PERFECT WHEY PROTEIN
smakowy

premiks białek serwatki&nbspkoncentratu, hydrolizatu i&nbspizolatu

Dostępne opakowania: 750, 1500 i 2500g w proszku.
Dostępne smaki: czekolada, śmietankowo-waniliowy
Skład: koncentrat, hydrolizat, izolat, białka serwatki.

Wartość odżywcza w 100 g:
- Białko&nbsp73 g,
- Węglowodany 8,21 g,
- Tłuszcz 5,34 g,

Wartość energetyczna w 100 g: 1658 kJ / 392 kcal.

Zawartość aminokwasów w 100g:

alanina 4,5g


arginina 2,5g

kwas asparaginowy 10,4g


cystyna 2,5g

kwas glutaminowy 16,1g


glicyna 1,8g

histydyna 1,9g


izoleucyna 5,7g *

leucyna 10g *


lizyna 8,5g

metionina 1,9g


fenyloalanina 3,1g

prolina 6,0g


seryna 5,0g

treonina 6,5g


tryptofan 1,8g

tyrozyna 2,6g


walina 5,4g *


* - aminokwasy rozgałęzione BCAA

1. Co to jest białko serwatkowe?
Bardzo szybka przyswajalność białka serwatkowego, w porównaniu z innymi rodzajami białek powoduje znaczne nasilenie syntezy białek ustrojowych. Organizm wprowadzany jest wówczas w stan anaboliczny (budujący). Białko serwatkowe posiada najlepszy bilans aminokwasów, charakteryzuje się dużym stężeniem glutaminy oraz aminokwasów rozgałęzionych BCAA - substancji niezbędnych do budowy wysokojakościowej muskulatury.

Należy&nbsppamiętać, że białko serwatkowe występuje w kilku frakcjach, tj: w postaci koncentratu, izolatu oraz hydrolizatu. Każda frakcja wytwarzana jest w innym procesie technologicznym, co powoduje, że aminokwasy w nich zawarte przedostają się do organizmu w różnym tempie. Najszybciej przyswajalną formą jest enzymatycznie przetrawione białko w postaci hydrolizatu, którego aminokwasy natychmiast po spożyciu dostają się do krwiobiegu. Następnie rolę przejmuje izolat serwatki, który przyswaja się już po ok. 30 minutach, a już po 60 minutach pojawiają się we krwi aminokwasy z koncentratu serwatki. Perfect Whey Protein zawiera odpowiednio dobrane proporcje wszystkich w/w frakcji serwatki, co klasyfikuje go jako nr 1 wśród produktów dostępnych na rynku.
Perfect Whey Protein charakteryzuje się najwyższą wartością biologiczną oraz najlepszą przyswajalnością. W praktyce daje to efekt szybkiego przyrosty tkanki mięśniowej. Bardzo dobre efekty uzyskuje się podczas łączenia białka serwatkowego z peptydem glutaminy. Wzbogacając je o ten najważniejszy aminokwas uzyskuję się najlepszą kombinację substancji budujących i regenerujących mięśnie.

2. W jaki sposób działa i co możemy uzyskać stosując Perfect Whey Protein?
Suplementacja białkiem serwatkowym powoduje nasilenie syntezy białek ustrojowych wprowadzając organizm w stan anaboliczny (budujący).

Stosowanie WPH, WPI, WPC bezpośrednio w stanach największego katabolizmu tzn: rano po przebudzeniu, bezpośrednio po treningu oraz przed snem blokuje rozpad białek oraz dostarcza idealnego budulca do rozwoju masy mięśniowej.

Spożycie białka serwatkowego zapewnia:
- efektywną budowę masy mięśniowej,
- zwiększoną odporność systemu immunologicznego organizmu,
- wysoką koncentrację aminokwasów rozgałęzionych działających anaboliczne,
- działanie antykataboliczne, dzięki utrzymaniu odpowiednich zapasów glutaminy w mięśniach,
- podwyższony poziom aktywności hormonu wzrostu, którego ilość zwiększa się proporcjonalnie do ilości i jakości spożywanego białka serwatkowego.

3. Kiedy najlepiej stosować białko serwatkowe?
Białko powinno się spożywać w trzech najważniejszych momentach: tuż po przebudzeniu, po treningu oraz przed snem - w dawkach jednorazowych po 30g. Preparat najlepiej rozpuścić w mleku lub w wodzie (ok. 200ml). W dni treningowe: I porcja rano po przebudzeniu, II porcja bezpośrednio po treningu (w połączeniu z węglowodanami 30-60g na przykład Dekstrozą) lub II porcja 1,5 godziny po treningu oraz III porcja przed snem.
W dni nietreningowe: I porcja rano po przebudzeniu, II porcja pomiędzy posiłkami oraz III porcja przed snem.

Surowiec importowany jest z amerykańskiego laboratorium Main Street Ingredients.