Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Sztuki Walki.. co wybrać??

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Lemonflash
    Dołączył
    23-10-08
    Postów
    19
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Sztuki Walki.. co wybrać??

    Witam. Mam problem w wyborze sztuki walki na którą miałbym sie zapisać. Zaczne od tego że mam 17 lat (więc troche późno sie zabrałem za to :P ale lepiej później niż wcale..) i chciałbym zapisać sie na jakąś sztuke walki. W moim mieście są : Kick-boxing, Takewondo , Kung fu Wing Tsun , Aikido , Judo. Niestety nie ma wymarzonego przezemnie Boksu i Muay Thay :/ no ale trudno trzeba wybrać z tego co sie ma ;) . Jestem najbardziej skłonny wybrać Kung Fu lub Kickboxing ale jeszcze nie jestem przekonany do końca. Głownie chodzi mi o wykorzystywanie sztuki w paktyce, a nie o wykonywanie układów bądź walki z bronią ( mieczem czy kijem :P ). Jeśli możecie to doradźcie mi coś co wg was jest najskuteczniejsze , najbardziej ciekawe i różnorodne i na co warto postawić :]. Jeśli to ważne dodam że narazie chodze na siłownie od ~14 miesięcy a od września biegam i chodze na basen, więc pod względem siłowym i kondycyjnym nie jest ze mną tak źle.
    Prosze o jakieś dość wyczerpujące opinie gdyż mi bardzo zależy na umiejętnym doborze sztuki walki ;). Z góry dziękuje :]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Znawca Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Prezydent_1c
    Dołączył
    05-01-07
    Postów
    1,516
    SOG
    64
    Otrzymał : 99 SOGi w 91 postach

    Domyślnie

    KB + Judo. Albo samo KB
    Dajesz dajesz nie przestajesz ^^
    Siła jest bogiem, trening nałogiem, rzeźba zabawą a masa podstawą.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Lemonflash
    Dołączył
    23-10-08
    Postów
    19
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Może coś więcej ...?? Jakbyście mogli to troche więcej napiszcie mi bo nie chce podjąć decyzji tak na szybko żebym potem żałował..
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar patryk1336
    Dołączył
    14-09-08
    Skąd
    w domku nad rzeką
    Postów
    470
    SOG
    19
    Otrzymał : 50 SOGi w 28 postach

    Domyślnie

    ja równiez sie dopisuje do tego co wyzej KB + judo rozpalnuj se np 3 razy KB i 2 razy judo i lecisz KB masz sama stojke a judo parter i wtedy jezeli posiądziesz jakies większe umiejętnosci to wiesz jak sie zachowac w stójce jak i parterze najlepsze rozwiązanie pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar patryk1336
    Dołączył
    14-09-08
    Skąd
    w domku nad rzeką
    Postów
    470
    SOG
    19
    Otrzymał : 50 SOGi w 28 postach

    Domyślnie

    apropo jeszcze tego ze bys zalowal kazda sztuka walki jest dobra tylko jezeli umiesz ją porządnie wykozystac. niema złych sztuk walki są tylko słabo opanowani w temacie pozdro
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Ekspert Osiągnięcia:
    WeteranOverdriveTagger First Class25000 punktów doświadczenia
    Avatar lg team
    Dołączył
    21-11-07
    Postów
    4,115
    SOG
    0
    Otrzymał : 532 SOGi w 418 postach

    Domyślnie

    kick boxing z dopracowaniem mocnych nog + nacisk na gore boks

    nie ma bata na takiego zawodnika
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Lemonflash
    Dołączył
    23-10-08
    Postów
    19
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    No co do judo to szczerze mowiac sie zgadzam (choć nie trenowałem) ale mój kumpel trenował pare dobrych lat i nie raz była sytuacja ze mógł pokazać czego sie nauczył a dostał porzadnie... A co powiedzie o Kung fu ??
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Lemonflash
    Dołączył
    23-10-08
    Postów
    19
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    No o kung-fu już nie pierwsza osoba mi to mówi że hujowe.. ale byłem na pokazie i mi sie spodobało szczerze mówiąć dlatego o tym pomyślałem że można spróbować, ale chodzi mi o to żeby w parktyce było dobre głownie np na ulicy bo tak uczyć sie po to żeby znać jakies schematy czy układy wg mnie to troche głupie i strata czasu, no ale jak kto lubi ;). W sumie kung fu to u mnie w mieście to nowe wiec tak sobie pomyślałem... Co do kasy to też dość drogo 120zł za miesiąc kiedy kick boxing 50zł za miesiąc hehe... A co do siłki to chyba można normalnie chodzić i na sztuke walki i na siłke nie ma zadnych przeciwskazań co ? ;] bo nie chciał bym po 14 miesiącach rezgynować z pakerni hehe, mam nadzieje że po silce bedzie mi ławiej troche już na treningach ;] .. I jeszcze co do połączeń to nie mam czasu na np KB + TKW czy inne, mam dziewczyne + siłownia + jakby nie gadać troche do matury trzeba sie pouczyć więc czasu mi starczy tylko na 1 sztuke..
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Początkujący Osiągnięcia:
    1 rok zarejestrowany1000 punktów doświadczenia
    Avatar Hasos
    Dołączył
    17-10-08
    Postów
    239
    SOG
    28
    Otrzymał : 17 SOGi w 17 postach

    Domyślnie

    Dużo zależy od trenera. Ja jednak proponował bym Ci KB, mój kolega chodzi i jest zadowolony.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar patryk1336
    Dołączył
    14-09-08
    Skąd
    w domku nad rzeką
    Postów
    470
    SOG
    19
    Otrzymał : 50 SOGi w 28 postach

    Domyślnie

    co wy wogle gadacie judo hujowe to poprostu Ci wasi koledzy nic nieumieja w parterze to powiedz mi co zrobisz gdy trafisz na dobrze wytrenowanego boksera? co mu w stujce zdziałasz zchodzisz do parteru a tem on jest juz za przeproszeniem ciotą bo nic nieporadzi Ci tam on tylko umie sie obijac po pysku . chyba ze low kick na udo az padnie ale nie kazdy tak potrafi a dzisiejsza walka na ulicy wygląda troche inaczej jak przewali Cie na ziemie to Cie przekopie odrazu tyle z mojej strony a jak Ty kogos przewalisz to sie zucasz na niego i lejessz go albo tez kopiesz lezącego niestety takie realia są pozdro ja jestem jak najbardziej za KB + Judo pozdroo
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •