Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Chory - Redukcja, potem masa.

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar ChoryPastor
    Dołączył
    08-04-10
    Postów
    14
    SOG
    6
    Otrzymał : 2 SOGi w 2 postach

    Domyślnie Chory - Redukcja, potem masa.

    Witam, jestem nowy na tym forum. Postanowiłem od razu założyć swój dziennik treningowy ponieważ jestem bardzo dokładny i chcę, aby doświadczeni ludzie których na tym forum nie brakuje widzieli dokładnie co robię, i pisali - co powinienem poprawić, co zmienić itp.
    Mój staż na siłowni to około 4 miesięcy, jak na razie moim celem jest redukcja. Zostało tego jeszcze trochę, waga początkowa była 80kg, a teraz już 69kg przy 170cm wzrostu. Mam zamiar redukować do ok.65kg, może trochę więcej - zależy jak będę wyglądał, a wtedy zabiorę się konkretnie za masowanie.

    Podstawowe informacje:

    Wiek: 16 lat
    Waga: 69kg
    Wzrost: 170cm
    Obwód w pasie: ~90cm
    Suplementacja: L-Karnityna VitalMAX 30 000mg/500ml Liquid, jak skończę redukcję zacznę porządnie masować to mogę coś kupić.

    DIETA:
    Nie mam wypisane dokładnie ile czego jem, po prostu na oko robię, ale nigdy się nie napycham, jem po prostu tyle żeby nie czuć głodu.

    1) ŚNIADANIE:
    Płatki owsiane na mleku 2% - czasami dolewam trochę wody, dorzucam sobie do mleka rodzynki.

    2) 2 ŚNIADANIE (szkoła):
    Bułka pełnoziarnista z szynką z indyka
    jabłko
    orzechy włoskie

    3) OBIAD (1,5h~ przed treningiem)
    Ryż brązowy
    Przeważnie gotowana pierś z kurczaka(bez skóry), ale czasami zdarza się że jem udko lub rybę, oczywiście też gotowane.
    Warzywa

    4) POSIŁEK POTRENINGOWY(40 minut po treningu)
    Ryż biały
    Pierś z kurczaka
    Pomidor

    5) KOLACJA
    twaróg chudy
    łyżka oliwy z oliwek

    1,5 - 2h przed treningiem 25ml l-karnityny, przez cały dzień popijam zieloną herbatkę i czerwoną, biorę witaminy C,magnez, Omega 3 i czosnek w kapsułkach. Często przed treningiem piję mocną kawę z imbirem i cynamonem, piję 2-3 łyżki octu jabłkowego dziennie.


    TRENING:
    PONIEDZIAŁEK (KLATKA + TRICEPS)

    Klatka:
    *wyciskanie sztangi na płaskiej 4 serie - 12,10,8,6
    *wyciskanie sztangielek na skosie górnym 4 serie - 12,10,8,6
    *rozpiętki na ławce płaskiej 3 serie - 12,12,10

    Triceps:
    *wyciskanie sztangi wąskim chwytem 3 serie - 12,10,8
    *francuzkie wyciskanie w leżeniu 3 serie - 10,8,8
    *prostowanie przedramienia na wyciągu 3 serie - 14,12,10
    *pompki tyłem (na dopompowanie) - 2 serie max

    ŚRODA (PLECY+BICEPS+KAPTURY)

    Plecy:
    *ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki 4 serie - 12,10,8,6
    *wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 4 serie - 10,8,8,6
    *wiosłowanie sztangielką 3 serie - 12,10,8
    *martwy ciąg 4 serie - 12,10,8,8

    Biceps:
    *uginanie ramion ze sztangą 3 serie - 12,10,8
    *uginanie ramion ze sztangielkami na ławce skośnej 3 serie - 12,10,8
    *uginanie ramion na modlitewniku chwytem młotkowym 3 serie - 12,10,8

    Kaptury:
    *szrugsy 4 serie - 15,12,10,8

    PIĄTEK (BARKI+NOGI+PRZEDRAMIĘ)

    Barki:
    *wyciskanie sztangielek sprzed klatki 4 serie - 12,10,8,6
    *unoszenie ramion ze sztangielkami na boki 3 serie - 12,10,8
    *unoszenie sztangielek w opadzie 3 serie - 12,10,8
    *unoszenie sztangielek przodem 3 serie - 12,10,8

    Nogi:
    *przysiady ze sztangą na barkach 4 serie - 10,10,8,6
    *prostowanie nóg na maszynie siedząc 4 serie - 15,15,12,10
    *uginanie nóg na maszynie leżąc na brzuchu 3 serie - 15,15,10
    *wykroki ze sztangielkami 4 serie - 10,10,10,10
    *wspięcia na palce 4 serie - 15,15,15,10

    Przedramię:
    *uginanie nadgarstka ze sztangielką nachwytem 3 serie - max
    *uginanie nadgarstka ze sztangielką podchwytem 3 serie - max

    Po każdym treningu robię 35-45 minut aerobów, robi się coraz cieplej co temu sprzyja bo zdarza mi się pojeździć na rowerze lub iść pograć w piłkę na boisko, często jeżdżę na basen.

    Na razie z ciężarami nie przesadzam, ćwiczenia wykonuję bardziej technicznie, aby potem przy masowaniu lepiej szło. Robię teraz baaaardzo dużo aerobów, na boisku dużo czasu spędzam, już nie mogę się doczekać jak spalę ten tłuszcz do końca i zacznę masować, trening na siłowni to dla mnie czysta przyjemność, ale aerobów nienawidzę, tzn. lubię grać w nogę, jeździć na rowerze w plenerze, pływać, ale nie lubię po treningu biegać na bieżni czy też na rowerku stacjonarnym pedałować, ale jestem zawzięty.

    Aktualne zdjęcia:
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    Zdjęć sprzed zaczęcia redukcji nie mam, w sumie może to i dobrze bo nie chcę pamiętać tamtego wyglądu, ale możecie sobie wyobrazić jak wyglądałem ważąc 80kg skoro na zdjęciach widać że przy wadze 69kg jestem nieźle zalany.

    Pozdrawiam i czekam na wasze komentarze, sugestie,
    ChoryPastor
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. Użytkownik ChoryPastor otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Sheller (09-04-10)

  3. #2
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych10000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar D3
    Dołączył
    28-02-09
    Postów
    3,214
    SOG
    1,281
    Otrzymał : 453 SOGi w 339 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał ChoryPastor Zobacz post
    Zostało tego jeszcze trochę, waga początkowa była 80kg, a teraz już 69kg przy 170cm wzrostu. Mam zamiar redukować do ok.65kg, może trochę więcej - zależy jak będę wyglądał, a wtedy zabiorę się konkretnie za masowanie.
    Jeśli to Twoja pierwsza redukcja to nie przykładaj takiej uwagi do wagi, a właśnie bardziej lustro. Jeśli zobaczysz po sobie, że to jest to jak chcesz wyglądać, wtedy idziesz się ważyć i zaczynasz masowanie. Ewentualnie zrób sobie pomiar %bf, aby wiedzieć do jakiego punktu doszedłeś.

    Cytat Napisał ChoryPastor Zobacz post
    Nie mam wypisane dokładnie ile czego jem, po prostu na oko robię, ale nigdy się nie napycham, jem po prostu tyle żeby nie czuć głodu.
    A powinieneś mieć
    Cytat Napisał ChoryPastor Zobacz post
    Płatki owsiane na mleku 2% - czasami dolewam trochę wody, dorzucam sobie do mleka rodzynki.
    Za mało białka zwierzęcego i brak zdrowych tłuszczy. Dorzuć z 20g pestek z dynii do płatkó i zjedz omleta z białek


    Cytat Napisał ChoryPastor Zobacz post
    2) 2 ŚNIADANIE (szkoła): Bułka pełnoziarnista z szynką z indyka jabłko orzechy włoskie
    Dodaj z plasterek żółtego sera i może jedno całe jajo

    3,4,5 posiłek jest ok.

    ------------------------------------------------------------------------

    Generalnie pamiętaj o tym, że na redukcji podstawa to białko, a manipulujesz węglami i tłuszczami, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Jak nie lubisz biegać po treningu to wsiądź sobie na steperek (ja tak teraz robię, bo sam redukuję). Trening moim zdaniem oki, ale możliwe, że będziesz musiał zwiększyć aeroby stopniowo, aby organizm otrzymywał nowe bodźce. Życzę powodzenia i będę Cię śledził
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #3
    Doświadczony Osiągnięcia:
    5000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar grochos
    Dołączył
    16-01-09
    Skąd
    e-gym
    Wiek
    37
    Postów
    824
    SOG
    224
    Otrzymał : 147 SOGi w 112 postach

    Domyślnie

    jak na nowego to calkiem zgrabnie poszedl ten wpis i dieta i fotki... moge podlaczyc sie jedynie pod wpis kolegi:) powiem ci szczezeze ze na fotkach wygladasz na 80kg:( rozumie ze chciales to pokazac od jak najgorszej strony i ze jestes dosc niski, no ale 69 kg tu nie pachnie... acha jeszcze chcialem sie odniesc co do aerobow - spokojnie mozesz je zastepowac pilka koszem czy plywaniem tylko jedno male ALE - kontroluj ten wysilek, poniewaz sam znam ludzi ktorzy mowili "smigam na basen" i szli wchodzili do wody i sie poprostu moczyli:) jak pilka czy kosz to dawaj z siebie sporo aby naprawde sie spocic:P wkazdym badz razie rowniez bede zagladal... powodzenia
    pij piwo, jedz chipsy nie rob nic, a nawet nie zorientujesz sie kiedy bedziesz juz tak daleko ze mnie nie dogonisz...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar ChoryPastor
    Dołączył
    08-04-10
    Postów
    14
    SOG
    6
    Otrzymał : 2 SOGi w 2 postach

    Domyślnie

    *grochos, myślisz że kłamię z tą wagą ?:P Piszę tak jak jest, aktualnie ważę 69kg i uwierz że przy wadze 80kg wyglądałem duuuużo gorzej.
    Co do aerobów to jak już robię to się nie opieprzam, jak na basenie jestem to pływanie z 30-40 minut, potem sauna, na boisku też zawsze sporo biegam.

    Dzisiaj dietka trzymana w 100%, do śniadania i 2 śniadania dodałem tak jak napisał Narg - pestki z dyni, omlet, ser żółty i jajko.

    Dzisiaj piątek, ale robię dziś plecy i biceps ponieważ po świętach poniedziałek i wtorek miałem siłownie nieczynną, a w środę nie miałem czasu. Wczoraj robiłem trening poniedziałkowy (klata+triceps) dzisiaj zrobię ze środy, a jutro piątkowy. To wyjątkowa sytuacja w tym tygodniu, zawsze staram się trzymać planu i ćwiczyć systematycznie, ale tak jakoś wyszło w tym tygodniu.

    L-karnitynkę przed chwilą wypiłem, 14:20 obiad, koło 16 będę wychodził na siłownie więc koło 19:00-20:00 się odezwę. :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar ChoryPastor
    Dołączył
    08-04-10
    Postów
    14
    SOG
    6
    Otrzymał : 2 SOGi w 2 postach

    Domyślnie

    Zapomniałem się spytać, idę wieczorem na imprezę, czy niewielka ilość alkoholu - powiedzmy ze 2 piwka mogą przeszkadzać przy redukcji? Bo jeżeli tak to nie będę pił. :P
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #6
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych10000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar D3
    Dołączył
    28-02-09
    Postów
    3,214
    SOG
    1,281
    Otrzymał : 453 SOGi w 339 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał ChoryPastor Zobacz post
    Zapomniałem się spytać, idę wieczorem na imprezę, czy niewielka ilość alkoholu - powiedzmy ze 2 piwka mogą przeszkadzać przy redukcji? Bo jeżeli tak to nie będę pił. :P
    Nie pij :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #7
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger Second ClassWeteran
    Avatar rmn
    Dołączył
    12-01-10
    Postów
    214
    SOG
    54
    Otrzymał : 7 SOGi w 7 postach

    Domyślnie

    to lepiej nie pij jak nie musisz
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #8
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany500 punktów doświadczenia
    Avatar ChoryPastor
    Dołączył
    08-04-10
    Postów
    14
    SOG
    6
    Otrzymał : 2 SOGi w 2 postach

    Domyślnie

    Pewnie że nie muszę, na pewno koledzy będą gadać "ale ci*a nic nie pije", ale ja mam jasno wyznaczony cel - REDUKCJA i nie będę sam sobie szkodził. ;)

    Dzięki za odp.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. Użytkownik ChoryPastor otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    D3 (09-04-10)

  11. #9
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych10000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar D3
    Dołączył
    28-02-09
    Postów
    3,214
    SOG
    1,281
    Otrzymał : 453 SOGi w 339 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał ChoryPastor Zobacz post
    ale ja mam jasno wyznaczony cel - REDUKCJA i nie będę sam sobie szkodził. ;)
    Dokładnie stary i za to zdanie masz 1 SOGa. Dzisiaj idę z funflami na imprezkę i spotykamy się wcześniej u mnie na chacie i jest podobnie. "No co Ty, jeden dzień Ci nie zaszkodzi jak się napijesz", ale za ch**a nie wytłumaczysz takiemu ile czasu, pieniędzy a przede wszystkim wyrzeczeń kosztuje dobrze przeprowadzona redukcja. Także łączę się z Tobą w "tym" bólu :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. Użytkownik D3 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    ChoryPastor (09-04-10)

  13. #10
    Moderator #Trening Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive25000 punktów doświadczenia
    Nagrody:
    Arm of Law
    Avatar Micek185
    Dołączył
    25-01-09
    Skąd
    Bartoszyce
    Wiek
    34
    Postów
    5,856
    SOG
    623
    Otrzymał : 1,081 SOGi w 735 postach

    Domyślnie

    troche mnie niepokoi to ile zrzuciłś rzez 4mce 11kg to dużo rozstępów nie masz?co do ciężarów możesz zakładac duże ciężary jesli juz obadałeś technikę porządne ciężary +dużo aerobów taki zestaw daje najlepsze rezultaty jesli chodzi o spalanie tłuszczu,życze powodzenia i czekam na wpis z treningu,
    pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •