Arimidex - charakterysytka i opis

# Substancja aktywna: Anastrozol
# Okres aktywnego półtrwania: 48h
# Klasyfikacja: Inhibitor aromatazy (doustny)
# Dawkowanie: 0.25 - 1mg / dzeń
# Trądzik: Tak
# Retencja wody: Nie
# Podwyższone ciśnienie krwi: Nie
# Hepatotoksyczność: Tak
# Blokowanie HPTA: Nie

Arimidex jest niesteroidowym, selektywnym inhibitorem aromatazy, stosowanym w leczeniu raka piersi u kobiet. Produkowany przez Zenica Pharmaceuticals, zatwierdzony do użycia w USA w roku 1995. Anastrozol blokując działanie aromatazy, blokuje tym samym produkcję estrogenów. Zahamowanie aromatazy prowadzi do spadku biosyntezy estrogenów w tkankach obwodowych i guzie, tym samym hamuje rozwój nowotworu. Na pozór podobne działanie wykazuje Nolvadex, on jednak tylko blokuje działanie estrogenów, nie ich produkcję. Działanie Arimidexu jest bardzo skuteczne. Dawka 1mg / dzień może hamować produkcję estrogenów nawet o 80%. Ze względu na bardzo mocne oddziaływanie na gospodarkę hormonalną, w medycynie stosowany jest tylko u kobiet po menopauzie, u których nowotwór rozwinął się mimo wcześniejszej kuracji Nolvadexem (cytrynian tamoxifenu).

Armidex jest bardzo użytecznym środkiem dla mężczyzn stosujących sterydy anaboliczne, skuteczniejszym niż stosowane w podobnym celu Nolvadex czy Proviron. Już 1 tabletka dziennie, czyli dawka stosowana w medycynie, przynosi wspaniałe rezultaty. Niektórym wystarczy nawet 0.25mg dziennie. Użycie anastrozolu w cyklach z zastosowaniem mocno aromatyzujących androgenów, takich jak Dianabol czy Testosteron, bardzo skutecznie zablokuje retencję wody i ryzyko wystąpienia ginekomastii. Jeszcze bezpieczniej będzie stosować go wraz z finasterydem. Pierwszy środek blokując konwersję do estrogenów, drugi blokując 5-alfa redukcję, skutecznie minimalizują ewentualne skutki uboczne androgenów. Stosując takie połączenie, testosteron zachowa swą moc, będąc jednocześnie tolerowany podobnie jak nandrolon. Tym samym uzyskiwana masa będzie mieć znacznie lepszą jakość, bez niepotrzebnej retencji wody.

Anastrozol ma jednak także swoje wady. Stosowany w cyklach sterydowych redukuje ewentualne skutki uboczne estrogenów, ale także korzystne dla organizmu skutki wywołane przez estrogeny. Chodzi tutaj o cholesterol. Badania wykazały, że stosowanie Arimidexu w cyklach z zastosowaniem testosteronu wyraźnie obniżało poziom HDL. Obawiający się o serce użytkownicy SAA powinni więc lepiej zastosować Nolvadex, w celu powstrzymania ewentualnych skutków ubocznych estrogenów. W przypadku jakichkolwiek problemów z sercem, stosowanie Arimidexu na cyklu nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Największą wadą Arimidexu jest jego cena, sięgająca nawet $10 za 1 tabletkę. Długotrwałe przyjmowanie go wiąże się wiec z ogromnymi kosztami, przekraczającymi często cenę samego sterydu.