Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Typowe pytania początkującego

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany250 punktów doświadczenia
    Avatar Kaem
    Dołączył
    13-04-11
    Skąd
    Jarosław
    Wiek
    28
    Postów
    1
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Typowe pytania początkującego

    Witam, piszę posta na forum gdyż zauważyłem że ludzie znają się na rzeczy i mogli by mi pomóc.
    Mimo iż ćwiczę od ponad pół roku potrzebuję konkretnych porad, chciałbym udoskonalić mój trening, zająć się tym na poważnie, przejdę do rzeczy.

    Mam 15 lat, zacząłem ćwiczyć w młodym wieku mimo iż każdy mi to odradzał. Wiem że na razie nie dam rady wiele osiągnąć, ale może zapewnię sobie lepszy start. Ćwiczę z dwoma kolegami, chcę sprawdzić czy robię to właściwie i co ewentualnie można udoskonalić.
    Sprzęt którym dysponuję jest ubogi, ale wystarcza jak na razie. Mój trening wygląda tak:(4 razy w tygodniu - pon, środa, piątek, sobota) Najpierw wykonuję 7 serii na klatkę sposobem poleconym przez znajomego, który z kulturystyką miał jakieś doświadczenia - piramidą. Robię 3 serie 40kg po 18 powtórzeń, następnie 2 serie 50 kg po 12 razy i 2 serie 60 kg po 6-8 razy. Między każdą serią robię 30 brzuszków na ławeczce skośnej co ponoć zwiększa efektywność ćwiczeń. Warto chyba dodać że w poniedziałki podnoszę na ławeczce podniesionej do góry, a w piątki obniżonej do dołu. Po klatce robimy ćwiczenia na inne partie mięśni. w poniedziałki i piątki podnoszenie na nogi 25 kg od tyłu na ławeczce (20 powtórzeń), potem unoszenie nad głową, za plecy 10 kg ciężarka (na triceps)(30 powtórzeń) i 20 kg na biceps zwykłe unoszenie stojąc (25 powtórzeń) - tez zestaw powtarzam 4 razy. Natomiast w środy i soboty wykonuję podnoszenie 40 kg na nogi przodem (30 powtórzeń), unoszenie sztangi do góry (na motylki) (10kg) (15 powtórzeń) i trzymając sztangę 20 kg staję na palcach (na łydki) (30 powtórzeń) - także 4 razy.
    Nie są to wszystkie ćwiczenia profesjonalne - ot ktoś usłyszał, zaproponował coś takiego i robimy. Przepraszam za moje braki w doświadczeniu i może nie rzetelne opisanie każdego ćwiczenia, lecz po to tu jestem aby się nauczyć - tak więc - czy wszystko robimy dobrze? Co można udoskonalić?
    I jeszcze jedno pytanie - dieta. Czy w moim wieku mogę mieć specjalną dietę pod siłownię? Dodam że nie jestem ektomorfikiem i jeśli spożywał bym dużo kalorii szybko przybrał bym na wadzę. (jeśli to potrzebne mam 172 cm wzrostu i ważę 70 kg). Suplementów żadnych wolę nie brać, przyznam że się ich boję.

    Proszę o pomoc i nie zrażanie się, widzę efekty mojego treningu i bardzo mi się to podoba. Po prostu chciałbym być jeszcze lepszy.
    Z góry dziękuję.

  2. #2
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Tagger Second ClassWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar Ufp
    Dołączył
    05-07-10
    Skąd
    Kętrzyn
    Wiek
    27
    Postów
    908
    SOG
    107
    Otrzymał : 148 SOGi w 72 postach

    Domyślnie

    Witam sam mam 14lat dieta to podstawa każdy ci tu powie sam stosuje jem 6 posiłków dziennie co do tycia możesz szybko tyć ale z tłuszczykiem supli nie ma co się bać co najwyżej PH- Pro Hormonów których nigdy nie ruszę i nie mów że nic nie osiągniesz jak chcesz poczytać to zapraszam do relacji. Unoszenie sztangi do góry motyle? Jak dobrze wiem to wchodzi na kaptury. Dobrze że robisz nogi ponieważ ćwicząc nogi pobudzasz testosteron.Na razie radziłbym ci przejrzeć dział trening i dieta. Pamiętaj śpij co najmniej 8h.
    Ostatnio edytowane przez Ufp ; 14-04-11 o 09:19 Powód: Nie chce spamować ...
    Siłownia jest Bogiem,ćwiczenia nałogiem,dieta podstawą,wyciskanie zabawą.

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar stifler162
    Dołączył
    20-11-10
    Postów
    48
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Poczytaj ziomek na forum, a znajdziesz wszystko ;) Sam tez mam 15lat i już po 4 miesiącach widać różnice. Nie musisz koniecznie trzymać się diety (bo cały czas "rośniesz") unika fast food i słodyczy. Ja osobiście z supli biorę tylko białko dla uzupełnienia. Pamiętaj nie katuj pleców by nie zahamować wzrostu i by ich nie ropier***!! Nie bierz też dużych ciężarów bo szkoda stawów. Rozjebi.... se je na początku a za rok, nie ruszysz nawet palcem.

  4. #4
    Zbanowany Amator Osiągnięcia:
    Trzech znajomych3 miesiące zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar INSIDER
    Dołączył
    26-03-11
    Skąd
    Bytom
    Wiek
    30
    Postów
    302
    SOG
    16
    Otrzymał : 18 SOGi w 14 postach

    Domyślnie

    Stifler162. Czyba za duzo AP ogladasz.

    Ja mialem 15 lat prawie 16 i 110kg na przysiad robilem ...
    MC ok 90kg. i jakos mam 190-194 cos w tych granicach :)
    Zachamowanie wzrostu o ja pierdole...

  5. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar stifler162
    Dołączył
    20-11-10
    Postów
    48
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    żebyś nie płakał za rok że cie coś boli...........

  6. #6
    Zbanowany Amator Osiągnięcia:
    Trzech znajomych3 miesiące zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar INSIDER
    Dołączył
    26-03-11
    Skąd
    Bytom
    Wiek
    30
    Postów
    302
    SOG
    16
    Otrzymał : 18 SOGi w 14 postach

    Domyślnie

    żebyś nie płakał za rok że cie coś boli...........
    Juz prawie dwa lata i nic nie boli ;)

  7. #7
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar stifler162
    Dołączył
    20-11-10
    Postów
    48
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    ja tez tak myślałem a potem musiałem mieć ponad miesiąc przerwy bo nadgarstek lewy by mi się rozsypał

  8. #8
    Początkujący Osiągnięcia:
    500 punktów doświadczenia3 miesiące zarejestrowany
    Avatar nowy371
    Dołączył
    20-02-11
    Postów
    112
    SOG
    34
    Otrzymał : 4 SOGi w 4 postach

    Domyślnie

    unikac fast food i słodyczy glupota same kalorie i energy jak najbardziej jesc choc ze slodyczami ostroznie biolko i weglowodany jak najbardziej dobra dieta i w wieku 15 lat do 20lat jestes koks jak.....bez zadnych sterydow same miecho tylko nie kanapeczki stejki:) ja sam sie ....ze tak wczesnie nie zaczelem z silka dzis bylo by bajecznie a tak jest bardzo dobrze dodaj cwiczenia na barki bo chyba nie masz np unoszenie sztangi z przed glowy siedzac kat90stopni i kantlami tez wzniosy ramion bokiem
    Ostatnio edytowane przez fallenursus ; 20-04-11 o 18:11

  9. #9
    neverending science experiment Moderator #Doping Osiągnięcia:
    Trzech znajomychOverdriveStworzenie albumu zdjęć50000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Nagrody:
    Master Tagger
    Avatar fallenursus
    Dołączył
    11-03-09
    Skąd
    Montreal
    Wiek
    50
    Postów
    12,148
    SOG
    1,873
    Otrzymał : 3,153 SOGi w 2,487 postach

    Domyślnie

    nowy371, jeszcze jeden taki post i wakacje tygodniowe.
    troszke kultury.
    we fight like siblings
    but we fuck like champions


    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    warto dolaczyc!
    Trenbolone abuser.
    Public Enemy #1

  10. #10
    Początkujący Osiągnięcia:
    500 punktów doświadczenia3 miesiące zarejestrowany
    Avatar nowy371
    Dołączył
    20-02-11
    Postów
    112
    SOG
    34
    Otrzymał : 4 SOGi w 4 postach

    Domyślnie

    z calego serca przepraszam pojechalo mi sie

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •