Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 164

Temat: Sens życia?

  1. #11
    Zbanowany Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar 1Matt
    Dołączył
    11-09-09
    Skąd
    Lębork
    Wiek
    32
    Postów
    689
    SOG
    34
    Otrzymał : 86 SOGi w 63 postach

    Domyślnie

    Narg podobnie co do mnie;] to i ja swoje 3 grosze dodam, może trochę na Ciebie moje zdanie wpłynie.
    Mój ojciec bił mnie, moją matkę, mojego brata, matka prawie włosów nie ma tak ją targał po ziemi, a ja do tej pory mam blizny na plecach po pasku i kablu... rozwiedli się, bez porozumienia stron, sprawa trwała kilka lat, ja uciekłem z domu w wieku 9 lat do dziadków na drugi koniec miasta, mieszkałem wtedy z ojcem i bratem, a matka ze swoim facetem (któremu w tym roku złoiłem dupę, łamiąc nos w 2 miejscach) w Niemczech, ojciec aktualnie w Irlandii z bratem. Ja i mój brat byliśmy targani po sądach i kuratorach, mieliśmy przydzielonych kuratorów do spotkań co tydzień, w Niemczech facet matki chciał mnie do wiezienia wsadzić za to, że mu burdę zrobiłem. Aktualnie mieszkam z dziadkami. Na to aby moje zdanie liczyło się w rodzinie musiałem pracować kupę czasu, tylko dlatego, że niby dzieciak nie ma nic do gadania.

    Narg jak widzisz nie każdemu się przelewa, ja do tej pory mam taki odchył depresyjny...
    jak widzę rówieśników, kolegów czy koleżanki z normalną rodziną, rodzeństwem to nie jest łatwo.

    Ale powiem Ci, że jeżeli ktoś chce, może z każdego bagna wyjść:) ja byłem zmuszany do podejmowania decyzji, które nie powinny wg dotyczyć dzieciaka w takim wieku (8-12lat). Pozbierałem się i żyję swoim życiem, mając wyrąbane na rodzinę:)
    Receptę na szczęście napisałem tam wyżej w postach:)

    PS: janusz po to, aby mieć kur** większą trumnę jak to fallen mówił jeżeli się nie mylę:P a tak na serio, żeby to życie wykorzystać w pełni, na tyle na ile cię stać, czas na każdego przyjdzie, ale jest też czas byś był zapamiętany jako ktoś wartościowy :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. Użytkownik 1Matt otrzymał za ten post 6 SOGi(-ów) od użytkowników:

    breku (10-04-11), D3 (09-12-09), galanter (09-12-09), Gangsta Latino (10-12-09), Marurka (10-12-09), pure (10-04-11)

  3. #12
    Amator Osiągnięcia:
    Tagger Second ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar YoDa
    Dołączył
    20-02-09
    Wiek
    31
    Postów
    341
    SOG
    101
    Otrzymał : 74 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Rozumiem Was i dziękuje Bogu, że trafiłem na dobrych rodziców, chociaż też bywało różnie w domu, ale zawsze walczą może ze względu na mnie, może tak po prostu dla siebie...
    Oni mają sens w życiu...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #13
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Trzech znajomych1000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar galanter
    Dołączył
    03-02-09
    Skąd
    miasto PIWOSZY:) obecnie UK
    Postów
    842
    SOG
    180
    Otrzymał : 51 SOGi w 49 postach

    Domyślnie

    dla mnie w zyciu ważna jest moja przyszła żona i rodzina:) w przyszłosci na pewno najważniejsze bedą moje dzieci i zapewnienie im bytu na co już dziś pracuje!!! co sie liczy oprócz tego - mianowicie to żeby nigdy nie zawieść pokładanych we mnie oczekiwań i żeby nikt przezemnie nie cierpiał!!!i zgadzam sie z sosną że w życiu piekne są tylko chwile a w dodatku niestety są one ulotne a codzienność jest szara, bura i ponura niestety!!!
    Always Hardcore

    http://www.youtube.com/watch?v=Y5pdgyOzJtE
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #14
    Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar know1126
    Dołączył
    08-03-09
    Skąd
    Stalowa Wola
    Postów
    611
    SOG
    140
    Otrzymał : 85 SOGi w 75 postach

    Domyślnie

    tez moglbym tak popisac jak koledzy wyzej o sobie ,ale nie bede,nikomu to niepotrzebne. jestem zdrowy,prawie,bo troche psychike mam zjechana ale mam rece,nogi sprawne,chodze po swiecie i z tego sie ciesze. majac przewalone w dziecinstwie mozna miec marzenie by nasze dzieci mialy lepiej. ja takie mam, nie wiem gdzie, (tu w naszym pieknym kraju,czy gdzieindziej)wiem z kim chce i mam nadzieje ze mi sie uda.
    mozna tez brnac w bagno jakies, skoro nie mielismy przykladu to mozemy robic z zycia smietnik, od nas zalezy wszysto,a jesli nie wszystko to bardzo wiele. coz,zycie nie jest latwe,kazdy to wie, brnac coraz dalej w nie.
    Musze ćwiczyć... w końcu będę silny...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. Użytkownik know1126 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    1Matt (09-12-09)

  7. #15
    Doświadczony Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyStworzenie albumu zdjęć5000 punktów doświadczenia
    Avatar Dominick
    Dołączył
    21-09-09
    Skąd
    LDZ
    Wiek
    35
    Postów
    790
    SOG
    63
    Otrzymał : 121 SOGi w 92 postach

    Domyślnie

    Wszystko czego potrzebujesz.. MIŁOŚĆ jest tym.... to moj komentarz
    JEŚLI CZEGOŚ NIE DA SIĘ ZROBIĆ POTRZEBNY JEST KTOŚ KTO O TYM NIE WIE... PRZYJDZIE I TO ZROBI
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #16
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych10000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar D3
    Dołączył
    28-02-09
    Postów
    3,214
    SOG
    1,281
    Otrzymał : 453 SOGi w 339 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dominick Zobacz post
    Wszystko czego potrzebujesz.. MIŁOŚĆ jest tym.... to moj komentarz

    Wszystkim czego potrzebujesz na tym świecie to PIENIĄDZE... taka jest smutna prawda. Miłość to sobie można wsadzić jak się jest biednym i ledwo wiąże koniec z końcem, miłość Ci nie opłaci rachunków.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. Użytkownik D3 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Marurka (10-12-09)

  10. #17
    Ekspert Osiągnięcia:
    10000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar alder
    Dołączył
    09-05-09
    Skąd
    z dupy
    Wiek
    40
    Postów
    2,835
    SOG
    133
    Otrzymał : 379 SOGi w 252 postach

    Domyślnie

    sens życia ? pewnie wiele ich jest. ja już teraz mając prawie półtorarocznego synka, mam taki sens., że chcę zarobić na mieszkanie i otworzyć mały biznes, żyć w miarę godnie, wychował syna lepiej niż to zrobili moi rodzice, być szczęśliwym człowiekiem, pomagać ludziom jak się da. umrzeć godnie.
    kiedyś ? naćpać się w weekend i zapomnieć o problemach.

    też nie miałem łatwo. nie byłem bity, starzy nie chleli. ale z ojcem nie miałem dobrego kontaktu, w życiu nie poprosiłem by mi kupił cukierka a jak coś odwaliłem to bałem się go. czułem się niekochany przez niego, może dlatego, że wydawało mi się, iż żałował, że zostawił 2 córki z poprzedniego małżeństwa a ja byłem bękartem. matka natmiast kochała mnie nad życie. dzięki niej zrozumiałem, że sensem życia jest właśnie życie. w miłości ;) ale patrząc na nią zastanawiałem się jaki ona miała sens życia. skoro w bardzo młodym wieku zachorowała na stwardnienie rozsiane. jaki jest sens zycia, jeśli jesteś dobrym człowiekiem, nikomu nic złego nie zrobiłeś i dopada się taka choroba. czułem się źle jak widziałem moich rówieśników chodzących z mamami po mieście. ja tego nie miałem.

    sens życia straciłem gdy zachorowałem na depresję. bardzo głęboką zresztą. epizod, który bardzo rzadko się zdarza. po części winne były dragi, po części skłonność po matce i jej braci. wtedy właśnie nie wiedziałem po co zyć. nie chciałem żyć. myślałem o samobójstwie. zrobiłbym to, ale w tym paranoicznym amoku za bardzo wierzyłem, że samobójcy ida do piekła, a tego nie chciałem. nie wiedziałem wówczas, że samobójcy przez depresję nie idą do piekła. nie chodzi tu teraz o wymiar wiary, bo jej nie miałem. ale człowiek w tak głębokiej depresji jak ja, był w stanie uwierzyć we wszystko. nie ufał swoim rodzicom, dziewczynie, nikomu. wyobraźcie się jak się czuł Truman (z Truman Show). jak musiał być nieszczęśliwy jak się dowiedział, że tak naprawdę jest sam. tak czułem się ja. a nawet gorzej. to był prawdzwy brak sensu życia. coś, czeg część z was nie zrozumie nigdy. a może i lepiej.

    dziś jednak jestem normalnym człowiekiem. wyszedłem z bagna, poznałem na nowo sens życia. było to piękne. nie potrzebuję żadnych leków ani wspomagaczy by cieszyć się życiem. dostałem od życia takiego kopa, że wreszcie zacząłem je szanować oraz widzieć jego sens ;)

    z książek bym polecił Przebudzenie. autor: Anthony de Mello.
    oraz Potęga Podświadomości, autor Joseph Murphy.

    nie można uważać, że sensem życia jest śmierć bo wszyscy umrzemy ani, że nic nie ma po śmierci więc po co się męczyć i lepiej sobie strzelić w łeb. trzeba przeżyć to co nam dano. gdy jest nam ciężko, należy szukać pomocy wśród bliskich. jeśli takich nie ma, trzeba szukać gdzie indziej. czasem jakaś wspólnota, czasem lekarz, czasem człowiek z ulicy okaże więcej szacunku i zrozumienia.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. Użytkownik alder otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    1Matt (10-12-09)

  12. #18
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Trzech znajomych1 rok zarejestrowany5000 punktów doświadczenia
    Avatar wujek.maciek
    Dołączył
    15-10-09
    Skąd
    R-rz, C-k on Sh-n, K-ce
    Wiek
    42
    Postów
    876
    SOG
    0
    Otrzymał : 288 SOGi w 185 postach

    Domyślnie

    jesli ktokolwiek z was "straci sens zycia", to proponuje zglosic sie jako wolontariusz do pracy z osobami uposledzonymi. bardzo szybko wam sie poprawi. znam jednego twardziela, ktory byl na obozie z "misiakami". lezka w oku mu sie zakrecila, jak stanal w klatce pod sztanga :) czesto jest tak, ze czlowiek dopiero wtedy zda sobie sprawe jaki jest szczesliwy bedac po prostu zdrowym gdy zetknie sie z kalectwem. a jesli to nie pomoze, to znaczy, ze rzeczywiscie jest cos nie halo i wtedy trzeba szukac pomocy u specjalisty. nie bojcie sie/wstydzcie pojsc do lekarza. w naszym (i nie tylko naszym) spoleczenstwie panuja jakies chore mity, ze jesli idziesz do psychologa/psychiatry to jestes wariat... masz z czyms problem - idz do lekarza - od tego oni sa!

    kazdy z nas rodzac sie, bedac wychowanym, wyuczonym, etc zaciaga dlug wobec spoleczenstwa. sens zycia polega na splacie tego dlugu i wlasnym wkladzie w jego (spoleczenstwa) rozwoj. moze to brzmi troche patetycznie, ale jako socjolog z wyksztalcenia, filozof z zamilowania i niedoszly psycholog spoleczny tak wlasnie postrzegam sprawe. dlatego tez samobojstwo jest najgorsza rzecza jaka mozna zrobic.

    pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  13. Użytkownik wujek.maciek otrzymał za ten post 2 SOGi(-ów) od użytkowników:

    know1126 (10-12-09), YoDa (10-12-09)

  14. #19
    Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar know1126
    Dołączył
    08-03-09
    Skąd
    Stalowa Wola
    Postów
    611
    SOG
    140
    Otrzymał : 85 SOGi w 75 postach

    Domyślnie wlasnie

    Cytat Napisał wujek.maciek Zobacz post
    jesli ktokolwiek z was "straci sens zycia", to proponuje zglosic sie jako wolontariusz do pracy z osobami uposledzonymi. bardzo szybko wam sie poprawi.

    dokladnie,nawet w tv jakis dokumet czasem wystarczy obejrzec i sie naprawde widzi ile sie ma...

    a jesli to nie pomoze, to znaczy, ze rzeczywiscie jest cos nie halo i wtedy trzeba szukac pomocy u specjalisty. nie bojcie sie/wstydzcie pojsc do lekarza. w naszym (i nie tylko naszym) spoleczenstwie panuja jakies chore mity, ze jesli idziesz do psychologa/psychiatry to jestes wariat... masz z czyms problem - idz do lekarza - od tego oni sa!

    -btw-wlasnie 2 godz temu bylem u psychiatry niech ktos to z zewnatrz poczyta, jakaś studentka od ankiet , to wyjdzie opinia ze tu sami jacys tacy...


    i tak jak mowi Alder,tez tak chce...kazdy chyba normalny czlowiek, chce miec rodzine,dom,etc...
    tylko:
    Cytat Napisał alder Zobacz post
    naćpać się w weekend i zapomnieć o problemach.


    .
    nie,ćpac nie :)




    edit-no a kasa wiadomo ze trzeba,ale bez przesady, tylko na godne zycie. na poczatek:)
    Musze ćwiczyć... w końcu będę silny...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  15. #20
    Ekspert Osiągnięcia:
    10000 punktów doświadczeniaTagger First ClassWeteran
    Avatar alder
    Dołączył
    09-05-09
    Skąd
    z dupy
    Wiek
    40
    Postów
    2,835
    SOG
    133
    Otrzymał : 379 SOGi w 252 postach

    Domyślnie

    też chodziłem do psychiatry. zresztą nie wstydzę się wyznać tego ani tego, że spędziłęm 2 miesiące w psychiatryku.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  16. Użytkownik alder otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    know1126 (10-12-09)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •