A. Faza nasycenia - trwa 5 dni. W tym okresie należy codziennie spożywać kreatynę w podzielonych dawkach po 5g każda. 1 i 2 dzień 30g -25g (6-5x5g) 3 dzień 25g-20g ( 5-4x5g.) 4 dzień 20g-15g (4-3x5g) 5 dzień 15g -10g (3- 2x5g).

Kreatynę przyjmuje się zawsze na pusty żołądek (około 15 min. przed posiłkiem), rozpuszczoną w wodzie najlepiej z dekstrozą.

B. Faza podtrzymania - trwa od 5 do 7 tygodni. W dni treningowe przyjmuje się kreatynę w dwóch dawkach po 5g. Pierwszą porcję zaleca się na 30 minut przed treningiem rozpuszczoną w wodzie, a drugą bezpośrednio po treningu w postaci napoju złożonego z 5g kreatyny z dodatkiem około 40g dekstrozy. Można dodać do tego 10g L-glutaminy lub 20g peptydu glutaminy.
W dni bez treningu najlepiej pierwszą dawkę kreatyny (około 3g) wypić rano bezpośrednio po przebudzeniu z dekstrozą, co spowoduje szybsze odnowienie zapasów glikogenu. Drugą dawkę w ilości 3 g najlepiej spożyć w połowie dnia, również z dekstrozą.

C. Faza odpoczynku - trwa od 4 do 6 tygodni. Jest to okres bez dawkowania kreatyny, równocześnie treningi powinny być mniej intensywne.


pudelko tego dziwactwa 20zete -120caps+przesylka

moze kto mi powiedziec ile bym musial wybulic siana na cykl taki jak tu pisze???hehe bo jak se policzylem to wierzyc mi sie nie chcialo i mysle se ze moze cos nie tak ze mna

jeden caps.0.8g wiec na 5g liczylem 5 tabsow i wyszlo mi ze 120 caps to na tydzien starczy moze ciut wiecej