Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Trądzik, pryszcze... pomoc

  1. #1
    Znawca Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar HuGsoN
    Dołączył
    17-10-06
    Skąd
    Siedlce
    Postów
    1,804
    SOG
    446
    Otrzymał : 382 SOGi w 168 postach

    Domyślnie Trądzik, pryszcze... pomoc

    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    Temat: Trądzik, pryszcze... pomoc

    <b>Ten poradnik napisałem sam, nigdy nie brałem SSA, ale mam problem z tym paskudnym zwyrodnieniem,
    takze postanowiłem, że podzielę się informacjami co do walki z czerwonymi plamkami.</b>

    Postanowiłem, że umieszczę go w tym dziale, ponieważ każdy zapewne wie, że nadaje się tutaj tak samo,
    jak np. do Zdrowia dlatego, że branie SSA w większości przypadków powoduje tą zmorę.
    Nie tylko sterydy powodują pojawienie się go na różnych częściach ciała, również
    inne zmiany hormonalne w okresie pokwitania itp.

    <b>Wyróżniamy następujace typy:</b>

    * trądzik chlorowy
    * trądzik młodzieńczy
    * trądzik niemowlęcy
    * trądzik różowaty


    Najczęściej spotykany jest trądzik młodzieńczy, po samej nazwie możemy określić okres występowania.
    Jest on też w większości przypadkach podobny do tego po stosowaniu SSA. Jako, że ja mam
    z nim problem od około 3 lat, niedawno znalazłem wreście w miarę skuteczne rozwiąznie,
    lecz nie należace do najtańszych. Postaram się w skrócie przedstawić poszczególne etapy
    leczenia tej choroby na moim przykładzie.

    <b>Z</b>aczeło się to w wieku około 14-stu lat, okres dojrzewania i te sprawy, jak u każdego jakieś
    zmiany, u mnie na nieszczęście wystąpił trądzik, byłem niemal pewnien, że mnie to nie ominie
    ponieważ mój tata, jak i dziadek musiał się uporać z tym "podarunkiem od matki natury"
    To zwyrodnienie powstaje pod wpływem zmian hormonalnych (nadmiernej stymulacji androgenowej)
    dochodzi do nadmiernego pobudzenia czynności gruczołów łojowych (łojotoku).

    <b>G</b>dy jeszcze nie był dokuczliwy poszedłem do apteki, kupiłem jakiś zestaw CREASIL. Jednak, oprócz
    tego, ze moja skóra była wysuszona nic to nie dawało. Takim zestawików było mnustwo, nie mniej
    niż dziesięc w ciągu pierwszego roku. Następnie gdy już nic z bezreceptowych leków nie dawało
    najmniejszego poczucia ubywania "żarówek" udałem się do Pani dermatolog, która przepisała mi
    równie nieskuteczny lek pod nazwą DALACIN-T, według mnie był to zwykły spirytus w butelce, z tym,
    że ten był na recetpę i miał jakieś marne dodatki. Bardzo mądra Pani przepisała mi również, jako
    dodatek cynk, który jest jak wiadomo podstawowym lekiem, którego na początku leczenia nie można
    przeoczyć. Gdy wysmarowałem całą byteleczkę "receptowego spirytu" nie zauważyłem zmian, jedynie
    na plecach zaczeły się pojawiać ( wcześniej nie było ) nieoczekiwanie pryszcze. Ot to było tyle
    3 miesiące zmarnowane, 2 buteleczki Dalacinu też, nie jest tani około 70 zł z tego co pamiętam
    za jedną buteleczkę. Postanowiłem poczytać w necie, znalazłem ! Kolagem Activ, białko kolagenowe
    które może mi pomóc, cena mówiła sama za siebie, około 240 zł za mały pojemniczek, który jak
    obliczyłem starczy mi na około 1 miesiąc. Więc gdy litonosz przyniósł mi paczkę zaczołem kurację,
    która jak dotąd kosztowała najwięcej, 240 zł za miesiąc to bardzo dużo, pomijam koszty mydła.
    Z mojego doświadczenia wynika, że im lepsze tym gorsze mydło, ponieważ ostrzej wysusza pory,
    a to nie jest ok, ponieważ skóra zaczyna wydzielać od nowa łojotok z porów. Trafiłem w sklepie
    na piankę do mycia twarzy, okazała się bardzo dobra, nie było łuszczenia skóry po myciu, twarz
    pozostawała bez błysku przez 5 godzin, a nie jak wcześniej 1-1,5 h. Gdy skończyłem całą tubkę
    okazało się, że są lekkie zmiany na plus, jednak nie warte tej kasy... Jednak kupiłem sobie
    jeszcze jedno opakowanie, ale już nie na trądzik, lecz na rozstępy i tu okazało się lepsze w
    zastosowaniu. Więc byłem w złym położeniu, pryszcze są, kasy nie ma, z dziewczynami lipa, na
    basen też nie za bardzo... nie wspominając o plaży. Jednak pojechałem sobie na wycieczkę nad
    Bałtyk, gdzieś wcześniej wyczytałem, że można spróbować przypiec syfy na słońcu, więc mówię
    czemu by nie spróbować. 30 minut wygrzewania, 5 dni po kolei, to co potem zobaczyłem na plecach
    było tym, czego się obawiałem, pryszcz na pryszczu, pryszcza rucha i dzieci narobił :) Straszna
    lipa całe plecy w czerwone plamki, resztę wakacji spędziłem w koszulce...
    Gdy wróciłem do domu, poszedłem do najlepszej apteki w Wawie i zapytałem, poradzono mi krem
    pod nazwą NO-SCAR, też do najtańszych nie należał, około 100 zł na pojemniczek, chyba 50 ml,
    który starczał na 1 miesiąc, ale zato po pierwszym cyklu jakie efekty, na twarzy rewelacja,
    natomiast nadal plecy, nie będę smarował ich kremem za 100 zł, ponieważ bym zbankrutował po
    2 tygodniach. Oto w ten sposób pozbyłem się w większym stopniu plam na twarzy, potem jeszcze
    przeszedlem 2 cykle na tym samym kremie, jednak już 3 nie dawał oczekiwanego rezultatu,
    z kremem tak samo jak z kreatyną, działa na początku. No to nadeszły ferie tego roku, postanowiłem,
    że udam się do Pani dermatolog, jednej z najlepszych w Warszawie, Pani Ciesielskiej.
    Było to około 1 tygodnia temu, zdecydowałem się, że wezmę proszki o nazwie IZOTEK, na moją wagę
    powinienem brać około 5ciu dziennie, jednak dermatolog przepisała mi jedną, wcześniej musiałem
    pokazać morfologię z rozmazem, oraz cukier, choresterol, wszystko było ok. Cena tego leku
    to około 130 zł za 30 caps, ale teraz gdy wziołem już 7 wiem, że warto jest wydać tą kasę.
    Natomiast nie jest to sobie ot taki lek dla każdego, trzeba podpisać oświadczenie, że
    zapoznało się z treścią profilu leku, a jak nie ma się 18-stu lat musi to zrobić rodzic.
    Do tego również mam krem do twarzy duac ( mocny ) na wieczór, oraz rano przed pójściem do
    szkoły muszę stonować twarz wodą bromową. Jeszcze na noc mam krem ( duży i ekonomiczny )
    akneroxid, który ma wodę utlenioną ( koszulki mogą świecić ) i strasznie śmierdzi.
    Po jednym tygodniu stosowania jestem bardzo zaskoczony, zredukowałem o połowę syfy na plecach
    a na twarzy już prawie nie mam. W dodatku po wodzie bromowej skóra jest bardzo miła w dotyku,
    także można śię smiało całować z Panną :) Oto moje dotychczasowe sprawozdanie z przebiegu leczenia.

    Kilka przykładowych leków wartych polecenia:
    <b>Trądzik tylko na twarzy delikatny</b>
    Krem NO- SCAR, oraz pianka do mycia twarzy.
    <b>Trądzik występujący na plecach, twarzy itp, ale delikatny</b>
    Na plecy Akneroxid, twarz jak wyżej.
    <b>Trądzik mocniejszy na różnych częściach ciała.</b>
    Na twarz DUAC wieczór, rano woda bromowa tonizacja,
    również pianka do mycia twarzy.
    <b>Trądzik ostry, wszędzie.</b>
    Tu już należy pomyśleć nad włączeniem leku IZOTEK, bądź innego
    ale ten jest najlepszy i najbardziej polecany. Jednak są też
    skutki uboczne stosowania, o nich później.
    <b>Gdy tądzik, jest bardzo tragiczny, pozostaje dermatolog.</b>

    <b>IZOTEK</b>

    Wskazania: ciężkie postaci trądziku, szczególnie trądzik guzkowy, skupiony lub trądzik obarczony ryzykiem pozostawienia trwałych blizn.

    Przeciwwskazania: nadwrażliwość na izotretynoinę lub pozostałe składniki preparatu, niewydolność wątroby, ciąża i okres karmienia piersią, hiperwitaminoza A, hipertrójglicerydemia, przyjmowanie tetracyklin.

    Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania: pacjentka nie może być w ciąży; konieczne jest stosowanie skutecznej antykoncepcji od czwartego tygodnia przed planowanym rozpoczęciem kuracji, w trakcie jej trwania oraz przynajmniej przez cztery tygodnie od chwili zakończenia. Testy wątrobowe oraz oznaczanie poziomu lipidów we krwi powinny być wykonywane u wszystkich pacjentów przed rozpoczęciem leczenia, po pierwszym miesiącu kuracji, a następnie co trzy miesiące aż do zakończenia terapii. Przyjmowanie izotretynoiny może powodować obniżenie nastroju pacjenta lub nasilić depresję. Pacjenci przyjmujący izotretynoinę nie powinni stosować innych preparatów zawierających witaminę A. Podczas przyjmowania izotretynoiny może dojść do pogorszenia widzenia nocą i spadku tolerancji szkieł kontaktowych. W trakcie terapii izotretynoiną nie jest wskazane leczenie trądziku antybiotykami, preparatami o działaniu złuszczającym, stosowanie naświetlań, długie przebywanie na słońcu.

    Dawkowanie i sposób stosowania: lek podaje się podczas posiłku w 1-2 dawkach dziennie. Leczenie rozpoczyna się od podawania przez 4 tygodnie dawki 0,5 mg/kg mc./dobę, a następnie dostosowuje się ją indywidualnie.

    Działania niepożądane: większość działań niepożądanych jest zależna od wielkości dawki. Najczęściej występują objawy hiperwitaminozy A: suchość skóry (zwłaszcza warg) połączona z łuszczeniem, rumieniem i świądem, suchość błon śluzowych (m.in. nosa i gardła), suchość spojówek i ich stan zapalny. Rzadziej występujące objawy niepożądane to: bóle mięśni i stawów, obniżenie nastroju lub depresja, hiperlipidemia, hipertrójglicerydemia, zaburzenia widzenia, odwracalne przerzedzenie owłosienia.

    Opakowania: kapsułki 10 mg - 30 sztuk, kapsułki 20 mg - 30 sztuk.

    Z własniego tygodniowego doświadczenia wiem, że troszkę na siłowni plecy pobolewają i mam suche usta,
    delikatniejszą skórę, rany gorzej się goją... ale warto...

    <b>Oświadczam, że nie jestem żadnym lekarzem, jedynie mam własne
    doświadczenie i postanowiłem się nim podzielić</b>

    Art napisany dla potrzeb forum, jedynie fragment o izoteku skopiowałem.
    Kopiowanie karane karą pozbawienia wolności do lat 50 zgodnie z art.4545 :)

    <b>Autor: moTo2o04
    Ostatnio edytowane przez HuGsoN ; 02-03-08 o 22:53
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Znawca Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar HuGsoN
    Dołączył
    17-10-06
    Skąd
    Siedlce
    Postów
    1,804
    SOG
    446
    Otrzymał : 382 SOGi w 168 postach

    Domyślnie

    Czas edycji minoł, proszę moda o pomoc, bo trochę lipnie wygląda :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik HuGsoN otrzymał za ten post 2 SOGi(-ów) od użytkowników:

    gedziu (04-03-08), Toomekk6 (26-03-08)

  4. #3
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger Second Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Rynju
    Dołączył
    30-12-07
    Skąd
    PL
    Postów
    2,853
    SOG
    60
    Otrzymał : 764 SOGi w 403 postach

    Domyślnie

    skoro do dzialu doping to powinna tu byc lista sterydow najbardziej i najmniej wplywajacych na ten stan, powinno byc co sie bierze do cynku czyli ZMA z wrecz podwojona dawka cynku itd.
    No pain, no gain!
    Ja pilnuję dyskoteki, nie zostawiam bez opieki ...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Riddick
    Dołączył
    12-11-07
    Postów
    159
    SOG
    2
    Otrzymał : 19 SOGi w 18 postach

    Domyślnie

    Kiedy ja walczyłem z tym gównem izoteku jeszcze nie było, brałem roaccutane, to jest to samo tylko 2x droższe. Za opakowanie płaciłem chyba ok 400zł, takze całkowity koszt kuracji wyszedł ok 6000 zł o ile dobrze pamiętam. Ale teraz nie mam juz problemów z tym.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Znawca Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar HuGsoN
    Dołączył
    17-10-06
    Skąd
    Siedlce
    Postów
    1,804
    SOG
    446
    Otrzymał : 382 SOGi w 168 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Riddick Zobacz post
    Kiedy ja walczyłem z tym gównem izoteku jeszcze nie było, brałem roaccutane, to jest to samo tylko 2x droższe. Za opakowanie płaciłem chyba ok 400zł, takze całkowity koszt kuracji wyszedł ok 6000 zł o ile dobrze pamiętam. Ale teraz nie mam juz problemów z tym.
    :0o a ja myślałem, że ten izotek to już przegięcie....
    Musiałeś duże tego zjeść...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #6
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Riddick
    Dołączył
    12-11-07
    Postów
    159
    SOG
    2
    Otrzymał : 19 SOGi w 18 postach

    Domyślnie

    Roaccutane ma taki sam skład jak izotek, ale niestety gdy ja to leczyłem jeszcze tego nie było.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #7
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar Paluch
    Dołączył
    11-12-07
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    826
    SOG
    44
    Otrzymał : 56 SOGi w 46 postach

    Domyślnie

    ja tez w sumie troche na tradzik wydalem i najlepsze bylo polaczenie aknemycin rano w plynie, akneroxid w zelu wieczorem.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #8
    Początkujący Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar Izba
    Dołączył
    07-02-08
    Skąd
    [L]ubin
    Postów
    237
    SOG
    51
    Otrzymał : 59 SOGi w 27 postach

    Domyślnie

    Chcę Wam pokazać mój zapasik wszystkich ,,cudownych" leków/mazideł zapisanych przez Panie dermatolog. Nic nie skutuje... Jedynie to ,,OXY 10" co kolwiek pomaga :/.

    Piszę poprawnie po Polsku:
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Pomogłem?Spodobało się coś? To daj mi SOG'a!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. Użytkownik Izba otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Sosna91 (22-11-08)

  11. #9
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar tomaszewiak
    Dołączył
    10-05-07
    Postów
    398
    SOG
    1
    Otrzymał : 21 SOGi w 21 postach

    Domyślnie

    osobiscie stosuje toni antybakteryjny firmy ziaja+solar
    dzialanie znakomite a stosowalem juz sporo tego typu preparatow
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. #10
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar Paluch
    Dołączył
    11-12-07
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    826
    SOG
    44
    Otrzymał : 56 SOGi w 46 postach

    Domyślnie

    davercin, brevoksyl, sudocrem mialem, nie pomogl...
    mialem jeszcze zineryt i kilka innych, ale juz nie pamietam :)
    akneroksid Ci nie pomaga?

    skory tradzikowej nie nalezy opalac...
    juz nie wspominajac jak wyglada facet z solarium... jakież to niemęskie...
    Ostatnio edytowane przez Paluch ; 10-03-08 o 11:43
    Nie udzielam porad na gg!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •