Witam. Chcę tutaj przedstawić swoją "Dietę" (pisze w cudzysłowie bo trudno to nazwać dietą). Sytuacja wygląda tak, jestem uczniem (17lat) i ciężko mi utrzymywać dietę na poziomie. Udało mi się wywalczyć u rodziców 200g ryby dziennie (makreli) w ramach wędliny. Czyli mam tą rybkę a wędlinę sobie odpuszczam ( i tak w wędlinie nie ma wartości ;> same utrwalacze ). Do tego sam kupuję drugą rybę jaką jest śledź. Wypiszę jak wygląda moja dieta i ile z niej dostarczam oraz jaki cel chcę mniej więcej osiągnąć.

Waga: 77kg
Wzrost: 182cm
Wiek: 17
Ćwiczone partie: Biceps, triceps, przedramie, klata, barki, grzbiet, uda, łydki.
Cel: Masa:

Przykładowo, mam te marne 35cm w bicepsie [napięty], 33 [nie napięty] a chciałbym osiągnąć te 3cm więcej.
Tak ogółem to chcę trochę przybrać na masie (z 77kg do 85kg), żeby w lecie nie wstydzić się na plaży, ze mam chude łapy i nogi.

Mój jadłospis:

Dieta jest tania, ale strasznie monotonna (mało zróżnicowania produktów, ale w większych ilościach), ale to już przeboleje.


Posiłek I (śniadanie)

100g makreli
100g pieczywa
_______________
Białko: 28g, Tłuszcze: 16g, Węglowodany: 45g

Posiłek II (drugie śniadanie)

100g śledzia
100g pieczywa
_______________
Białko: 26g, Tłuszcze: 16g, Węglowodany: 45g


Posiłek III (obiad)

Co będzie w domu, zazwyczaj ziemniaki, mięso, kasze, groch itp.
________________
Białko: 10-30g, Tłuszcze: 10-25g, Węglowodany: 50-100g


Posiłek IV (podwieczorek)

150g makaronu
125g jaja
________________
Białko: 30g, Tłuszcze: 14g, Węglowodany: 112g


Posiłek V (kolacja)

100g makreli
100g pieczywa
_______________
Białko: 28g, Tłuszcze: 16g, Węglowodany: 45g

Razem: Białko - 120-140g, Tłuszcze - 65-75g, Węglowodany - 290-330g

W dni treningu 250ml mleka.

Jak widać, zbyt dużo tego białka nie ma. Ćwiczyć z taką dietą czy dać sobie najlepiej siana ? :D
Nie wliczałem już warzyw, owoców itp bo dużo wartości w ich nie ma, tylko witaminy itp.
Za to wliczam pieczywo, bo jem go nie mało a jest wartościowe.