Czytam i czytam różne fora, porady na temat diety i posiłków. Prosiłbym jednak o poradę w takiej sprawie - trenuję o nieregularnych porach dnia. Czasem trening wypada rano, czasem wieczorem, dlatego ciężko mi ustalić odpowiednie posiłki.
Cel treningu jest trudny, większość z Was powie - tak się nie da :) Otóż muszę zrzucić trochę sadła, jednocześnie nie tracąc masy mięśniowej. Nie muszę jej zyskać dużo, może nawet wcale, ew. wyrzeźbić. Przy wzroście 185 cm ważę 92 kg. Oprócz masy muszę zyskać też kondycję i formę, dlatego punktem obowiązkowym są u mnie aeroby w postaci 30-45 minutowego biegania (ale nie codziennie). To powinno też pomóc spalić tłuszcz, biegam zawsze na czczo wcześnie rano. Czasem jeszcze skakanka, to już o różnych porach dnia. Przy tak różnych celach i czasowej dezorganizacji muszę się zwrócić o pomoc :)
Jak ułożyć dietę do takich celów i trybu trenowania? Ograniczam nieco węglowodany, ze względu na nadwagę (przy prawie całkowitym wyłączeniu węgli zrzuciłem 6kg w 8 tygodni więc wiem, że to działa). :) Teraz spożywam węgle ale staram się je ograniczać. Największą zagadką są dla mnie posiłki: przedtreningowy i potreningowy. Co powinienem spożywać i kiedy?