Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Dania sojowe (smaczne,zdrowe, inne)

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar dudixx90
    Dołączył
    04-11-07
    Wiek
    34
    Postów
    77
    SOG
    1
    Otrzymał : 17 SOGi w 12 postach

    Domyślnie Dania sojowe (smaczne,zdrowe, inne)

    Witam chcialem przedstawic kilka sposobow na urozmaicenie diety jak dal mnie temat ciekawy i można wykombinowac kilka smacznych rzeczy

    1PrzepisSkładniki:
    1 opakowanie kotletów sojowych a la schabowych, bułka tarta, jajko, warzywa (3 marchewki, 3 pietruszki, 1 seler, pęczek zielonej pietruszki, 2 cebule), 1/2 szklanki oleju, 1/2 kg świeżych pomidorów (zrobić przecier) lub 1/2 słoiczka koncentratu pomidorowego, przyprawy: sól, pieprz, papryka ostra, czosnek granulowany lub ząbek świeżego, liść laurowy

    Jak przyrządzić?
    Przygotowujemy 1 litr wrzącego bulionu warzywnego (np. z kostki rosołowej) z dodatkiem przypraw: soli, czosnku granulowanego (ewentualnie ząbek świeżego), ostrej papryki, kilku ziarenek pieprzu, 1 liścia laurowego i innych przypraw wg uznania. W tak przygotowanym bulionie gotujemy pod przykryciem i na małym ogniu kotlety przez około 3-5 minut. Odsączamy (można dodatkowo lekko posolić i popieprzyć), panierujemy w jajku i tartej bułce. Smażymy krótko na złoty kolor. Warzywa oczyścić i zetrzeć na grubej tarce. Cebulę pokroić w plastry i razem z innymi warzywami włożyć do garnka z olejem, dusić do miękkości. Do warzyw dodać przecier ze świeżych pomidorów (lub koncentrat ze słoiczka) i doprawić do smaku. Usmażone kotlety wyłożyć na półmisek, przykryć je warzywami i polać powstałym sosem.

    ( ja dodaje jeszcze na talerz swierze pomindory lub papryke) jak kto woli i ciekawym rozwiazaniem jest dodanie curry do sosnu ale jak kto woli

    2 przepis
    potrzebne mam
    1 opakowanie kotletow sojowych (genialnie nadaja sie do tego celu kotlety sojowe o smaku koperkowym) ja troszke drozsze ale za to nie trzeba ich moczyc w bulionach itp (robi sie je na zasadzei mielonych zalewa woda i formuej mase)
    1 papryka zielona
    1 czerwoan
    1zołta
    2 pomidory
    1 cebula

    Gotujemy
    Farsz sojowy przygotowujemy zgodnie z przepisme na pudelku. papryke myjemy wyjmujemy z srodka pestki i kroimy w kwadraty 2x2 cm .pomidory takze myjemy i kroimy w niewielkei czastki tak jak i cebule ( to wszystko musi sie nadawac na nabicei na kijek na szaszlyk bo wlasnie taka to ma miec forme) podajemy to z sosami i jesli komus sie chce mozna ugotowac do tego ryz w saszetkach (swietnie smakuej to z ryzem i curry )

    Sosy:
    1 wersja
    1 saszetka 33g mleczka sojowego o smaku neutral
    3 łyzki koncentratu pomidorowego
    troszke bazyli do smaku
    mleczko wymieszac z 50 ml wody do tego dadac koncentrat i przyprawy do smaku

    2 Wersja
    1 saszetka 33 g mleczka ...
    2 lyzki majonezu niskotluszczowego
    3 peczek koperku
    4 sok z cytryny

    mleczko sojowe wymieszac z 50 ml wody dodac majonez i drobno posiekany koperek przyprawic sokiem z cytryny(dobrze sie spisuje ocet winny) i sola (pieprzem jak ktos lubi)

    3 przepis
    kotlety sojowe z serem
    Składniki:
    kotlety sojowe - ile kto zje, kostka rosołowa, ser - obojętnie jaki (najlepiej topniak), 2 jajka, bułka tarta, olej

    Jak przyrządzić?
    Kotlety ugotować z kostką rosołową w wodzie, wyciągnąć, odcedzić wodę, na kotlecikach położyć ser (lub posmarować serkiem), obtoczyć w jajku i bułce i upiec na patelni z olejem.


    moga byc podawane na rozne sposoby do obiadu ale ja preferuje je na kanapke (cos w stylu hamburgera) pszenna bułka ciach ja na pol na dole kladziemy salate i 2 plastry ogorka (kwaszonego) na to kotlet (moze 2) potem znow salata omidor szczypiorek i wszystko piekne i przepyszne

    end

    Mam nadzieje ze art komuś sie przyda zycze smacznego jak bede mial jeszcze kiedys wenę to moze wrzuce kilka ciekawych przepisow an moje salatki warzywne no to smacznego jesli pomoglem sog mile widziany pozdro

    By Dudixx90

    Mistrzów cechuje spokój i opanowanie pomoglem? daj soga
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar dudixx90
    Dołączył
    04-11-07
    Wiek
    34
    Postów
    77
    SOG
    1
    Otrzymał : 17 SOGi w 12 postach

    Domyślnie

    ps sorry za wszelakie błędy ort i interpunkcyjne
    Jeszcze raz smacznego a i jakby ktos mial jakeis wlasne ciekawe pomysly prosze pisac lubie gotowac prawie tak samo jak cwiczyc:D:D
    Mistrzów cechuje spokój i opanowanie pomoglem? daj soga
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Amator Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar johny
    Dołączył
    02-05-07
    Postów
    465
    SOG
    0
    Otrzymał : 36 SOGi w 36 postach

    Domyślnie

    pytałem sie na innym forum o kotlety sojowe i dostalem odpowiedz ze sa wysoko przetworzone i nie warto ich jesc:/ chciaz zjadlbym ten mix :D
    jezeli ci pomoglem,wiesz gdzie dac soga;p
    Czy marzenia sie spelniaja?? Czy warto bylo?? Czy to jest wazne?? --->sunrise2007<---
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •