Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Temat: Zaczynamy! - kupujemy sprzęt

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Michał W.
    Dołączył
    01-02-08
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    37
    Postów
    22
    SOG
    2
    Otrzymał : 18 SOGi w 3 postach

    Domyślnie Zaczynamy! - kupujemy sprzęt

    Witam!
    Mój staż treningowy to ok. 4-5 miesięcy. Z powodów finansowo-praktycznych nie chodzę na siłownię. Siłownię trzymam w domu. A właściwie podstawy siłowni. Jednak stworzenie tych podstaw gdy byłem kompletnie zielony stanowiło dla mnie nie lad problem. Jaką ławkę kupić? Jaki gryf? Ile obciążeń? Jakie firmy wybrać? Dobrze, że pomógł mi nieco znajomy bo pewnie kupiłbym sprzęt niedostosowany do moich potrzeb.
    Nie widzę tu tematu, który mógłby pomóc takim zielonym jak ja kilkanaście miesięcy temu.
    Więc sam go stworzę

    Na początek postawmy sobie ważne pytanie: kupujemy firmowy sprzęt ze sklepu dla kulturystów/supermarketu sportowego typu Decathlon/mało znanej firmy na Allegro/czy też robimy go sami?
    Moim zdaniem do domowej siłowni gdzie nie będziemy wyciskać po 150 kilo w seriach nie warto inwestować w super sprzęt z pro-sklepu dla kulturystów. To nie na nasze potrzeby
    Jeśli chodzi o supermarkety sportowe to nie jestem przekonany(może niesłusznie), że jakość np. ławek czy sztang jest inna niż np. polskich firm prowadzących handel poprzez Allegro. Znamienne jest też to, iż w takim Decathlonie widziałem ostatnio tylko dwa modele ławek. Mały wybór:/
    Allegro. Temat rzeka. Generalnie, jeśli chodzi o domowe klimaty to jestem zwolennikiem. Ważne jest jednak spojrzenie na producenta(jakoś nie kupiłbym ławki robionej w Chinach, ale ja się nie znam), na jego komentarze(także związane z odbiorem lub wysyłką!). No i oczywiście zwróćmy uwagę czy sprzedawca daje nam gwarancję na sprzęt.
    Chałupnictwo. Sam, w czasie pierwszej przygody z siłownią ćwiczyłem na ławeczce zmontowanej przez kolegę. Dziś bym tego nie powtórzył. Zawiewa mi to niebezpieczeństwem. Jakoś ostatnio widziałem filmik, na którym ławka załamuje się pod chłopakiem wyciskającym 90 kilo. O zgrozo!
    Zresztą zrobienie takiej ławki to powiedzmy dla przeciętnego człowieka ze dwa weekendy pracy w piwnicy. Chyba lepiej posiedzieć te dwa weekendy w pracy i za zarobione pieniążki kupić solidny sprzęt

    Co potrzebujemy?

    Ławka

    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    1. Ważne, żeby oparcie było regulowane. Minimum to góra i płask, ja osobiście wybrałem identyczną ławkę jak na zdjęciu z regulowaniem oparcia w dół. To ostatnie to coś dla osób lubiących wyciskanie głową w dół lub robienie brzuszków na ławce
    2. Na mojej ławce mam chwyt na nogi pomocny przy ww wyciskaniu lub brzuszkach i nie przeszkadzający przy wiosłowaniu na ławce. Choć z perspektywy czasu nie wiem czy dziś nie zdecydowałbym się na wersję z modlitewnikiem. Kwestia gustu i potrzeb

    KOSZT: wg ostatniego zdania - od 200 do 400zł

    Stojaki

    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Bardzo ważny element naszej siłowni. Nasza ostoja a czasem ratunek przy wielu ćwiczeniach Istotne jest by stojaki były a) solidne b) niezależne od ławki. Wtedy będą dla nas pomocą przy ćwiczeniach a nie ograniczeniem!

    KOSZT: 100-150zł

    Gryf

    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    Standardowy gryf prosty do wyciskania czy przysiadów. Myślę, że na warunki domowe długość 180 cm jest optymalna.
    Sprawdźmy średnicę gryfu i średnicę otworów w ciężarach, które chcemy kupić! Zazwyczaj nie ma z tymi wartościami żadnych kłopotów, ale lepiej dmuchać na zimne.
    Nie zostawiajmy też ciężarów na gryfie "na noc". Oczywiście, wygląda to bardziej PRO, gdy przychodzą do nas goście, ale gryf może nam się po prostu wygiąć gdy non-stop będzie miał na obu końcach x dziesiątek kilogramów.

    KOSZT: 70-80zł

    Gryf łamany

    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    Nie jest niezbędny, ale warto go mieć! Jest pomocny przy robieniu bicepsów, francuskim wyciskaniu i wielu innych ćwiczeniach gdzie pozwala odciążyć nasze nadgarstki w przeciwieństwie do gryfu prostego. Naprawdę warto zainwestować te kilkadziesiąt złotych.
    Gryf łamany jest zwykle krótszy od prostego.

    KOSZT: 50-60zł

    Sztangielki

    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    Do czego to służy, nie muszę chyba pisać. Nawet jeśli mamy już na stanie jakieś odlewane hantelki to i tak warto zainwestować kilka złotych w ten sprzęt, dzięki czemu będziemy mogli swobodnie regulować ciężar, na którym ćwiczymy.

    KOSZT: 30-40zł

    Obciążenie

    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    Co to jest i do czego służy, też chyba nie muszę pisać Warto mieć w swojej kolekcji zarówno kilka PRO dużych kilogramów jak i kilka małych ciężarków. Nawet 3 dodatkowe kilogramy na sztandze potrafią zrobić różnicę.
    Z własnego doświadczenia wiem, iż na początku nie warto inwestować w więcej niż 50-60 kilo obciążenia zwłaszcza gdy w koło mamy tyle innych wydatków związanych z naszą siłownią.

    KOSZT: ok. 5 zł/kg (czasami na wyprzedaży kupimy za ok. 4zł/kg)

    ---------------------------------------------------------------------
    W artykule zamieściłem zdjęcia jednej z polskich firm handlujących na Allegro. Nie jest to krypto reklama. Po prostu a) mają po prostu dobre zdjęcia b) sam mam sprzęt tej firmy, wiem, że jest solidna. Jak skombinuję kabel do telefonu będę mógł podmienić te zdjęcia na zdjęcia mojego osobistego sprzętu i wtedy z czystym sumieniem pozakrywam znaczki z nazwą firmy.
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Najlepsza gra internetowa!!!11
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. Użytkownik Michał W. otrzymał za ten post 16 SOGi(-ów) od użytkowników:

    Azrin (19-09-09), Czajka97 (14-07-10), dragonikow (13-09-08), goral121995 (13-02-10), lukasz43 (07-05-09), PKPL (12-07-08), prazan2 (16-02-09), Robert606 (11-11-08), rushi (21-10-10), spike (08-07-10), stevenloop (15-11-08), swiras (30-05-08), Under (12-04-09), Volves (26-12-08), wd91 (23-03-10), YoDa (20-02-09)

  3. #2
    Znawca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar tom
    Dołączył
    09-01-07
    Wiek
    38
    Postów
    1,856
    SOG
    91
    Otrzymał : 245 SOGi w 149 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieczu93 Zobacz post
    jedno pytanie mi sie nasuwa... Dlaczego lepiej jest mieć ławke i stojaki oddzielnie?
    oddzielne stojaki mogą sie przydać do np. przysiadów...:)


    Michał masz soga i podwiesimy:)
    Powodzenia.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #3
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar bialy6
    Dołączył
    05-02-08
    Postów
    8
    SOG
    1
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    A ja mam pytanie. Co jeśli niestać mnie na oryginalne obciazenie? czy można zrobić sobie własne obciążenie? jak tak to z czego najlepiej je wykonać?
    masa mięśniowa to jak glina w rzeżbie, której zadaniem jest rzeżbić i zaznaczać wyrazistość konturów...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Bywalec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Nuru89
    Dołączył
    01-11-07
    Skąd
    Kraków
    Postów
    657
    SOG
    6
    Otrzymał : 109 SOGi w 90 postach

    Domyślnie Moje zdanie...

    Cytat Napisał bialy6 Zobacz post
    A ja mam pytanie. Co jeśli niestać mnie na oryginalne obciazenie? czy można zrobić sobie własne obciążenie? jak tak to z czego najlepiej je wykonać?
    poszukaj, sa ludzie ktorzy robia odlewy obciazen taniutko wychodzi ( chyba 1 zl za 1 kg ).
    Natomiast co do laweczki i stojakow... Zdecydowanie wolal bym zakupic zwykla laweczke do wyciskania nawet taka najtansza (np: 130 zl) i do tego stojaki... Bardziej komfortowo i stabilnie sie czuje kiedy wyciskam na laweczce ktora ma "wbudowane" stojaki... ;)
    "KULTURYSTYKA TO SIŁA I CIERPIENIE, PIĘKNO I BRUTALNOŚĆ, WOLNOŚĆ I ZNIEWOLENIE,WSZYSTKO JEDNOCZEŚNIE..."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar wsp18
    Dołączył
    04-10-07
    Postów
    330
    SOG
    47
    Otrzymał : 24 SOGi w 24 postach

    Domyślnie

    macie moze jakies namiary na goscia ktory odlewa ciezary?? pilne
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #6
    Znawca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar tom
    Dołączył
    09-01-07
    Wiek
    38
    Postów
    1,856
    SOG
    91
    Otrzymał : 245 SOGi w 149 postach

    Domyślnie

    poszukaj w u siebie w mieście najlepiej, popytaj w szkole itp. - napewno ktoś dorabia w ten sposob, bo z allegro koszty przesyłki bedą wysokie niestety...
    nie koniecznie muszą byc odlewy, można także wyciąć z blachy (kupionej ze złomu) na maszynie lub wytoczyć na tokarce, z tego co wiem to można w domowych warunkach wykonac odlewy z olowiu jednak trzeba uwarzać noi ceny ołowiu nie są teraz kuszące....
    Powodzenia.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. Użytkownik tom otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    wsp18 (19-03-08)

  9. #7
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar wsp18
    Dołączył
    04-10-07
    Postów
    330
    SOG
    47
    Otrzymał : 24 SOGi w 24 postach

    Domyślnie

    aha no ja sobie wlasnie myslalem zeby wykonac wlasnie takie cos z blachy niewiem jak to nazwac i tam wlac cement i wtedy bym sobie ustalal wage tego najwyzej jakichs kamieni bym pare nakladl czym wiekszy ciezar tym musialo byc grubsze ...i chyba tak bd musial zrobic bo cwicze na silce ale teraz palnuje sobie zrobic w domu zaoszcedzil bym troche hajsu...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #8
    Znawca Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar tom
    Dołączył
    09-01-07
    Wiek
    38
    Postów
    1,856
    SOG
    91
    Otrzymał : 245 SOGi w 149 postach

    Domyślnie

    tez tak mozna, jesli jest dostep do spawarki itp. to poswiecisz jeden dzien i gotowe.
    Powodzenia.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #9
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczeniaTagger Second Class
    Avatar wsp18
    Dołączył
    04-10-07
    Postów
    330
    SOG
    47
    Otrzymał : 24 SOGi w 24 postach

    Domyślnie

    no wszytsko z kumplem robie skladamy sie na wszystko wszystkie laweczki gryf stojaki wyciagi itp itd mysle ze bedzie dobrze:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  12. #10
    Amator Osiągnięcia:
    WeteranTagger Second Class1000 punktów doświadczenia
    Avatar Moody
    Dołączył
    02-11-07
    Skąd
    Polska
    Postów
    343
    SOG
    3
    Otrzymał : 13 SOGi w 12 postach

    Domyślnie

    Respect:D podoba mi się to poleciał song:P
    Zaczynam od nowa...
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •