- A -
AEROBOXING
Zwany także Tae-Bo, Tae-Boxing to forma dynamicznych ćwiczeń aerobowych wymagających od ćwiczącego sporego wysilku. Połączenie Aerobiku z Kick-Boxingiem. Układ choreograficzny zawiera ciosy pięścią i kopnięcia. Wymaga poczucia rytmu (ćwiczenia przy dość szybkiej muzyce) i dużej kondycji. Jest nie wskazany dla osob mających problemy ze stawami i układem krążenia. Aeroboxing dobrze wpływa na kondycję i wydolność organizmu oraz wzmacnia mięśnie (uda i barki).
Jest dobrym sposobem na spalanie zbędnych kalorii.
- B -
BODY ART
Dosłownie "Sztuka ciała" - trening polegający na "rzeźbieniu" ciała. Mający na celu (poprzez odpowiednie ćwiczenia) uelastycznienie ciała, uwypuklenie poszczególnych partii mięśni. Nadanie jędrności i piękna.
BODY BALL
Trening wzmacniający kręgosłup (ćwiczenia z wykorzystaniem dużych piłek).
BODY BUILDING
Ćwiczenia siłowe mające na calu zbudowanie większej masy mięśniowej.
- C -
CHI BALL
Zajęcia z wykorzystaniem pachnących piłeczek. Łączy wschodnie techniki jogi, tai chi, qi gong ze współczesnymi jak np. z pilatesem. Zawiera także elementy aromaterapii i koloroterapii. Chi ball oddziaływuje na wszystkie zmysły, zwiększa świadomość swojego ciała, poprawia samopoczucie i reguluje przepływ energii.
- F -
FIT-BOX
Zobacz: AEROBOXING
- P -
PILATES
Składa się z ćwiczeń koncentrujących się głownie na mięśniach brzucha i pleców. Od ćwiczącego wymaga skupienia się na własnym oddechu (wydech wykonuje się podczas wysiłku). W ćwiczeniach nie liczy się prędkość lecz precyzja ruchów i dbanie o szczegóły (np. o stałe napinanie mięśni brzucha). Jest to forma ćwiczeń dostępna dla każdej grupy zaawansowania.
Pilates pomaga wysmuklić sylwetkę, wzmacnia kręgosłup wraz ze wszystkimi mięśniami ciała oraz spłacza i formuje brzuch.
- S -
SPINNING
Prosty i przyjemny trening wytrzymałościowy na rowerze stacjonarnym (w rytm muzyki). Bardzo dobrze poprawia kondycję. Podczas ćwiczeń zmienia się tempo i obciążenia ale ważne jest aby tętno ćwiczącego utrzymywało się na stałym, optymalnym poziomie. Pozwala szybko spalać nadmiar tłuszczu, poprawia pracę układu krążenia, wyszczupla łydki. Dodatkowo skutecznie pomaga pozbyć się cellulitu, zapobiega osteoporozie.
- T -
TAE-BO / TAE-BOXING
Zobacz: AEROBOXING

źródło : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]