Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Co to za lordoza?:/

  1. #1
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar vlk
    Dołączył
    26-03-06
    Skąd
    stąd
    Postów
    216
    SOG
    2
    Otrzymał : 13 SOGi w 13 postach

    Domyślnie Co to za lordoza?:/

    Mam klopot. Dretwieje mi reka. Z przeswietlenia RTG wynika ze mam ZNIESIENIE LORDOZY SZYNEJ.
    Niebawem wyrusze do lekarza, ale jedyne czego sie boje to tego ze zaordynuje mi przerwe w chodzeniu na silownie.
    Klopoty z lordoza mialem juz wczesniej. Chodze na silownie dopiero kilka miesiecy, ale nie wybrazam sobie bez tego zycia (takie drobne uzaleznionko). Dzieki silce schudlem i czuje sie lepiej. Niestety klopot z kregoslupem i reka nie minal. Mieliscie kiedys cos takiego?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar pakernia.pl
    Dołączył
    31-03-06
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    289
    SOG
    0
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie

    Fizjologicznie kręgosłup jest w kształcie litery S, zniesienie lordozy to jest jakby wyprostowanie tego skrzywienia. Może od tego drętwieć ręka. Ćwiczenia są nawet wskazane, natomiast lekarz i trener powinni Ci je trochę skorygować pod tym kątem... i tutaj ostrożnie bo najprawdopodobniej lekarz będzie mówił co innego niż trener
    Pozdrawiam, mam nadzieję że pomogłem
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar vlk
    Dołączył
    26-03-06
    Skąd
    stąd
    Postów
    216
    SOG
    2
    Otrzymał : 13 SOGi w 13 postach

    Domyślnie

    Dzieki za informacje. Okazuje sie , że co lekarz to inne zdanie. Wracam właśnie od ortopedy.
    Dobra wiadomość jestaka
    - mogę ćwiczyć !!!!!!!!
    Jest też druga:
    - nie mam lordozy, w opisie zdjęcia rtg był błąd!!!

    Jest też niestety gorszy news:
    - za drętwienie palców odpowiada zespół rowka łokciowego. Czekają mnie lasery i inne takie. Ale ortopeda powiedział wprost: - to i tak nic nie da. Konieczna jest operacja.
    kcuf kcuf kcuf
    Ja nie chceeeeeeeeeeee.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar pakernia.pl
    Dołączył
    31-03-06
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    289
    SOG
    0
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie

    sugerowałbym wizytę u jeszcze innego lekarza, bo może się okazać, że np kardiolog stwierdzi arytmię serca a internista zwali na niskie ciśnienie kwi... przed operacją jednak zastanowiłbym się dobrze...
    mnie nagminnie drętwiej lewa ręka... od niewygodnej pozycji przed kompem
    pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar vlk
    Dołączył
    26-03-06
    Skąd
    stąd
    Postów
    216
    SOG
    2
    Otrzymał : 13 SOGi w 13 postach

    Domyślnie

    No ja tez za duzo pisze. Klopot w tym, ze mi czasem dretwial jeden palec. Teraz juz dretwieja dwa, nie zawsze sie mnie sluchaja i nie do konca chca zginac. Dzisiaj pan doktor stwierdzil poczetek zaniku miesni w czesci dloni :/ i generalnie nastroil mnie super pozytywnie.
    Na bank pojde do jeszcze jednego lekarza, jak nie dwoch!
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar wklein
    Dołączył
    09-04-06
    Skąd
    Gdynia
    Wiek
    45
    Postów
    69
    SOG
    0
    Otrzymał : 2 SOGi w 1 poście

    Domyślnie

    vlk, zobacz tu co napisałem http://www.e-gym.pl/viewtopic.php?t=865
    Pierwsze to lekarze wiedzą co robią i nie ma co na nich psioczyć tylko spokojnie im wszsytko powiedzieć co i jak sie robi, mogę sie założyc że masz tak jak opisałem w tamtym temacie.
    Mysle że nie powiedział o zaniku mięsni tylko nerwu który sie odradza około 1 cm na miesiąc (nie pamiętam dokładnie)
    Są na to dokładne testy i badania ile masz go uszkodzonego
    Cytat Napisał vlk
    za drętwienie palców odpowiada zespół rowka łokciowego. Czekają mnie lasery i inne takie. Ale ortopeda powiedział wprost: - to i tak nic nie da. Konieczna jest operacja.
    Własnie za te 2 najmniejsze pale odpowiada jeden nerw którego pewnie uciskasz siedząc przy kompie. Na początku drętwieje Ci jeden potem obydwa potem dojdzie do tego że nie bedziesz mógł utrzymać kubka z herbatą. Ale to przechodzi i to bez operacji.
    Niech Ci zrobi ten test na przewodność czy jakoś tak to sie nazywa. Jak bedziesz u niego powiedz ile czasu spędzasz przy kompie dziennie i w jakiej pozycji to znacznie ułatwi sprawę.
    a i pamiętaj za takie rzeczy to odpowiada NEUROLOG i do niego sie udaj
    To jest ja z mechanikami nie każdy mechanik samochodowy naprawi Ci pralkę
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar pakernia.pl
    Dołączył
    31-03-06
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    289
    SOG
    0
    Otrzymał : 1 SOGa w 1 poście

    Domyślnie

    z neurologiem racja napewno, polecam moją mamę <rotfl> z zanikiem nerwu a nie mięśnia też prawda, tylko odrasta raczej 1cm na rok a nie miesiąc :/ a badanie lepiej zr&#243;b przewodnictwa anie przewodzenia <rotfl> wracając do tematu lekarzy... jestem jedynym farmaceutą w rodzinie, reszta lekarze... i naprawdę jeśli coś Ci wyjdzie, zr&#243;b ponowne badania u innego doktora ;-) lekarz też czlowiek, może się pomylić... a po kiego masz się lekami faszerować ;-) albo laserem ;-) laser jest fajny, ale dla Rycerzy Jedi ;-) a zabiegi (czytaj wycinanie, ucinanie itd) to chirurdzy lubią najbardziej ;-)
    pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar vlk
    Dołączył
    26-03-06
    Skąd
    stąd
    Postów
    216
    SOG
    2
    Otrzymał : 13 SOGi w 13 postach

    Domyślnie

    Pojde do lekarza na bank...
    Teraz chcialbym tylko znalezc jakiegos dobrego. Jak juz mam placic to wole raz.:/
    Co do zaniku, moze macie racje...mi wydaje sie ze slyszalem to co napisalem. Nie wazne.
    Milej mi sie zrobilo jak doczytalem, ze krojenie nie jest konieczne. Do dzisiaj pamietam ten blysk w oku pana doktora kieyd mowil, ze tylko operacja mi pomoze.
    Moze sprawy jeszcze dobrze sie uloza. Czy skoro pracuje glownie przed kompem to w przypadku takich dolegliwosci bede mogl liczyc na jakies zwolnionko lekarskie. :roll: Cieplo sie robi, na silowni mniej ludzi przychodzi

    Edit - do ortopedy skierowal mnie lekarz ogolny, lordoze stwierdzila pani dr radiolog. co powie neurolog;) ??
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •