Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: na siłe- atlas czy sztanga??

  1. #1
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar milo90
    Dołączył
    22-10-07
    Wiek
    33
    Postów
    426
    SOG
    45
    Otrzymał : 51 SOGi w 41 postach

    Domyślnie na siłe- atlas czy sztanga??

    witam. Od jutra do świąt czyli przez trzy tyg. mam zamiar robić sobie siłe. Nie wiem tylko czy przy robieniu siły lepiej jest cwiczyć na wolnych cieżarach czy lepiej izolować miesnie ćwicząc na atlanie??
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Dodarek
    Dołączył
    06-11-07
    Postów
    38
    SOG
    21
    Otrzymał : 11 SOGi w 11 postach

    Domyślnie

    Chyba to jest pytanie retoryczne? Oczywiście , że lepiej jest ćwiczyć na wolnych ciężarach siłę , niż na atlasach. Atlasy są dobre w trakcie pracy nad rzeźbą , ponieważ pozwalają na lepszą izolację ćwiczonego mięśnia. Natomiast przy ćwiczeniach na wolnych ciężarach pracuje więcej mięśni, tzn. mięsień główny i pomocnicze, co pozwala zwiększać możliwości siłowe całych grup mięśni. Np. gdy ćwiczymy na ławeczce klatkę wtedy pracują także mięśnie stabilizujące tor ruchu , utrzumujące sztangę na właściwej drodze . Tego nie ma na atlasie .
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. Użytkownik Dodarek otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    milo90 (02-12-07)

  4. #3
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar milo90
    Dołączył
    22-10-07
    Wiek
    33
    Postów
    426
    SOG
    45
    Otrzymał : 51 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    dzieki. musiałem sie upewnić bo ostatni mój łep nie wyrabia, nie umiem racjonalnie myśleć bo mam za duzo na głowie (pieprzona szkoła:/)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar milo90
    Dołączył
    22-10-07
    Wiek
    33
    Postów
    426
    SOG
    45
    Otrzymał : 51 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    a jeszcze jedno pytanie, na siłe lepiej jest raz czy dwa razy w tygodniu daną partie??
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar Scott
    Dołączył
    10-01-07
    Skąd
    Poznań
    Postów
    183
    SOG
    7
    Otrzymał : 12 SOGi w 12 postach

    Domyślnie

    Witam, dawno mnie tu nei było ;). Wg mnie troszkę to dziwne, ze chcesz uprofilowaś swój trening na siłe tlyko przez trzy tygodnie...co chcesz tym osiąnąć? bo przez tak krótki czas podniesiesz np klake do 4kg wiecej i to przy 6-8 powtorzeniach w serii. Polecam Ci przedluzyc ten okres bo w sumie nie masz nic do stracenia. Co do częśtotliwości treningów to jest to zależne od Twojego całego planu, ile dni masz treningowych? no bo teraz jak chesz rozwinac sile musisz rozdzilic sobie plan by wkladac maks energii w danym dniu w dana partie, wiec przypuszczam ze po tym problem sam sie rozwiaze. kierujac sie ogolnymi zasadami polecam ci: rozdzilc trening, wysypiac sie, nie pic alkoholu (to bardzomeczy organizm) na male partie robic do 13 serii np 4+3+3+3 (pierwsze oczywiscie glowne cwiczenie) spore przerwy miedzy cwiczeniami, 6-8 powtorzen, przykladaj sie do kazdego centymetra przebytego przez sztange. pij podczas treningu (najlepiej niegazowaną) i nie trenuj po obiedzie :P troche wyjechalem poza wskazowki dot tego tematu, ale zawsze sie przyda.
    Pozdrawiam.
    "Nie mogę..."-to wyrażenie powinieneś na stałe usunąć ze swego słownika.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. Użytkownik Scott otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    milo90 (03-12-07)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •