9,155
    SOG
    171
    Otrzymał : 1,461 SOGi w 1,213 postach

    Domyślnie

    Wybierz się do urzędu i zapytaj. Chyba będzie najpewniej :)
    fizjologia , żywienie, stretching ...

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję to wg nowych przepisów umowa poprzedniego właściciela straci ważność tyle że nie wiem od kiedy te przepisy bd obowiązywać. Zajdź do najbliższego ubezpieczyciela powinien wyjaśnić co i jak.
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    Fehu miałem identyczną sytuację jak Ty kupiłem auto z ubezpieczeniem ale miałem 30dni na ubezpieczenie na siebie auta, wziąłem tez druga osobę na współwłaściciela ale bez zniżek chciałem żeby nam obojgu leciały znizki,mniejsza o to. po 30dniach musisz sam ubezpieczyc auto,jesli twój współwaściciel ma zniżki to niech on ubezpiecza wtedy jedziesz jakby na jego ubezpieczeniu, ja nie mialem i musialem wybulic ponad 1200zł w pakiecie mazurskim,mój ubezpieczyciel dał mi taka ofertę w której wychodzilo najtaniej a w tym ubezpieczylem dom za 150zł. możesz to zapłacić w ratach bez problemu ja podzieliłem na dwie raty. druga sprawa umowa ubezpieczenia która jest teraz poprzedniego wąłściciela wygasa z dniem jej terminu i poprostu nic się nie dzieje jesli nikt jej nie przedłuży, własciciel może ją też w każdej chwili zerwać i dostac zwrot kasy za ten okres który zostal do końca umowy np za 3misiące.
    mówiąc krótko musisz sam ubezpieczyc samochód chyba że z poprzednim właścicielem podpiszesz umowę że przepisuje na ciebie ubezpieczenie ale wiadomo dal niego to strata $$$.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. Użytkownik Micek185 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Fehu (29-12-11)

  6. #5
    EkspertEkspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveTagger First ClassWeteran25000 punktów doświadczenia
    Avatar Fehu
    Dołączył
    03-12-08
    Skąd
    ^^^
    Postów
    3,832
    SOG
    609
    Otrzymał : 547 SOGi w 342 postach

    Domyślnie

    Tak masz racje .

    Dzwoniłem i pytałem - sprawa wygląda tak , mogę jeździć na tym ubezpieczeniu, ale muszę przepisać je na siebie tzn. zapłacić rekalkulacje, albo zrezygnować z obecnej umowy i wykupić zupełnie nową, jeśli poprzedni właściciel nie wycofa swojej składki, bardziej się będzie opłacać rekalkulacja bo wtedy zapłacę tylko różnice ..

    Poprzedni właściciel - nie wycofa składki, bo nie wie, że taka możliwość istnieje, a zostało mu tylko klika dni...
    Powrót 05/08/2009

    Nie obecny do odwołania.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •