Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Mam dużą wade wzroku i niewiem czy moge ćwiczyć,

Hybrid View

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar bober92
    Dołączył
    16-12-08
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    13
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Mam dużą wade wzroku i niewiem czy moge ćwiczyć,

    Mam wielki problem. Ostatnio byłem u okulisty w sprawie soczewek i wszystko było spoko dopóki nie powiedziałem że ćwiczę na siłowni. Powiedział mi że w moim przypadku jest to zabronione ponieważ mam straszną wadę wzroku (prawe oko -6.5 lewe -6 i astygmatyzm) i przez ćwiczenia mogę stracić wzrok. I nie wiem co robić ćwiczę od 2 lat i nie wyobrażam sobie życia bez nich. Proszę napiszcie mi czy naprawdę mogę stracić wzrok, jeśli tak czy są duże szanse utraty czy tylko jakieś setne procenta i jakich ćwiczeń nie powinienem wykonywać. Jeśli by się udało to proszę jeszcze o jakiś plan treningowy taki dostosowany właśnie do zminimalizowania szansy utraty wzroku (zerwania siatkówki) wolał bym na masę ale na rzeźbę tez może być. Jeszcze tak dodam że mam 17 lat może to też jest ważne. Dzięki z góry.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Bywalec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowanyTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar Blackphoenix
    Dołączył
    17-06-08
    Skąd
    3miasto
    Wiek
    34
    Postów
    590
    SOG
    52
    Otrzymał : 97 SOGi w 55 postach

    Domyślnie

    Ja z twojego postu nie rozumiem tylko tego, masz wadę wzroku prawe oko -6.5 lewe -6 i astygmatyzm a niżej piszesz o ewentualnej zerwanej siatkówce, więc jak to jest ?
    Z tego co ja wiem , to można stracić wzrok jeśli ma się nadciśnienie wewnątrz gałkowe.
    Skoro lekarz Ci powiedział że nie mozesz ćwiczyć to sugeruje byś się dowiedział co w takim razie za aktywność fizyczną możesz uprawiać, bo raczej nie siedzenie w domu przed komputerem ! :) I nie proś o plan treningowy, bo nóż widelec zaczniesz ćwiczyć i pogorszysz swój stan. Trochę bez sensu jest to co powiedział lekarz bo jeśli wchodzisz po schodach albo biegniesz na autobus to też się meczysz, bez sensu byś miał tego wszystkiego unikać.
    Jeszcze raz dokładnie powiedz co ci jest? Czy to tylko wyżej wymieniona wada (prawe oko -6.5 lewe -6 i astygmatyzm) czy jeszcze coś do tego dochodzi: nadcisnienie, jaskra itd itp
    "Jak człowiek dźwiga własne ciało, a ciężaru jego nie czuje, tak nie dostrzega własnych błędów."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar bober92
    Dołączył
    16-12-08
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    13
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Lekarz powiedział mi że przy takiej wadzie wzroku jaką posiadam jest dużo większe prawdopodobieństwo zerwania siatkówki podczas ćwiczeń(chyba chodziło mu o ćwiczenia statyczne np:brzuski) niż u zdrowego człowieka.Oraz stwierdził ze mogę spokojnie pływać i uprawiać sporty (podał za przykład piłkę nożna). I chyba ma to coś wspólnego z napinaniem brzucha bo w trakcie rozmowy coś o tym wspomniał ale wtedy nie zwróciłem na to uwagi, a teraz już nie pamiętam co dokładnie powiedział.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Rafauu
    Dołączył
    18-04-08
    Skąd
    Siedlce
    Postów
    191
    SOG
    37
    Otrzymał : 15 SOGi w 12 postach

    Domyślnie

    jak miło widzieć kogos z Siedlec :d


    ostatnio rozmawialem z lekarzem i powiedzial ze odklejenie sie siatkowki wystepuje tylko przy wadzie wzroku, polecam pojsc do okulisty (innego nizbyles, najlepiej prywatnie) i dowiedziec sie wszystkiego jeszcze raz. Jezeli zabroni to nie lekcewarz tego bo potem moze sie to zle skonczyc. Lepiej byc chudym niz slepym.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Doświadczony Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany5000 punktów doświadczenia
    Avatar przemek_yo
    Dołączył
    29-08-08
    Skąd
    Wieś :)
    Postów
    861
    SOG
    61
    Otrzymał : 92 SOGi w 70 postach

    Domyślnie

    lekarz wie pewnie wiecej niz my ;) moja siostra ma -8, przez cale zycie jest z wfu zwolniona i nie wolno jej dzwigac
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Doradca Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar ciaastek91
    Dołączył
    10-03-07
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    2,034
    SOG
    53
    Otrzymał : 253 SOGi w 201 postach

    Domyślnie

    jezeli ten lekarz nie dal ci penej odpowiedzi, to idz do niego jeszcze raz. a najlepiej do innego, dobrego specjalisty, dobrze by bylo jakby byl to lekarz medycyny sportowej.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar bober92
    Dołączył
    16-12-08
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    13
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Właśnie byłem prywatnie i podobno jest najlepszym specjalista w mieście. To może ktoś wie z jakiego powodu może mi się siatkówka odkleić i nie chodzi mi o odpowiedz typu: "z powody wady wzroku" tylko dokładnie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Doradca Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class5000 punktów doświadczenia
    Avatar ciaastek91
    Dołączył
    10-03-07
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    2,034
    SOG
    53
    Otrzymał : 253 SOGi w 201 postach

    Domyślnie

    dokladnie to ci powie tylko lekarz.
    wybierz sie do niego jeszcze raz i tym razem uwaznie sluchaj co do ciebie mowi i pytaj o to, do czego masz watpliwosci.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar bober92
    Dołączył
    16-12-08
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    13
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    A i czy ktoś ma podobną wadę wzroku jak ja i ćwiczy? Bo ja ćwiczę od 2 lat i nic mi nie jest. Trochę poczytałem w internecie i chyba -6 to jeszcze nie tragedia, a teraz się zastanawiam czy może lekarz nie przesadzał.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar Marcinek
    Dołączył
    03-12-07
    Skąd
    London
    Postów
    835
    SOG
    109
    Otrzymał : 236 SOGi w 127 postach

    Domyślnie

    bober92 moze skonsultuj sie z innym okulista? sam akutalnie jezdze do siedlec, do takiej p. doktor :) przyjmuje. jak chcesz adres to na pw. pzdr.
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby." S. J. Lec[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •