Witam.
16 lat 178 cm wzrostu
waga: 60/61 kg
Cel: masa bez żadnego fatu

Moje treningi pon śrd pt siłownia wt czw sob bieganie niedziela rower

A więc tak czytałem bardzo dużo artykułów o diecie co powinno się jeść itd i od 2 tygodni stosuje taką diete no nie wiem czy to można nazwać dioetą poprostu staram się dobrze odżywiać czyli: makaron/kasza gryczana/ryż biały i brązowy jakieś mięcho z białkiem śniadanie przeważnie owsianka na wodzie w szkole chleb razowy z szynka z piersi z kuraka a na kolacje chleb razowy z piersi z kuraka i z ryba i takie moje jest zdrowe odżywianie wspomne że chodzę do szkoły i tego 2 posiłku w szkole chleb razowy nie dam rady zmienić mój cel to masa bez żadnego fatu i myślałem nad swoją dietą i jednak taka dieta to prawie nic zdecydowanie za mało więc czy ta druga którą niżej rozpisze by dała większe efekty niż ta poprzednia chodzi mi o mase mięsniową przytycie głównie

Śniadanie owsianka
śniadanie w szkole chleb razowy z piersi z kuraka + tłuszcz np orzechy
obiad ryż biały/brązowy lub makaron/kasza gryczana do tego jhakies mięcho z białkiem lub ryba + tłuszcz np orzechy
obiad po treningowy ryż brązowy do tego tuńczyk
i kolacja co do kolacji to kompletnie nie mam pojęcia wiadomo lepiej by było zamienić na coś innego niz chleb razowy więc nie wiem dajcie mi pare pomysłów. Dodam że jestem uczulony na nabiał czyli wszystkie przetwory mleczne jak jajko mleko twaróg itd więc z tym mam lipe więc co byście proponowali na kolacje? Wiem że to nie będzie całkowicie poprawna dieta ale chociaż minimum poprawen diety żeby były efekty nieco lepsze a po wakacjach zaczne z poprawną dietą ćwiczenia

Co by było lepsze dla mnie na mase zdecydowanie ta 2 rozpiska proszę o pomoc i prosze o przeczytanie wszystkiego co napisałem z góry wielkie dzieki
tutaj moje zdjęcie jak to wygląda [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]