Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: czy taki trening ma sens?PISZCIE

  1. #1
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTwoje pierwsza grupaTagger First ClassWeteranOverdrive
    Avatar xxmłodyxx
    Dołączył
    11-01-09
    Skąd
    Lubelskie
    Wiek
    29
    Postów
    3,550
    SOG
    544
    Otrzymał : 504 SOGi w 231 postach

    Domyślnie czy taki trening ma sens?PISZCIE

    Dużo czytałem ostatnio o rożnych treningach i znalazłem coś o dropseriach, które przez swoją specyfikę pozwalają ruszyć większa ilość włókien danego mięśnia na treningu. A wiec dzisiaj robiłem nogi i wyglądało to mniej więcej tak:

    wpadłem, potruchtałem, pomachałem łapami, zrobiłem rozgrzewkę 12x30kg 12x40kg 12x50kg
    no i zrobiłem jedną drop serie: założyłem 100kg i zrobiłem 12pełnych siadów(nie takich jak na filmiku, trzeba się uczyć na błędach) potem zmniejszyłem szybko ciężar do 80kg i zrobiłem chyba 11siadów, a potem zdjąłem jeszcze 20kg i zrobiłem chyba 13 siadów...te trzy serie robiłem bez odpoczynku, ( seria, odjecie ciężaru,seria itd) Dodam tylko ze zmęczyłem się tak ze aż ze mnie ciekło i nie mogłem ostać na nogach...musiałem siedzieć ze 2min zanim mogłem coś powiedzieć bo aż mnie przytkało)
    Napiszcie co Wy o tym sądzicie i co byście w tym zmienili, ja tylko eksperymentuje po swojemu bo już mi się znudziły te mało ciekawe splity i fbw
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Bywalec Osiągnięcia:
    Tagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar opalinho
    Dołączył
    31-08-09
    Postów
    648
    SOG
    104
    Otrzymał : 64 SOGi w 57 postach

    Domyślnie

    Dropsety to rzeczywiście ciekawy sposób na zwiększenie intensywności treningu i jego urozmaicenie.Jednak myślę,że ciągłe stosowanie i we wszsytkich ćwiczeń doprowadzi wcześniej czy pózniej do przetrenowania.Ja czasem stosuję w jednym z ćwiczeń na daną partię i tylko w ostatniej serii,potrafi dopompować krwi do mięśni że ho ho.Ostatnio w wyciskaniu na barki tak robiłem.Nałożyłem cięzaru na 8 czystych powtórzen,dziewiąte zrobilem z pomocą,po czym zdjalem ciezaru i do upadku i jeszcze raz zdjalem i znow do upadku.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class10000 punktów doświadczenia
    Avatar Cielu7
    Dołączył
    02-01-07
    Skąd
    Pruszków
    Wiek
    34
    Postów
    1,034
    SOG
    6
    Otrzymał : 419 SOGi w 201 postach

    Domyślnie

    tak jak kolega wyżej dropki dobre ale nie zawsze nie wszędzie czyli co jakiś czas :D
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •