Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 69

Temat: Streetfighterzy - Wasze Opinie

  1. #1
    Amator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Paton
    Dołączył
    19-01-08
    Skąd
    LONDON
    Postów
    484
    SOG
    28
    Otrzymał : 199 SOGi w 113 postach

    Domyślnie Streetfighterzy - Wasze Opinie

    Witam postanowilem dowiedziec sie co sadza znawcy/uczniowie/ludzie trenujacy sztuki walki ktorzy mieli okazje sprawdzac sie z ludzimi ktorzy nauczyli sie bic po przez bujki uliczne, dyskotekowe, meczowe. Jestem bardzo ciekawy i mam nadzieje ze ktos mi doradzi co taki czlowiek wyszkolony przez ulice musi zrobic, aby we wlasnym zakresie poprawic sie w walce. Pozdrawiam.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. Użytkownik Paton otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    los0 (20-02-08)

  3. #2
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar MhL
    Dołączył
    06-05-07
    Skąd
    O-ka,B-stok, WWA(obecnie)
    Postów
    946
    SOG
    74
    Otrzymał : 103 SOGi w 89 postach

    Domyślnie

    Moj ojciec trenowal judo w wojsku, potem mieli z kumplem szkulke. Zaczynal na zabawach i dyskotekach sie tluc. Troche opowiadal. Jak sobie przypominam, nastawienie psychiczne sie zmienia kiedy zaczynac trenowac. Juz nie chodzi o to by komus wpieprzy* czy byc lepszym na lape. Ale co mi jeszcze utkwilo w glowie; najwazniejsze jest pierwsszy cios, "Jak dobrze uderzysz to juz nie wstanie" Ta zasada panuje i na macie i na ulicy :)
    Panie inzynierze!

    Szukam pracy w IT!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. Użytkownik MhL otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Paton (21-02-08)

  5. #3
    Amator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Paton
    Dołączył
    19-01-08
    Skąd
    LONDON
    Postów
    484
    SOG
    28
    Otrzymał : 199 SOGi w 113 postach

    Domyślnie

    Doskonale o tym wiem ze pierwszy cios jest najwazniejszy, ta udalo mi sie poznac osobicie. Dzieki za odpowiedz poczekam jeszcze na inne posty. :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #4
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar los0
    Dołączył
    01-02-08
    Skąd
    Rakowiska
    Postów
    35
    SOG
    7
    Otrzymał : 21 SOGi w 11 postach

    Domyślnie

    Trenowalem kiedys boks i sadze ze to wszystko zalezy na maxa od psychiki. Np ktos trenujacy taekwondo przeciez na bojce ulicznej nie bedzie wykonywal czystych technicznie ciosow jak na pokazach bo nie bedzie na to czasu i sytuacji. Wiadomo ze w jakichs skrajnych przypadkach bojki ulicznej zdarzy sie kogos zlapac jakims uchwytem nauczonym na zapasach, ale jak to napisalem W SKRAJNYCH przypadkach.
    A co ma zrobic czlowiek wyszkolony przez ulice zeby poprawic sie w walce? Moze zapisac sie na boks i lac sie na rekawice z innymi, napewno nauczy sie czegos
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. Użytkownik los0 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Paton (21-02-08)

  8. #5
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar warmach1ne
    Dołączył
    20-02-08
    Skąd
    Czestochowa
    Wiek
    38
    Postów
    105
    SOG
    17
    Otrzymał : 24 SOGi w 10 postach

    Domyślnie

    Hmmm ... co ci moge powiedziec .. trenuje 9 lat Karate Kyokushin .. od niedawna sie zaczolem interesowac kulturystyka ..... 6-7 miesiecy od 2-3 miesiecy dosyc intesywnie .. mniejsza z tym ... najlepiej jest trenowac pod okiem senseia ..badz trenerow itp ... Ciezko dowiedziec sie wiedzy .. i tajnikow na temat uderzen blokow .... technik w walce nie sportowej (czyt.ulica) ogolnie jezeli trenujesz jakies sztuki walki .. powyzej 4-5 lat ... wyzbyles sie strachu przed walka ..jak bylem mlodszy balem sie walki unikalem itp. stad tez moje zainteresowania od dziecka .. ale teraz nie bede ci tutaj mowil nie na temat... najwazniejisze jests zeby sie nie bac... jezeli masz watpliwosci ze przegrasz.. nie walcz .. nie wstydz sie uciekac... lepiej uciec .. niz potem wyladowac w szpitalu ...oby nie gorzej .. Co ja ci moge poradzic we wlasnym zakresie .... hmmm jezeli nie chcesz sie nigdzie zapisywac.. poprostu motywuj sie wyzwalaj strach w roznoraki sposob ... duzo bokus tak jak potrafisz a szybkosc i sila uderzenia napewno ci wzrosnie ... jest to sila dynamiczna .. nie statyczna, czyli nie taka jak podczas podnoszenia duzych ciezarow itp. Powiem z wlasnego doswiadczenia jezeli masz mase to dobrze .. teoretycznie rzecz biorac jezeli przewyzszasz zawodnika waga i wzrostem .. masz minimalne podstawy uderzania (ktore wytrenowales na worku) wygrasz z mniejszym przeciwnikiem ktory powiedzmy jest laikiem ... albo zawodnikiem ze "Sztacheta Party", Moge powiedziec ... ze waze stosunkowo nie duzo ... mam 183 cm wzrostu i obecnie waze 71 kg .. jak walczylem na turniejach 68-69 w kat<70 , jezeli trafiam na laika nie robi mi wiekszej roznicy czy wazy 50 czy 100 kg poki jestem w stojce .. Jezeli podejmujesz sie juz walki na ulicy nie mozesz miec watpliwosci ... musisz byc pewny ze wygrasz... ze go zmiazdzysz ... ze jestes gora ..... tlumacz sobie ... przeciez ja trenowalem na worku on nie ... jestem od niego lepszy... przewaga psychiczna to bardzo duza przewaga. Nie mozesz miec rowniez strachu, ze go uszkodzisz... dochodzi do tych sytuacji niestety skoro podejmujesz walke musisz sie z tym liczyc. Ja , mimo swoich umiejetnosci .. nie lekcewaze zadnego przeciwnika .. staram sie zadac mu jak najwieksze obrazenia, siejace jak najwieksze spustoszenie .. pomijajac techniki smiertelne - tylko nie w stylu z filmow .. uderzenie opuszkiem palca w ucho .. czy dotkniecie skroni .. nie mowie tutaj o mistycyzmie - to nie Kyokushin ... raczej wszystkie te cale Kung Fu itp. .. mowie o praktycznych uderzeniach typu uderzenie w szyje mocniejsze uderzenie powoduje uszkodzenie tchawicy i brak oddechu - jezeli uderzasz na oslep musisz sie z tym liczyc, nie warto isc siedziec a po drugie pomysl o swoim sumieniu .. bo kazdy je ma .. nie eksperymentuje technik ktorych nie jestes pewien .. od tego jest walka na sparingach .. na treningu itp .. nie bede sie dalej rozpisywal .. ale jezeli masz jakies pytania wal .. chetnie odpowiem
    Ostatnio edytowane przez warmach1ne ; 21-02-08 o 00:11
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. Użytkownik warmach1ne otrzymał za ten post 12 SOGi(-ów) od użytkowników:

    artur1920 (28-02-08), Janu1989 (21-02-08), Kisielzmc (20-05-08), mati33277 (19-08-08), pacos (28-02-08), Paton (21-02-08), patyson (04-04-08), Shed (22-02-08), sl4by (17-06-08), Toomekk6 (25-04-08), vinq (22-02-08), zyga_przemet (01-05-08)

  10. #6
    Amator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Paton
    Dołączył
    19-01-08
    Skąd
    LONDON
    Postów
    484
    SOG
    28
    Otrzymał : 199 SOGi w 113 postach

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy post, czyli pozwole sobie zadac jeszcze jedno pytanie, jezeli nie mam czasu na treningi jakiej sztuki walki poniewaz w 100% zajmuje sie kulturystyka oraz obecnie w duzym stopniu angazuje sie w nauke, powinienem trenowac na worku tak? tylko tutaj nasuwa sie nowe pytanie. Jak mam to robic zeby nie nauczyc sie zlych nawykow, wlaczac w to nogi? jezeli jestem lewo ręczny pierwszy cios wyprowadzac prawa reka? udezenia lokciem?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #7
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Janu1989
    Dołączył
    26-06-07
    Skąd
    Lubelskie
    Wiek
    34
    Postów
    68
    SOG
    7
    Otrzymał : 3 SOGi w 2 postach

    Domyślnie

    Powiedz warmach nie boisz sie teraz bic sie z zadnym przeciwnikiem?? Ja tez interesuje sie praktycznie wyłacznie kulturystyka i szkola. Powiedz jak wyrobiles tak silna psychike. Bywało ze biłem sie pare razy ale z kolesiem wyzszym, wiekszym od siebie jakos taki jest respekt i nie jestem pewny czy wygrałbym... a jeszcze jedno co zrobic gdy jest taka sytuacja ze jest kilko kolesi 2-3 moze nie wiekszych ale kilku??
    No pain, no gain;]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. #8
    Amator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Paton
    Dołączył
    19-01-08
    Skąd
    LONDON
    Postów
    484
    SOG
    28
    Otrzymał : 199 SOGi w 113 postach

    Domyślnie

    Mam ten sam problem zawsze czuje strach, dopiero w walce sie okazuje kto jest silniejszy i do ostatniej chwili jestem pod wplywem adrenaliny.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  13. #9
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar warmach1ne
    Dołączył
    20-02-08
    Skąd
    Czestochowa
    Wiek
    38
    Postów
    105
    SOG
    17
    Otrzymał : 24 SOGi w 10 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paton Zobacz post
    Bardzo ciekawy post, czyli pozwole sobie zadac jeszcze jedno pytanie, jezeli nie mam czasu na treningi jakiej sztuki walki poniewaz w 100% zajmuje sie kulturystyka oraz obecnie w duzym stopniu angazuje sie w nauke, powinienem trenowac na worku tak? tylko tutaj nasuwa sie nowe pytanie. Jak mam to robic zeby nie nauczyc sie zlych nawykow, wlaczac w to nogi? jezeli jestem lewo ręczny pierwszy cios wyprowadzac prawa reka? udezenia lokciem?
    Jezeli jestes lewo reczny i lewa czujesz ze jest mocniejsza... oczywiscie powinienes zaczynac prawa reka, jako sonde... wyczucie dystansu .. przeciwbalans ... by pozniej znalesc miejsce zeby lewa zniszczyc przeciwnika .... nawet mozesz dwa razy .. uderzyc prawa .. slabsze .. by zmylic go ...bo standardowo kazdy uliczny przeciwnik czeka na prawa lewa prawa lewa ... wystarczy zrobic najprostsza kombinacje .... prawa prawa i lewa ... i wchodzi czysta technika na twarz... pamietaj o tym by sonda, czyli twoja prawa reka ... nie szla odrazu na twarz ... bo podniesie garde i bedzie ja trzymal ... musi opuscic garde (jesli ja wogole trzyma) na wysokosc klatki piersiowej ... jezeli to nie jest zawodowiec nie wroci mu odruchowo garda do glowy, trenuj na worku ... starj sie skrecac cialem .... nie wszystkie uderzenia .. ktore wydaja ci sie mocne .... bo halasuja na worku sa mocne ... tylko te .. ktora wcale nie musza byc glosne ... a nie przesuwaja worka ... na zasadzie pchnieca a ugina sie worek .. w tym miejscu ... ciezko wytlumaczyc . hmmmm powiedzmy ze uderzasz w srodek worka to powinno wygladac to mniej wiecej tak >0 powiedzmy ze > jest w O a O to worek ... staraj sie uderzac szybko .. i angazowac w to cale cialo ... nie zapominaj o podstawie gdzie zdartza sie to nawet najlepszym zawodnika ... a niby najprostsza sprawa... GARDA ! bez GARDY nie ma mowy o walce... ani na sparingach ani na turniejach ... ani na ulicy ... nigdzie .... trenuj nad tym ... i nie trzymaj gardy blisko przy oczach .. ani przy skorniach ... bo to ci nic nie da ... garda musi byc stosunkowo szeroko ... kat lokci okolo 65 % z przodu .... co do nog ... jezeli jestes dobrze rozciagniety ... to mozesz zaczynac myslec o tym ... ale dobrze ci radze... bys zaczol od podstawowych technik ... najlepiej od tzw. Low Kick'a .. w moim srodowisku nazywamy to Low casem ... a prawidlowo Mawashi-geri gedan ... wielu poczatkujacych robi bledy... ze kopie jakby kopali pilke.... bo wydaje im sie ze to jest najlatwiej i najszybciej ... wcale tak nie jest.. uderzenie nie powinno wychodzic z dolu .... tylko najpierw wyciagasz kolano do gory.... pozniej uderzeasz lekko z gory ... prostopadle do uda ... jezeli stoi na sztywnych nogach ... wiem z doswiadczenia .... 1 strzal ... nie ma na czym stac....... jezeli jedank ma minimalne pojecie ... to stoi na ugietych nogach .. to gora 2-3 strzaly zalezy od sily ....jezeli nie broni :) a wiec trenuj ... tak i obserwuj ktore uderzenia najbardziej wgniataja worek ...pamietaj nie przepychaja ... ze lata po calej sali ... czy tam halasuja .... aha .. wazne ... uderzenia ... ktore wydaja ci sie ze beda szybsze... nie koneicznie znaczy ze mocniejsze musisz angazowac w to nie tylko reke .... ale stopniowo od stopnia zawansowania ... bark .... brzuch .... a nawet nogi ... wtedy masa uderzenia wzrasta masakrycznie ... troche teorii .... jezeli reka wazy np. 5 kg .... dasz jej impet powiedzmy 50 km/h to jest tam jakas sila ....nie za wielka mozesz sobie obliczyc.. ale jakas tam zawsze jest kilka takich ciosow dobrze wsadzonych .. moze duzo zrobic.. ale pomysl tearz... ja waze 72 kg do niedawna 68-69 kg ...jezeli wykorzystam okolo 50 kg masy ciala nadam impet okolo 90-100 km/h ... sam sobie mozesz pomyslec ... jak silne uderzenia padaja podczas walk zawodowcow ... co z pozoru z boku wyglada niewinnie ... nie mowie o boksie tutaj ... gdzie czasami sie macha tylko poto zeby sedziowie przyznali punkty... Pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  14. Użytkownik warmach1ne otrzymał za ten post 2 SOGi(-ów) od użytkowników:

    Janu1989 (22-02-08), mati33277 (19-08-08)

  15. #10
    Zbanowany Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Boruta
    Dołączył
    14-05-06
    Skąd
    3city
    Wiek
    48
    Postów
    221
    SOG
    0
    Otrzymał : 52 SOGi w 39 postach

    Domyślnie

    Chciałbym wygrać wyścigi lotnicze, ale nie mam czasu zapisać się na naukę pilotażu. Proszę powiedzcie co mam robic, zeby nauczyć sie sie latać samemu?
    D O K L U B U M A R S Z ! ! !
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •