nie wiem od czego zaczac... wiec chyba od poczatku zaczne ... trenuje troche ponad 7 miesiecy... nie pamietam dokladnie od czego zaczynalem...ale pewnie nie ma sie czym chwalic :P i nawet nie chce tego pamietac... teraz mam 37 w bicepsie 104 w klatce 188 wzrostu i 88 wagi... jakis miesiac temu skonczylem brac kreatyne(monohydrat universala), bialko i geinera...z efektow jetsem "zadowolony" bo wraz z cm przyszla sila... w porownaniu z tym jak wygladalem kieyds teraz wygladam wg innych duzo lepiej...=D no....ale nie mam zamiaru osiasc na laurach:P moje pytanka i w ogole ten post jest zwiazany z tym jak mam teraz cwiczyc...nie wiem czy na mase czy na rzezbe... nie wiem jak to wlasnie w sezonie letnim... moze najpierw napisze swoj plan...a pozniej reszte pytan... :

PON
-klatka
1. hantle na laweczce poziomej (10,8,8,6)
2. bramka (nie wiem jak to wytlumaczyc i nazwac konkretniej ale na dol klatki na wyciagach dolnych unoszenie zgietych rak do gory) (10,8,8,6)
3. sztanga na skosie w gore (10,8,6)
4. klaskacz (cos zamiast rozpietek) (10,8,8,6)
-biceps
1. gryf lamany stojac (10,8,8,6)
2. hantle siedzac (ze skretem) (10,8,8,6)
3. modlitewnik (gryf lamany) (10,8,8,6)
4. wyciag gorny sotjac (wyciagniete rece poziono na boki i uginanie ramion) (10,8,8,6)

WT
-triceps
1. unoszenie hantla za glowa w siadzie (10,8,8,6)
2. francuz (gryf lamany) (10,8,8,6)
3. prostowanie rak na wyciagu prostym uchwytem (nadchwytem) (10,8,8,6)
4.sznurek na wyciagu (mlotek) (10,8,8,6)
-przedramie

SR
-barki
1. sztanga za glowa (10,8,8,6)
2. wyciskanie sztangi przed soba (10,8,6)
3. boczne unoszenie hantli (10,8,8,6)
4. na wyciagu dolnym stojac wyciganie reki w bok i troche do gory (10,8,8,6)

CZW
-biceps
1.ugnanie ramion stojac gryfem uchwytem mlotkowym (10,8,8,6)
2.uginanie ramion siedzac (mlotek) (10,8,8,6)
3.modlitewnik hantlem (mlotek) (10,8,8,6)
4. wyciag dolny sznurek (mlotek) (10,8,8,6)

PT
-plecy
1. podciaganie na drazku szerokim uchwytem (10,8,8,6)
2. sciaganie na wyciagu do brzucha wasko(10,8,8,6)
3. sciaganie na wyciagu do karku szeroko(za glowa)(10,8,8,6)
4. w pochyle podnoszenie ciezaru na takiej maszynie szerokim uchwytem...(10,8,8,6)
-triceps
to samo co we wt

to moj plan... ne wiem czy odbry ... kolega mi rozpisal...niby sie zna na tym .. tzn patrzac na niego mozna odniesc takie wrazenie... le po to tu to pisze zeby sie jeszcze kogos innego poradzic .. nie wiem czy mam dobrz ewszystko jesli chodiz o ilosc serii i powtorzen ... nie chche sobie popalic miesni .. wszystkie cwiczenia ktore robie sa ze stale zwiekszajacym sie ciezarem...z serii na serie... nie wiem tez jakie przerwy miedzy seriami i cwiczeniami stosowac bo jak przypuszcam to to tez ma JAKIS wplyw...przyznam szczerze ze chcialbym sobie badziej dopracowac rece.. i wlasnie nie wiem jak dokladnie cwiczyc aby efekty byly widac ... czuje ze przybywa mi sila...ale jesli o rozmiary chodiz to jakos teraz nie czuje abym cos rosl...wiem z eto dziwne bo zaledwie miesiac temu skonczylem brac odzywki...ale wtedy sie czulo ze sie roznie a teraz nie... prosze was drodzy koledzy kulturysci o jakiekolwiek porady .. piszcie co mozecie .. ja wszystko prtzeczytam i wyciagne MAM NADZIEJE odpowiednie wnioski i sie jakos do nich zastosuje :] czekam na odp ... z gory dzieki :]