Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Temat: Armageddon - Maksymalny trening mięśni ramion

 1. #1
  Sezonowiec Osiągnięcia:
  Weteran5000 punktów doświadczenia
  Avatar Raziel
  Dołączył
  19-02-06
  Skąd
  Cień
  Postów
  72
  SOG
  0
  Otrzymał : 66 SOGi w 11 postach

  Domyślnie Armageddon - Maksymalny trening mięśni ramion

  Czytając ten artykuł odłóż na bok wszystkie marzenia o symetrii. Prawdziwym celem, jest to, aby Twoje ramiona urosły do rozmiarów tak potężnych, że aż strasznych. Daj sobie spokój z estetyką. Kulturysta nie ma nic wspólnego z wydelikaconym chłoptysiem o różowych paluszkach. Jest natomiast z natury rzeczy i z konieczności uosobieniem brutalnej masy mięśniowej o potwornie i wręcz piekielnie rozwiniętych ramionach, tak dużych, że napawają obrzydzeniem wszystkich, którzy je ujrzą. To dla niego, zdecydowaliśmy się stanąć w obliczu ARMAGEDDONU. Tytuł artykułu nie był w zamierzeniu grą słów (arm po angielsku znaczy ramię, przyp. tłum.). Ma natomiast być niczym ostateczna rozgrywka, ostatnie słowo, decydujące posunięcie w sprawie potężnych ramion. To poważna rzecz. W tym specjalnym wydaniu wzięliśmy pod uwgę każdy aspekt dotyczący wzrostu mięśni ramion, przeanalizowaliśmy każde ćwiczenie na tę partię umięśnienia, zsumowaliśmy wszystko a następnie poddaliśmy to obróbce kolektywnemu redakcyjnemu intelektowi. Tak powstał "Armageddon", sześciotygodniowy program składający się z dwóch trzytygodniowych faz zawierających Priorytetowe Zasady Treningowe Weidera.

  Podzieliśmy muskulaturę rąk na cztery oddzielne grupy - tricepsy, bicepsy, mięśnie ramienne i przedramiona po to, aby określić ćwiczenia niezbędne do uzyskania optymalnego wzrostu włókien mięśniowych. Na dwie fazy programu treningowego składa się 16 ćwiczeń. Trzy z nich są stosowane zarówno w fazie pierwszej jak i drugiej. Każdej fazie przepisujemy 8 ćwiczeń: trzy na tricepsy, dwa na bicepsy, jedno na mięśnie ramienne i dwa na mięśnie przedramion.

  Program treningowy "Armageddon" rzuci Cię w kierunku spełnienia możliwości rozwoju twoich ramion, ale najpierw musisz zapoznać się z kilkoma podstawowymi uwagami.

  Twoje ramiona nigdy nie mogą byc za duże.
  Sekretnym życzeniem każdego kulturysty jest mieć największy na świecie grzbiet, klatkę, barki i nogi. Jest jeszcze coś czego pragnie on najbardziej. Gotów byłby dać się zabić byleby tylko mieć ramiona dwukrotnie większych rozmiarów w porównaniu do innych grup mięśniowych. Każdy normalny facet, który ćwiczy nie chce osiągnąć doskonałej sylwetki lecz nadludzkie rozmiary tak przerażające, że odstraszą od niego wszystkie formy życia. Która grupa mięśniowa symbolizuje najbardziej taką potęgę? Ramiona. Jedynie połączenie siły ramion i dłoni potrafi zmiażdżyć czaszkę lub połamać kości bestii, a im większe są twoje ramiona tym bardziej obrazowo daje się to przekazać.

  Rozmiar ramion to objętość a nie kształt.
  Zapomnij o próbach rozwinięcia bicepsów tak wypiętrzonych jak u Robby'ego Robinsona lub okrągłych jak u Arnolda Schwarzeneggera. Te własności określają warunki genetyczne i są one uzależnione również od wyjątkowego położenia punktów zaczepienia mięśni. Poza tym rozmiar to nie kształt, wysokość czy szczyt, to objetość. W tym programie treningowym myśl jedynie o masie. Oznacza to pompowanie tricepsów, bicepsów, mięśni ramiennych i przedramion i jeśli nie będziesz ich wszystkich ćwiczył do końca, nie będziesz miał dużych ramion.

  W każdej serii ćwicz do wyczerpania.
  To jest tautologia. W naszym "Armageddonie" każda seria z definicji zmierza do wyczerpania. To jest walka do końca. W dalszej części artykułu wyłożymy przed tobą uniwersalą prawdę o dużych ramionach a ponieważ uniwesalna prawda jest logiczna w swojej prostocie nie ma już nic więcej do dodania jak tylko to, że prostota jest łatwa. To jest jak bokserski nokaut, jak walka przeciwko słabości niesmiałości. To odwaga przeżycia przejmującego bólu od zimnych, okrutnych ćwiczeń z wolnymi ciężarami wygrzebanych z popiołów historii. To nasz "Armageddon".

  Program ćwiczemowy "Armageddon'" jest potężnym przykładem działania jednej z PODSTAWOWYCH ZASAD WEIDERA - ZASDY PRIORYTETU W TRENINGU.

  Aby dać mięśniom ramion potężną dawkę wysiłku trzeba im nadać priorytet w ćwiczeniu. Oznacza to trenowanie tej partii umięśnienia na osobnej sesji treningowej bez tracenia energii na inne grupy mięśniowe. W tym programie idziesz do klubu z wypoczętymi mięśniami rąk po to aby je za pomocą określonych ćwiczeń niemal spalić. Tylko mięśnie rąk.

  Wskazówki niezbędne do pełnego wykorzystania programu "ARMAGEDDON".
  - Sześć tygodni podzielone na dwie trzytygodniowe fazy - to wszystko co zalecamy. Dłuższy okres może spowodować zjawisko spalania tkanki mięśniowej.
  - Faza pierwsza (patrz Tabela Pierwsza) wprowadzi cię w intensywny trening mięsni ramion i przedramion.
  - Faza druga (Tabela Druga) zwieksza "ciepłotę" ćwiczeń jeszcze bardziej kiedy zmniejszasz liczbę powtórzeń i jednoczesnie dokładasz obciażenia.
  - Program jest tak pomyślany aby pracowały wszystkie mięśnie rąk - od nadgarstkow aż po barki. Opracowano to w celu uzyskania równowagi umięsnienia.
  - W obu fazach treningowych zalecamy, aby ćwiczenia na bicepsy i tricepsy wykonywać na przemian. Ćwiczenie w ten sposób pozwala na używanie większych obciążeń podczas trwania całego treningu, ponieważ mięśnie szybko się nie zmęczą.
  Jesli na przykład bedziesz wykonywał trzy ćwiczenia na tricepsy po kolei to siła twoich tricepsów w tym trzecim ruchu będzie już znacznie zmniejszona. To się nie stanie jeżeli będziesz robił ćwiczenia na bicepsy i tricepsy na przemian. Inną korzyścią płynącą z takiej metody jest to, że krew będzie napływać do całych ramion. Przyczyni się to do zwiększenia procesu wzrostu tkanki mięśniowej.
  - Poza rozgrzewką każda seria powinna być wykonywana do momentu osiągnięcia stanu wyczerpania mięśni. Fizycznie po zakończeniu takiej serii nie powinieneś być zdolny do wykonania jeszcze jednego powtórzenia. Jeżeli pokonasz ustalony limit ruchów, zwiększ wtedy obciążenie, aby wyczerpać mięśnie przy określonej liczbie powtórzeń.
  - Nie zwiększaj zbytnio tempa. Odpoczynek po serii (od 90 do 120 sekund) powinien dawać zdolność wykonania następnej serii ruchow ze stuprocentową intensywnością.
  - Zakres powtórzeń dla tricepsów jest nieco większy niż dla bicepsow. Tricepsy są większymi mięśniami niż bicepsy i dlatego potrzebują wiecej wysiłku aby pobudzić proces optymalnego wzrostu.
  - Trening przedramion skłiada się z trzech superserii. Wykonaj jedną serię uginania nadgarstków podchwytem i natychmiast po jej zakończeniu zrób jedną serię uginania nadgarstków nachwytem. Przedramiona są poddawane wysiłkowi podczas ćwiczenia tricepsów jak i bicepsów. Z tego powodu mięśnie przedramion reagują najlepiej na dużą liczbę ruchów wykonywanych w superseriach.
  - Mówimy o priorytecie treningu ramion, a nie o trenowaniu ich z wyłączeniem innych grup mięśniowych. W ostatniej częsci naszego programu pokazujemy jak można połączyć trening pozostałych partii ciała z naszym "Armageddonem".  Tabela pierwsza:

  Grupa mięśniowa Ćwiczenie Serie Powtórzenia
  Tricepsy Prostowanie tricepsów w leżeniu 2* 20
  3 12,10,8
  Bicepsy Uginanie ramion ze sztangą 1* 20
  3 10,8,6
  Tricepsy Wyciskanie na wyciągu do dołu 3 12,10,8
  Bicepsy Uginanie ramienia w podporze 3 10,8,6
  Tricepsy Prostowanie rąk ze sztangą nad głową 3 12,10,8
  Mięśnie ramienne Uginanie ramion z naturalnym ułożeniem dłoni 3 12,10,8
  Przedramiona Uginanie nadgarstków podchwytem w superserii z Uginaniem nadgarstków nachwytem 3 12

  *-Rozgrzewka z lekkim obciążeniem.
  Uwagi: Wykonuj ten zestaw ćwiczeń dwa razy w tygodniu. Oprócz serii rozgrzewającej każda inna ma doprowadzić do wyczerpania mięśni. Odpoczynek między seriami powinien wynosić od półtorej do dwóch minut.

  Tabela druga:

  Grupa mięśniowa Ćwiczenie Serie Powtórzenia
  Tricepsy Wyciskanie na ławce z wąskim uchwytem 2* 20
  3 10,8,6
  Bicepsy Naprzemienne uginanie ramion na ławce 1* 20
  3 8,6,6
  Tricepsy Wyciskanie na wyciągu do dołu 3 10,8,6
  Bicepsy Uginanie ramionna modlitewniku 3 10,8,6
  Tricepsy Prostowanie rąk ze sztangą nad głową 3 10,8,6
  Mięśnie ramienne Uginanie ramion nachwytem 3 8,6,6
  Przedramiona Uginanie nadgarstków podchwytem w superserii z Uginaniem nadgarstków nachwytem 3 12

  *-Rozgrzewka z lekkim obciążeniem.
  Uwagi: Wykonuj ten zestaw ćwiczeń dwa razy w tygodniu. Oprócz serii rozgrzewającej każda inna ma doprowadzić do wyczerpania mięśni. Odpoczynek między seriami powinien wynosić od półtorej do dwóch minut.


  Aby wspomóc intensywność tego specjalistycznego programu treningowego na mięśnie ramion, sugerujemy rozdzielenie treningu pozostałych grup mięśniowych na dwie części. Ćwicz każdą grupę raz w tygodniu za pomocą podstawowych ruchów. Oto proponowany przez nas podział treningów innych partii ciała.

  Trening pierwszy:

  Grupa mięśniowa Ćwiczenie Seria Powtórzenia
  Brzuch Spięcia 3 15
  Grzbiet Podciągnięcia sztangi w opadzie 3 8-10
  Ściąganie wyciągu górnego z przodu 3 8-10
  Barki Wyciskanie z przodu na siedząco 3 8-10
  Wznosy ramion ze sztangielkami bokiem 3 8-10

  Trening drugi:

  Grupa mięśniowa Ćwiczenie Serie Powtórzenia
  Łydki Wspięcia na palcach stóp stojąc 3 12
  Czworogłowy ud Przysiady ze sztangą 3 8-10
  Wyciskanie nogami 3 8-10
  Dwugłowy ud Uginanie nóg w leżeniu 3 12
  Klatka Wyciskanie na ławce skośnej 3 8-10
  Rozpiętki na ławce poziomej 3 8-10

  Rozkład treningów:

  Dzień Grupa mięśniowa
  1 dzień Trening pierwszy
  2 dzień Armageddon
  3 dzień Odpoczynek
  4 dzień Trening drugi
  5 dzień Armageddon
  6 dzień Odpoczynek
  7 dzień Odpoczynek

  Nie ćwicz innych partii ciała z taką samą intensywnością jak mięśni rąk. Seria nie może się kończyć wyczerpaniem mięśni, powinieneś zostawić zapas jednego lub dwóch powtórzeń. Umożliwi to regenerację sił po każdorazowym "Armageddonie" i utrzyma resztę ciała w należytej kondycji. Zachowaj największą intensywność do ćwiczenia mięśni rąk. Zauważ również, że po tym treningu jest zawsze przynajmniej jeden dzień odpoczynku. Ma to na celu spowodowanie polepszenia cyklu wzrostu regeneracyjnego w stosunku do umięśnienia ramion i przedramion.

  źródło: ***
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 2. Użytkownik Raziel otrzymał za ten post 3 SOGi(-ów) od użytkowników:

  DGEIPC (22-11-09), DTX (06-01-10), Ezachiel (06-06-09)

 3. #2
  Znawca Osiągnięcia:
  Weteran10000 punktów doświadczenia
  Avatar sławo
  Dołączył
  01-03-06
  Skąd
  śląśk
  Postów
  1,901
  SOG
  5
  Otrzymał : 252 SOGi w 34 postach

  Domyślnie

  znasz kogoś kto by to przećwiczył
  pytam bo nie znam nikogo kto by to ćwiczył chciałbym faktycznie wiedzieć jaki efekt jest tego treningu
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 4. #3
  Sezonowiec Osiągnięcia:
  Weteran5000 punktów doświadczenia
  Avatar Raziel
  Dołączył
  19-02-06
  Skąd
  Cień
  Postów
  72
  SOG
  0
  Otrzymał : 66 SOGi w 11 postach

  Domyślnie

  prawde mowiac nie znam jeszcze osoby ktora by to robila ale warto bylo by to sprawdzic i zdac kopletna relacje...
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 5. #4
  Zbanowany Osiągnięcia:
  Weteran10000 punktów doświadczenia
  Avatar fishe
  Dołączył
  12-03-06
  Postów
  831
  SOG
  0
  Otrzymał : 18 SOGi w 7 postach

  Domyślnie

  TO naprawde armageddon
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 6. #5
  Zbanowany Osiągnięcia:
  Weteran
  Avatar PUDZIAN:)
  Dołączył
  27-03-07
  Postów
  82
  SOG
  141
  Otrzymał : 4 SOGi w 3 postach

  Domyślnie

  ja zaczynam w tym tygodniu:)!!!!!!!!!!!!!!!
  ps nareszcie znalazłem ten temat, apropo pisze sie ARMAGEDON a nie ARMAGEDDON!!
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 7. #6
  Doświadczony Osiągnięcia:
  Weteran10000 punktów doświadczenia
  Avatar CreativePL
  Dołączył
  01-01-07
  Skąd
  Szczecin
  Postów
  947
  SOG
  1
  Otrzymał : 14 SOGi w 6 postach

  Domyślnie

  OMG pudzian nie odswierzaj tematow sprzed roku...
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 8. #7
  Moderator #Odżywki i suplementy Ekspert Osiągnięcia:
  Trzech znajomychTwoje pierwsza grupaStworzenie albumu zdjęćWeteranTagger First Class
  Avatar Punisher
  Dołączył
  11-01-07
  Skąd
  Wietnam
  Postów
  5,759
  SOG
  130
  Otrzymał : 1,018 SOGi w 581 postach

  Domyślnie

  Niech odświerza, jeśli chce, co w tym złego to nie gallery foto, ani też nikt nie prosi o rade, więc ok :cool:
  Punisher IS back.
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 9. #8
  Zbanowany Osiągnięcia:
  Weteran
  Avatar PUDZIAN:)
  Dołączył
  27-03-07
  Postów
  82
  SOG
  141
  Otrzymał : 4 SOGi w 3 postach

  Domyślnie

  K U R W A M A Ć B O K U R W A C O???????
  juz mnie to zaczyna wkurzac to forum co zrobisz to k u r w a zle. zrobilem nowy temat to zle, bo komus nie pasuje, odswierzyłem nowy też zle bo jakiejs ciul c e innej znowu nie pasuje!!!!!
  a ugryź sie w d u p e!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  [ Dodano: 23-05-2007, 20:46 ]
  Cytat Napisał sofok666
  Niech odświerza, jeśli chce, co w tym złego to nie gallery foto, ani też nikt nie prosi o rade, więc ok
  dzieki, przynajmniej jeden normalny
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 10. #9
  Doradca Osiągnięcia:
  Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczenia
  Avatar Kakashi
  Dołączył
  21-10-06
  Skąd
  Chorzów!!
  Wiek
  35
  Postów
  2,403
  SOG
  52
  Otrzymał : 91 SOGi w 68 postach

  Domyślnie

  PUDZIAN:), no ja tez myslałem czy by tego nie spróbowac ale napierw chce dokonczyc niemieckich ciezarowców:D:)

  PUDZIAN:), w tym temacie masz pisac:D bo po to on jest:D i nie trzeba było nowego zakładac a CreativePL, jest zły bo jest...a tam niewazne:P
  NIE MAM MNIE DO WRZEŚNIA.... SoRY!!!
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

 11. #10
  Zbanowany Osiągnięcia:
  Weteran
  Avatar PUDZIAN:)
  Dołączył
  27-03-07
  Postów
  82
  SOG
  141
  Otrzymał : 4 SOGi w 3 postach

  Domyślnie

  Cytat Napisał radar
  PUDZIAN:), no ja tez myslałem czy by tego nie spróbowac ale napierw chce dokonczyc niemieckich ciezarowców:D:)
  no ja bede robił armagedon i trening niemieckich ciężarowców:), a plecy i bary bede trenwoał bardzo lekko, dzis robie nie mickich ciezarowcow trening a jutro armagedon:)
  Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •