Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Mój sprzęt i plan ćwiczeń!

  1. #1
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    Weteran1000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar MlodyPudzian
    Do³±czy³
    29-05-06
    Sk±d
    Swidnik
    Postów
    45
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie Mój sprzęt i plan ćwiczeń!

    Witam mam prawie 17 lat ćwiczę od 3 miesiecy chcialem abyście mi doradzili co do mojego planu ćwiczen i sprzętu. Myślę, że powinienem zacząć ćwiczyc na rzeźbe przy moim wzroście 173cm i wadze 81kg jestem dosc zbity a więc myśle spokojnie moge przejść do ćwiczen na rzeźbe. Oto mój sprzęt:
    1x Gryf(10kg)
    2x Gryfiki do hantli(3kg jeden)
    Drążek
    Ławeczka co prawda wlasnej roboty bez regulacji itp., po prostu zwykła drewniana laweczka odpowiednio ucięta i obita gąbką i skajem.

    A oto obciążenie:
    4x 10kg
    4x 5kg
    4x 2,5kg
    Jeszcze 2 podłóżne klocki które zabrałem sobie podczas remontu windy w moim bloku ;) o wadze okolo 30kg jeden z uchwytami, a więc można nimi ćwiczyc plecy i kaptury ;)

    To tak teraz mój dotychczasowy plan ćwiczen:

    Poniedziałek: Plecy stojąc na lekko ugiętych nogach przyciągając sztane do brzucha. Jeszcze jedno inne ćwiczenie standardowe którego niebęde opisywał.
    4 serie: 1s-25kg, 2s-30kg, 3s-30kg, 4s-30kg.
    3 serie: to 2 cwiczenie :) klockami o wadze 30 kg
    Podciąganie się na drążku.

    Wtorek: Klatka wyciskanie leżąc na płasko, rozpiętki.
    5 seri: Wyciskanie 1s-30kg, 2s-40kg, 3s-50kg, 4s-60kg, 5s-70kg. :)
    3 serie: Rozpiętki 1s-10kg(1 hantel), 2s-10kg(1 hantel), 3s-10kg(jeden hantel) niesą to gigantyczne cieżary ale dobre no rozciągnięcie i dobicie miesni w trakcie i podkoniec treningu!

    Środa: Odpoczynek

    Czwartek: Biceps i barki na stojąco sztangą, barki wyciskanie sztangi zza glowy (zazwyczaj nieużywam hantli, malo obciąznia co wiąże sie z ciągłym odkręcaniem i przykręcaniem ich z hantli, nudne :P)
    4 serie: Biceps 1s-20kg, 2s-25kg, 3s-30kg, 4s-35kg.
    4 serie: Barki 1s-25kg, 2s-30kg, 3s-30kg, 4s-30kg.

    Piątek: Triceps i przedramie górne i dolne. Triceps francuskie wyciskanie stojąc. Przedramie standardowe ćwiczenie(opuszcznie na palcach cieżaru, i podnoszenie sztangi z górnym nachwytem)
    4 serie: Triceps 1s-20kg, 2s-20kg, 3s-20kg, 4s-20kg.
    4 serie: Przedramie górne 1s-20kg, 2s-20kg, 3s-20kg, 4s-20kg.
    4 serie: Przedramie dolne 1s-35kg, 2s-40kg, 3s-40kg, 4s-40kg.

    Sobota: Odpoczynek
    Niedziela: Odpoczynek

    Niemam określonej liczby powtórzen poprostu macham dokąd mam siłe.
    Brzuch i kaptury ćwiczę różnie przeważnie 2 razy w tygodniu w różne dni niemam stałych dni.
    Od niedawa zacząłem troszke biegać jednak poważnie zacznę dopiero od wtorku (06.06.2006)
    Jeżeli wszystko pójdzie dobrze w szkole:). Nom a szczególnie prosił bym jeżeli była by możliwość aby ktoś napisał mi jak ćwiczyć na rzeźbę tzn: Ile powtórzeń w seri i co serie o ile kg cieżar zwiększać, najmniej mogę zwiększyć o 5 kg(a więc ćwiczac biceps zaczynając w 1 seri od 20 kg na 5 seri skończę z ciężarem 40kg raczej na rzeźbe to to niebędzie) :) no i prosil bym o doradzenie mi jak łączyć grupy mięśni ze sobą bo moje dotychczasowe połączenie wydaje mi się troszke zle, no i czy z moim sprzętem można sensownie ćwiczyć czy raczej duzo rzeczy mi brakuje??

    Najbardziej to chciałbym połączyć ćwiczenia na mase i rzeźbe ale myśle jeżeli ktoś napisze mi na rzeźbe to będe umiał połączyć. Średnia ilość powtórzeń i średnie ciężary takie połączenie :)


    To mysle, że tyle, o diecie poczytam sobie w tematach dieta :). Dzięki i życzę dużych i szybkich efektów ćwiczeń. Pa
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  2. #2
    Znawca Osi±gniêcia:
    Weteran10000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar s³awo
    Do³±czy³
    01-03-06
    Sk±d
    ¶l±¶k
    Postów
    1,901
    SOG
    5
    Otrzyma³ : 252 SOGi w 34 postach

    Domy¶lnie

    nie ma zabardzo możliwości ćwiczyć na masę i na rzeźbę to są dwa sprzeczne treningi
    można ćwiczyć na siłę a jednocześnie gubić tłuszczyk poprzez aeroby i diętę suple też mogą być

    nikt ci nie powie ile masz dokładać ciężaru bo nikt nie zna twoich możliwości
    zasada jest taka ilośc powtórzeń powinna być od 16 do 20 i tak powinieneś dobrać ciężar aby to wykonać
    jeśli chodzi o rzeźbe to nie musisz stosować progresji czy nawet nie powinieneś

    to tyle narazie
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  3. #3
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    Weteran1000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar MlodyPudzian
    Do³±czy³
    29-05-06
    Sk±d
    Swidnik
    Postów
    45
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    No tak i powtorzenie mają maleć co 2? I czy mój sprzęt nadaje się wogóle do ćwiczeń czy raczej powinienem go ulepszyć, mówiąć szczerze dla mnie jest dosyć dobry ale chciałbym usłyszeć waszą opinię?? a progresja co to oznacza niebardzo rozumiem :(?, no i zależy mi natym czy moje połączenie grup mięśni jest dobre?? czy raczej powinienem coś zmienić??
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  4. #4
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    Weteran1000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar Marcin17
    Do³±czy³
    27-05-06
    Sk±d
    Jędrzejów
    Postów
    27
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    no tak.. jezel chcesz sobie zrobic rzeźbe to nie mozesz miec masy.... wogole nie mozesz stosować żadnej progresi tylko stały cieżar i duzo powturzeń... tak jak Ci napisał [glow=green:e0b46aef99]sławo[/glow:e0b46aef99]. no i wiesz moze powinienes wziaść jakes dobre odżywki na rzeźbę bo przeciesz są.... no to by było tyle pozdro
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  5. #5
    Znawca Osi±gniêcia:
    Weteran10000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar s³awo
    Do³±czy³
    01-03-06
    Sk±d
    ¶l±¶k
    Postów
    1,901
    SOG
    5
    Otrzyma³ : 252 SOGi w 34 postach

    Domy¶lnie

    powtórzenia mają się zwiększać
    sprzęt jeśli ci odpowiada to ok ale zawsze przydało by sie coś więcej jakiś wyciąg drążek modlitewnik takie sprawy
    progresja to jest zwiększanie ciężaru co seria
    co do połączeń to możesz zrobić
    poniedziałek klata
    wtorek plecy
    czwartek barki nogi
    piątek bicek tricek

    a i poczytaj tutaj o ćwiczeniach jakie się robi
    znajdziesz pewnie i gotowy trening na rzeźbę
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  6. #6
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    Weteran1000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar MlodyPudzian
    Do³±czy³
    29-05-06
    Sk±d
    Swidnik
    Postów
    45
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    Ok dziękuje ślicznie za pomoc!! Pozdrawiam! a no i ostatnie pytanie a jeżeli bym ćwiczył na masę to po dłuższym czasie bedzie widać mięśnie czy to kompletnie taka masa, że nawet jak napne mięśnie to bedzie je troche widać?? jak bym cwiczył na masę po pewnym czasie można wyglądac np jak (50 cent) tylko przyklad podalem??
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  7. #7
    Bywalec Osi±gniêcia:
    Weteran5000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar krzychuool
    Do³±czy³
    15-03-06
    Sk±d
    Olesno
    Postów
    634
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 35 SOGi w 3 postach

    Domy¶lnie

    jak bedziesz cwiczyl na mase to bedziesz wygladal tak jak Bob Sapp :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    ..::!Pozdro!::..
    ----------------------
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  8. #8
    Bywalec Osi±gniêcia:
    Weteran5000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar degustator
    Do³±czy³
    16-03-06
    Sk±d
    Kielce
    Postów
    559
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    albo Dąb Bartek (dla nieuświadomionych [link widoczny dla zalogowanych U¿ytkowników])
    Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o..... mase.....
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  9. #9
    Do¶wiadczony Osi±gniêcia:
    Weteran5000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar Jose
    Do³±czy³
    05-04-06
    Sk±d
    Gdynia
    Postów
    1,254
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 6 SOGi w 5 postach

    Domy¶lnie

    Ok dziękuje ślicznie za pomoc!! Pozdrawiam! a no i ostatnie pytanie a jeżeli bym ćwiczył na masę to po dłuższym czasie bedzie widać mięśnie czy to kompletnie taka masa, że nawet jak napne mięśnie to bedzie je troche widać?? jak bym cwiczył na masę po pewnym czasie można wyglądac np jak (50 cent) tylko przyklad podalem??
    no jasne ze bedziesz widzial miesnie :) no chyba ze Twoja dieta bedzie sie glownie opierala na fast foodach wtedy moze zauwazalny byc jedynie tluszcz :]
    Pozdro
    System SOGowy ju¿ u nas :D
    sprawdz to --->
    [link widoczny dla zalogowanych U¿ytkowników]
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

  10. #10
    Sezonowiec Osi±gniêcia:
    Weteran1000 punktów do¶wiadczenia
    Avatar MlodyPudzian
    Do³±czy³
    29-05-06
    Sk±d
    Swidnik
    Postów
    45
    SOG
    0
    Otrzyma³ : 0 SOGi w 0 postach

    Domy¶lnie

    Ok myślę, że dowiedziałem się tego czego chciałem, forum bardzo pomocne!! Dzięki i Pozdrawiam :) i jeżeli można prosił bym o usunięcie tego posta, dowiedziałem sie tego czego chciałem a wiec moża go usunąć aby niezajmował miejsca. Pozdro!
    Odpowied¼ z Cytatem Odpowied¼ z Cytatem Podziel siê na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •