Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 106

Temat: Jeni w drodze do uzyskania ładnie wyrzeźbionej sylwetki

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Jeni
    Dołączył
    10-07-07
    Wiek
    42
    Postów
    44
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Jeni w drodze do uzyskania ładnie wyrzeźbionej sylwetki

    Cześć wszystkim!!!
    Mam 25 lat i moim celem od jakiegoś czasu stało się uzyskanie szczupłej, zgrabnej i ładnie umięśnionej sylwetki. Sport fascynuje mnie już od dawna, praktycznie ćwiczę od 15 roku życia, nie wyczynowo ale dla siebie samej, dla zdrowia itp. Moim marzeniem było i jest zrobienie certyfikatu instruktora aerobicu, a jeszcze większym marzeniem otwarcie kiedyś swojego własnego fitness klubu. Ale czy kiedyś mi się to uda??? Wcześniej, gdy byłam opiekunką w Niemczech ćwiczyłam w fitness klubie codziennie wieczorami. Gdy wróciłam do Polski, miejscowość w której mieszkam nie może się poszczycić dobrym fitness klubem, jest jeden ale bardzo drogi i nie mogę sobie na niego pozwolić. Tak więc zakupiłam sobie Atlas siłowy, mam stepper, rowerek stacjonarny i ciężarki, a na tym nie zamierzam poprzestać Poza tym ćwiczę również jogę i pilates, także wszystkiego po trochu
    Od jakiegoś czasu fascynuję sie kulturystyką i fitnessem gimnastycznym i sylwetkowym, śledzę różne forum internetowe związane właśnie z tymi zagadnieniami.
    Od jakiegoś też czasu bardziej zajęłam się sobą pod kątem jak to już napisałam uzyskania szczupłej i umięśnionej sylwetki. Jednak nie chcę utracić swojej kobiecości jak to niektóre kulturystki, które wyglądają czasami wprost okropnie (moim zdaniem, a ile ludzi tyle opinii). Niema jak to fitnesski gimnastyczne i sylwetkowe, które wyglądają bardzo atrakcyjnie.
    Na tej stronie będę przedstawiała moją drogę w uzyskaniu postawionego sobie celu tzn. ćwiczenia przeze mnie wykonywane, stosowane suplementy i dietę. A Was proszę o wskazówki, które mogą być Waszym zdaniem dla mnie przydatne.
    W najbliższym czasie podam swoje dokładne dane, a jak będę miała fotkę to też wkleję.
    Tak więc do zobaczenia na forum

  2. #2
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Jeni
    Dołączył
    10-07-07
    Wiek
    42
    Postów
    44
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Tak więc wczoraj wyglądało to u nie mniej więcej tak:

    8.oo sniadanko
    - 50g płatków owsianych na wodzie, 2 suszone morele i płaska łyżka rodzynek, 1/2 jabłka, 100g twarogu chudego, cynamon
    11.00 II posiłek
    - 400g maślanki
    13.00 obiadek
    - 2 białka jajek, pół zółtka jajka, ok. 100 g twarogu chudego, 2 pomidory, 1 ogórek małosolny, pietruszka, koperek
    16.00 IV posiłek
    - ok. 150 g surówki z młodej kapusty, 1/4 papryki, ok. 100 g szynki z piersi kurczaka

    18.45 - 21.00 trening

    ok. 21.30
    - 30g odżywki białkowej

    Trening:
    Najpierw krótkie rozciaganie, poźniej plecy i barki przy użyciu atlasu i ciężarków 4kg, później brzuch, streching a na koniec 40 minut stepper. Wyszło ze 2h i 15 minut mniej więcej.

    Wiem, że lepiej by było jakbym rozpisała jakie dokładnie ćwiczonka robiłam, z tym, że ja ćwicze w domciu i nie wiem w sumie jak te niektóre ćwiczonka opisać, ale poprawię sie obiecuje i nastepnym razem postaram się to jakoś lepiej rozpisać, aby uzyskać ewentualne porady, na które oczywiście będę oczekiwała .

    Co do suplementów to biorę chrom plus, beta karoten, omega3, magnezB6, BCAA i odżywka białkowa.

    Moje dane wymiarowe, że tak powiem:
    wiek: 25 lat
    wzrost: 157 cm
    waga: 48 kg
    bmi: 19,5
    biust : 81
    talia: 63
    biodra: 81
    udo: 49
    łydki: 34

    Bicepsik i tricepsik też już są, ale nie mierze bo w sumie mi tu nie zależy na wielkości, tylko żeby mięśnie te były fajnie zaznaczone
    W tej chwili zależy mi aby ładnie wyrzeźbić brzuch, z którego muszę jeszcze spalić troszeczkę tłuszczyku, aby uwydatnić mięśnie, no i nogi!!! Tutaj też muszę spalić jescze trochę tłuszczyku na udach

    Co do pomiaru tłuszczu w moim ciele to jeszcze nie wiem, musze znaleźć odpowiednia aparaturę.

    Proszę o rady w kwestii ćwiczeń i dietki itp.

    Wieczorkiem napiszę jak to wyglądało u mnie dzisiaj
    Pozdrawiam

  3. #3
    Zbanowany Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar ubermas
    Dołączył
    21-02-07
    Skąd
    Tychy
    Wiek
    38
    Postów
    545
    SOG
    19
    Otrzymał : 24 SOGi w 23 postach

    Domyślnie

    Wazysz 48 kg i chcesz tluszcz spalac... powodzenia. Z tego co na szybko policzylem to zjadasz jakies 1300 kcal, ja na twoim miejscu obnizylbym kaloriie jeszcze o jakis 500. Wtedy bedziesz miec piekna sylwetke. Znasz sie ty aby na tym co robisz??

  4. #4
    Zasłużony dla forum Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar pw
    Dołączył
    05-04-07
    Skąd
    Kielce
    Wiek
    33
    Postów
    1,260
    SOG
    78
    Otrzymał : 116 SOGi w 83 postach

    Domyślnie

    Jeni tu też Cie przywiało :P
    Stary nick: WhiteHead
    Paweł W

  5. #5
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Jeni
    Dołączył
    10-07-07
    Wiek
    42
    Postów
    44
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Po pierwsze ja nie chce wygladac jak te wszystkie kulturystki, ktore wygladaja wprost tragicznie, sa przemiesnione i w ogole.
    Po drugie jak obnize kalorie o jeszcze 500 to nie bede miala sily zeby cwiczyc.

    Do Ubermas:
    Jesli jestes taki obcykany to rozpisz mi co powinnam jesc przy tych 800 kcal???

    Do PW:
    Jak juz wspominalam odwiedzam wiele forum kulturystycznych, ponieważ lubię zasiegać różnych opinii, ale zauważyłam, że tutaj też jesteś aktywny!!!

  6. #6
    Zbanowany Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar ubermas
    Dołączył
    21-02-07
    Skąd
    Tychy
    Wiek
    38
    Postów
    545
    SOG
    19
    Otrzymał : 24 SOGi w 23 postach

    Domyślnie

    Boze dziewczyno, czy naprawde nie wyczulas w tym co napisalem sarkazmu?? To co jesz to zdecydowanie za malo jak na taka ilosc treningu. Nie chcesz wygladac jak kulturystka?? Chwala Ci za to!! Ale nie wydaje mi sie, ze rozsadne jest jakies 1300 kcal i 2 h treningu (przypusczam, ze dziennie). Podnies poprzeczke o jakies 500 kcal do gory i powinno byc ok. Obiad zjedz bardziej konkretny i posilek przedtreningowy tez, bo ty oprocz wegli rano potem nie masz ich juz prawie wcale. Jesli masz tluszcz na bruchu (przy[uszczam, ze przy takiej wadze nie masz go wcale) to rob brzuszki, najlepiej 3-4 serie spiec po 25-30 powtorzen.

  7. #7
    Zasłużony dla forum Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar pw
    Dołączył
    05-04-07
    Skąd
    Kielce
    Wiek
    33
    Postów
    1,260
    SOG
    78
    Otrzymał : 116 SOGi w 83 postach

    Domyślnie

    Jeni jestem aktywny na 3 forach tu, tam i tam :P
    Stary nick: WhiteHead
    Paweł W

  8. #8
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Jeni
    Dołączył
    10-07-07
    Wiek
    42
    Postów
    44
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    DO Ubermas:
    Dobra, dobra masz mnie!!!
    Przeczytałam to na szybko w pracy i nie pokapowałam. Ale szczerze mówiąc później coś tam zaczęłam myśleć i zastanawiałam się czy Ty mnie czasem nie podbierasz i nie sprawdzasz No i czytam teraz a tu masz. Tak ćwiczę codziennie i schodzi mi ze 2 godzinki z aerobami, co do moich posiłków to sama już nie wiem co mam wymyślać a w sumie to czuję sie najedzona i jakbym miała jeszcze zwiększyć
    No ale jak uważasz, że lepiej jakbym dorzuciła z te 500 kcal to daj cynk co, gdzie to najlepiej dorzucić i w jakiej formie. Węglów staram się nie jeść za dużo, a szczerze mówiąc nie łączę węglowodanów z białkami w jednym posiłku bo lepiej funkcjonuje wtedy mój metabolizm ( wiem, że to właśnie sprawa niełączenia bo sprawdzałam)
    No nie wiem co bys mi tam zaproponował, jeśli oczywiście masz ochote, ale wszelkie uwagi wezme do serca

    Tak więc dzisiaj było tak:

    8.00
    - 50g płatków owsianych na wodzie, 5 małych śliwek, po łyżeczce otrębów owsianych i pszennych, łyżeczka pestek dyni, 100 g twarogu chudego
    11.00
    - 90 g śledzia w occie, 130 g surówki z kapusty kiszonej
    13.30
    - 125 g ugotowanej piersi z kurczaka, 200 g brokułów, 4 łyżki jogurtu naturalnego 0,1%, koper, pietruszka
    16.15
    - 100 g szynki z piersi kurczaka, pół papryki, ok 200 g surówki z młodej kapusty

    18.45 - 20.45 trening

    21.15
    - 30 g odżywki białkowej

    TRENING:
    Najpierw krótkie rozciąganie, później
    biceps
    1. uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem (z "supinacją" nadgarstka) 4 serie po 20
    2. uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem 4 serie po 20
    3. uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie - w podporze o kolano 4 serie / 20, 18, 16, 14
    pośladki
    1. odwodzenie nogi w tył 4 serie po 20
    2. podnoszenie zgietej nogi w górę w klęku podpartym 4 serie po 20
    3. podnoszenie prostej nogi w górę w kleku podpartym 4 serie po 20
    4. prostowanie nogi w kleku podpartym 4 serie po 20
    brzuch
    1. spinanie brzucha z nogami zgiętymi podpartymi na łóżku 4 serie po 50
    2. nożyce 5 serii po 25
    3. przyciąganie nóg leżąc na plecach do lekko uniesionej głowy 4 serie po 30
    Krótki streching i 40 minut stepper.
    Nie wiem czy wszystkie ćwiczenia dobrze opisałam i będziecie czaić o co chodzi, mam nadzieję, że tak


    Pewnie kilka uwag się tu znajdzie ale jestem na wszystko otwarta.

    Pozdrawiam

  9. #9
    Zasłużony dla forum Doświadczony Osiągnięcia:
    Weteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar pw
    Dołączył
    05-04-07
    Skąd
    Kielce
    Wiek
    33
    Postów
    1,260
    SOG
    78
    Otrzymał : 116 SOGi w 83 postach

    Domyślnie

    Jeni :D Jeśli czujesz że jesteś najedzona to już nie dawaj tych kcal, jeśli czujesz głód to zjedz coś. Najlepiej jak dasz te kalorie co ubermas poleca na pierwszy posiłek

    A co do treningu nie lepiej jakbyś stosowała progresję? Próbowałaś? :>
    Stary nick: WhiteHead
    Paweł W

  10. #10
    Początkujący Osiągnięcia:
    Weteran1000 punktów doświadczenia
    Avatar Ariellka
    Dołączył
    23-07-07
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    193
    SOG
    2
    Otrzymał : 7 SOGi w 6 postach

    Domyślnie

    Tu, tam i tam.. Noi wszystko jasne.. xD

    Tez mi sie zdaje ze przy 800 nie miałaby siły..
    Nie wyzbyłam sie instynktów, wołam krwi na cały głos
    Musi zabić ktoś by żyć mógł ktoś - to jest moje motto..

    k44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •