Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: [kreatyna]

  1. #11
    Znawca Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar sławo
    Dołączył
    01-03-06
    Skąd
    śląśk
    Postów
    1,901
    SOG
    5
    Otrzymał : 252 SOGi w 34 postach

    Domyślnie

    piszesz że masz carbo, gajnera ,dextroze ,taurynę z dużo tego
    kretę bierz z tauryną chyba że ta tauryna to dodatek w tej krecie jak tak to wtedy bierz kretę z carbo
    z gajnerem nie mieszaj bo zawiera białko przez to będzie gorzej wchłanialne do mięśni

    a dextro masz osobno jak tak to bierz zamiast carbo
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #12
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar David
    Dołączył
    12-03-06
    Postów
    37
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    nie mam tego tyle mam kreatynę w której dodatkowo jest tauryna i dextroza i go dzięki twojej radzie bedę brał z karbem :mrgreen: a gdzie wplątać gainera :?: :wink:
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #13
    Znawca Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar sławo
    Dołączył
    01-03-06
    Skąd
    śląśk
    Postów
    1,901
    SOG
    5
    Otrzymał : 252 SOGi w 34 postach

    Domyślnie

    rano po śniadaniu i po treningu
    tylko że po treningu zaraz kreta a po 15 min. gajner
    no i zależy jak ci tam dieta wypada
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #14
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar David
    Dołączył
    12-03-06
    Postów
    37
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    wielikie dzięki sławo :mrgreen:
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #15
    Znawca Osiągnięcia:
    Weteran10000 punktów doświadczenia
    Avatar sławo
    Dołączył
    01-03-06
    Skąd
    śląśk
    Postów
    1,901
    SOG
    5
    Otrzymał : 252 SOGi w 34 postach

    Domyślnie

    po to jestem
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #16
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar vanadi
    Dołączył
    08-03-06
    Skąd
    peb.pl
    Postów
    156
    SOG
    0
    Otrzymał : 2 SOGi w 1 poście

    Domyślnie

    skoro nie masz diety to nie wiesz ile masz zapodac weglowodanów.carbo dextroza gainer za duzo tego... mam nadziej ze sie nie spasiesz tłuszczem
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #17
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar David
    Dołączył
    12-03-06
    Postów
    37
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    co do diety to nie mam specjalnej ale uważam na to co jem, a wcześbnej sobie wyliczyłem jakie mam zapotrzebowanie na białko, węglowodany i tłuszcze :mrgreen: pozatym mam ciężkie treningi a paza nimi jeszcze dodatkowe zajęcia wyczynowe więc trochę tego zużywam :wink: a w tłuszcz raczej się nie spasę

    [ Dodano: 2006-03-25, 14:36 ]
    teraz wrzycę coś na temat

    "Unijni naukowcy przestrzegają przed stosowaniem kreatyny"

    Bruksela,Berlin (PAP/DPA) - Naukowcy z Unii Europejskiej przestrzegają przed skutkami stosowania związku organicznego - kreatyny, którym posiłkują się sportowcy od wielu lat.
    Komitet Naukowy Unii Europejskiej zaapelował do sportowców we wrześniu ubiegłego roku, aby zredukowali stosowanie kreatyny, negatywnie oddziaływującej na mózg, wątrobę, oraz nerki.
    Sportowcy w poszukiwaniu "złotego środka" powodującego sukcesy przekraczają znacznie konsumpcję kreatyny, nie znajdującej się dotychczas na liście dopingowej opublikowanej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.
    Kreatyna jest związkiem organicznym zawierającym azot. Występuje w organizmach zwierzęcych, głównie w mięśniach. Jej obecność warunkuje stan napięcia i kurczliwość mięśni.
    (PAP) jej/sab/


    "Kreatyna podejrzana jest o wywoływanie raka"

    Warszawa (PAP) - Kreatyna, często stosowana przez sportowców jako składnik odżywek, jest podejrzana o wywoływanie raka - ostrzegła Francuska Agencja Bezpieczeństwa Medycznego &#379ywności (AFSSA) na oficjalnych stronach internetowych.
    Kreatyna jest ulubionym środkiem wielu sportowców, ponieważ powoduje zwiększony przyrost masy mięśniowej. Zażywają ją kulturyści, piłkarze, kolarze, tenisiści. Jej skuteczność pod tym względem bywa porównywana ze sterydami - ale kreatyna jest legalna i wydawała się nie mieć szkodliwych skutków ubocznych. Jest dostępna w formie proszku, tabletek, kapsułek a nawet gumy do żucia.
    Kreatyna to substancja naturalnego pochodzenia, zawarta na przykład w mięsie. Jednak preparaty czystej kreatyny pozwalają przyjąć dziennie dawkę tej substancji odpowiadającą zawartej w kilku kilogramach mięsa. Uczeni od dawna ostrzegali, że nawet naturalne substancje mogą być szkodliwe w zbyt dużych ilościach. Natomiast niedawne badania sugerowały, że kreatyna może mieć działanie pozytywne - zmniejszać skutki urazów głowy.
    Agencja stwierdza, że kreatyna "stwarza zagrożenie, które nie zostało dostatecznie zbadane, zwłaszcza jeśli chodzi o długotrwałe jej stosowanie". Powołując się na wyniki badań, ostrzega przed niekorzystnym wpływem na układ pokarmowy, mięśnie i układ krążenia. Ponadto kreatyna miałaby "potencjalnie stwarzać ryzyko nowotworu".
    Wzywając do wprowadzenia zakazu stosowania kreatyny, Agencja stwierdza, że jest ono sprzeczne "z regułami, duchem i znaczeniem sportu".
    (PAP) pmw/ ak/ zet/


    "Efedryna i kreatyna mogą sprzyjać śmiertelnemu przegrzaniu"

    Warszawa (PAP) - Stosowane przez amerykańskich futbolistów efedryna i kreatyna zwiększają ryzyko niebezpiecznego dla życia przegrzania - informuje pismo "Neurosurgery".
    Przypadki śmierci spowodowanej przegrzaniem organizmu przed rokiem 1985 zdarzały się w USA cztery-pięć razy w roku. Wprowadzenie odpowiednich metod nawadniania pozwoliło niemal je wyeliminować. Jednak po roku 1995 znów zaczęły być problemem.
    Według dra Juliana Bailesa z Virginia University, konsultanta National Football League Players Association w latach 1985-94 odnotowano tylko sześć przypadków śmiertelnego odwodnienia i przegrzania wśród graczy (co daje 0,6 rocznie). Natomiast w latach 1995, 1998, 2000 i 2001 zdarzyły się po cztery takie zgony. Wszystkie miały miejsce w sezonie letnim.
    Dr Bailes oraz dr Robert C. Cantu z Emerson Hospital w Concord i dr Arthur L. Day z Bostonu twierdzą, że stosowane przez sportowców suplementy - efedryna i kreatyna - mogą ułatwiać odwodnienie podczas forsownych ćwiczeń przy wysokiej temperaturze otoczenia. Liczba przypadków śmierci z przegrzania raptownie wzrosła po złagodzeniu przepisów dotyczących sprzedaży suplementów.
    Autorzy zalecają sportowcom i trenerom dużą ostrożność, jeśli chodzi o przyjmowanie różnych "cudownych środków" i zwracanie bacznej uwagi na objawy przegrzania.
    Efedryna i pokrewne związki są sprzedawane jako produkty dające "ziołową energię" i reklamowane ze względu na działanie odchudzające i energetyzujące. Znana też pod nazwą "Ma-huang" efedryna ma działanie zbliżone do amfetaminy. Może wpływać na serce i układ krążenia, podnosząc temperaturę ciała oraz zmniejszając zdolność organizmu do ochładzania się.
    Kreatyna to substancja naturalnego pochodzenia, zawarta na przykład w mięsie. Jednak preparaty czystej kreatyny pozwalają przyjąć dziennie dawkę odpowiadającą zawartej w kilku kilogramach mięsa. Jest sprzedawana jako "budulec mięśni". Zażywają ją kulturyści, piłkarze, kolarze, tenisiści. Jej skuteczność pod tym względem bywa porównywana ze sterydami - ale kreatyna jest legalna i wydawała się nie mieć szkodliwych skutków ubocznych. Jest dostępna w formie proszku, tabletek, kapsułek, a nawet gumy do żucia.
    Pod jej wpływem woda z naczyń krwionośnych przechodzi do komórek mięśniowych, co pogarsza zdolność organizmu do ochładzania się (krwi jest mniej w krwioobiegu, a przy tym jest gęstsza, więc trudniej odprowadza ciepło z tkanek, przez które przepływa).
    Wielu sportowców używa obu preparatów. Kreatyna i efedryna są popularne także w Polsce, zwłaszcza wśród kulturystów (nawet początkujących)."

    zrodla:
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Wszystko teorie, jeżeli np. nie przedawkujesz to napewno się nie przegrzejesz. Porównywanie kreatyny do efedryny jest śmieszne. Jeżeli będziesz brał tak ja zalecają producenci to nic ci się nie stanie, chyba ze masz jakieś uczulenie czy coś na kreatyne w co wątpie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #18
    tomek.
    Gość Avatar tomek.

    Domyślnie

    według jakiśtam amerykańskich testów do porcji kreatyny po treningu można dorzucac carbo30-50 gram i białko20 gram. ma to polepszyć efekty.

    sam tak ostatnio robiłem i wątpei żeby kreta sie gorzej wchłaniała.

    jeżeli sie boisz brac krete to nie bierz
    po czytaniu takiego czegoś jak wklepiłeś wkręcisz sobie jakąs chorobe po krecie i jeszcze na to umrzesz.
    mi wystarcza to że kreatyna nie jest na liscie dopingu.

    efedryna to inna sprawa.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #19
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar David
    Dołączył
    12-03-06
    Postów
    37
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    tomek., ja się nie boję :mrgreen: wkleiłem to bo znalazłem w necie i zwruciło to moją uwagę :wink: tak na marginesie to mam zamiar brać i nie zmieni mojego zdania jakieśtam głópie wmądrzania sie ludzi co nie mają nic innego do roboty tylko pisać takie zeczy
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #20
    tomek.
    Gość Avatar tomek.

    Domyślnie

    nawet jesli sa tam jakies skutki uboczne to co z tego. i tak połowa osób stosusujacych krete przejdzie na koks i zdrowie sie posypie
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •