Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Rwa Kulszowa

  1. #1
    Doświadczony Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar kubaCK
    Dołączył
    20-02-09
    Skąd
    Kielce
    Wiek
    33
    Postów
    1,342
    SOG
    240
    Otrzymał : 183 SOGi w 142 postach

    Domyślnie Rwa Kulszowa

    problem nie dotyczy bezposrednio rwy kulszowej. moja dziewczyna chodzi na fitness, co mnie cieszy. tylko czy z tym schorzeniem moze robic te wszystkie cwiczenia, ktore sa na zajeciach? maja tam jakies wyciskania, martwe ciagi, przysiady. wszystko z obciazeniem, co prawda smieszne ciezary ale nie chce zeby to sie poglebilo albo stalo jej sie cos gorszego. mialem pisac na priv ale ostatnio coraz wiecej osob pomaga w tym dziale , wiec mam nadzieje ze kazdy cos od siebie madrego doda...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Dołączył
    13-09-09
    Skąd
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzymał : 514 SOGi w 326 postach

    Domyślnie

    Kuba zrób Twojej Dziewczynie prosty test. Niech sie położy na plecach a Ty podnoś jej noge wyprostowana w kolanie do góry. Normalnie bez bólu można podnieśc do ok 80 stopni. Jeżeli wcześniej zacznie bolec oznacza to rwe. Pozwoli nam to stwierdzić czy nie jest to ból spowodowany innymi przyczynami np kontuzja stawu biodrowego. Opisz dokładnie objawy ;gdzie boli, czy dretwieje noga po stronie zewnętrznej od pośladka do stopy, jakie ruchy sprawiaja ból i od czego to sie stało, mam tu na mysli czy dżwignęła coś, czy sie gwałtownie poruszyła, czy po prostu zawiało ją.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik Hermann otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    kubaCK (15-06-10)

  4. #3
    Doświadczony Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar kubaCK
    Dołączył
    20-02-09
    Skąd
    Kielce
    Wiek
    33
    Postów
    1,342
    SOG
    240
    Otrzymał : 183 SOGi w 142 postach

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedz. lekarz zdiagnozowal rwe kulszowa 2 lata temu.Dostala rehalibitacje i bylo lepiej. cytuje jej zdanie z gg:) "boli na dole kręgosłupa. okolicznosci-w różnych jak zacznie bolec, boli czasem dzien, czasem tydzien, czasem miesiac.średnio co dwa trzy miesiace jest powrot bolow" mi chodzi o to czy powinna uprawiac fitness. uparla sie z ebedzie chodzic a ja sie zloszcze jak slysze ze ja bola znowu plecy.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Dołączył
    13-09-09
    Skąd
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzymał : 514 SOGi w 326 postach

    Domyślnie

    Kuba mnie sie to nie podoba.Młoda dziewczyna i bóle powracające od dwóch lat świadczą że coś jest niedoleczone. Musicie prawidłowo zdiagnozować chorobe, nie na podstawie opinii lekarza rodzinnego, tylko na podstawie rezonansu i tomografii. Nie ma co sie tu wymądrzac, bo można tylko dziewczynie zaszkodzić. Wszelkie maście i środki przeciwbólowe sa dobre na krótką mete. Według mnie a ja nie jestem specem Twoja dziewczyna dopóki nie stwierdzicie przyczyny nie powinna ćwiczyc z obciążeniem. , tym bardziej że piszeszo martwych ciągach i przysiadach z cięzarami. Gimnastyka w takich wypadkach jak najbardziej wskazana ale bez cięzarów. Ponadto podobne objawy mogą dawac inne choroby związane z układem moczowym a u kobiet z tzw ''sprawami kobiecymi''. Bierzesz kolego dziewczyne do lekarza, robisz badania nie sugerując sie opinia sprzed 2 lat.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. Użytkownik Hermann otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    kubaCK (15-06-10)

  7. #5
    Doświadczony Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar kubaCK
    Dołączył
    20-02-09
    Skąd
    Kielce
    Wiek
    33
    Postów
    1,342
    SOG
    240
    Otrzymał : 183 SOGi w 142 postach

    Domyślnie

    podobno rwy nie da sie wyleczyc. moja Mama miala i do tej pory bole powracaja.... namowie ja na wizyte u specjalisty i na potrzebne badania....
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #6
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Dołączył
    13-09-09
    Skąd
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzymał : 514 SOGi w 326 postach

    Domyślnie

    Kubuś określenie ''rwa kulszowa'' jest to zespól objawów. Da sie wyleczyc w zależności co powoduje ten ból. Rwa kulszowa może występować nawet od cukrzycy czy nacisku kręgu na nerw czy dziesiątek innych przyczyn. Tak jak ząb może boleć z wielu powodów jak próchnica, zapalenie okostnej, ropień ukruszenie, zapalenie miazgi itp, tak rwa może być spowodowana wieloma czynnikami. Potocznie sie mówi Rwa na ból , a co ten ból powoduje musisz ustalić zabierając swoją dziewczyne do lekarza. I nie martw sie jest to wyleczalne w zależności od przyczyny bardziej lub mniej skąplikowanymi metodami.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #7
    Doświadczony Osiągnięcia:
    WeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar kubaCK
    Dołączył
    20-02-09
    Skąd
    Kielce
    Wiek
    33
    Postów
    1,342
    SOG
    240
    Otrzymał : 183 SOGi w 142 postach

    Domyślnie

    dobra pogadam z nia. poki co dzieki wielkie:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •