Witam

Jak widać jestem tutaj nowy i chciałbym się spytać doświadczonych użytkowników o kilka rzeczy.

Zacznę od początku.
Mam 178 wzrostu i 62 KG wagi przy tym duże skrzywienie kręgosłupa i przez to nie mogłem ćwiczyć na siłowni oraz w domu odpowiednich ćwiczeń lecz kiedy już nie rosnę od 2 lat postanowiłem się wziąć za siebie i przybyć trochę na masie, chociaż u mnie jest to bardzo trudne. Kupiłem niedawno Białko (MASS XXL) oraz kreatynę 1250 Mega caps (OLIMP) i zacząłem trenować.

Codziennie ćwiczę całą grupę mięśni około 1,5 godziny. Następnie jeżdżę na rowerze oraz pływam i biegam. Dzisiaj mój znajomy powiedział mi pare rzeczy na temat ćwiczeń i tak jak mi powiedział że tego rodzaju ćwiczenia nie są najlepsze na przybranie masy a jedynie siły mięśni. W/g niego przed wzięciem odżywek powinienem ćwiczyć i dużo jeść przez pół roku a następnie wziąć się za odżywki a jeżdżenie na rowerze oraz biegi nie dadzą mi efektu przybrania masy lecz tylko siły.

Czy taki trening jaki ja wybrałem jest odpowiedni czy może jednak powinienem coś zmienić ??